Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: کتابخوانی گروهی:مزرعه حیوانات

همکار بازنشسته بخش کتاب و کتابخوانی binke آواتار ها
    نگارشها
    117

کتابخوانی گروهی:مزرعه حیوانات

مزرعه حیوانات

دوستان با توجه به نظر سنجی و ارای شما کتاب قلعه حیوانات یا همان مزرعه حیوانات نوشته جرج اورول جهت کتابخوانی گروهی ابان ماه انتخاب گردید
    به نظر می رسد اورول در بوک کلاب ما محبوب است
    اثری دیگر از همین نویسنده تحت عنوان 1984 نیز در بوک کلاب مطالعه و نقد گردیده است که در صورت تمایل می توانید بدان تاپیک مراجعه و نظراتتان را پست کنید
    شما تا اول اذر فرصت دارید کتاب را بخوانید و نظراتتان را با دیگر اعضا در هر مرحله که خواستید در میان بگذارید و به بحث و برسی در مورد کتاب بپردازید
    لطفا در صورتی که پستتان حاوی اسپویلر می باشد از قبل هشدار شوید

لینک دانلود کتاب به زبان فارسی

بهتر است کمی بیشتر با نویسنده و خود کتاب اشنا شویم:

جورج اورول

اریک آرتور بلر (به انگلیسی: Eric Arthur Blair) با نام مستعار جورج اورول (به انگلیسی: George Orwell) (زادهٔ ۱۹۰۳ - درگذشتهٔ ۱۹۵۰) نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی بود. در همان دوران کودکی به همراه خانواده به انگلستان رفت و در جامعهٔ به شدت طبقاتی انگلستان رشد و پرورش یافت.از سال ۱۹۲۲ تا ۱۹۲۷ در کشور برمه در نیروهای پلیس مشغول شد. جورج اورول برای کسب تجربه مدتی را در بین فقرا،بی خانمانان و کارگران فصلی لندن و پاریس گذراند و بعضی مواقع در ظرفشویی یک هتل کار می‌کرد. در این زمان شروع به نوشتن تجربیات خود کرد.

بیشتر شهرت او مرهون دو رمان قلعه حیوانات (به انگلیسی: Animal Farm) و هزار و نهصد و هشتاد و چهار است که تحت کنترل درآمدن زندگی و حتی افکار مردم را در جهان آینده توصیف می‌کند. نوشته‌های اورول که در نقد مدل حکومت کمونیستی و مدل‌های مشابه انقلاب توده‌ای است برای خوانندگان عام نوشته شده است. کتاب قلعهٔ حیوانات شاهکار اورول است و نبوغ و تفکر او در تحلیل تحول را نشان می دهد. او این کتاب را در سال ۱۹۴۵ منتشر کرد و تاکنون میلیون‌ها نسخه از آن فروخته شده است.

جورج اورول به همراه زمایاتین و هاکسلی هر کدام در کتب خویش آرمان‌شهری منفی را به نمایش گذاشته اند. زامیاتین در کتاب "ما" و هاکسلی در کتاب دنیای قشنگ نو هر کدام با روشهای خاص خویش نشان داده اند آینده بشر چیزی نیست که در ابتدای قرن بیستم به مردم وعده داده شده بود. جنگهای جهانی اول و دوم تمام نقشه‌های اندیشمندان را در باره اتوپیا نقش بر آب کرد. و جورج اورول که در زمان جنگ اول جهانی ۱۳، ۱۴ ساله بود در ذهن خویش با پارادوکسهای گوناگونی دست و پنجه نرم می‌کرد.

جرج اورول در سال ۱۹۵۰ به دلیل بیماری سل و جراحات ناشی از جنگ در سن ۴۶ سالگی در لندن درگذشت.
    آثار
    * آس و پاس در پاریس و لندن (۱۹۳۳)
    * روزهای برمه (۱۹۳۴)
    * دختر کشیش (۱۹۳۵)
    * به آسپیدیستراها رسیدگی کن (۱۹۳۶)
    * جاده به سوی اسکله ویگان (۱۹۳۷)
    * درود بر کاتالونیا (۱۹۳۸)
    * هوای تازه (۱۹۳۹)
    * قلعه حیوانات (۱۹۴۵)
    * ۱۹۸۴ (هزار و نهصد و هشتاد و چهار) (۱۹۴۹)
    اقتباس از کتاب ۱۹۸۴
    دو کتاب قلعه حیوانات و ۱۹۸۴ بارها مورد انواع اقتباس‌های هنری در تئاتر ، تلویزیون و سینما قرار گرفته‌اند که شاید معروف‌ترین آنها، فیلم «۱۹۸۴» به کارگردانی مایکل رادفرورد باشد.

این فیلم که با وفاداری کامل به اصل اثر ساخته شده است در ۱۴ دسامبر ۱۹۸۴ در سینماهای جهان به نمایش در آمد و توانست ۶ جایزه را در فستیوال‌های جهانی سینما ازآن خود کند
    شرکت در جنگ
    اورول نیز مانند بسیاری از نویسندگان و روشنفکران چپگرای هم عصر خود، در دهه ۱۹۳۰ به اسپانیا رفت تا علیه ارتش فاشیست ژنرال فرانکو بجنگد. او در این جنگ مجروح شد وهرگز کاملا بهبود نیافت و همین جراحت در نهایت به مرگ او انجامید.
    آثار ترجمه شده به فارسی
    با توجه به گزارش خبرگزاری کتاب ایران همه کتاب‌های اورول در ایران ترجمه شده‌اند
    «مزرعه حیوانات» بدون دهقان

اورول، نویسنده‌ای که آینده سوسیالیسم را پیش‌بینی کرد
    2 بهمن 1386 ساعت 10:23
    جرج اورول، با نام اصلی اریک آرتور بلر، ۵۷ سال پیش در ۲۱ ژانویه ۱۹۵۰ میلادی، دیده از جهان فروبست. عده‌اي‌ از منتقدان، برخی از رمان‌های این نویسنده را همچون «مزرعه حیوانات» و «۱۹۸۴»، در زمره برترین آثار قرن بیستم دانسته‌اند.
    به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اریک آرتور بلر (Eric Arthur Blair) با نام مستعار جورج اورول (به انگلیسی: George Orwell) (زاده ۱۹۰۳) نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی، ۵۷ سال پیش در ۲۱ ژانویه سال ۱۹۵۰ میلادی، دیده از جهان فروبست. در آن زمان علت مرگ وی بيمارى سل و جراحات ناشى از جنگ اعلام شد.

وی بیشتر شهرت خود را مدیون دو رمان آخر خود، یعنی «مزرعه حیوانات» («Animal Farm» که با نام «قلعه حیوانات» ترجمه شده است) و نیز رمان «۱۹۸۴»(Nineteen Eighty,Four) است. این دو رمان که به وضوح در نقد مدل کمونیستی حکومت و شیوه‌های سوسیالیستی اداره کشور تالیف شده‌اند، توسط برخی از منتقدین در زمره عالیترین آثار ادبی قرن قرار گرفته‌اند. مساله قابل توجه در این دو رمان اين است که «مزرعه حیوانات» با زبانی فانتزی و طنزآمیز به نقد شیوه‌های نام‌برده می‌پردازد؛ ولی کتاب «۱۹۸۴» رمانی بسیار تیره و سیاه است.

دیگر
    این دو کتاب قبل از سال ۱۹۵۰ خلق شده‌اند و تصویری که از جامعه توتالیتر در آنها ارائه می‌شود،‌ پس از مرگ اورول و با تسلط شوروی بر بلوک شرق در دهه‌های ۵۰، ۶۰ و ۷۰ میلادی به واقعیتی عینی تبدیل شد
    نکته قابل توجه این است که این دو کتاب قبل از سال ۱۹۵۰ نوشته شده‌اند و تصویری که از جامعه توتالیتر در آنها ارائه می‌شود،‌ پس از مرگ اورول و با تسلط شوروی بر بلوک شرق در دهه‌های ۵۰، ۶۰ و ۷۰ میلادی به واقعیتی عینی تبدیل شد.

چندی پیش نشریه تایمز، کتاب «١٩٨٤» را در میان صد اثر برتر انگلیسی زبان در قرن بیستم قرار داد و از دو کتاب «مزرعه حیوانات» و «١٩٨٤» به عنوان برترین رمان‌های تاریخ نام برد.

این دو کتاب بارها مورد انواع اقتباس‌های هنری در تئاتر و تلویزیون و سینما قرار گرفته‌اند که شاید معروف‌ترین آنها، فیلم «۱۹۸۴» به کارگردانی مایکل رادفرورد باشد.

این فیلم با وفاداری کامل به اصل اثر ساخته شده است. این فیلم در ۱۴ دسامبر ۱۹۸۴ در سینماهای جهان به نمایش در آمد و توانست ۶ جایزه را در فستیوال‌های جهانی سینما ازآن خود کند.

عمر چهل و هفته ساله این نویسنده که نام مستعار جرج اورول را برای خود برگزیده بود، در میان آشوب‌های جهانی از جمله قدرت گرفتن فاشیسم در اروپا، روي كار آمدن ژنرال فرانكو در اسپانيا، دو جنگ جهانی اول و دوم، انقلاب‌های کمونیستی در بلوک شرق و سال‌های آغازین جنگ سرد سپری شد.

اورول نیز مانند بسیاری از نویسندگان و روشنفکران چپگرای هم عصر خود، در دهه ۱۹۳۰ به اسپانیا رفت تا علیه ارتش فاشیست ژنرال فرانکو بجنگد. او
    اورول را می‌توان در ایران نویسنده‌ای خوش اقبال دانست، چراکه تمام رمان‌ها و چندین مجموعه مقاله از او به فارسی ترجمه شده‌اند
    در این جنگ مجروح شد و گویا هرگز کاملا بهبود نیافت و همین جراحت در نهایت به مرگ او انجامید.

این نویسنده در عمر کوتاه خود، چند مجموعه شعر، تعدادی مقاله و نه رمان برجای گذاشته است که این آثار به بیش از ۶۰ زبان زنده دنیا از جمله فارسی ترجمه شده‌اند.

اورول را می‌توان در ایران نویسنده‌ای خوش اقبال دانست، چرا که تمام رمان‌ها و چندین مجموعه مقاله از او به فارسی ترجمه شده‌اند.

«مزرعه حیوانات» (Animal Farm)، «١٩٨٤» (Nineteen EightyFour)، «به یاد کاتالونیا» (Homage to Catalonia)، «دختر کشیش» (A Clergymans Daughter)، «آس و پاس‌ها در پاریس و لندن» (Down and Out in Paris and London)، «روزهای برمه»(Burmese Days)، «جاده به سوی اسکله ویگان»، (The Road to Wigan Pier)، «هوای تازه» (Coming Up for Air) و «به آسپیدیستراها رسیدگی کن» (Keep the Aspidistra Flying)، رمان‌هايی از اورول هستند که در ایران به انتشار رسیده‌اند.

مترجمانی همچون صالح حسینی، عزت‌الله فولادوند، غلامحسین سالمی، منصور اقتداری، علی پیرنیا، علی‌اصغر افرجی، مهنوش جواهری، مهدی بهره‌مند، پژمان کوشش، حوریا موسایی، اکبر تبریزی، منصور اقتداری، ژیلا سازگار و گلرخ سعیدنیا، در ترجمه آثار این نویسنده به زبان فارسی کوشیده‌اند.
    کد مطلب : 14562

پیوند به بیرون

متن کامل کتاب مزرعه حیوانات به زبان انگلیسی

نسخه مخصوص گوشی موبایل کتاب قلعه حیوانات

نسخه صوتی کتاب قلعه حیوانات بخش اول

نسخه صوتی کتاب قلعه حیوانات بخش دوم

نسخه صوتی کتاب قلعه حیوانات بخش سوم

نسخه صوتی کتاب قلعه حیوانات بخش چهارم

نسخه انگلیسی کتاب قلعه حیوانات

در تنظیم مطالب فوق از از ویکی پدیا خبرگزاری کتاب ایران و کتابناک استفاده شده است
    ویرایش توسط binke : 10-24-2010 در ساعت 12:31 AM

2. 38 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User Lord Kain آواتار ها
    نگارشها
    962

Re: کتابخوانی گروهی:قلعه حیوانات

اینم کارتونش

اخطار : محتوای ویژه کاربران
    برای دیدن این محتوا باید وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید.
    ⎝⏠⏝⏠⎠

4. 33 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

همکار بازنشسته بخش کتاب و کتابخوانی binke آواتار ها
    نگارشها
    117

پاسخ : Re: کتابخوانی گروهی:قلعه حیوانات

لرد کاین حجم اینا چقدره؟
    زیرنویس فارسی دارن؟

6. 25 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User Lord Kain آواتار ها
    نگارشها
    962

Re: پاسخ : Re: کتابخوانی گروهی:قلعه حیوانات

کلش تقریبا ۶۰۰ مگه !
    اینا که ندارن تا حالا هم نگشتم ببینم هست یا نه ! ولی فک نکنم باشه خیلی قدیمیه !!خودتون باید زحمتشو بکشید

8. 26 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

مدير بخش دانلود persian gulf آواتار ها
    نگارشها
    1,181

پاسخ : Re: پاسخ : Re: کتابخوانی گروهی:قلعه حیوانات

نقل قول نوشته اصلی توسط binke نمایش پست ها
    لرد کاین حجم اینا چقدره؟
    زیرنویس فارسی دارن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Lord Kain نمایش پست ها
    کلش تقریبا ۶۰۰ مگه !
    اینا که ندارن تا حالا هم نگشتم ببینم هست یا نه ! ولی فک نکنم باشه خیلی قدیمیه !!خودتون باید زحمتشو بکشید
    سلام
    فک میکنم هماهنگم باشه

10. 26 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User kakashi-sensi آواتار ها
    نگارشها
    750

پاسخ : کتابخوانی گروهی:مزرعه حیوانات

سلام به همه.
    من کارتونش رو دیدم . حدودا میشه گفت 30 تا 40 درصد با داستان کتابش فرق داره. مخصوصا آخرش که بصورتی تمام میشه که همه ما اونطور دوست داشتیم. ولی واقعیت همون چیزیه که تو کتابه...
    از داستان و کارتون لذت ببرید.

12. 23 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

بدون شک یکی از بهترین کتابهاییه که من خوندم. هم ساده اس، هم تاثیرگذاره، هم درکش راحته. به کسای زیادی توصیه کردم این کتاب رو. مخصوصا بچه های اواخر راهنمایی یا اوائل دبیرستان. شروع خیلی خوبی می تونه باشه برای کتابهای سنگین تر.

از اونجایی که نمی شه در مورد مزرعه حیوانات بدون سی ا سی شدن نظر داد، از هرگونه نظر دادنی اجتناب می کنیم

14. 22 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User mike-elf آواتار ها
    نگارشها
    868

من با کارتون اش بزرگ شدم به اندازه سیندرلا تو بچگی دیدمش و یادمه بابا برام توضیح میداد که این چرا یک داستان سی آ سی هست در حد یک بچه 5-6 ساله درک میکردم که سیاست چقدر کثیف هست
    کتابش رو هم نسخه قبل از انقلاب رو چندین بار خواندم وقتی بزرگتر شدم
    مثل اینکه یک فیلم هم داره اما فیلمش بر عکس انیمیشن موفق نبوده
    خب بیس همه انقلاب هاست به هر نوع وضعیت سی ا سی هم میشه ربطش داد اما اگر خواستید بخوانید سعی کنید نسخه های قدیمی یا همین نتی رو پیدا کنید چون اونهایی که تو بازار هست تحریف شده بطوری که یکی از دوستهام مال نشرهای جدید رو خوانده بود در موردش حرف میزدیم میگفت نصف داستان رو که من میگفتم تو کتاب نبوده @__@

انیمیشن مال سال 54 هست فکر میکنم و خب برای بچه ها ساخته نشده آنچندان چون محیط های خاکستری و قهوه ای جدا از داستان اصلی وجود داره اما از طرفی آخرش رو متفاوت با واقعیت داستان ساختن
    یک چیز جالبی هم بگم این کتاب جز کتاب هایی هست که کشور های خارجی برای مدرسه میخوانن یعنی یکی از اصلی ترین کتابها ست که سال 7 ام باید بخواننش و با سیاست آشنا بشند
    در مورد خود اورول هم که یک جورایی به عنوان ایده پرداز یک مکتب جدید سیاسی دیده میشه که آزادی خواهی رو از دیدگاه عموم مردم توی کارهاش جلو میکنه

و آآآ: همه ما برابریم ولی بعضی ها برابرترند
    ویرایش توسط mike-elf : 10-25-2010 در ساعت 08:45 AM

I find it kind of funny
    I find it kind of sad
    the dreams in which I'm dying are the best I've ever had

16. 22 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

مدير بازنشسته بخش ترجمه مانگا و کميک Re7a آواتار ها
    نگارشها
    1,354

من داستان رو دوباره خوندم و سعی میکنم تا جایی که فضا و خطوط اجازه میدن یه سری چیز‌ها رو بگم.داستان برعکس تحلیل‌های معمولی که تو ایران و اکثرا به غلط راه افتاده و برای رد گم کنی جهان‌بینی‌ش هست مختص انقلاب روسیه و زمان خاصی نیست...بلکه گسترش بسیار بسیار زیادی داره! سعی میکنم قسمتایی که به ذهنم میرسه رو بگم.
    استارت روند داستان مزرعه‌ی حیوانات با سخنرانی خوک مدال به سینه شروع میشه،جایی که انسان‌ها رو عاری از ظرافت و مصرف‌گرای صرف میدونه...در همین شروع کار ما میبینیم که جهان‌شمولی داستان شروع میشه...نه فقط قشر سلطنتی روسیه تزاری مصرف‌کننده ی زندگی سخت کشاورزان بودن بلکه بشر عصر تکنولوژی میانه(دهه‌ی 50 تا 70)‌هم یه مصرف‌گرای به شدت محض بود!
    ----
    پایه و اساس شورش حیوانات اونطور بنا نهاده میشه اونها هرگز مثل موجود منزجر‌کننده‌ی(از نظر خودشون) دوپا نشن و یه مصرف‌کننده‌ی صرف نباشن و البته به همون تن و پوست خودشون قناعت کنن.این اصل اونقدر حیاتی بنا نهاده میشه که حتی با وسایل و فتحیات حاصل از اخراج انسان هم نباید کاری داشته باشن،چون خودتکیه‌گاهی،خودباوری و تولید‌کنندگی نیاز‌های خود برای خود از برابر با آزادی واقعی بیان میشه...آزادی در شروع اینه که با رعایت برابری و برادری(دو شعار بسیار تکرار شده در داستان) از ظلم دوری کنن و انق لاب رو پیش ببرن.

اما در ادامه خوک‌های رهنمای جنبش انتق لاب حیوانات یک به یک بر سر منافع کوچک شخصی و گاها گروهی به اضافه کردن بندها و تبصره‌ها و گاها دست بردن در اصول مهم و غیرقابل تغییر(در نگاه اول)‌ اقدام میکنند.از همینجا نه تنها فساد حرکت انقلابی حیوانات شروع میشه بلکه از حالت آرمانی چند صباح اول آزادی هم خارج میشه. و این تغییرهای جزیی اما مهم تا جایی پیش میرن که به بند طلایی نابود‌کننده‌ی آزادی خودشون میرسن:همه‌ی حیوانات برابرند،اما بعضی حیوانات برابرتر!(مقایسه‌ای با دیدگاه همه‌ برادرند اما برخی برادری بیشتری دارند در عصر کمونیست!) و در نهایت خوک‌ها وقتی به فراغ بال کود-تای خودشون میرسن اسم انق-لابی رهبر اول جنبش روی مزرعه(مزرعه‌ی حیوانات)‌رو به اسم قبلی خودش برمیگردونن،مزرعه‌ی مارنر!‌که میتونه نشان از این باشه که آب که از سر گذشت و موقعیت تثبیت شد کسی از نامیدن عنوان دیکتاتور(اتلاق اولیه‌ی حیوانات به مارنر مغموم) به خود ابایی نداره!

مزرعه‌ی حیوانات به نظرم نه تنها آینه‌ی همه‌ی جنب-ش‌ها،تفکرات و انقلا-ب‌هاست که سرگذشت پیدایش،عصر اعتلا و افولشون رو به تصویر میکشه بلکه نبردِ من شخص نویسنده‌ست...کتابی پر از دیدگاه‌های شخصی-سیا-سی جرج اورول.
    اورول تو این کتاب نشون میده که در قلب یک انق-لاب احساسی و مردمی چقدر راحت بذر دیوانسلاری کاشته میشه و یه طبقه‌ی اشراف به سادگی شکل میگیره!‌و این امر بلااستثنا در همه‌ی نمونه‌ةای تاریخ بشر وجود داره...اورول با تاکید روی قوانین ساده و کوتاه حیوانات و گسترده‌شدن شخصی اون‌ها به این صورت که هرگاه احتیاج پیدا شد در آن‌ها دست برده بشه(خط مشی کل دنیای امروز متاسفانه!!) نشون میده که گروه سرسپرده به قوانین چقدر راحت از دوستان و برادران برابر به برده‌های کارگر تبدیل میشن!
    و در نهایت هم نشون میده هر ره-بر انقلا-بی‌ ای مستعد تبدیل شدن به دیکتا-تور هست! و اتفاقا در تاریخ بسیار داریم که رهب-ر اول شروع جنبش از این امر مستثنی بوده اما رهبران دوم و سوم و آتیه...در معرض خط مرض دیکتا-توریسم قرار دارن...
    حرف‌ها و نکات این کتاب بسیار بسیار بیشتر از اینه اما همه میدونیم که ... :)
    Fehlschlagen Scheitern Damonengott

18. 23 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User arya آواتار ها
    نگارشها
    191

اینجا چه جای خوبیه^_____^
    منم کتاب قلعه رو خوندم. به قول دوستمون re7a کتاب حاوی نکات بیشماریه منم معتقدم که کتاب در عین سادگی حاوی مسایلی فوق العاده گسترده و پیچیدست که تمام اینها هم از هیچ جا نشات نگرفته جز از همون سادگی و حماقت انسانها. نیروی منفی نیرویی اجتناب ناپذیره که تو جهان هستی موجوده و هر جای شلی و که ببینه روش فشار میاره این اهرم بگونه ای اشکار الان رو سر خود ما و اطراف ماست وای سرم
    کاش یه روزی برسه که تو این جامعه هم از این کتابا بره تو مدارس و کله بچه ها رو بپزه. دی
    باید خود را تغییر داد نه جهان و

20. 13 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم Madman آواتار ها
    نگارشها
    4,849

هان؟ به علت پاره ای مشکلات این پست پرید!
    گیر ندید همین بید که بید
    ویرایش توسط Madman : 10-28-2010 در ساعت 08:23 PM

22. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

سلام

دوستان در لابه لای اینکه بحث سیاسی نکنند ،، منظورشون رو رسوندند
    بگذریم
    نکته ای که می خواستم بگم ، سبک و نوع داستان هست

داستان به سبک داستان های قدیمی ؛ انسانها و جوامع انسانی رو همچون حیووانات و اجتماع اونها نشون داده ،، هر حیوان نمادی از بخشی از جامعه هست

مثلا الاغ در این داستان نشانه ی کسی بود که همه چیز رو می فهمه ولی کناره گیری می کنه و هیچ چیزی باعث ایجاد تغییر در اخلاقش نمی شه

اسب هم نماد انقلاب گر واقعی بود که همه چیزش رو برای انقلاب می داد و دست آخر برای پوست کندن به دباغ خونه فرستاده می شد ...

بگذریم >>> می خواستم بگم این نوع روایت داستان یه جورایی ریشه ی شرقی داره که در اون با استفاده از محیط های طبیعی ، جوامع انسانی شبیه سازی می شه و در اون نویسنده یا نقال مطلب اصلی رو در میان داستانی از حیوانات بیان می کنه

مثل ادبیات شرق دور ، مثل کتاب کلیله و دمنه ، مثل حکایت های مولوی ، مثل ده ها اثر دیگه ( اون اثر عطار هم که پرنده ها برای پیدا کردن سیمرغ دست به جستجو می زنند رو هم اسمش یادم نیست >> چه حافظه ای دارم من )

و می شه گفت نویسنده ی کتاب با قالب قدیمی و امتحان شده تونسته یه داستان زیبا خلق کنه و حرفش رو بزنه ؛ هر خواننده ای هم می تونه بنا به اعتقادات خودش یه تفسیر از داستان بکنه و یا بخشی از عقاید نویسنده رو قبول داشته باشه

...
    ........
    نکته : من این داستان رو چندین سال پیش خوندم ،، برای همین هم اگه تو جزئیاتی که گفتم مشکلی بود ، دیگه خودتون به بزرگواریتون ببخشید ، متاسفانه کتابش در دسترس نیست
    ........
    ......
    دوستان یه چیز دیگه رو هم بگم ( یه خواهشه )
    Anime Spoilerمتن پنهان: روبات:

لطفا این جوری ها ننویسید

سی ا سی
    انق - لاب

تا اونجایی که من شنیدم یه نرم افزار خاص - ربات - داره این صفحات فارسی رو مرور می کنه ( اونم برای کنترل >> انصافا تو 90 درصد موارد این مسدودینگ درست بید ))

این ربات هم خط فاصله و + و * و | و ÷ و × و / و .... رو کلا نادیده می گیره و به راحتی رشته ی کاراکتر ها ی مورد نظر رو پیدا می کنه

پس فکر نکنم ، این نوع نوشتن زیاد جالب باشه

ویرایش توسط Shafagh : 10-29-2010 در ساعت 03:46 PM

24. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

مدير بخش Pandora Hearts همکار بخش سریال های آسیایی APTA Fire Team Sh_shlove6 آواتار ها
    نگارشها
    4,448

من قبلا نخوندم دیدم اینجا دوستان تعریفشو کردن رفتم از کتابناک خوندم ..البته فکر کنم اینطور که گفتین بیشترشو پخ پخ کردن ولی خوب باز هم منظور رو کما بیش متوجه شدم کلا تو این مسائل زیاد وارد نیستم ولی کتاب جالبی بود

26. 6 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User Gaara kazekage آواتار ها
    نگارشها
    828

من کارتونش رو دیدم. لازمه کتابش رو هم بخونم؟
    البته میدونید فکر کنم کارتونش کامل تر و بهتر باشه.....اخه کتابش مطمئننا یه قسمتاییش چیز شده.....یعنی کامل نیست!
    You can fly...
    maybe You dont have wings...just like me. but with your gold heart!!! yes! you can.
    come in my dream....

28. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نویسنده Piroz آواتار ها
    نگارشها
    404
    Piroz's: mangaka

من کارتونشو ندیدم ولی شنیدم خوب اخرش هپی اندینگه در حالی که تو کتابش حقیقت تلخه . کتابش جالب بود خیلی خوشم اومد خوندنش ضرری نداره.

30. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال