Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 , از مجموع 43

موضوع: زرتشیان و زرتشت و هخامنش و هخامنشیان

Registered User ASUMA آواتار ها
    نگارشها
    4,020

پاسخ : زرتشیان و زرتشت و هخامنش و هخامنشیان

نکات بهتر زیستن از نظر زرتشت :

3- خود را به بندگي کسي مسپار .

4- از هر کس که با تو کينه ورزد و خشم گيرد کناره جوی .
    vi veri veniversum vivus vici
    به قدرت حقیقت ، من جهان هستی رو فتح میکنم

2. 7 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

نکات بهتر زیستن از نظر زرتشت

5- هميشه و همه جا به خدا توکل کن و دوستي با کسي کن که بيشتر به تو سود رساند .

6- به فرمان يزدان و امشاسپندان گوش کن و رفتار نما
    .

4. 7 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

نکات بهتر زیستن از نظر زرتشت

7- هر چه شنوي به عجله و بيهوده مگوي

8- زن و فرزند خود را تحصيل علم بازمدار تا غم و اندوه به تو نرسد و پشيمان نشوي

6. 6 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

نکاتی برای بهتر زیستن از نظر زرتشت

9- بيهوده مخند

10- قبل از جواب دادن تفکر کن

8. 6 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

نکاتی برای بهتر زیستن از نظر زرتشت

11- هيچ کس را تمسخر مکن

12- با مرد بدکار هم راز مشو

10. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

سوشیانس

سوشینت یا سوشیانت یا سوشیانس یا استوت ارت (سودرسان، دانا) به عنوان رهایی بخش است که در دین زرتشت یا مزدیسنا منجی نهائی زمین بشمار می‌رود.کلمه «سوشیانس» که از ریشه «سو» به معنی سودمند است، در اوستا سئوشیانت (Saoshyant) آمده و در پهلوی به اشکال گوناگونی چون: سوشیانت، سوشیانس، سوشانس، سوشیوس یا سیوشوس آمده است.

(به معنی «سودبخش» یا «سودرسان» و در معنای گسترده, «رهاننده» یا «رهایی بخش» است.) در گاهان این صفت چند بار برای زرتشت آمده؛ اما در دیگر بخش‌های اوستا صفت یا عنوان هر یک از سه موعود زرتشتیان (اخوشیت ارت، اخوشیت نم, اَستَوت اِرِتَ) و بویژه سومین آنهاست که نام او «استوت ارت» (Astavt Eretah) است. (استوت ارت, هوشیدر و هوشیدر ماه)

در کتب قدیم زرتشتی آمده که با ظهور این صاحب‌زمان زرتشتی جهان پر از عدل و داد کند و نظم نوینی برپا شود و ظلم و ستم از بین می‌رود.

12. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User Sasuke-Naruto آواتار ها
    نگارشها
    1,124

ز زرتـشت سئوال کردند:
    زندگی خود را بر چند اصل استوار کردی؟
    فرمودند:
    1. دانستم کار مرا ديگری انجام نمی دهد، پس تلاش کردم.
    2. دانستم که خدا مرا می بيند، پس حيا کردم.
    3. دانستم رزق مرا ديگری نمی خورد، پس آرام شدم.
    4. دانستم پايان کارم مرگ است، پس مهيا شدم.
    سلسله موي دوست حلقه دام بلاست*هر كه در اين حلقه نيست فارغ از اين ماجراست

14. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

سلام ،
    درود بر همه دوستان ، اقا احمد عزیز میخواستم خواهش کنم که لطفا خیلی بحث رو طرف مذهب و دین و ائمه نبرید ...

و خیلی ممنون میشم که بحثی رو مرتبط با امام زمان(ع) نکنید ...

ممنون میشم ...

16. 6 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

مدیر بازنشسته بخش فرهنگ Roksana آواتار ها
    نگارشها
    841

آن کس آیین پاک را تباه میکند که ، زمین و خورشید را با چشمانی روشن نگریستن را بدترین کارها میشمارد .
    که به دروغکاران ارمغان ها پیشکش میکند.
    که آبادیها را ویران میسازد
    و به درستکاران آزار میرساند.
    دلگشا . آینده روزی هست پیدا ، بی گمان با او.
    گَرَم یاد آوری یا نه ، من از یادت نمیکاهم .
    ترا من چشم در راهم...

18. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

مدير بخش Pandora Hearts همکار بخش سریال های آسیایی APTA Fire Team Sh_shlove6 آواتار ها
    نگارشها
    4,448

6 فروردین تولد زرتشت هستش تبریک میگم ^__^
    نگاره فروهر در فرهنگ ایرانی نشانه دو نماد میهنی و دینی است.

این واژه در زبان اوستایی فْـرَوَشی (fravashi)، در زبان پارسی هخامنشی فْـرَوَرتی (fravarti)، و در پارسی میانه (زبان پهلوی) فْـرَوَهْـر (fravahr) خوانده می‌شود.

در پارسی میانه شکل‌های دیگر این واژه به این‌صورت کاربرد داشته‌است:

fraward, frawahr, frōhar, frawaš, frawaxš

بایسته‌است که بدانیم فروهر جایگزینی برای اهورامزدا نیست.

* همیستار (مخالف) آنچه، برخی پنداشته اند، فَرَوهر با روان تفاوت دارد، فَرَوهر وظیفه دارد از وقتی که نطفه بسته می‌شود تا دمِ مرگ شخص را نگهبانی و محافظت کند
    هارولد بیلی، زبان‌شناسی زبان‌های ایرانی ریشهٔ این واژه را از ریشهٔ ایرانی var- (پوشش، محافظت) و fra- (پس راندن) می‌داند و معنی اصلی اولیه واژهٔ فروهر را «دلاوریِ حفاظت‌کننده » عنوان می‌کند.
    نماد فروهر :
    نماد میهنی:از دوران پادشاهی مادها و سپس شاهنشاهی هخامنشیان، نگاره فروهر نشانه نماد میهنی بوده و آدمی را در پیکره و سیمای شاهین تیزچنگ و بلندپروازی نشان می‌دهد که آن‌را نماد توانایی، سر بلندی و فر و شکوه می‌دانستند و پرچم‌های خود را به نما و سیمای شاهین می‌آراستند
    نماد دین زرتشتی:یرانیان پیرو اشو زرتشت برای این نیروی مینوی که بن مایه آن جنبش و پیشرفت بسوی رسایی، فرامایگی و والایی است، هیچ پیکره‌ای را بهتر و شایسته تر از شاهین نیافتند و آنچه که در گذشته نشانه فر و شکوه و سر بلندی بود و انگیزه ملی و میهنی داشت با اندک دگرگونی در سر و پای شاهین به سیمای کنونی در آوردند، تا هم بن‌مایه مینوی را نشان دهد و هم نمودار سر بلندی و سر فرازی ایرانیان باشد.

در نگاره فروهر دو نیروی همیستار (مخالف) «سپنتامینو» (نشانه خوبی) و«انگره مینو» (نشانه بدی) نمایان است و آدمی رو به سپنتا مینو دارد و بسوی او می‌رود به انگره مینو پشت کرده‌است و لازم به ذکر است فروهر الگو و سنبل ایرانیان و زرتشتیان است
    ویژگی‌ها:
    1-- چهره فروهر همانند آدمی است، از این رو گویای پیوستگی با آدمی است، او پیری است فرزانه و کار آزموده، نشانه از بزرگداشت و سپاس از بزرگان و فرزانگان و فرا گیری از آنان دارد.

۲- دو بال در پهلوها که هر کدام سه پر دارند این سه پر نشانه سه نماد اندیشه نیک، گفتارنیک، کردارنیک که هم‌زمان انگیزه پرواز و پیشرفت است.

۳- در پایین تنه فروهر سه بخش، پرهایی بسوی پایین است، که نشانه پندار و گفتار و کردار نادرست و یا پست هستند. از اینرو آنرا، آغاز بدبختی‌ها و پستی برای آدمی می‌دانند.

۴- دو رشته که در سر هر یک گردی (حلقه) چنبره شده‌ای دیده می‌شوند، در کنار بخش پایینی تنه هستند که نماد سپنتا مینو و انگره مینو هستند، که یکی در پیش پای و دیگری در پس آن است. این رشته‌ها هر یک در تلاش هستند که آدمی را بسوی خود بکشند؛ این نشانه آن است که آدمی باید به سوی سپنتا مینو (خوبی) پیش رود و به انگره مینو (بدی) پشت نماید.

۵- یک گردی (حلقه) در میانه بالاتنه فروهر وجود دارد این نشان، جان و روان جاودان است که نه آغاز و نه پایانی دارد.

۶- یک دست فروهر کمی به سوی بالا و در راستای سپنتا مینو اشاره دارد که نشان دهنده سپاس و ستایس اهورمزدا و راهنمایی آدمی بسوی والایی و راستی و درستی است.

۷- در دست دیگر گردی (حلقه‌ای) دارد که نشانه وفاداری به عهد و پیمان، و نشانگر راستی و پاک خویی و جوانمردی و جوانزنی است.

البته ساختارِ نگارهٔ فروهر، در زمان‌ها و مکان‌های مختلف با هم تفاوت دارند، حتی در تخت جمشید که در یک مکان و تقریبا یک زمان ساخته شده است با چندین گونه از این نگاره روبه رو می شویم!

20. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    841

بهترین گفته ها را با گوش بشنوید و با اندیشه روشن بنگرید ، سپس هر مرد و زن از شما از این دو راه ( نیکی و بدی ) یکی را برای خود برگزیند . این آیین را پیش از آنکه روز بزرگ فرا رسد دریابید.

22. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

ممنونم از دو دوست خوبم رکسانا خانم و sha_shlove200 عزیز ...

ممنون بابت مطالب خوب و مفیدتون ...

24. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    841

باشد که آن مهر و دوستی که همه آرزوی آن را دارند، از آن مردان و زنان (پیروان ) زرتشت باشد.
    ای مردان و ای زنان ، ، در این جهان این حقیقتی است که جلوه دروغ جالب به نظر می آید ولی این هم حقیقتی است که آن شما را از خویشتن دور میگرداند و بی گمان این زندگانی مینوی را تباه میسازد.

26. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

نقل قول نوشته اصلی توسط sha_shlove200 نمایش پست ها
    6 فروردین تولد زرتشت هستش تبریک میگم ^__^
    نگاره فروهر در فرهنگ ایرانی نشانه دو نماد میهنی و دینی است.

این واژه در زبان اوستایی فْـرَوَشی (fravashi)، در زبان پارسی هخامنشی فْـرَوَرتی (fravarti)، و در پارسی میانه (زبان پهلوی) فْـرَوَهْـر (fravahr) خوانده می‌شود.

در پارسی میانه شکل‌های دیگر این واژه به این‌صورت کاربرد داشته‌است:

fraward, frawahr, frōhar, frawaš, frawaxš

بایسته‌است که بدانیم فروهر جایگزینی برای اهورامزدا نیست.

* همیستار (مخالف) آنچه، برخی پنداشته اند، فَرَوهر با روان تفاوت دارد، فَرَوهر وظیفه دارد از وقتی که نطفه بسته می‌شود تا دمِ مرگ شخص را نگهبانی و محافظت کند
    هارولد بیلی، زبان‌شناسی زبان‌های ایرانی ریشهٔ این واژه را از ریشهٔ ایرانی var- (پوشش، محافظت) و fra- (پس راندن) می‌داند و معنی اصلی اولیه واژهٔ فروهر را «دلاوریِ حفاظت‌کننده » عنوان می‌کند.
    نماد فروهر :
    نماد میهنی:از دوران پادشاهی مادها و سپس شاهنشاهی هخامنشیان، نگاره فروهر نشانه نماد میهنی بوده و آدمی را در پیکره و سیمای شاهین تیزچنگ و بلندپروازی نشان می‌دهد که آن‌را نماد توانایی، سر بلندی و فر و شکوه می‌دانستند و پرچم‌های خود را به نما و سیمای شاهین می‌آراستند
    نماد دین زرتشتی:یرانیان پیرو اشو زرتشت برای این نیروی مینوی که بن مایه آن جنبش و پیشرفت بسوی رسایی، فرامایگی و والایی است، هیچ پیکره‌ای را بهتر و شایسته تر از شاهین نیافتند و آنچه که در گذشته نشانه فر و شکوه و سر بلندی بود و انگیزه ملی و میهنی داشت با اندک دگرگونی در سر و پای شاهین به سیمای کنونی در آوردند، تا هم بن‌مایه مینوی را نشان دهد و هم نمودار سر بلندی و سر فرازی ایرانیان باشد.

در نگاره فروهر دو نیروی همیستار (مخالف) «سپنتامینو» (نشانه خوبی) و«انگره مینو» (نشانه بدی) نمایان است و آدمی رو به سپنتا مینو دارد و بسوی او می‌رود به انگره مینو پشت کرده‌است و لازم به ذکر است فروهر الگو و سنبل ایرانیان و زرتشتیان است
    ویژگی‌ها:
    1-- چهره فروهر همانند آدمی است، از این رو گویای پیوستگی با آدمی است، او پیری است فرزانه و کار آزموده، نشانه از بزرگداشت و سپاس از بزرگان و فرزانگان و فرا گیری از آنان دارد.

۲- دو بال در پهلوها که هر کدام سه پر دارند این سه پر نشانه سه نماد اندیشه نیک، گفتارنیک، کردارنیک که هم‌زمان انگیزه پرواز و پیشرفت است.

۳- در پایین تنه فروهر سه بخش، پرهایی بسوی پایین است، که نشانه پندار و گفتار و کردار نادرست و یا پست هستند. از اینرو آنرا، آغاز بدبختی‌ها و پستی برای آدمی می‌دانند.

۴- دو رشته که در سر هر یک گردی (حلقه) چنبره شده‌ای دیده می‌شوند، در کنار بخش پایینی تنه هستند که نماد سپنتا مینو و انگره مینو هستند، که یکی در پیش پای و دیگری در پس آن است. این رشته‌ها هر یک در تلاش هستند که آدمی را بسوی خود بکشند؛ این نشانه آن است که آدمی باید به سوی سپنتا مینو (خوبی) پیش رود و به انگره مینو (بدی) پشت نماید.

۵- یک گردی (حلقه) در میانه بالاتنه فروهر وجود دارد این نشان، جان و روان جاودان است که نه آغاز و نه پایانی دارد.

۶- یک دست فروهر کمی به سوی بالا و در راستای سپنتا مینو اشاره دارد که نشان دهنده سپاس و ستایس اهورمزدا و راهنمایی آدمی بسوی والایی و راستی و درستی است.

۷- در دست دیگر گردی (حلقه‌ای) دارد که نشانه وفاداری به عهد و پیمان، و نشانگر راستی و پاک خویی و جوانمردی و جوانزنی است.

البته ساختارِ نگارهٔ فروهر، در زمان‌ها و مکان‌های مختلف با هم تفاوت دارند، حتی در تخت جمشید که در یک مکان و تقریبا یک زمان ساخته شده است با چندین گونه از این نگاره روبه رو می شویم!
    سلام به همه
    خوب داشتم این مطالبی رو که گذاشتی میخوندم ، حقیقتا درباره فروهر و این سمبل پرمعنی و راز تفاسیر زیادی هست ...
    من 1مدت خیلی رو این سمبل ها تحقیق کردم و مطالعه کردم و به 1سری نتایج رسیدم که واقعا از خوندنشون مبهوت میموندم ! به جایی رسیدم بعد از اون همه تحقیق که بعضی از سمبل هارو میتونستم بدون اینکه بدونم منظورشون چیه فقط با دوسنتن فرهنگ اون منطقه مورد بررسی قرار بدم و دربارش صحبت کنم !

1مدتی راجع به فروهر تحقیق کردم ...
    خوب خیلی از چیزهایی که فهمیدم با چیزهایی که شما گذاشتی یکی هست ولی یکسری تناقض هست بین اطلاعات من و چیزهایی که گذاشتید هرچند ریز هستن و ممکنه همون معنی رو بدن ولی خوب فکر کردم بهتر باشه مطرح کنم ...

شما در یکی از قسمت های تعریف اینطوری بیان کردید :

خوب اینطور که من میدونم و فهمیدم و تحقیق کردم ، در نماد های باستانی و مخصوصا این سمبل این حلقه ها و مخصوصا این حلقه در دست معنی دیگری میده به جز جوانمردی و راستی و خوبی و ...
    اینگونه که من در تحقیقاتم متوجه شدم هروقت 1حلقه در دست سمبلی باشه که به طرف خودش باشه ، معنی اون خود ادم هست !

بذارید واضح تر توضیح بدم ،
    معنی این حلقه در دست فروهر این هست که هرعملی که انسان و بشر انجام میدهد به خودش برمیگرده و به عبارت ساده تر هر عملی ، عکس العملی داره !
    عبارت هر عملی عکس العملی داره در فیزیک هم مطرح هست و چون اینجا شکل فروهر رو تفسیر میکنیم و دقیقا همین نکته رو میخوام بگم بهتر دونستم از این عبارت استفاده کنم ...

در هر صورت نمیدونم منبع تفسیری شما چقدر دقیق هست ، ولی چون شکل باستانی هست و نمیشه روش دقیق و با سند صحبت کرد ، همه جوانب رو در نظر میگیریم ، اگر بازم چیزی دیدم میگم ...

28. 3 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

سپنتا مینو

سپنتا مینو به معنی خرد مقدس است. انگره مینو یا خرد خبیث در برابر آن قرار دارد. یسنای ۴۷ موسوم به سپنت مئینو است که تفسیر و ترجمهٔ آن اینست: سالک شدن در طریق سپنتا مئینو و گزینش سه اصل اساسی گفتار و کردار و اندیشه است که موجب نزدیکی معنوی آدمی به اهورامزدا می‌شود. جهت آن که آدمی حقوق بندگی خود را نسبت به اهورامزدا انجام دهد، بایستی با اعتقادی پاک و بی‌خلل آنچه را که می‌تواند از نیکی‌ها برای سپنتا مینو به جا آورد. این اعمال نیک از هر طریقی که باشد معنوی یا مادی تفاوتی نمی‌کند، چون به درگاه اهورامزدا که جوهر اصلی راستی است مورد قبول می‌افتد. خداوند به وسیلهٔ همین سپنتا مینوست که زندگی فراخ و نعمت شادمانی به راهروان راه پاکی و راستی می‌بخشاید. خداوند خود در واقع پدر سرور و آفریننده و قوام دهندهٔ سپنتا مینوست.[

30. 3 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال