Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: پارکور - دو آزاد (Parkour - Free Running)

Registered User C.CryingEnemy آواتار ها
    نگارشها
    718

پارکور - دو آزاد (Parkour - Free Running)

Parkour - Free Running
    این دو اسم شاید هنوز جا افتاده نباشه. ولی خب این دو رشته ورزشی، درواقع همون حرکت زنی سابق هستن.
    این تاپیک رو پاتوق عزیزان پارکور و فری رانینگ کار و یا دوست داران این دو رشته ورزشی زیبا قراره بکنیم.
    امیدوارم افتتاح این تاپیک از نظر مدیران عزیز و همکاران سابق مشکلی نداشته باشه...چون خودم کلی براش برنامه دارم و میخوام حسابی برای علاقمند کردن دوستان به این ورزش زیبا و اطلاع رسانی درموردش تلاش کنم...یوهاهاها!
    تا پست های بعدی بدرود

Happy Halloween

2. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    718

پاسخ : پارکور - دو آزاد (Parkour - Free Running)

خب...اولا اینو بگم که بین پارکور و فری رانینگ یکم فرق هست.
    خیلی از عزیزان میدیدم که میومدن باشگاه برای پارکور ثبت نام میکردن. اما موقع کلاس، وقتی میدیدن خبری از معلق زدن و وارو زدن نیست و اگر اون حرکاتو خودتونم بخواید تمرین کنید تنبیه شنا و شکم میشید، شدیدا حالشون گرفته میشد.
    پارکور، اصولا حرفه ی گذشتن از موانع، پریدن و یا بالا رفتن از ارتفاعات هست. ولی فری رانینگ، بیشتر برمیگرده به یه حالت بدلکاری. وارو، فرانت زدن، چرخ و فلک بی دست و اینجور کارا میره تو حوضه فری رانینگ.
    بنابراین اگر خواستید برید باشگاه، بدونید که فری رانینگ و پارکور این فرقارو دارن.
    اگر توضیح بیشتری هم خواستید بگید.

4. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    718

آموزش رایگان پارکور (مخصوص دوستان کرجی محدوده عظیمیه)
    میدونم پست پشت سر هم زدن ایراد داره...ولی این یک دفعه رو بهم تخفیف بدین
    اینم میخواستم بگم که اگر دوستانی هستند که به پارکور و فری رانینگ علاقه دارن و میخوان یادشون بگیرن، من خودم دارم تو ایام عید، روزا میرم پارک ایران زمین، واقع در عظیمیه کرج تمرین میکنم. اگر شما عزیزانم دوست داشته باشید، میتونید بیایید تا هم با هم تمرین کنیم...و همم یه چیزای رو به صورت فشرده یاد بگیرید. خوبیش اینه که چون خودمم از تنهایی تمرین کردن حوصله م سر رفته...بنابراین هیچ هزینه ای دریافت نخواهد شد و کاملا مجانیه.
    از اونجایی هم که با دوستان کلانتری 14 رسالت دوست هستم، اگر دختر خانمهای علاقمندم میخواستن، میتونن بهم بگن. تا اگر پسرا هم خواستن بیان، ساعتای اونارو جدا بزارم تا بتونن راحت تر تمرین کنن و اذیت نشن.
    تاحالا دوتا نکته خوب گفتم...یکی اینکه این اولین باره که اعلام آمادگی میشه برای آموزش پارکور به دختر خانمها...دوما اینکه مجانیه...پس ایول به خودم (جانم؟)
    راستی این قضیه شوخی نیست. لطفا فقط اگر قصدتون ورزشه بهم پیام بدید تا برنامه هارو بریزیم.
    راستی...من خودم پیش دانشگاهی ام و 19 سالمه، شرمنده دوستان سن بالا هستم. فقط تو محدوده سنی خودم هم تمرینی میپذیرم

6. 7 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    718

از اونجایی که حرکت نیم پشتک پیچ، از حرکات ترکیبی و خیلی مفید به شمار میره، تصمیم گرفتم به عنوان اولین نقل مطلب آموزشی، آموزش مصور و دقیق این حرکت رو اینجا بزارم. سوالی داشتید هم میتونید بپرسید.
    انشالله پستهای بعدی رو به وارو و فرانت اختصاص میدم. راستی این حرکت زیر شاخه ی دو آزاد هست و ربطی به پارکور نداره

آموزش چرخ فلك پيچ يا نيم پشتك پيچ

با چند قدم دويدن و پرش به بالا و جلو بطوريكه پس از فرود يك پا جلو خم مي‌شود و دستها بالاي سر باشند. سر و سينه (بالاتنه) بطور يكنواخت متمايل به جلو و به طرف زمين حركت مي‌كند و چرخش بالاتنه به داخل بدن از ناحيه كمر و نزديك به زمين از طرف پائي كه جلو قرار دارد انجام مي‌دهيم. دستها از يكي پس از ديگري به زمين مي‌گذاريم. بدين صورت كه يك دست اول حالت چرخ فلكي و دست دوم را به طرف دست اول مي‌چرخانيم و بلافاصله به زمين مي‌گذاريم، پاها بالاي سر جفت مي‌شوند و با وارد كردن نيرو به وسيله دستها به زمين و درو كردن پاها به طرف زمين نيم پشتك پيچ مي زنيم.

مراحل آموزشي:
    1ـ يك چوب يا شيء ديگر به دست مي‌گيريم و از مفصل ران تا 90 درجه به جلو خم مي‌شويم و سپس بالاتنه را به سمتي كه پيچ مي‌زنيم چرخش مي‌دهيم.
    2ـ يك پا جلو و مرحله شماره 1 را همراه با چرخش به سمت پائين و جلو انجام مي‌دهيم.
    3ـ روبروي ديوار طوري پيچ مي‌زنيم كه سينه به ديوار بچسبد و بالانس مي‌ايستيم.
    4ـ اجراي حركت پيچ روي زمين و بالانس ايستادن و به حالت شنا روي زمين فرود مي‌آييم.
    5ـ اجراي حركت پيچ از ارتفاع و بدن راست ايستادن.
    6ـ اجراي حركت پيچ از ارتفاع كمتر.
    7ـ در مراحل پيشرفته اجراي حركت پيچ از روي خرك مطبق يا پيش‌تخته.
    8ـ باسه قدم دويدن پيچ مي‌زنيم. طوري كه دستها روي سطح زمين و فرود پاها روي تشك ايمني باشد.
    9ـ روبروي ديوار ايستاده و با استفاده از يك تشك ايمني حركت پيچ را اجرا مي‌كنيم بطوريكه بدن به حالت ابتداي نيم وارو باشد.

نحوه كمك كردن:
    از سمت پائي كه جلو است مي‌ايستيم و ژيمناست را از كمر كمك مي‌كنيم.
    منبع: پورتال پاکور و فری ران ایران

8. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    718

راستی باید به دوستان عزیز چندتا نکته پایه ای رو که خودم طی تجربه کسبشون کردم (یعنی خودم دچارشون شدم!) یادآوری کنم.

- برای انجام بسیاری از حرکات، باید حتما بتونید پاهاتونو 180 درجه باز کنید. اگر اونقدر انعطاف نداشته باشید، متاسفانه فاجعه ای رخ میده براتون. البته 180 درجه، به صورتی که شکم به سمت نوک پای راست باشه! 180 درجه جانبی زیاد مهم نیست. از جلو خیلی مهمه!

- یکی دیگه برای دوستانیه که مثل خودم بیشتر اوقات خودشون تمرین میکنن...حتما محیط تمرینتون سعی کنید کفش تاتامی باشه! اکثر پارکا جدیدا تاتامی هستن...پس تو خونه تمرین نکنید که ناقص میشید خدایی نکرده!!!

- نکته ی دیگه هم در مورد حرکات هواییه. اگر میخواید فرانت بزنید، حتما یادتون باشه پاهاتونو از هم دور کنید. اگر بار اول و دوم فرانت یا حتی وارو بزنید، ممکنه موقع زمین اومدن، صورتتون با زانوتون برخورد کنه و مجروح بشید. بنابراین زانوهاتونو از هم دور کنید تا سرتون در صورت برخورد شدید با زمین، بره بین پاهاتون!

- یکی دیگه هم اینه که به هیچ وجه بدون گرم کردن، حرکت نزنید.

بازم نکته هست...اگر سوال داشتید بپرسید.

10. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال