Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 , از مجموع 21

موضوع: اینکاها و مایاها

Registered User ASUMA آواتار ها
    نگارشها
    4,020

اینکاها و مایاها

سلام و درود خدمت شما عزیزان

در این تاپیک میخواهیم 1سری اطلاعات کلی درباره این 2 قوم و امپراطوری بهتون بدم ...
    اطلاعاتی که من دارم خیلی گسترده نیست ولی خوب انقدری هست که تاپیک تا چند روزی نخوابه ، اگر کسی دیگه ای هم هست که مطالبی داره 1هماهنگی کنه مطالب رو چک کنیم باهم و بذاریم اینجا خیلی هم خوشحال میشم

در هر صورت ، این 2امپراطوری (اینکا ها و مایا ها) دو قومی هستن که در باستان بسیار معروف هستن و معماری ها و افسانه هایی از انها به جا مانده که هیچ وقت نمیشه ازشون به سادگی گذشت (مخصوصا مایاها)

برای مثال هم میتونم به عقربی که مایاها رسم کردند اشاره کنم یا اون جمجمه ای که با تابوندن رنگ در دهانش ، چند رنگ مختلف از چشمانش بیرون میاید ! و نور بنفش رو شفاف میکنه !

کلا باهم پیش میریم تو تاپیک و بعد از معرفی به عجایب این 2 قوم میرسیم .....

امیدوارم مطالب همواره مفید بوده باشه و خوشتون بیاد ...

اینجا را از نگاه های زیبایتان محروم نکنید .
    vi veri veniversum vivus vici
    به قدرت حقیقت ، من جهان هستی رو فتح میکنم

2. 7 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

پاسخ : اینکاها و مایاها

امپراطوری اینکاها

امپراتوری اینکا (۱۴۳۸ - ۱۵۳۳)، یک امپراتوری از مردم بومی (سرخ‌پوست) در آمریکای جنوبی بود. این امپراتوری در بیشترین پهناوری خود، کشورهای امروزی پرو، اکوادور، بولیوی، و بخش‌هایی از آرژانتین، شیلی و کلمبیا را دربرمی‌گرفت. شهر کوزکو پایتخت اداری، سیاسی و نظامی آن به شمار می‌آمد. در سدهٔ شانزدهم میلادی با ورود اسپانیایی‌ها به پرو، این امپراتوری درهم‌شکست و قلمرو آن مستملکهٔ اسپانیا گشت.

واژهٔ اینکا به معنای "خدا در زمین"، بر گرفته از زبان بومیان کشور پرو در آمریکای جنوبی است.

گستری امپراطوری اینکاها

4. 7 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

ریشه‌ها

ریشه‌ها، پیدایش و تکامل تمدن اینکا، هنوز در هاله‌ای از ابهام باقی مانده است. در بارهٔ تاریخ این قوم، منبع و نوشته‌ای وجود ندارد، چون اینکاها فاقد خط بوده‌اند. اما به نظر می‌رسد قبایل اینکا که در پیرامون دریاچهٔ تی‌تی‌کاکا می‌زیسته‌اند، در سدهٔ دوازدهم میلادی به رهبری مانکوکاپاک، فرمانروای افسانه‌ای اینکا، سرزمین‌های مجاور را فتح کرده و با بنای شهر کوزکو، تمدن اینکا را بنیان نهاده‌اند.

اسطوره‌ها

دربارهٔ پیدایش و تکامل تمدن اینکا، افسانه‌ها و اسطوره‌های زیادی نقل شده است. یکی از گویندگان این اسطوره‌ها، گارسیلازودولاوگا، از تاریخ‌نگاران فتح سرزمین اینکا به دست اسپانیایی‌ها است. افسانه‌ای که وی بازگو کرده، از این قرار است: مانکوکاپاک و مامااوکلو یک زوج افسانه‌ای و از ایزدها بوده‌اند که با لشگری از جادوگران و جنیان کرانه‌های دریاچه تی‌تی‌کاکا را ترک کردند تا به سرزمین برگزیده کوچ کنند. هنگامی که به تپه هواناکائوری (جایی که شهر کوزکو ساخته شد) رسیدند، لشگر جادویی مانکو در داخل زمین فرو رفتند و این برای مانکو و همسرش، نشانهٔ پایان انتظار برای جستجوی سرزمین موعود بود و به این ترتیب، این زوج افسانه‌ای شهر خود را روی این تپه بنا کردند.

گستری امپراطوری اینکاها

6. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User yuki آواتار ها
    نگارشها
    297

ممنون دوست عزیز
    لطفا میشه بیشتر بگی و چند تا عکس هم ضمیمه کنی
    خیلی خوب میشه ها...
    Princes of Vampires
    Be Care full...Death is near

8. 6 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

مدير بخش Pandora Hearts همکار بخش سریال های آسیایی APTA Fire Team Sh_shlove6 آواتار ها
    نگارشها
    4,448

مایا نام مجموعه‌ای از اقوام سرخ‌پوست در جنوب مکزیک و شمال آمریکای مرکزی است. مایاها از مشهورترین قبایل بوده‌اند. آنان شهرهایشان را در دل جنگلهای بارانی می‌ساختند. فرزندان آنها، هنوز هم در این منطقه‌ها زندگی می‌کنند.

قوم مایا از جمله تمدن‌های بسیار پیشرفته آمریکای مرکزی بود. دست آوردهای مایاها در هنر، معماری، نجوم و ریاضیات بسیار چشمگیر بود.

اسوما سان در مورد معبد ها و معماری هاشون اگه مطلبی پیدا کردی بزار خوشحال میشم

10. 7 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User Gaara kazekage آواتار ها
    نگارشها
    828

حروف تصویری مایاها

کسی تا کنون طریقه خواندن خط مایاها را که با استفاده از حروف تصویری نوشته می شد، کشف نکرده است. نخستین حروف تصویری روی سنگهای یاد بودی حکاکی شدند که برای بزرگداشت حاکمان یا ثبت وقایع مهم بود. سپس حدودا از تاریخ 890 میلادی، کاهنان مایا روی کاغذ های ساخته شده از پوست درختان با استفاده از قلم های ساخته شده از موی خوک وحشی، می نوشتند. یک کتاب مایا را کودکس (مجموعه قوانین) می نامند.

1000 سال قبل از میلاد

روستاهای کوچک کشاورزنشین مایاها ، مذهب و فنون و صناعت تمدنهای اولمک، ژآپوتک و تئوتی واکان متعلق به آمریکای مرکزی، را از طریق تجارت و جنگ، تاثیر پذیرفتند و آن را توسعه دادند.

292 میلادی

فرهنگ قدیمی مایاها شروع به رونق یافتن می کند. شهرها با ساختمانهای سنگی مخصوص جشنها در روی زمینهای کشاورزی روستاهای قدیمی ساخته شدند. اولین کتیبه مایاها در سال 292 میلادی روی بنای یادبودی قرارداشت که در شهر تیکال، گواتمالا، پیدا شد.

600

سال 600 فرهنگ قدیمی مایاها در اوج خود قرار دارد. کشیشهای قدرتمند و حاکمان نیرومند ، به نواحی شهری مثل کوپان و پالنگ کی تسلط پیدا می کنند. آنها معابد و قصرهای بسیار زیبایی می سازند و دستاوردهای خود را روی سنگهای یادبود می نویسند.

800

کار ساخت ساختمانها و کتیبه ها در بسیاری از شهرهای مایا از قبیل واکساکتوم، زولتان و زامانتوم متوقف می گردد. این امر بیانگر سقوط قدرت کشیشها و حاکمان می باشد.

900

بسیاری از نواحی شهری گواتمالا، شامل کریگ، تیکال و پلانگ کی، تخلیه می شوند. شهرهای جدید مایایی شامل اوسمال، مایاپان و چیچن ایتزا در شبه جزیره یوکاتان در مکزیک دستخوش نابودی نشدند. اما این مراکز در زمینه آموزش و هنر، به پای زمینهای پست قدیمی، نمی رسیدند.

1000

شهرهای مایایی چیچن ایتزا بوسیله تولتکهای مهاجم تسخیر شده و گسترش پیدا می کنند.

1401 ـ 1200

شهر مایاپان که دارای حصاردیواری بود. پایتخت شهرهای مایا می باشد. این شهر یک مرکز تجاری مهم محسوب می شود.

1502

کریستف کلمب کاشف، در سفر چهارم خود به آمریکا ، تجار مایایی را روی جزایر دور از هندوراس می بیند. آنها از دانه های کاکائو ، به عنوان پول استفاده می کردند.

1520

فاتحان اسپانیایی با مایاها روبرو می شوند، که در شهرهای کوچکی که توسط رئیسهای کوچک اداره می شد، زندگی می کردند. این شهرها در شبه جزیره یوکاتان قرار دارد.

تا قبل از سال 900 میلادی تمدن مایایی در سرزمینهای پست، گواتمالای امروز، رو به زوال رفت. نواحی شهری تحلیه شدند و مجسمه های سنگی و عبادتگاههای جدید ساخته نشد. هیچ کس نمی داند علت ترک آن شهرهای زیبا توسط مایاها با آن سرعت چه بود.

You can fly...
    maybe You dont have wings...just like me. but with your gold heart!!! yes! you can.
    come in my dream....

12. 7 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

[CENTER]

ببخشید ، این همون شهر سوخته ی معروف (خیلی ها افسانه ای میدوننش) هست ؟ (نماش که خیلی شبیه به اون هست) !

sha_shlove200 عزیز ، باید بگردم تو اطلاعاتم ببینم چیزی دارم یا نه ! و کمی هم به این مغز نصف و نیمم فشار بیارم خودم 1چیزایی یادم بیاد ولی اگر چیزی یادم اومد یا اطلاعاتی داشتم چشم !

و در اخر از نازنین ساما و sha_shlove200 عزیز تشکر میکنم بابت مطالب خوبشون ... (ولی ای کاش صبر میکردید قضیه اینکاها رو تمام کنم بعد به مایا میرسیدیم ولی خوب با این حال بازم دستتون درد نکنه)

14. 6 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

نقل قول نوشته اصلی توسط yuki نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    لطفا میشه بیشتر بگی و چند تا عکس هم ضمیمه کنی
    خیلی خوب میشه ها...
    بله ، 1مقدار صبر کنید من این روزا رفت و امدم خیلی زیاد شده کمی وقت نمیکنم بشینم پای سیستم و بخوام تایپ کنم ...

کمی فرصت بدید میام و کلی مطالب میذارم .....

مرسی .

16. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User Gaara kazekage آواتار ها
    نگارشها
    828

نقل قول نوشته اصلی توسط ASUMA نمایش پست ها
    [CENTER]

ببخشید ، این همون شهر سوخته ی معروف (خیلی ها افسانه ای میدوننش) هست ؟ (نماش که خیلی شبیه به اون هست) !

sha_shlove200 عزیز ، باید بگردم تو اطلاعاتم ببینم چیزی دارم یا نه ! و کمی هم به این مغز نصف و نیمم فشار بیارم خودم 1چیزایی یادم بیاد ولی اگر چیزی یادم اومد یا اطلاعاتی داشتم چشم !

و در اخر از نازنین ساما و sha_shlove200 عزیز تشکر میکنم بابت مطالب خوبشون ... (ولی ای کاش صبر میکردید قضیه اینکاها رو تمام کنم بعد به مایا میرسیدیم ولی خوب با این حال بازم دستتون درد نکنه)

واقعا این شهر سوختس؟؟؟؟؟؟؟؟ وای چه جالب!
    نه خیر کی گفته افسانس؟؟؟؟ خیلی هم واقعی بوده و واقعا وجود داشته!
    من یه اطلاعاتی راجبش دارم بزارم؟
    این طور که نوشته خیلی متمدن بودن...باورتون میشه اون زمان لوله گاز داشتن!!!!

18. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

نقل قول نوشته اصلی توسط Gaara kazekage نمایش پست ها
    واقعا این شهر سوختس؟؟؟؟؟؟؟؟ وای چه جالب!
    نه خیر کی گفته افسانس؟؟؟؟ خیلی هم واقعی بوده و واقعا وجود داشته!
    من یه اطلاعاتی راجبش دارم بزارم؟
    این طور که نوشته خیلی متمدن بودن...باورتون میشه اون زمان لوله گاز داشتن!!!!
    سلام دوباره ...
    خوب فکر میکنم شهر سوخته باشه ! قیافش که خیلی شبیه به اونه !

درباره تمدنش هم میدونم واقعا متمدن بودن و خیلی چیزها داشتن ، و برای لوله گاز که میگی بله ، از این چیزای عجیب تو چغازنبیل هم زیاد هست ! دی:
    1دفعه برید بعد با راهنماش که صحبت میکنید کف میکنید !

واقعا ادم این چیزا رو که میبینه به نظریه انسان های متمدن نابود شده قبل از ما احتمال حقیقت میده

20. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

**** مدیر ارشد ****
    Shaparak
    Shaparak آواتار ها
    نگارشها
    4,120
    Blog Entries
    128

میون کلامتون :دی
    کدوم شهر سوخته دقیقا؟ من هر چی به ذهنم فشار آوردم یه شهر سوخته بیشتر تو ذهنم یافت نشد که اونم مال مملکت خودمونه و تو سیستان و بلوچستان هست. به دلیل امکانات جلو تر از زمان خودش خیلی رازآلود و مبهم به نظر میومده و بسیار معروف بوده، و گفته میشه یکی از متمدن ترین شهرهای دوران باستان بوده و از نظر امکانات و اصول شهرنشینی قابل تحسین.ولی خب پر واضحه که این اون نیست! چون اون شهر کویری بوده.
    در نتیجه ...؟D:

اگر اشتباه نکنم این شهر به دلیل تغییر بستر رود هیرمند از بین رفت.
    ویرایش توسط Shaparak : 04-02-2011 در ساعت 01:32 AM

22. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

نقل قول نوشته اصلی توسط shaparak نمایش پست ها
    میون کلامتون :دی
    کدوم شهر سوخته دقیقا؟ من هر چی به ذهنم فشار آوردم یه شهر سوخته بیشتر تو ذهنم یافت نشد که اونم مال مملکت خودمونه و تو سیستان و بلوچستان هست. به دلیل امکانات جلو تر از زمان خودش خیلی رازآلود و مبهم به نظر میومده و بسیار معروف بوده، و گفته میشه یکی از متمدن ترین شهرهای دوران باستان بوده و از نظر امکانات و اصول شهرنشینی قابل تحسین.ولی خب پر واضحه که این اون نیست! چون اون شهر کویری بوده.
    در نتیجه ...؟D:

اگر اشتباه نکنم این شهر به دلیل تغییر بستر رود هیرمند از بین رفت.

سلام پری جون ، میون حرف چیه بابا ، کله حرف و اول و اخرش مطعلق به خودتون هست ... دی:

عرضم به حضورت اولین بار که اسم شهر سوخته رو تو اینترنت دیدم 3جا رو به عنوانه شهر سوخته اعلام کرده بودند که یکیش همینی هست که شما عکسش رو گذاشتی و تو استان سیستان و بلوچستان هست ...

عرضم به حضورتون 2تا شهر باستانی دیگر هم تو جهان هست که کاملا سوختند ... و به شهر سوخته معروف شدند

و این عکسی که اینجا بود خیلی شبیه به یکی از اونها بود ، و شاید من اشتباه میکنم ولی گفتم که فکر کنم (شبیه به) اون عکسی هست که من دیده بودم

مرسی که سر زدی و پست دادی

24. 3 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

**** مدیر ارشد ****
    Shaparak
    Shaparak آواتار ها
    نگارشها
    4,120
    Blog Entries
    128

خب قضیه اینجاست که این شهر اصلا نسوخته!
    ولی خب اطلاعاتی که بچه ها دادن مطابق با این شهر سوخته ست. این شهر خیلی قدیمیه.اینقدر قدیمی و معروف که حتی سینوهه هم تو کتابش ازش یاد کرده.

من الان به اطلاعاتم مشکوک شدم و یه سرچی کردم هنوز شهر سوخته ی دیگه ای پیدا نکردم ولی. اونم همچین شهری که در ارتباط با قوم مایا باشه. چون بالا رو که نگاه می کنم اولین جایی که این عکس اومده، شهرزاد جان زیرش اطلاعاتی راجع به شهرها و بناهای مایایی نوشته.

خیلی بعیده راستش...
    ولی خب اگر کسی کلا شهر سوخته ی دیگه ای میشناسه بدم نمیاد بدونم کجاست. ;-)
    ویرایش توسط Shaparak : 04-02-2011 در ساعت 02:04 AM

26. 3 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

ولی خب اگر کسی کلا شهر سوخته ی دیگه ای میشناسه بدم نمیاد بدونم کجاست. ;-)
    بعید نیست که اطلاعات من اشتباه باشه

من هم 1سرچی میزنم دوباره ، اطلاعاتی بدست اومد مطلع میکنم شما رو ;)

ولی خوب میدونید خودتون هم به مطالب تو سایت ها برخوردید احتمالا که دهن به دهن شده و یک چیزه عجیب قریبی در میارن ... ولی با این حال من بازم میگم ، فعلا این شهر سوخته رو که من گفتم بی خیال شید تا مطمئن شم اگر چیزی نگفتم یعنی چیزی نیافتم و اون چیزی که خونده بودم اشتباه بوده اگر هم چیزی پیدا کردم که میذارم دیگه ! دی:

28. 3 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

سلام ... دی:
    با کمی شوخی هم همراه هست ! لول

Anime Spoilerمتن پنهان: فقط شاپرک ساما بخونه !:

Anime Spoilerمتن پنهان: فقط شاپرک ها!:

Anime Spoilerمتن پنهان: شما شاپرک خانم هستید که اومدی داری میخونی ؟:

Anime Spoilerمتن پنهان: حتما هستی که اومدی داری میخونی ؟ نکنه نیستی ؟! لول:

Anime Spoilerمتن پنهان: شوخی کردم ،این مطلب برای همه عزیزان هست ! لول:

سلام خانمی !؟ خوبی ...
    درباره بحث شهر سوخته ، خوب شهر سوخته هرجایی میتونه باشه ، اگر 1اتفاقی بیفته و تهران از سوختگی نابود بشه چند سال بعدش معروف میشه به شهر سوخته دی:

و اما بحث تو تاپیک ، که گفتم چند جا رو خونده بودم به عنوانه شهر سوخته ، الان اتفاقی یک هو یادم اومد ، امدم لب تاپ رو روشن کردم فقط بهت بگمش ! دی:

جواب :

در Pennsylvania در سال (اگر درست یادم اومده باشه) : 1961
    که اتفاقات جالبی افتاد و حوادث ناگواری داشت ، اگر بخوای میتونم اطلاعات بیشتری دربارش بهت بدم ....

30. 3 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال