Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: استون هنج

Registered User ASUMA آواتار ها
    نگارشها
    4,020

news استون هنج

سلام دوستان من ؛
    در این تاپیک قصد دارم اطلاعاتی راجع به استون هنج بهتون بدم ، استون هنج قدیم و جدید و این که استون هنج چی هست و برای چی هست و با بعضی از فرضیه هایی که راجع بهش هست اشناتون کنم .

در تمامی مقاله ها استون هنج به 2گونه نام برده شده :
    1- استون هنج
    2- استون هنج در گذر زمان !

خوب در این تاپیک کلا شمارو با این بنا و شایعه ها و نظریاتی که راجع بهش هست اشنا میکنم .....
    و در اخر هم اون افسانه ی معروف شمشیر رو مینویسم براتون ، شاید کسانی باشند که علاقه مند باشند به این افسانه ........

vi veri veniversum vivus vici
    به قدرت حقیقت ، من جهان هستی رو فتح میکنم

2. 7 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

پاسخ : استون هنج

وقتی نام استون هنج به میان میاد کلی تعریف ، افسانه و فرضیه و نظریه به وسط میاد ...
    هرکس یک چیزی میگه ، یکی میگه مکانی برای قربانی کردن بود و دیگری میگه رصد خانه بود و دیگری میگه معبد بود !

کدوم یکی از اینا درسته ؟
    ایا معبدی بوده که در ان دعا میکردند یا با توجه به علم ان موقع جادو ؟
    یا رصد خانه ای بوده که با قرار گرفتن در ان ، ستاره هارو نگاه میکردند ؟
    ایا مکانی بوده که در ان شاهان انگلیسی دشمانان ، پسران ، گوسفندان و. .. خود را قربانی میکردند تا خدایان انهارا از ، خشک سالی ، سقوط و ... دور نگه دار ؟
    .
    .
    .

جواب چیست را هیچ کس نمیداند !
    اما دلیل تحقیق چیست ؟ چرا روی این بنای تاریخی تحقیق میکنند ؟
    جواب خیلی ساده است !
    از درون استون هنج تمام بیرون مشخص است ، و از بیرون استون هنج هیچ چیز درون ان مشخص نیست !
    ایا یک دژ نظامی بوده است ؟
    .
    .
    .

در ادامه به تعاریفی از استون هنج میرسیم .

4. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

استون‌ هنج در جنوب انگلستان، یکی از بناهای بزرگ سنگی است که توسط مردم باستان در اروپا ساخته شده‌است. سازندگان استون هنج، از سال ۳۱۰۰ پیش از میلاد، سنگهای این بنا را به شکل چند دایره تو در تو، در مکان فعلی آن کار گذاشتند. احتمالاً از این دایره‌های سنگی برای مشاهده حرکات خورشید، ماه و ستارگان که در آن زمان طی مراسم مذهبی مورد پرستش قرار می‌گرفتند، استفاده می‌شده‌است. سنگهایی شبیه به آنچه که در این بنا به کار رفته، در مناطق دیگر مانند کارناک فرانسه و نیوگرنج ایرلند، یافت شده‌است.

6. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

ساخت استون هنج

چه کسی می‌داند که استون هنج دقیقا چگونه ساخته شده‌است. سنگهایی بزرگی، که تا ۵۰ تن وزن داشتند روی غلطکها به وسیله گروهی از مردان، کشیده شده وبه محل آورده می‌شدند. وقتی سنگها به محل می‌رسیدند، با استفاده از طناب و در صورت لزوم با ایجاد سراشیبی خاکی، آنها را در حالت ایستاده قرار می‌دادند.

بیشتر بناهای بزرگ برای دنیای امروزی یک معما می‌باشند. دانشمندان و باستان شناسان در سراسر اعصار سعی در یافتن اسرار ساخت این بناها کرده‌اند. برای آنها یک کار بسیار مشکل بود که بتوانند این سنگهای بزرگ را طوری در کنار هم قرار دهند که دارای یک شکوه عظیم شود. این بناها می‌توانستند به عنوان محل سکونت، معابد، مقابر و یا حتی تقویم‌های بزرگ در فضای باز مورد استفاده قرار گیرند. مردم می‌توانستند با دنبال کردن حرکت اجرام آسمانی، درباره فصلهای سال چیزهایی یاد بگیرند. مردم دانشمند اولیه به مقدار زیادی برای درو کردن محصولات و غذای خود به فصول سال متکی بودند. آنها فصلها را به‌وسیله مراسم و تشریفات مذهبی جشن می‌گرفتند. احتمال اینکه این مناطق و نواحی حکم مقدس برای مردم داشته‌است، بسیار زیاد می‌باشد.

8. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

تفسیر استون هنج :

بسیاری از متخصصان بر این باورند که این حلقه بزرگ سنگی در استون هنج برای نظارت و همچنین به عنوان معبدی برای ستایش کردن به کار می‌رفته‌است. آنها به خاطر وضعیت قرار گرفتن سنگ بزرگ به نام «سنگ هیل» (سنگ پاشنه) که ۶ متر ۲۰ پاارتفاع دارد و ۳۵ تن وزن آن است، بر این باور هستند. هنگامی که در زمان تغییر تابستان ۲۲ ژوئن، طولانی‌ترین روز سال، خورشید طلوع می‌کند، به سنگ هیل می‌تابد و یک سایه بلند بوجود می‌آید که تدریجاً از مرکز بنا عبور می‌کند. این امر ثابت می‌کند که استون هنج بر اساس دستورات نجومی ساخته شده‌است و اهداف مذهبی داشته‌است.

در سال 1960، منجم آمریکایی جرالد هاوکینگ چنین نظر داد که استونهنج، یک رصدخانه و تقویم پیچیده‌ای بود. تفاسیر نجومی استونهنج با وجود بی دقتی هایی که دارد هنوز هم محبوب مانده است. بسیاری از محققین حدس می‌زنند افرادی که استونهنج و جاهای دیگر را ساخته اند دانسته‌های ریاضی را که برای پیش گویی بسیاری از وقایعی که در نظریه جرالد هاوکینگ موجود است بدست آورده بودند

تاریخ استون هنج

قصه گویان می‌گفتند مارلین جادوگر سنگها را در زمان شاه آرتور افسانه‌ای قرن پنجم میلادی از ایرلند به استون آورده‌است. امروزه متخصصان پی برده‌اند که قدمت استون هنج بسیار بیشتر از تاریخ فوق است. این بنا در سه مرحله ساخته شده‌است که تقریباً آغاز بنای آن از سال ۳۱۰۰ قبل از میلاد بوده‌است. این مسئله ثابت می‌کند که استون هنج از اهرام مصر هم قدیمی تر است.

10. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

مراحل اول و دوم

اولین مرحله شامل هنج، یک کانال گرد با یک ساحل خاکی در درون آن بود. تقریباً یک هزار سال پیش، در طول مرحله دوم، کارگران دو حلقه متحد المرکز از سنگها را در مرکز بنای اصلی بلند کردند. احتمالاً برای آن از ۸۰ قطعه سنگ آتشفشانی باریک، به نام سنگ آبی استفاده نمودند. آنها بیشتر از کریستالهای سنگ چخماق تشکیل می‌شدند و به نظر می‌رسد آنها را از معادن کوه‌های پرسلی در دایفد، و از به آنجا آورده باشند. فاصله این منطقه تا استون هنج ۲۱۷ کیلومتر ۱۳۵ مایل است. احتمالاً یک تیم از کارگران سنگهای ۵/۴ تنی را به‌وسیله قایق در بیشتر طول راه حمل کرده‌اند. احتمالاً سپس آن سنگها را به ساحل کشیده‌اند.

مرحله سوم

سومین مرحله از ساخت این بنا در سال ۲۰۰۰ قبل از میلاد شروع شد. سنگهای آبی با ۸۰ قطعه سنگهای سیاه بزرگ مرکزی به نام «سارسین» تعویض شدند. اینها همان سنگهای معروف هستند که امروزه هم دیده می‌شوند. این سنگها از ناحیه اطراف مارل بورو داون به آنجا آورده شدند، اما حمل آنها هم حتی مشکلتر از سنگهای آبی بود. وزن آنها تا ۵۶ تن می‌رسید و هر کدام را باید به‌وسیله گروهی از مردان روی زمین می‌کشیدند. بیشتر سنگهای سارسین به شکل یک حلقه در کنار هم چیده شدند. پنج «تریلیتون» نیز در داخل حلقه قرار گرفتند که از ۲ سنگ ایستاده که روی آنها یک سنگ افقی قرار می‌گرفت، تشکیل می‌شدند. امروزه فقط ۳ تریلیتون باقی مانده‌است.

12. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

حقایق اثبات شده :

حرکت دادن سنگ‌های عظیم الجثه به محل استقرارشان، یک کار بسیار عظیم بود. یک مطالعه نشان می‌دهد که یک هزار نفر در مدت ۳ هفته می‌توانستند فقط یک قطعه را به استون هنج حمل کنند. حتی با استفاده از چنین نیروی کار عظیمی، ساخت قسمت مرکزی بنا بیش از ده سال طول می‌کشید. همچنین خرسنگ هایی نظیر استون هنج در شمال انگلستان موسوم به دایرهٔ سویین ساید که در طی قرن‌ها در زمین فرو رفته اند و دایرهٔ کالانیش یافت می‌شود و به علاوه خرسنگ‌های عمودی باشکوهی در میان دشت آدبری که نماد جنس مذکر و مونثند نیز موجود است. بعضی براین باورند که این خرسنگ‌ها خاصیت شفادهندگی نیز دارند، مثلا کودکان بیمار را از میان سوراخ‌های واقع در خرسنگ‌های دایره‌ای شکل واقع در کورن وال عبور میدهند و گفته می‌شود عده‌ای از این سنگ‌ها نشان دهندهٔ کانالهای نیرو در زمین نیز هستند.

14. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

افسانه های استون هنج :
    در رابطه با استون هنج چند افسانه وجود داره که هر3 انها 1مضمون دارند و مربوط به مرلین جادوگر میشوند .

1- مرلین جادوگر ، شمشیری به نام اکس کالیبور را درون سنگ وسط استون هنج کرد و بر روی ان وردی خواند و گفت که :
    هرکس که واقعا از صمیم قلب پاک باشد فقط میتواند صاحب این شمشیر باشد .

2- ساخت این بنا به دست مرلین جادوگر در زمان شاه ارتور .

3- نبرد پایانی خیر و شر زمان مرلین جادوگر در این میان بوده که در این مکان خیر و شر هر دو کشته میشوند و هر دو در همین مکان دوشادوش یکدیگر به خاک سپرده میشوند .
    نبرد خیر و شر را ، شاه ارتور برنده میشود و وقتی که به قصد بستن چشم های حریف خود ، خم میشود ، شمشیری به زیر گلوی ارتور زده میشه توسط رهبر شر !

این 3 افسانه ، قوی ترین و رایج ترین افسانه هایی هستند که راجع به این بنا گفته می شود .

16. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

استون هنج در گذر زمان :

2500 قبل از میلاد

مردمان دوران باستان، نخستین مقبره‌های سنگی و پشته‌های مخصوص دفن اجساد را در غرب اروپا ساختند.

3100 قبل از میلاد

اولین مرحله از استون هنج (استون هنج)شامل خندق حلقه‌ای با یک کناره در داخل، ساخته شد. یک حلقه از 56 سوراخ(امروزه آنها را سوراخهای اوبری می نامند)در درون ساحل (کناره)ایجاد شد. سنگ هیل در شمال شرقی استون هنج بر پا شد.

2500 قبل از میلاد

محل دفن در نیوگرنج در ایرلند ساخته شد.

2100 قبل از میلاد

مرحله دوم استون هنج (استون هنج)ساخته شد. ساختار اولیه توسط یک سلسله سنگهای آبی دایره شکل مشخص می‌گردد.

1800 - 2000 قبل از میلاد

سنگهای ایستاده و ردیف شده در یک خط در فرانسه و جزیره کرس ظاهر می‌شوند.

2000 قبل از میلاد

کار ساخت مرحله سوم (استون هنج)آغاز می‌گردد.

1900 قبل از میلاد

سنگهای سارسین بزرگ در استون هنج بر افراشته می‌شوند.

1500 قبل از میلاد

سنگهای آبی در استون هنج کار گذاشته می‌شوند. آخرین مرحله استون هنج به پایان می‌رسد.

18. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال