Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: Sofies verden|Sophie's World

Registered User yabini آواتار ها
    نگارشها
    1,090

Sofies verden|Sophie's World

Sofies verden(Sophie's World)

اول از هرچیز این کتاب در اصل نروژی هست اما از اونجایی که فقط فارسی یا اگلیسی بودن مشخص میشه من زدم انگلیسی

سوفی اموندسن یه دختر معمولی که توی یه روز معمولی توی یه راه معمولی از مدرسه به خونه برمیگرده . که توی صندوق پست 2 تا نامه پیدا میکنه ... یکی یه کارت تبریک که معلوم نیست مال کیه و یکی نا مه ای که فقط توش 2 تاجمله هست ... یا به عبارت دیگه 2 تا سوال!!

تو کی هستی؟
    جهان چه جوری بوجود امده؟

و این اغاز دوره ی درس فلسفه ی سوفی هست اونم از معلمی ناشناس

دنیای سوفی (به نروژی: Sofies verden) یک رمان فلسفی اثر یوستین گردر نویسنده نروژی است که چاپ اول آن در سال ۱۹۹۱ میلادی در نروژ منتشر شد. این اثر داستانی است که تاریخ فلسفه را به زبان ساده برای نوجوانان تشریح می‌کند. این کتاب تاکنون به ۵۴ زبان برگردانده شده و علاوه بر نوجوانان، توجه بزرگ‌سالان را هم بخود جلب کرده است. از روی کتاب دنیای سوفی فیلمی به همین نام ساخته شده است.

دنیای سوفی سه بار توسط کورش صفوی و حسن کامشاد (۱۳۷۴) (مهرداد بازیاری) به فارسی ترجمه شده‌است.

خب داستان یه داستان فلسفیه .. اما فرار نکنید بر خلاف کلیه کتابای فلسفی که من دیدم نثرش اونقده رون هست که می تونی بدیش یه فرد 9 ساله هم بخونه و ازش درس بگیره ....
    (متاسفانه شنیدن که چاپش تموم شده ... اما توی نمایشگاه ماب امسال توی نشر هرمس گیر میاد بهتون پیشنهاد میکنم بخرینش!)

کلا کتابای گردن تم فلسفی دارن اما به دلیل داشتن داستان ادمو وادار میکنه داستان رو دنبال کنه ...
    به نظر من بهتره توی سن حدودای 10-11 سالگی خونده شه چون خیلی میتونه تاثیر بزاره ( خودم همیشه خودمو فحش میدم چرا یه سال دیر تر خوندم!) اما از اونجایی که بهر حال فلسفه هست بچه کامل نمی فهمتش!! ولی در کل توی همه سنین خوبه خونده شه ... ( اصلا هر سال یه بار خونده شه!!) چون از اونجایی که دید ادم عوض میشه یه جور خواصی کتابو درک میکنه ...

توصیف ها ( که خیلی مهم هست!) خیلی کامل نوشته شده ... به کوچک ترین جزئیات هم رحم نشده یعنی انگار توی لحظه همون جا نویسنده نشسته باشه و تمام چیز های اطراف همه چیز رو نوشته ....

کتاب کاملا زنده هست و حس میکنی توی داستانی .... یعنی اگه بخوای عمیق بخونی تا کمر میری تو داستان و بالگد باید درت اورد !!!

لینک دانلود براش پیدا نکردم ( این یکی چون چاپ دیگه نمیشه لینک نیاز داره!!) اگه کسی پیدا کرد حتما بزاره ( خودمم می خوام#5)

2. 15 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

**** مدیر ارشد ****
    Shaparak
    Shaparak آواتار ها
    نگارشها
    4,120
    Blog Entries
    128

پاسخ : Sofies verden|Sophie's World

اووم...
    کسی احیانا کتاب The Solitaire Mystery از Jostein Gaarder(همین نویسنده) رو خونده؟ راز فال ورق؟
    اون کتاب از نظر زمانی یک سال قبل از دنیای سوفی نوشته شده و حالت پیش زمینه ای برای مباحث فلسفی ِاین کتاب رو داره.(و بارها در کشور مبدا تجدید چاپ شده) و البته دقیقا کتابی هست که منو به شخصیت ژوکر در همه جا علاقمند کرده D:
    چرایی فلسفه که پایه و اساس فلسفه هست رو توضیح داده و بهتون نوید میدم که فوق العاده براتون کتاب جالب و فانتزی ای باشه. من یادمه اون زمان که سنم کمتر بود و می خوندمش دائم یه مداد دستم بود که هی اطلاعات کتاب رو می نوشتم تا هم یادم نره هم معماهاش رو حل کنمXD
    دنیای سوفی کتابی فلسفی به زبانی ساده ست ولی تصور می کنم یکی از بهترین کتابها در مورد فلسفه باشه.
    البته اصولا فلسفه ی غرب رو تحت پوشش قرار میده فقط؛ ولی خب انصافا کوشش بهینه ای انجام داده نویسنده، که قابل تقدیره واقعا ;-)

4. 10 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

مدیر بازنشسته بخش فرهنگ Roksana آواتار ها
    نگارشها
    841

اگه کسی میخواد پا به دنیای فلسفه بذاره بهترین و شیرین ترین راه شروع خوندن این کتابه . با خوندن این کتاب ناخود آگاه به طرف فلسفه جذب میشوید حتی اگر دوستدار آن نباشید . البته به نظر من لازمه هر شخصی اندکی آگاهی از دنیای رمز آلود فلسفه داشته باشه . فلسفه یعنی بینش و آگاهی . فکر نکنید فقط فلسفه است . این کتاب با استادی هر چه تمامتر برای هر سنی نوشته شده تا همگان ، لااقل با خوندش بفهمند فلسفه چیه .

نشر نیلوفر امسال این کتاب رو با ترجمه حسن کامشاد ارائه کرده با قیمت پایه8500 و با تخفیف فکر میکنم شد7000 من برای یکی از دوستانم دیروز از نمایشگاه تهیه کردم.از دستش ندید.
    دلگشا . آینده روزی هست پیدا ، بی گمان با او.
    گَرَم یاد آوری یا نه ، من از یادت نمیکاهم .
    ترا من چشم در راهم...

6. 6 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User yabini آواتار ها
    نگارشها
    1,090

کسی احیانا کتاب The Solitaire Mystery از Jostein Gaarder(همین نویسنده) رو خونده؟ راز فال ورق؟
    اون کتاب از نظر زمانی یک سال قبل از دنیای سوفی نوشته شده و حالت پیش زمینه ای برای مباحث فلسفی ِاین کتاب رو داره.(و بارها در کشور مبدا تجدید چاپ شده) و البته دقیقا کتابی هست که منو به شخصیت ژوکر در همه جا علاقمند کرده D:
    مرسو از توضیحات!!
    این کتاب راز فال ورق هم باعث تحریک شدن مخ ادمی و درنتیجه بیشتر کار زده شدن مخ می شه و همین طوری که گفتین یه جورایی یه پیش فرضی با ادم میده تا دنیای سوفی رو بهتر درک کنه و راحت تر با معما هاش کنار بیاد( بماند که خودش حسابی میتونه ادمو گیج کنه!)

البته کتابای گردن (حداقل اونایی که من خوندم ) به فلسفه مربوطه و یه حالت معما گونه داره که باعث میشه ادم زورش بیاد کتابو زمین بزاره ( یادمه اولین کتابی ازش که خودم *برا خودم *خوندم "سلام! کسی اینجا نیست؟" بود که ساعت 1 نصفه شب با مشتو لگد کتابو ازم گرفتن!)
    ( اگه بشه و معلما منو دار نزنن معرفی همه کتابای گردن رو وزارم!!!)

نشر نیلوفر امسال این کتاب رو با ترجمه حسن کامشاد ارائه کرده با قیمت پایه8500 و با تخفیف فکر میکنم شد7000 من برای یکی از دوستانم دیروز از نمایشگاه تهیه کردم.از دستش ندید.
    میسی از اطلاعات ... ( خوبه باز پیدا میشه!!!!)

پ.ن: چقده خوبه چند نفر میخونن از این کتابا نمیگن دیوانه ای تو که مخونی!

8. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

مدیر بازنشسته بخش فرهنگ Roksana آواتار ها
    نگارشها
    841

در ادامه کتاب دنیای سوفی کتابی نوشته شد به نام محفل فیلسوفان خاموش . نویسنده : ویتوریو هوسله . نشر هرمس هم راز فال ورق رو داره که شاپرک جان اشاره کرد و هم محفل فیلسوفان خاموش.

10. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User christ.mm آواتار ها
    نگارشها
    138

ايول!!!
    نزديك به 5 سال پيش بود كه دنياي سوفي رو خوندم و با يوستين گوردر آشنا شدم.
    اين كشيش نروژي كلا كارش نوشتن كتاب با محورت فلسفه و تاريخ فلسفه به زبان ساده و آري از كلمات خيلي قلمبه سلمبه هستش كه رنج سني نوجوان تا خيلي بزرگسال رو پوشش ميده.يه بار كه رفته بودم زير پل كريم خان - انتشارات چشمه(كاراي بقيه انشاراتي ها رو هم داره اونجا ، يه جورايي كافه كتاب هستش كه فروشنده هاشم اغلب خوره هاي كتاب هستن و ميتونن راهنمايي هاي خوبي بكنن ، طبقه بالاشم كاراي معماري و عكاسي و موزيك داره) تو بخش كاراي گوردر فكر كنم نزديك به 6-7 كار ديدم كه ازش ترجمه شده.
    كلا آدم رديفيه و واسه كسايي كه ميخوان فلسفه رو يه مقداري باهاش آشنا بشن استثنايي يه .
    راز فال ورقم خيلي داستانش با حال بود.گوردر فضاي فانتزي خيلي خوبي درست كرده بود.

بعد اين كاراي گوردر اگه خواستين بيشتر تو عمق فلسفه پيش برين پيشنهاد ميكنك تاريخ فلسفه و لذات فلسفه ويل دورانت رو هم بخونين.كتابهاي بسيار خوب و جامعي هستش.
    نشر مركز هم از پل استراترن يه مجموعه فكر كنم 30-40 جلدي چاپ كرده . هر كدوم از جلداش 80 تا 90 صفحه داره تو قطع تقريبا كوچيك با اسم يه فيلسوف معروف.
    براي آشنايي با فلاسفه نامدار خيلي كاره عالي هستش . تاريخ زندگيشون ، افكار اصليشون و كاراي مهم و معروفشون رو معرفي كرده .
    بعد از اون اگه ديدين با فيلسون خاصي ذهنتون همگرايي داره ميتونين برين كارا خود طرف رو بخونين.

12. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال