Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: کتابخوانی گروهی: عقاید یک دلقک

همکار بازنشسته بخش کتاب و کتابخوانی binke آواتار ها
    نگارشها
    117

کتابخوانی گروهی: عقاید یک دلقک

عقاید یک دلقک

به قلم هاینریش بل

به پیشنهاد لیدی شیوا

کتاب عقاید یک دلقک (به آلمانی: Ansichten eines Clowns) نوشتهٔ هاینریش بل نویسندهٔ آلمانی است که در ۱۹۶۳ نوشته شده*است.

از متن کتاب:
    "در چند هفته ی آخر،مهم ترین تمرینی را که یک دلقک باید انجام دهد، یعنی تمرین حرکات صورت را انجام نداده بودم.
    دلقکی که اساسا با حرکات صورتش باید تماشاگر را جذب کند، می بایستی سعی کند دائما عضلات صورتش را تمرین
    دهد. قبلا همیشه پیش از شروع تمرین، مدتی رو به روی آینه می ایستادم و در حالی که زبانم را از دهان خارج میکردم،
    خودم را از نزدیک نظاره می کردم تا احساس بیگانگی را از بین ببرم و به خودم نزدیک تر شوم. بعدها دست ازین کار برداشتم
    و بدون اینکه از عمل خاصی کمک بگیرم ، حدود نمی ساعت در روز به خودم مینگریستم و این کار را آنقدر ادامه میدادم که
    حضور خودم را نیز از یاد میبردم: از آنجایی که در من تمایلات خودستایی وجود ندارد، بار ها در زندگی ام چیزی نمانده بود که
    کارم به جنون بکشد.بعد از انجام این تمرین ها خیلی راحت وجود خودم را فراموش میکردم، آینه را برمی گرداندم و اگر بعدا
    در طول روز به شکل تصادفی خودم را می دیدم، وحشت می کردم: آن کسی را که در آینه میدیدم، مردی غریبه در حمام و
    یا دستشویی منزل من بود، کسی که نمی دانستم آیا او موجودی جدی است یا مضحک، مردی با بینی دراز و صورتی بسان
    ارواح-و آن وقت بود که از ترس تا آنجا که توان داشتم با سرعت پیش ماری می رفتم تا خودم را در چشمان او نظاره کنم، تا از
    واقعیت وجود خویش مطمئن شوم.."

اندکی در مورد نویسنده:

هاینریش بل

هانریش بل (۱۹۸۱)
    ۲۱ دسامبر ۱۹۱۷
    کلن، امپراتوری آلمان،
    ۱۶ ژوئیه، ۱۹۸۵
    کلن، آلمان،
    آلمانی
    رمان نویس، شاعر

هاینریش تئودور بل (به آلمانی: Heinrich Theodor Böll) (۲۱ دسامبر ۱۹۱۷ - ۱۶ ژوئیه ۱۹۸۵) نویسنده آلمانی و برنده جایزه نوبل ادبی است. بیشتر آثار او به جنگ (به خصوص جنگ جهانی دوم) و آثار پس از آن می*پردازد.

محتویات
    ۱ زندگی*نامه
    ۲ آثار
    ۳ پیوند به بیرون
    ۴ منابع

زندگی نامه

هاینریش بل ۲۱ دسامبر ۱۹۱۷ در شهر کلن به دنیا آمد. در بیست سالگی پس از اخذ دیپلم در یک کتابفروشی مشغول به کار شد اما سال بعد از آن هم*زمان با آغاز جنگ جهانی دوم به خدمت سربازی فراخوانده شد و تا سال ۱۹۴۵ را در جبهه*های جنگ به سربرد. بیشتر دوران خدمت سربازی او در جبهه*های شرق آلمان بود و در پایان جنگ هم به جبهه فرانسه اعزام شد که در آنجا برای چندین ماه به اسارت متفقین درآمد.
    اودر سال ۱۹۴۲ با آن ماری سش ازدواج کرد که اولین فرزند آنها، به نام کرسیتف، در سال ۱۹۴۵ بر اثر بیماری از دنیا رفت. پس از جنگ به تحصیل در رشته زبان و ادبیات آلمانی پرداخت. در این زمان برای تأمین خرج تحصیل و زندگی در مغازه نجاری برادرش کار می*کرد. در سال ۱۹۵۰ به عنوان مسئول سرشماری آپارتمان*ها و ساختمان*ها در اداره آمار مشغول به کار شد.
    در سال ۱۹۴۷ اولین داستان*های خود را به چاپ رسانید و با چاپ داستان قطار به موقع رسید، در سال ۱۹۴۹، به شهرت رسید. و در سال ۱۹۵۱ با برنده شدن در جایزه ادبی گروه ۴۷ برای داستانگوسفند سیاه موفق به دریافت اولین جایزه ادبی خود شد. در ۱۹۵۶ به ایرلند سفر کرد تا سال بعد کتاب یادداشت*های روزانه ایرلند را به چاپ برساند.
    در ۱۹۷۱ ریاست انجمن قلم آلمان را به عهده گرفت. او همچنین تا سال ۱۹۷۴ ریاست انجمن بین*المللی قلم را پذیرفت. او در سال ۱۹۷۲ توانست به عنوان دومین آلمانی، بعد از توماس مان، جایزه ادبی نوبل را از آن خود کند.
    هاینریش بل خروج خود و همسرش را از کلیسای کاتولیک، در سال ۱۹۷۶، اعلام کرد. او در ۱۶ ژوئیه ۱۹۸۵ از دنیا رفت و جسد او در نزدیکی زادگاهش به خاک سپرده شد.

اثار

یادبود هاینریش بل در برلین
    قطار به موقع رسید (۱۹۴۹) ترجمه کیکاووس جهانداری انتشارات چشمه
    گوسفندان سیاه (۱۹۵۱) ترجمه محمد چنگیز انتشارات نقش خورشید
    آدم، کجا بودی؟ (۱۹۵۱) ترجمه ناتالی چوبینه انتشارات سپیده سحر
    و حتی یک کلمه هم نگفت (۱۹۵۳) ترجمه حسین افشار انتشارات دیگر
    خانه*ای بی*سرپرست (۱۹۵۴) ترجمه ناتالی چوبینه تحت عنوان خانه بی*حفاظ انتشارات سپیده سحر
    نان سال*های جوانی (۱۹۵۵) ترجمه محمد اسماعیل*زاده انتشارات چشمه، جاهد جهانشاهی انتشارات دیگر
    یادداشت*های روزانه ایرلند (۱۹۵۷)
    بیلیارد در ساعت نه و نیم (۱۹۵۹) ترجمه کیکاووس جهانداری انتشارات سروش. این رمان در لیست ۱۰۰۱ کتاب که باید قبل از مرگ بخوانید قرار دارد.
    عقاید یک دلقک (۱۹۶۳) ترجمه محمد اسماعیل*زاده انتشارات چشمه، شریف لنکرانی انتشارات جامی
    جدایی از گروه (۱۹۶۴)
    پایان مأموریت (۱۹۶۶) ترجمه ناتالی چوبینه انتشارات سپیده سحر و پیام امروز
    سیمای زنی در میان جمع (۱۹۷۱) ترجمه مرتضی کلانتری انتشارات آگاه.این رمان در لیست ۱۰۰۱ کتاب که باید قبل از مرگ بخوانید قرار دارد.
    آبروی از دست رفته کاترینا بلوم (۱۹۷۴) ترجمه شریف لنکرانی انتشارات خوارزمی، حسن نقره*چی انتشارات نیلوفر. این رمان در لیست ۱۰۰۱ کتاب که باید قبل از مرگ بخوانید قرار دارد.
    شبکه امنیتی (۱۹۷۹) ترجمه محمدتقی فرامرزی انتشارات کتاب مهناز. این رمان در لیست ۱۰۰۱ کتاب که باید قبل از مرگ بخوانید قرار دارد.
    زنان در چشم*انداز رودخانه (۱۹۸۵) ترجمه کامران جمالی انتشارات کتاب مهناز

دوستان با توجه به نظر سنجی و ارای شما کتاب عقاید یک دلقک نوشته هاینریش بل جهت کتابخوانی گروهی انتخاب گردید
    شما یک ماه فرصت دارید کتاب را بخوانید و نظراتتان را با دیگر اعضا در هر مرحله که خواستید در میان بگذارید و به بحث و برسی در مورد کتاب بپردازید
    لطفا در صورتی که پستتان حاوی اسپویلر می باشد از قبل هشدار شوید
    کتابخوانی خوبی برایتان ارزومندم
    بینکی

لینک به نسخه فارسی:

لینک

2. 17 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

**** مدیر ارشد ****
    Shaparak
    Shaparak آواتار ها
    نگارشها
    4,120
    Blog Entries
    128

پاسخ : کتابخوانی گروهی: عقاید یک دلقک

این کتاب حقیقتا یه اثر مونولوگه. نه تنها مونولوگه، بلکه با منطق و دیدگاه کاملا خاص کاراکتر اول داستان هم همراهه.
    خوندنش حوصله ی ویژه ای میخواد.
    اما اثر بخصوصیه برای خودش;-)
    ویرایش توسط Shaparak : 08-04-2011 در ساعت 10:44 PM

4. 15 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User christ.mm آواتار ها
    نگارشها
    138

من با بل با اين كار آشنا شدم. طنز سياه ولي واقعي داره كه به شدت فكر آدم رو به كار ميندازه.
    هنوز تصوير دلقك با گيتار و صورت گيريم شده تو آخر داستان كه داره بين مردم ميچرخه از تو ذهنم پاك نميشه.
    يا دليالوگش با پدرش!

6. 7 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

همکار بازنشسته بخش کتاب و کتابخوانی binke آواتار ها
    نگارشها
    117

واقعا خوندنش حوصله می خواد
    من تقریبا تا صفحه 200 خودمو مجبور کردم بخونم
    یه تیکه هاش جالبه ولی همون طور که بچه ها گفتن تقریبا مونولوگه و حوصله جدی می خواد
    بعد از صفحه 200 کتاب واقعا جالب میشه
    البته کل کتاب تقریبا 340 صفحس....

8. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال