Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: جان فوربز نش

Registered User ASUMA آواتار ها
    نگارشها
    4,020

جان فوربز نش

سلام و درود
    تو این تاپیک ، چکیده ای از زندگی پرفسور ریاضی دان و اقتصاد دان امریکایی قرار میدهم براتون ،
    جان نش ، برنده نوبل اقتصاد در حال حاضر جزو بزرگترین و برترین ریاضی دان های جهان به شمار میرود که دستاورد های بزرگی در زندگیش داشته هرچند مریضی داشت که خیلی ها از اسمش هم میترسن ...
    لازم به ذکر هست که او در ابتدا با کار کردن روی 3طرح :
    1- حرکت کبوتر ها موقع خوردن دانه ها
    2- حرکت زنی که به دنبال دزد کیفش میدود
    3- حرکت تیم فوتبال امریکایی که در تلاش برای گل زدن است

زندگی جان نش رو بخوام تقسیم کنم به 4قسمت عمده تقسیم میشه که شامل :
    ۱ بیماری
    ۲ خانواده
    ۳ موفقیت‌های شغلی
    ۴ درباره زندگی او

منابع :
    کتاب جنون درخشان (زندگی جان نش رو تعریف کرده)

ویرایش توسط ASUMA : 03-23-2012 در ساعت 04:58 PM
    vi veri veniversum vivus vici
    به قدرت حقیقت ، من جهان هستی رو فتح میکنم

2. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

پاسخ : جان فوربز نش

جان نَش (۱۳ ژوئن ۱۹۲۸-) ریاضیدان نابغه و برجستهٔ آمریکایی و برنده جایزه نوبل اقتصاد است که در سنین جوانی به بیماری روان‌گسیختگی (اسکیزوفرنی) از نوع پارانوید مبتلا شد.

جان نش در سال ۲۰۰۶ میلادی

4. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

بیماری

جان نش صداهایی غیرواقعی را می‌شنید که او را از خطراتی موهوم حذر می‌دادند و وادارش می‌کردند کارهایی برخلاف خواسته‌اش انجام بدهد. رفته رفته بر شدت توهمات او افزوده شد و زندگی‌اش در آستانه فروپاشی قرار گرفت. کرسی استادی خود را در دانشگاه از دست داد و بالاخره در بیمارستان بستری شد ولی در این دوران همسرش کنار او بود و به او بسیار کمک کرد.

پزشکان بیماری‌اش را نوعی اسکیزوفرنی هذیانی(پارانوید) تشخیص دادند که با افسرگی خفیف و کاهش اعتماد به نفس همراه شده بود.

او با تمام توان سعی کرد تا محتوای ذهنی بیمار خود را ذره ذره اصلاح کند. این فرآیند جبرانی، چیزی نزدیک به ۳۰ سال از بهترین سال‌های عمر او را گرفت اما امید و اراده‌ای که او از خود نشان داد، کار خودش را کرد و ریاضیدان نابغه بالاخره از بند بیماری نجات پیدا کرد.

خودش این طور می‌نویسد:
    به مرور زمان سعی کردم بخش بیمار ذهن خودم را شناسایی و پاک کنم. سعی کردم رفته رفته ذهنیت عالمانه‌ای را که از قبل داشتم، بازسازی کنم. این کار خیلی طول کشید، خیلی چیزها را از من گرفت اما فکر می‌کنم الان دیگر بخش اعظم آن هذیان‌ها و آن توهمات را دور ریخته‌ام. اینکه در این سن و سال هنوز می‌توانم یک ریاضیدان و تئوریسین فعال باشم، به این معنی است که من در مبارزه با بیماری‌ام موفق شده‌ام.

6. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

خانواده

نش دارای ۲ فرزند پسر است. فرزند اولش که درست همزمان با شروع بیماری پدر به دنیا آمد، ریاضیدان است و از بد حادثه، درست مانند پدر، به بیماری اسکیزوفرنی هذیانی مبتلاست. او نیز سال‌هاست که تحت نظارت و درمان پزشکان قرار دارد

موفقیت‌های شغلی

او در تکامل نظریهٔ بازی‌ها نقش بسیار مؤثری داشت و به خاطر تلاش‌هایش در این زمینه، در سال ۱۹۹۴ به همراه رینهارد سلتن و جان هارسانای برندهٔ جایزهٔ نوبل اقتصاد شد.

او در سال ۱۹۹۹ از دانشگاه کارنگی ملون، دکترای افتخاری علوم و تکنولوژی دریافت نمود. او همچنین در سال ۲۰۰۳ از دانشگاه فدریکوی دوم ناپل (ایتالیا) دکترای افتخاری اقتصاد و در سال ۲۰۰۷، از دانشگاه آنتورپ (بلژیک) دکترای افتخاری دیگری در همین رشته (اقتصاد) دریافت داشت. در حال حاضر، او یکی از معروف‌ترین استادان ریاضیات در دانشگاه پرینستون است .

درباره زندگی او

فیلم یک ذهن زیبا با بازی راسل کرو و کارگردانی ران هوارد دربارهٔ زندگی او ساخته شده‌است.و همچنین مستند جنون درخشان که نگاه دقیق‌تر و وفادارتری به زندگی او داشته‌است.

8. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال