Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: حقوق حیوانات

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

حقوق حیوانات

با درود
    مخلوقی به نام انسان زمانی شایسته لقب "اشرف مخلوقات " است که با تلاش و تربیت فکر و زندگی خود را سازمان یافته و خردمندانه نماید. اخلاق انسانی روشی شایسته برای زیستنی انسانیست ، انسان فاقد اخلاق فقط یک توصیف دارد "دیوانه ستمگر".
    مهربانی ، عدالت ، صداقت و ... اینها هم از اصول ثابت و زیبای اخلاق انسانیست اما فراموش نکنیم که یکی از مهتمرین ستونهای خانه اخلاق "رعایت حال زیردستان و فروافتادگان" است. بنا به حکمت آفرینش انسان صاحب مغزی نیرومند و تواناشد و به مدد این شاهکار زیستی ، هوش انسانی پدیدار شد. انسان موجود هوشمند ، قادر به رویا پردازی ، تفکر سازمان یافته ، ابداع و اختراع است. می تواند ابزار بسازد و در محیط اطراف خود تغییرات بوجود آورد. اما در این سیاره ما تنها نیستیم ، میلیونها نوع مخلوق دیگر همراه با ما به حیات خود ادامه می دهند ، مخلوقاتی که سطح هوشی آنها به اندازه انسان نیست ( البته معتقدم که سطح شعور بسیاری از حیوانات جایگاهی همسان یا برتر از بسیاری از انسانها دارد که میان شعور و هوش تفاوت از زمین تا آسمان است ...) اگر به اصول اخلاقی معتقد و پایبندیم اگر شرافت هنوز خریداری دارد ، اگر شجاعت هنوز هم ارزشمند شمرده می شود پس باید موجودات و مخلوقات ایزد مهربان را دریابیم و ناجوانمردانه به مدد دانش و فن آوری فرزندان بی زبان طبیعت را مورد اذیت و آزار قرار ندهیم.
    این مبحث را به نام " حقوق حیوانات" به منظور ایجاد هرگونه حرکت ، هرچند جزئی برای حفاظت از فرزندان طبیعت ایجاد شده است و امیدوارم شما دوست عزیز نیز همگام و همراه با این خط مشی در کنار همه دوستداران حیات وحش و محیط زیست باشید.
    ویرایش توسط GINZILATOR : 03-31-2012 در ساعت 12:50 AM
    آنچه امروز هستی ، حاصل دیروز توست. قدر امروز را بدانیم و انسانی بهتر برای فردا شویم.

2. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

پاسخ : حقوق حیوانات

معتقدم که تربیت دوران کودکی سرآغاز و سرمنشاء تغییرات بزرگ است پس به همین منظور تصمیم گرفتم برای شروع کار این مبحث ، کتاب ساده ای را برای کودکان ترجمه نمایم ، این کتاب از سری کتابهای "چگونه رشد می کنند " است که در هر مجلد چگونگی تولد و رشد یک حیوان مورد بررسی قرار می گیرد.
    برای شروع من کتاب " چگونه اردک رشد می کند " را به زبانی ساده برای کودکان ترجمه کردم ، از شما تقاضا دارم فایل PDF این کتاب را برای هر کودکی که دوستش دارید بخوانید ، تصاویر را به او نشان دهید و از همین دوران خردسالی به کودک روش مهرورزی و محبت به مخلوقات کردگار بی همتا را آموزش دهید.

لینک دریافت کتاب :
    http://s1.picofile.com/file/7341591070/duck.pdf.html

4. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User ASUMA آواتار ها
    نگارشها
    4,020

سلام و درود ،
    تشکر میکنم بابت تاپیک خوب ، زحمات شما هم برای ترجمه و هم برای توضیحات خوب ...
    از اینکه میبینم این همه به حیوانات اهمیت میدهید بسیار خوشحالم ...

به امید روزی که همه ما ، به اندازه ای که باید به حیواتات بها بدهیم .......

بابت کتاب متشکرم .
    vi veri veniversum vivus vici
    به قدرت حقیقت ، من جهان هستی رو فتح میکنم

6. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

نقل قول نوشته اصلی توسط ASUMA نمایش پست ها
    سلام و درود ،
    تشکر میکنم بابت تاپیک خوب ، زحمات شما هم برای ترجمه و هم برای توضیحات خوب ...
    از اینکه میبینم این همه به حیوانات اهمیت میدهید بسیار خوشحالم ...

به امید روزی که همه ما ، به اندازه ای که باید به حیواتات بها بدهیم .......

بابت کتاب متشکرم .
    دوست خوبم از لطف و محبت شما سپاسگزارم

8. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

با درود
    مقاله ای از رزماری امی در باب بودیسم مطالعه می کردم . فکر می کنم بعضی از مطالب این مقاله بی ارتباط با مبحث حقوق حیوانات نباشد.
    دوستان عزیزم ، می دانید که در بسیاری از ادیان الهی نظیر اسلام ، مسیحیت و ... در باب عدم تجاوز و خشونت با حیوانات دستورات و تاکیدات بسیاری است و آیین بودیسم نیز از این قضیه مستثنی نیست.
    در بودیسم 5 عمل ناشایست یا گناه کبیره وجود دارد که بر هر انسان پاکدامن و شایسته انجام هریک از این اعمال حرام و نابایست است.
    این 5 مورد را دقیقا به شکل مندرج در مقاله تقدیم شما می نمایم :
    " کسی که زندگی جانداری را تباه می کند ، کسی که دروغ می گوید ، کسی که دزدی و راهزنی می کند ، کسی که به همسر دیگری نظر دارد و کسی که می نوشد از آنچه که عقل را ناپایدار می سازد ، چنین کسی ریشه های درخت زندگیش را نابود می سازد "
    تعبیر زیبایی است زندگی به درخت و اصول اخلاقی به ریشه های آن درخت
    روزی که گذشت روز طبیعت بود ، روزی که بسیاری از ما ایرانیان به دامان طبیعت می رویم و با این مادر بخشنده تجدید پیمان می کنیم ، اما امروز مراقب بودیم که لانه ای را خراب نکنیم ؟ ، حواسمان بود حتی آن عنکبوت کوچکی که به راحتی زیر پای ما له می شود ، جزئی از پیکر مادر طبیعت است ، پیکری که هیچ فرزند خلفی نبایستی به آن کوچکترین آسیبی وارد نماید.
    بله کسی که زندگی جانداری را تباه می کند ، دانسته یا ندانسته بخشی از ریشه درخت زندگی خود را از میان می برد ؛ پس مراقب ریشه های درخت زندگی خود باشید.

10. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال