Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: دا

کاربر افتخاری فروم golpar آواتار ها
    نگارشها
    926

دا

دا

سیده زهرا حسینی:دوستانم را با نوشتن این کتاب باز یافتم

شناسنامه ی کتاب:
    نام:دا
    نوشته ی:سیده زهرا حسینی-به اهتمام اعظم حسینی
    انتشارات:سوره مهر
    چاپ صد و چهل و هشتم:1390

خلاصه:
    رمان” دا ” به قلم سیده زهرا حسینی،مجموعه ای از خاطرات همین نویسنده است که اتفاقاتی که در جنگ تحمیلی و به خصوص در خرمشهر افتاده است را به تصویر می کشد.دختری هفده ساله که با شروع جنگ در روز اول مهر سال پنجاه و نه زندگی‏ اش دگرگون می‏شود.داستان و روایتی بسیار باورپذیر در فضایی زیبا که همه ی منتقدین را به تحسین برانگیخته است

ویرایش توسط Shaparak : 03-08-2014 در ساعت 04:40 PM
    آزادی آخرین کلمه ای ست که همواره در دل دارم
    آزادی من،خط قرمز من است!

غادة السمان

2. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    926

پاسخ : دا

زندگینامه ی نویسنده:

سیده زهرا حسینی به سال ۱۳۴۲ در شهر بندری بصره در جنوب عراق به دنیا آمد. پدر و مادرش پیش از ولادت او در عراق زندگی می‌کردند و از اقوام کرد ایرانی بودند که در سال ۱۳۳۰ از روستای کردنشین زرین آباد دهلران در استان ایلام به شهر بندری بصره در عراق مهاجرت کردند. زهرا فرزند دوم از شش فرزند خانواده بود. پدر وی به علت فعالیت های سیاسی در عراق بازداشت و شکنجه شد و در نتیجه در سال ۱۳۴۷، هنگامی که ۵ سال داشت به همراه خانواده خود به ایران آمدند و در خرمشهر ساکن شدند. پدرش پس از مدت‌ها سرگردانی به عنوان رفتگر به استخدام شهرداری درآمد. زهرا پس از گذراندن کلاس پنجم ترک تحصیل کرد. به دلیل مذهبی بودن خانواده و بالاخص پدرش، وی با اعتقاداتی مذهبی بزرگ شد.
    وی به همراه برادرش علی در فعالیت‌های دوران انقلاب و پس از آن شرکت داشت. وی در آغاز جنگ ایران و عراق دختری هفده ساله بود. به دلیل قرار گرفتن در متن جنگ به طرق مختلف از جمله همکاری در کفن و دفن شهدا، امدادگری، زخم‌بندی، حمل مجروحان، تعمیر و آماده‌سازی اسلحه، پخت و پز و توزیع امکانات فعالیت داشت. خواهر کوچکش در فعالیت‌ها همراه وی بود.
    پدر و برادر بزرگش در جنگ به شهادت رسیدند و برادر کوچکترش مجروح شد. خود وی هم در این جریان با اصابت ترکش به دست و نخاعش، در ۲۰ مهر ۱۳۵۹ مجروح شد. وی نمادی از شجاعت و ایثار زنان ایرانی در جنگ تحمیلی است. کتاب سرگذشت و خاطرات وی با نام دا تا کنون به چاپهای متعدد رسیده است. وی دارای چهار فرزند به نام‌های عبدالله، هدی، فاطمه و میناست.[۱]
    ویرایش توسط golpar : 08-27-2012 در ساعت 12:46 PM

4. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    926

پاسخ : دا

نوشته ی زیر متن اجرای برنامه ای توی مدرسمونه که مجریش خودم بودم و متن زیر رو هم خودم نوشتم.ا

حتما اسم رمان دا بارها و بار ها به گوشتون خورده.

رمان مستندی از زمان جنگ که خانم زهرا حسینی راوی اون هستن و بارها در تلویزیون خاطراتشون رو تعریف کردن.تابستون پیش بود که این کتاب رو خوندم و تازه فهمیدم ما بچه های این نسل،هیچی از جنگ نمی دونیم...

همیشه همه چی در مورد جبهه و شهدا برامون گفته شد.همیشه خواسته و ناخواسته از طرف مدرسه برای بازدید از نمایشگاه شهدا رفتیم،برامون برنامه اجرا شد اما ما با هیچ کدوم از اینا نتونستیم حقیقت جنگ رو لمس کنیم.

این یه حقیقته که ما اون حال و هوا رو درک نکردیم.ما اون روزا نبودیم و دیکته شدن این حرفا بهمون باعث نمیشه بتونیم درک کنیم چی توی اون 8 سال اتفاق افتاده.من بچه ی همین نسلم.هم نسل شمام.از اونجا که همیشه نوع اعتقاد و بینش آدما تفاوت ها رو به وجود میاره ازتون میخوام برای چند لحظه تموم اینا رو کنار بذارین.با هر اعتقاد و تفکری که دارین.میخوام طبق اونچه که در دا خوندم و با اون 731 صفحه 8 سال جنگ رو با خانوم حسینی زندگی کردم،از شیرزن هایی بگم که هیچ جا حرفی ازشون گفته نشد.زن هایی که در تمام اون 8 سال ایستادن و خانوم حسینی تنها یکی از این زن ها بودن.

زهرا حسینی با این که 17 سال داشت،روزهای اول جنگ کنار غساله ها پیکر متلاشی شده ی زن ها و بچه های بیگناهی رو شست که هیچ گناهی توی اون جنگ نداشتن.بچه های کوچیکی که هنوز شیر گوشه ی لب های کوچیکشون خشک شده بود...

زهرا حسینی،پدر و برادر شهیدش رو با دستای خودش دفن کرد...

((جنازه ی پدر در مسجد بود.وارد مسجد شدم.دو زانو روی زمین افتادم و با کمک دست هایم که به شدت می لرزیدند خودم را به زحمت جلو کشیدم.در همان حال چند بار صدایش زدم:بابا...بابا...آرزو داشتم یک بار دیگر در جوابم بگوید:دالکم.وقتی به پیکرش رسیدم،لرزش دستانم بیشتر شد و نفسم به شماره افتاد.یک لحظه احساس کردم همه چیز در تاریکی مطلق فرو رفته که چشمانم نمی بیند.قلبم به شدت فشرده شد.از ته دل نالیدم:یا حسین به فریادم برس... با دستان بی رمقم سر بابا را بلند کردم و به سینه ام چسباندم.از روی کفن شروع کردم به بوسیدنش....))

با وجود این که عراقی ها داخل شهر بودن و زن ها با هر قدمی که بر میداشتن باید نگران اسارت و مرگ می بودن،غذا به خطوط درگیری می بردن. به مجروحین میرسیدن و به مدافعین قوت قلب می دادن.

زن های بسیاری مثل خانم حسینی،اسلحه به دست گرفتن.اسلحه ی ژ- سه ای که هم قد خودشون بود.

دخترای جوون و زن ها تا زمانی که تونستن توی خرمشهر موندن.وقتی عده ای از نیروهامون حاضر نبودن برای خالی کردن پادگان دژ برن تا مهمات اندکمون دست عراقی ها نیفته،دخترها اسلحه به دست گرفتن و آماده ی رفتن شدن و همین باعث شد که نیروهامون وادار به رفتن بشن و به اونا اجازه ی این کارو ندن.

مردم خرمشهر در شرایطی از خاک شهرشون دفاع کردن که برق نبود،آب شرب مردم آب کارون بود که روش رو یه لایه گازوئیل و نفت گرفته بود.

خانم حسینی،وقتی جنازه ی شهدا رو به ماهشهر می بره جلوی فرماندار،فرمانده سپاه و امام جمعه رو به مردم می ایسته و با شجاعت از مردم خرمشهر میگه.از جوونای بی گناه خرمشهر که با حداقل مهمات سینه هاشون رو سپر آتش گلوله های دشمن کردن. اون برای رسوندن صدای مظلومیت مردم خرمشهر،به اتاق جنگ و مجلس میره.

چه بسیار مادر هایی که فرزندانشون شهید شدن اما در کنار بقیه ی مردم در اون شرایط خوفناک موندن.زنای بسیاری مثل حاجیه خانم پور حیدری مادر 2 شهید که تکه های سوخته ی بدن فرزندانش رو با دستای خودش جمع کرد و به پاس فداکاری هاش مادر خرمشهر لقب گرفت...

من فهمیدم نقش زن ها خیلی پر رنگ تر از چیزی بوده که ماها میدونیم و تمام اینا فقط بخش کوچیکی از شجاعت این شیرزن ها بود.

زن های ایرانی،توی 8 سال جنگ،فقط پرستار و امداد گر و آشپز نبودن.زن ها جنگیدن
    به قول مرتضی سرهنگی،منتقد بزرگ ایران: ((صدام در حقیقت از مادران ایرانی شکست خورد.))

6. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال