Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: هنر شفاف اندیشیدن

مدیر بخش مترجمان slimshady21 آواتار ها
    نگارشها
    1,629

هنر شفاف اندیشیدن

تصور کنید در زمین فوتبال هیچ خطایی اتفاق نمی‌افتاد. آن وقت واژه‌ای به نام پنالتی، اخطار و اخراج هم معنا نداشت. اشک‌ها و لبخندها محو می‌شدند و زیبایی فوتبال هم رنگ می‌باخت. آدم‌ها شبیه رُبات‌های برنامه‌ریزی‌شده‌ای بودند که وظیفه‌شان بردن بدون کوچک‌ترین اشتباه بود.

حالا تصور کنید در این جهان پهناور که هزاران زمین فوتبال را در خود جای داده، قرار می‌شد هیچ انسانی دچار خطا و اشتباهی نشود؛ آیا جهان بهتری داشتیم؟ جنگ‌افروزی‌ها به پایان می‌رسید؟ جرم‌و‌جنایت از صحنه‌ی روزگار محو می‌شد؟ انسان‌ها با یکدیگر روابط بهتری برقرار می‌کردند؟ پاسخ به این پرسش‌ها و پیش‌بینی جهانی که هرگز تجربه‌اش نکرده‌ایم، کار دشواری است. اما قابل‌پیش‌بینی آن است که هر چه بیشتر خطاهای خود را بشناسیم، رویکرد بهتری به زندگی خواهیم داشت. از آن‌جا که خطاهای بشری در طول حیاتش از الگوهای مشابهی پیروی می‌کنند، امکان شناختن آن‌ها نیز امری ممکن است.

رولف دوبلی در این کتاب می‌کوشد براساس مطالعات، تحقیقات و تجربیات شخصی‌اش عمده‌ی این خطاها را شناسایی، بازخوانی و معرفی کند. همان‌گونه که خود در مقدمه‌ی کتابش ذکر می‌کند، فهرست خطاهایش کامل نیست و موارد دیگری را نیز می‌توان به آن افزود. او براساس مشاهدات علمی، نتایج آماری، استدلال‌ها و استنتاج‌های منطقی (در حوزه‌ی علوم اجتماعی)، با ذکر مثال‌ها و نمونه‌های ملموس، جهان‌بینی خود را درباره‌ی خطاهای شناختی مطرح می‌کند. به‌تأیید نویسنده‌، این کتاب کلید یافتن شادمانی و مسیرهای منتهی به خوشبختی و موفقیت نیست، تلقی و برداشت من این است که محتوای آن بیانگر نگرشی متفاوت به عملکرد انسانی ماست؛ یک شوک خلاقانه به ذهن در جهت زدودن انباشت‌های زایدش، شناسایی پیش‌فرض‌های ساختگی، اشتباهات متداول و موقعیت‌های کاذبی که به واسطه‌ی خطاهای ذهنی دچارش می‌شویم. کاوشی است در شناخت واضح‌تر خطاهای انسانی که در زندگی، کارکردهای متفاوت و بعضاً متضادی دارد. برخی از آن‌ها انسان را از خطر نابودی نجات می‌بخشد و برخی دیگر مانع از خردورزی و شفاف‌اندیشی‌اش می‌شود. درک فرایند اندیشیدن و دام‌هایی که ذهن بر سر راهش قرار می‌دهد، کار ساده‌ای نیست و بی‌سبب نیست رولف دوبلی کتابش را هنر شفاف اندیشیدن نام نهاده است.

لازم می‌دانم از سهراب آگاه دوست ارزشمندم که باردیگر مرا به ترجمه یک کتاب ترغیب کرد،سپاس‌گزاری کنم.

از دوستان عزیزم، بهزاد توکلی و علی شهروز، دو نخبه از شریفستان (!) صمیمانه قدردانی می‌کنم که بی‌تردید، حضور و همراهی‌شان سبب شد در این مجال کوتاه ترجمه‌ی کتاب هنر شفاف اندیشیدن میسر شود.

و سپاس آخر از همه‌ی کسانی که به دنبال یافتن اندیشه‌ی شفاف، دل در گرو ساختن جهانی بهتر دارند.

هنر شفاف اندیشیدن- عادل فروسی پور

منبع : www.cheshmeh.ir

really?

2. 6 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

مدیر بخش مترجمان slimshady21 آواتار ها
    نگارشها
    1,629

پاسخ : هنر شفاف اندیشیدن

من چند تا از بخشهای کتاب رو اینجا میذارم تا کمی بهترتر با کتاب آشنا بشین!!

چرا باید گذشته را فراموش کنی؟
    خطای هزینه ی هدر رفته
    فیلم افتضاح بود. بعد از یک ساعت، در گوش همسرم گفتم: «پاشو بریم خانه.» گفت: «به هیچ وجه. قرار نیست سی دلارمان را دور بریزیم.» با اعتراض گفتم: «این توجیه درستی برای ماندن نیست. پول مان همین الان هم خرج شده. این جا با خطای هزینه ی هدر رفته مواجه شده‌ایم، نوعی طرز فکر اشتباه!» آن چنان به من چشم غره رفت که انگار تازه یک لیمو ترش را گاز زده. خب، من قبول دارم که درباره‌‌ی این موضوع زیاده‌روی می‌کنم که خودش خطایی است به نام تغییر شکل حرفه‌ای. چه بمانیم و چه برویم، سی دلار را خرج کرده‌ایم. بنابراین، این عامل نباید در تصمیم ما نقش داشته باشد.
    با گفتن این جملات، تلاش کردم موضوع را روشن کنم. نیازی به گفتن نیست که در نهایت تسلیم شدم و در صندلی فرو رفتم.
    روز بعد، در یک جلسه‌ی بازاریابی شرکت کردم. چهار ماه از شروع فعالیت کمپین تبلیغاتی می‌گذشت. حتا یکی از اهداف مان هم محقق نشده بود. به نظر من بهترین راه، انصراف از کمپین بود اما مدیر تبلیغات با اصرار می‌گفت «ما سرمایه گذاری زیادی برایش انجام داده‌ایم. اگر الان متوقفش کنیم، یعنی همه ی این هزینه ها بی دلیل بوده.» او هم قربانی دیگر خطای هزینه‌ی هدر رفته است.
    یکی از دوستانم سال ها از رابطه‌ی عاشقانه‌ی پر مشکلش زجر می‌کشید. نامزدش بارها و بارها به او خیانت می‌کرد. هر دفعه هم پشیمان بر می‌گشت و التماس می‌کرد که دوستم او را ببخشد. او می‌گفت: «انرژی زیادی صرف این رابطه کرده‌ام و کنار گذاشتنش کار اشتباهی است.» یک مورد کلاسیک از خطای هزینه ی هدر رفته.
    خطرناک ترین حالت هزینه ی هدر رفته وقتی است که زمان، پول، انرژی یا عشق زیادی صرف چیزی کرده باشیم. این هزینه کردن دلیل می شود برای ادامه دادن، حتا اگر موضوعی با موضوعی محکوم به شکست سروکار داشته باشیم. هر چه بیشتر سرمایه گذاری کنیم، هزینه هدر رفته بیشتر میشود و بیشتر مجبور می شویم ادامه بدهیم.
    سرمایه گذاران اغلب قربانی خطای هزینه ی هدر رفته اند. بیشتر وقت ها، تصمیم های تجاری شان را بر اساس قیمت خرید می‌گیرند. آن ها می‌گویند: «پول بسیار زیادی به خاطر این سهام از دست داده ام، الان نمی‌توانم بفروشمش.» این استدلال غیرمنطقی است. قیمت خرید نباید هیچ نقشی داشته باشد. مهم عملکرد آینده ی سهام (و آینده ی عملکرد سرمایه گذاری های جایگزین) خواهد بود. به شکل طعنه آمیزی، هرچه سهام ضرر بیشتری بدهد، سرمایه گذاران تمایل بیشتری برای نگه داشتنش دارند.
    نیاز به ثبات منجر به رفتار غیرمنطقی می‌شود. نباید فراموش کنیم که ثبات نشان دهنده ی اعتبار است. از تضادها خوشمان نمی‌آید. اگر در میانه های راه تصمیم بگیریم پروژه ای را لغو کنیم، تضاد ایجاد کرده‌ایم. در واقع قبول کرده‌ایم یک زمانی جور دیگری فکر می‎کردیم. ادامه دادن یک پروژه‌ی بی ارزش تنها این اتفاق دردناک را به تاخیر می‌اندازد و ظاهر را کماکان حفظ می‎کند.
    کنکورد نمونه‌ی بارز یک پروژه ی ناموفق دولتی است. هردو طرف قراردادـ بریتانیا و فرانسه ـ از مدت‌ها قبل می‌دانستند تجارت این هواپیمای ما فوق سرعت صوت هرگز به صرفه نبوده، اما کماکان به صرف مبالغ هنگفت ادامه دادند، شاید فقط برای حفظ ظاهر. رها کردن پروژه به منزله‌ی پذیرفتن شکست بود. به همین دلیل، اغلب خطای هزینه‌ی هدر رفته را اثر کنکورد هم می‌نامند. این خطا منجر به اشتباهات پر هزینه و فاجعه آمیزی در قضاوت‌ها می‌شود. امریکایی‌ها، به همین دلیل، به حضورشان در جنگ ویتنام ادامه دادند. تفکرشان این بود «ما تا الان خیلی چیزها را قربانی کرده‌ایم، اشتباه است اگر منصرف شویم.»
    «تا اینجا آمده‌ایم...»، «تاکنون این همه از کتاب را خوانده ام...»، «اما دو سال صرف این دوره کرده‌ام...» اگر با هریک از این نمونه‌های فکری مواجه شده‌اید، یعنی خطای هزینه ی هدررفته در گوشه‌ی ذهن شما مشغول به کار است.
    البته ممکن است دلایل خوبی برای ادامه کار و سرمایه گذاری برای چیزی تا نتیجه دادنش وجود داشته باشد. اما مراقب دلایل غلطی مثل توجیه سرمایه گذاری های جبران ناپذیر باش. برای تصمیم گیری منطقی باید هزینه هایی را که تا امروز کرده‌ای فراموش کنی. مهم نیست تاکنون چقدر سرمایه گذاری کرده‌ای؛ فقط ارزیابی‌ات از هزینه ها و سودهای آینده مهم است.

4. 6 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User KAKASHI_LOVER آواتار ها
    Iran -Ahwaz-In my room with kakashi & byakuya
    نگارشها
    3,994

پاسخ : هنر شفاف اندیشیدن

جالب هست.امیدوارم بتونم این کتاب پیدا کنم.من به یاد کتاب بیشعوری انداخت
    مرسی

6. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال