Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: There and Back Again

**** مدیر ارشد ****
    Shaparak
    Shaparak آواتار ها
    نگارشها
    4,120
    Blog Entries
    128

There and Back Again

ها دیگه قول دادم باید پاش واستم :دی
    این تاپیک قرار هستش که در ارتباط با تجربۀ سفر کوتاه مدت من به ژاپن (توکیو) باشه.

این سفر یه سفر دو هفته ایِ آکادمیک بود که هزینه ش رو دو کشور تامین کرده بودن؛ در نتیجه می تونید تصور کنید که چقدر می تونسته فشرده باشه. با اینحال برای منی که زندگی آکادمیک هر روزه م (و حتی غیر آکادمیک همه مون) داره با این مساله طی میشه هر نکتۀ کوچیکش با تمام محدودیت های زمانیش، جذابیت خاص خودش رو داشت.
    در هر حال سعی می کنم نه تمامش رو، بلکه یه بخش هاییش که احتمال میدم ممکنه براتون جذاب تر باشه رو اینجا بذارم؛ پیشاپیش اگر نکته ای بود که خودتون هم فکر می کردین ممکنه براتون جالب باشه، بگید که سعی کنیم بیشتر روی همون مسائل صحبت کنیم. ;-)

بعد التحریر: ها در ضمن به این مساله هم دقت کنین که خیلی جاها نمیشد عکس گرفت؛ اجازه نمیدادن.
    ویرایش توسط Shaparak : 02-07-2017 در ساعت 08:05 PM

2. 11 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

***** مدير بخش سينما ***** (در مرخصی) Kaveh آواتار ها
    نگارشها
    2,565

پاسخ : There and Back Again

امیدوارم حسابی بهت خوش گذشته باشه
    عکس یادت نره! خصوصا صحبت در مورد غذاهایی که خوردی
    کلا چطور بود و اینکه دوست داری برای زندگی (تحصیل) بری اون طرف ؟!
    All good work is done the way ants do things, little by little
    پیام من این است که
    نباید ناله کرد ،نباید غمگین بود
    بلکه باید استوار بود ، بلکه باید عاشق بود
    بلکه باید غم را از درون و از دل برون کرد
    و در مقابل سختی ها ، رنج ها و ظلم ها ایستاد

4. 10 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

**** مدیر ارشد ****
    Shaparak
    Shaparak آواتار ها
    نگارشها
    4,120
    Blog Entries
    128

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh نمایش پست ها
    امیدوارم حسابی بهت خوش گذشته باشه
    عکس یادت نره! خصوصا صحبت در مورد غذاهایی که خوردی
    کلا چطور بود و اینکه دوست داری برای زندگی (تحصیل) بری اون طرف ؟!
    ممنون کاوه سان ;-)
    خب پس از همون بحث شیرین خوراکی ها شروع کنیم لول

همم...
    اینکه کلا چطور بود رو بذارین صحبت می کنیم در موردش؛ اما اینکه من برنامه ای دارم یا نه؛ خب این برنامه هم در ادامۀ همون تصمیم اولیه ای بود که در این مورد داشتم؛ فرصتی نبود که اتفاقی فراهم بشه. البته خوب که فکر کنیم وقتی مطالعات منطقه ای و کشوری بخونین جای دیگه ای اصلا راهتون نمیدن : ))

و اما در مورد خوراکی ها....
    خب فکر میکنم قبلش بهتر باشه یکم در مورد ارزش پول و قیمت صحبت کنیم. هر 100 ین رو میتونین معادل یک دلار در نظر بگیرین. تو ژاپن غذا گرون نیست. حتی در قیاس با پول ما هم گرون نیست. در واقع تفاوت آنچنانی با اینجا نداره. این مساله تو اغلب کشورهای آسیایی وجود داره. مردم اگر چیزی ندارن، حداقل باید بتونن شکمشون رو سیر کنن.

..
    ....

دو تا فروشگاه زنجیره ای که عموما قدم به قدم میتونید تو خیابون ها ببینیدشون Family Mart و 7Eleven هستن. معمولا توشون هر آنچه که نیاز داشته باشید از غذا و نوشیدنی گرم/سرد گرفته تا گوشت و نیازهای روزمرۀ زندگی رو می تونید پیدا کنید.

Bento یا غذاهای حاضری که همه میشناسین، به طور متوسط چیزی در حدود 300 تا 400 ین هست. بخش ثابت 90 درصد Bento ها برنجه؛ به همراه ماهی، میگو، تخم مرغ و احیانا توفو. ته مزۀ اغلب غذاهای آماده شیرینه. تخم مرغ رو شیرین می خورن، برنج هم هیچ نمکی نداره.

..

(بالا سمت راست) An man, Niku man این منو همیشه یاد Chizuru ی Kimi ni Todoke میندازه : ))
    یه خوراکی گردالی شکله که از خمیر برنجه و توی بخار پخته میشه. اگر شور مزه باشه، بهش میگن Niku man که اغلب وسطش گوشت، سبزیجات و سویا هست؛ اگر An man باشه شیرینه و داخلش یک نوع خمیر لوبیاست که بهش میگن Azuki.

من خودم به این خمیر لوبیا خیلی علاقه داشتم. دو نوع خوراکی دیگه که خیلی متداول هست و از لوبیای Azuki تهیه میشه Dorayaki , Taiyaki ان. سمت راستیه Dorayaki هست؛ سمت چپ Taiyaki. (این پسوند یاکی که توی اسم بعضی از خوراکی ها هست به این معنیه که اون چیز کذایی مثل نون پخته شده؛ نه اینکه سرخ شده باشه.)

..

شنیدم تو شهرهای کوچیکتر گاها یه بشقاب از خود غذا رو هم نمونه میذارن؛ ولی خب من توی توکیو هر چی دیدم، مدل بود. فقط نمیدونم هفته ای چقدر زمان صرف گردگیری اینها می کنن که این همه اشتها برنگیز و طبیعی به نظر میرسن : ))

اینم یه Ramen فروشی محلیه که من گاهی شب ها بهش سر میزدم؛ یه Ojii San با نمکی هم صاحبش بود که هر وقت میرفتم غذا بخورم، می نشست کنارم باهام گپ میزد، گاهی هم پتۀ برو بچه های سفارت که میومدن اون طرف ها غذا بخورن رو می ریخت روی آب : ))

من شاید سه بار بیشتر اونجا نرفتم؛ اما هر بار وقت رفتن چند تا دونه آب نبات میذاشت کف دستم و یاد گرفته بود که با یه لهجۀ عجیب و غریبی بگه «تا بعد» : ))
    بار آخری که بهش گفتم ایندفعه دیگه «تا بعد» نیست و Sayounara ست، کلی ناراحت شد لول
    پیرمرد دوست داشتنی ای بود. ;-)

..

سمت راست: Ramen (رامن نودل چینیه؛ میدونین دیگه. ولی خب تنها نودلی هست که مردم ژاپن خیلی بهش علاقه دارن)
    سمت چپ: Shirazu غذای محلی شهر Shirazu. Kamakura اسم همین ماهیهایی هست که روی کاسه میبینین. زیرش نودل گندمی هست، اون سوپی که میبینین، اسفناجیه که تو آب جوش شناوره. و اون بالایی هم دسریه که از لوبیا تهیه میشه.

..

سمت راست: یه مدل دیگۀ Shirazu این یکی ماهی هاش خام ان.
    سمت چپ: یه غذای هچل هفتی که اختراع Ojiisan بود : )) توش قارچ Shiitake هست به همراه انواع و اقسام سبزی و گوشت و البته زنجبیل و شویو یا همون سس سویا.
    من قبلا ها تو ایران Shiitake ی خشک خورده بودم. فکر می کردم چون خشک هست مزۀ لاستیک میده لول ولی خب تازه ش هم همچنان مزۀ تایر ماشین میداد و اینکه نانامی Shiitake دوست نداره اونقدری عجیب نیست =))
    برای من اوکی بود.

من البته Katsudon هم خوردم ولی الان هر چی می گردم هیچ سندی توی فولدر عکس هام پیدا نمی کنم :پی

....
    Kaiden Zushi!!
    یکی از چیزهایی که برای امتحانش مجبور شدیم نصف شیبویا رو بگردیم مغازۀ Kaiden Zushi بود. شما توی خیلی از رستوران ها میتونید سوشی پیدا کنید. ولی اینکه پاشید برید تو Kaiden Zushi صف واستید تجربه ایه که به نظرم از خود اون سوشی خوردنه بامزه تره. سیستمش هم به این صورت هست که کل مغازه یه اتاق مستطیل مربع شکل هست که یه میز بیزی مانند و دراز داخلشه. آشپز توی محیط داخلی و خالی اون میز کار می کنه. روی این میز که بی شباهت به میزهای اوپن هم نیست، یه نوار متحرک مثل نقاله هست، که بشقاب ها رو روی اون میذارن. هر کدوم از ان بشقاب ها یه رنگی دارن که بر اساس اونها قیمتشون مشخص هست. تنها کاری که قراره بکنی اینه که بری بشینی پشت میز هر چی دوست داشتی برداری بخوری بعد بشقاب هات رو ببری تحویل بدی. بر اساس تعداد و رنگ بشقاب ها مشخص میشه که چقدر خوردی و چه قیمتی رو باید بپردازی. اولین عکس از سمت راست رو اگر نگاه کنید اون 5 رنگ بشقاب رو میتونید ببینید.
    برای سوشی خوردن Kaiden Zushi به صرفه ست. اگر عادت داشته باشین 10 قاشق برنج بخورین، تا بشقاب بخورین کافیتون میشه؛ و خب قیمتی که میپردازین اونقدری بالا نیست. من تا حلق خوردم 3 تا بشقاب بیشتر نشد.

..

نون! توی ژاپن نون های غذایی خوراکی های رایج و دوست داشتنی ای هستن.
    همه چیز لای این نون ها هست. از پنیر و انواع میوه ها گرفته تا سوسیس و گوشت و اسپاگتی. خلاصه هر چی که تصور کنین میتونین توی این نون ها پیدا کنین.
    و شاید نکتۀ بامزۀ تمام این نون ها خود نون نباشه. اون برچسبه برای من جالب تر بود. فرضا روی برچسب عکس سمت چپ نوشته شده که نون از آرد گندم درست شده و شیر داخلش هست. سوبا و میگو هم داخلش وجود نداره.

و نکتۀ آخر اینکه...
    امکان خوردن تمام این غذاها بستگی به انعطاف ذائقه و البته اعتقاداتتون (تازه اون هم بسته به درجه ش) داره.
    اگر از نوری (همون جلبکیه که دور سوشی های برنجی میپیچن) بدتون میاد، ماهی و میگوی خام اه اهه، طعم زنجبیل و سس سویا رو دوست ندارید، بوی ماهی رو دوست ندارید (در این مورد فکر نمی کنم اصلا بتونین به Kaiden Zushi نزدیک هم بشین) و نهایتا اینکه بخواین مبتنی بر اعتقادات اسلامی غذا بخورین، احتمالا چند روزی بیشتر از نظر غذایی دوام نمیارین.
    90 درصد از گوشت های قرمز بکار رفته توی غذاها بیف نیست و صد البته اگر مرغ باشه، ذبح اسلامی هم نداره.

برای من که تقریبا هر چیزی رو به جز خونِ داخل غذا میخورم، کاملا تجربۀ دلپذیری بود. ^^

پ.ن: خب الان هر پستی بخواد دو ساعت زمان بگیره شما باید جای من پایان نامه بنویسین XD
    ویرایش توسط Shaparak : 02-08-2017 در ساعت 01:25 PM

6. 13 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

APTA Member Fa fA آواتار ها
    نگارشها
    155

اول ک خسته نباشین و اینا ک دو ساعت زمان صرف این کردین. در نوشتن پایان نامه هم موفق باشین امیدوارم :دی
    بعد در اینکه این تاپیک خیلی جذابه ک شکی نیس ولی کل ماجرا یه طرف جریان اوجی سانم یه طرف. چقد عزیز بود : )) یکی از فانتزیای من اصن اینه ک مثلا اگه یه روز برم ژاپن همچین ملاقاتی با یکی از ادمای اونجا داشته باشم :دی کوتاه و عزیز و خاص :دی

پ.ن: اون شیتاکه ک گفتین یاد اون شیتاکه تو قسمت 9 فصل 5 ناتسومه افتادم دلم یه جوری شد یه لحظه! انگار ک ادم داره اونو میخوره مثلا :| : ))
    ...

8. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

**** مدیر ارشد ****
    Shaparak
    Shaparak آواتار ها
    نگارشها
    4,120
    Blog Entries
    128

نقل قول نوشته اصلی توسط Fa fA نمایش پست ها
    اول ک خسته نباشین و اینا ک دو ساعت زمان صرف این کردین. در نوشتن پایان نامه هم موفق باشین امیدوارم :دی
    بعد در اینکه این تاپیک خیلی جذابه ک شکی نیس ولی کل ماجرا یه طرف جریان اوجی سانم یه طرف. چقد عزیز بود : )) یکی از فانتزیای من اصن اینه ک مثلا اگه یه روز برم ژاپن همچین ملاقاتی با یکی از ادمای اونجا داشته باشم :دی کوتاه و عزیز و خاص :دی
    کیتسونه ها نگهدارمن، می نویسمش بالاخره لول

همم... ارتباط گرفتن با آدم ها پدیدۀ خوبیه.
    Chikai san رانندۀ سفارت هم مرد خوبی بود. منتها چون من جام صندلی پشت بود خیلی به ندرت میتونستم باهاش صحبت کنم. خودش هم آدم آرومی بود. فقط شب آخر وقت برگشتن یکبار ازم پرسید که تو ایران هم ساکورا هست؟ وقتی بهش گفتم نه مثل ژاپن؛ کلی تعجب کرد لول

تصور عموم مردم از ژاپن، همون چهارراه شلوغه ست که همه در آن واحد ازش رد میشن. این چهارراه شیبویاست. مجسمۀ هاچیکو رو به روی ایستگاه متروی شیبویاست. همونجایی که همیشه منتظر میمونده.

سمت راست: برج توکیو

سمت چپ: توکیو هال. یکی از برج های سه گانۀ ژاپنه. دوتا برج دیگه با معماری متفاوت داخل اوساکا(کوکون) و کیوتو هستن. داخل این سه برج کارهای مرتب با گیم دیزاین و مسائل از این دست انجام میشه؛ برای همین شناخته شده ان.

با اینکه باید معادل 8 تومن ما پیاده میشدی تا بتونی یه خط اتوبوس سوار بشی؛ ولی من به اتوبوس سواری علاقۀ زیادی داشتم. صبر و حوصلۀ راننده هاشون واقعا قابل ستایشه؛ به علاوۀ اینکه چند تا از بهترین نکته های روزمره رو من داخل اتوبوس کشف کردم.
    روزانه مقدار زیادی سکه توی این کشور جا به جا میشه. شما وقتی میرید یه اسکناس رو خرد کنید امکان داره با 300 گرم سکه مواجه بشین که یه مقدار زیادیش 1 ینی و 10 ینیه. خب اینها واقعا ارزش خاصی ندارن؛ ولی وقتی بخواین دوباره از همون ها استفاده کنین سوار وسائل نقلیه بشین یا اینکه خرید کنین؛ خب شمردنشون خیلی زمان میبره : ))
    از نکته های با صبر و حوصلۀ فروشنده ها و راننده های اتوبوس و تمام آدم هایی که پشت سر شما تو صف ایستادن اینه که تا هر چقدر لازم باشه صبر می کنن تا شما سکه هاتون رو بریزین بیرون و سر فرصت بشمارین ببینین کافی میشه یا نه لول این رفتاریه که همه در قبال هم دارن.

به هر حال من بعد از دو بار اتوبوس سوار شدن تازه متوجه شدم که این سیستم دقیقا چطوری کار می کنه.

و آخرین نکته ای که شاید گفتنش خالی از لطف نباشه، بحث هماهنگی و ارزش فضای سبز در کنار فضای شهریه. ارزش و اعتباری که اینها برای درخت هاشون قائلن، من مشکوکم که اینجا برای آدم ها قائل باشن.

درخت هایی که سن و سالی ازشون گذشته همه اسم و شناسنامه دارن. توی تصویر سمت راست روی پلاک درخت نوشته شده که این یه درخت گیلاسه و زیرش هم اسمش رو نوشته. قیم چهار طرفه و گونی پیچی که مبادا یکوقت زخمی نشه توی شهر به وفور دیده میشد. من به چشم خودم ندیدم؛ ولی یکبار از کسی که اونجا زندگی می کرد شنیدم که حتی گاها درخت های خاص رو ییلاق و قشلاق هم می کنن اگر نیاز بشه.

اساسا پارک های کوچیک و بزرگ متعددی توی توکیو دیده میشد. پارک ها هر چقدر هم که می خواستن کوچیک باشن، بین المان های آب، سنگ و فضای سبز، آتشدان و معبدشون ارتباط بی نظیری وجود داشت. البته خب... میدونین فکر می کنم این ناشی از همون اعتقاد به ذن و یین و یانگ هست.
    بر طبق منطق تعادل یین و یانگ، توی تصویر بالا داخل بخش سنگی و تو تصویر پایین بخش های علفی در واقع آب هستن. معمولا با شن کش یا مثل تصویر بالا با وسیله ای که قادر باشه خط بندازه، سعی می کنن این تداعی رو در ذهن ایجاد کنن.

10. 10 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

گرافیست تیم Urash
    Graphic
    pucira_mja آواتار ها
    نگارشها
    1,810

نقل قول نوشته اصلی توسط Shaparak نمایش پست ها
    ها دیگه قول دادم باید پاش واستم :دی
    این تاپیک قرار هستش که در ارتباط با تجربۀ سفر کوتاه مدت من به ژاپن (توکیو) باشه.

این سفر یه سفر دو هفته ایِ آکادمیک بود که هزینه ش رو دو کشور تامین کرده بودن؛ در نتیجه می تونید تصور کنید که چقدر می تونسته فشرده باشه. با اینحال برای منی که زندگی آکادمیک هر روزه م (و حتی غیر آکادمیک همه مون) داره با این مساله طی میشه هر نکتۀ کوچیکش با تمام محدودیت های زمانیش، جذابیت خاص خودش رو داشت.
    در هر حال سعی می کنم نه تمامش رو، بلکه یه بخش هاییش که احتمال میدم ممکنه براتون جذاب تر باشه رو اینجا بذارم؛ پیشاپیش اگر نکته ای بود که خودتون هم فکر می کردین ممکنه براتون جالب باشه، بگید که سعی کنیم بیشتر روی همون مسائل صحبت کنیم. ;-)

بعد التحریر: ها در ضمن به این مساله هم دقت کنین که خیلی جاها نمیشد عکس گرفت؛ اجازه نمیدادن.
    استاد سفرت به سلامت
    میدونم کلا اف تاپیک این پست من ولی خدایی نمیشه نگفت
    سوغاتی ما یادت نره :)
    یه چارت کلی هم از هزینه حمل و نقل بگی ممنون میشم قطار تاکسی اتوبوس و ... :) (البته زیاد مهم نیست ، مهم سوغاتیه :)
    ولی در کل سوغاتی یادت نره
    این چشم ها همینک به دستان سوغاتی بیار شما خیره گشته اند
    ویرایش 1
    استاد اگر یه بادی پیلو هم بیاری ما راضیم :) نوبتی بین بچه ها دست به دست میچرخونیمش زیادم به خرج نیفتی (فقط مشکل عبور از گیت فرودگاه پیش میاد که دست خودت میبوسه:) )
    ویرایش توسط pucira_mja : 02-09-2017 در ساعت 11:36 PM
    آرام ؟آرام بـرای چـه بایـد گـرفت ؟ وقتـی بمیریـم ، خـود به خـود آرام می گـیریم !
    پیـش از آنکـه بمیریـم کـه نبایـد بمیریـم !

12. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

**** مدیر ارشد ****
    Shaparak
    Shaparak آواتار ها
    نگارشها
    4,120
    Blog Entries
    128

و اما در مورد بحث پاپ کالچر و آکیهابارا:

توی 7Eleven و Family Mart بخش مجزایی برای نشریات و البته تعدای مانگا و لایت ناول وجود داره. سمت راست مجله ای هست که مانگای San gatsu داخلش چاپ میشه. سمت راست همون تصویر، ردیف شونن جامپ هست.
    خلایق مانگا خون اینها، مثل امت ما که وامیستن جلو باچه روزنامه ورق میزنن، مجله رو نمیخرن؛ البته حساب هم که بکنین نه عاقلانه ست و نه به صرفه که بخواین برای 50 صفحه مانگایی که دنبال می کنین 300 ین بدین و هر ماه یه همچون حجمی از مجله رو بخرین. در نتیجه همه همون جلو مقداری توقف می کنن، چپتر جدید رو میخونن و میرن.

و این هم آکیهابارا در یک نگاه.
    البته شب، بهترین کاری که میشه تو این خیابون کرد اینه که قدم زد و حس آفتاب پرستی رو داشت که کاملا هم رنگ زمینه شده لول ولی شاید جالب ترین نکتۀ آکیهابارا رو من صبحش روز بعدش دیدم.
    اون صبح با دوست هلندی فریدا یه قرار داشتم؛ 8 صبح رفتم اکیهابارا. اون روز خیلی هم سرد بود. ساعت کاری ژاپن 9 شروع میشه. تا قبل از اون همه جا بسته ست؛ معمولا جمعیتی هم تو خیابون دیده نمیشه. ولی من اون روز تو اون سرمایی که سگ رو میزدی بیرون نمیومد، خلایقی رو دیدم که صف کشیده بودن کلۀ صبح برن پاچینکو بازی کنن =))
    یه عده شون هم گویا منتظر Release یه چپتر مانگای ناشناس بودن. خلاصه تماشای اون جمعیت به طی طریق نصف توکیو می ارزید. ولی برای گشت و گذار قطعا شب اون خیابون قشنگ تره.

در مورد بحث انیمه، اونچه که خیلی زیاد دیده میشد تبلیغات مربوط به فیلم جدید Kuroshitsuji بود. این مانگا رو من تصور می کنم که همه توی ژاپن بشناسن. چون هر بار که توی دانشگاهی صحبت از موضوع پایان نامۀ من شد (ربطی هم نداشت واقعیتش)، همه یکبار پرسیدن آیا Kuroshitsuji رو میخونم یا نه لول

در مورد انیمه ها و خصوصا مانگاها همه چیز خیلی بر اساس اونچه که داره پخش میشه و محبوب هست سازمان یافته بود.
    یکبار رفتم به یه کتابفروشی شش طبقه که طبقۀ آخرش اختصاص به مانگا و لایت ناول داشت. اونچه در نظر اول میتونستین ببینین اینا بودن:

KuroshitsujiT Kimi no nawa، Shingeki no Kyojin, Acca, World trigger, Ansatsu Kyoushitsu, Haikyuu, Sangatsu
    و البته اینجا اجازۀ عکس گرفتن وجود نداشت.

اما شاید یکی از جالب ترین بخش های معقولۀ پاپ کالچری که من تجربه کردم طبق معمول موسیقی بوده باشه.

Kuroshitsuji که پشت به پشت تبلیغاتش بود، به تبع اون قطعۀ جدید SID هم به وفور شنیده میشد. شاید دو سه باری که خاطرم هست آخرین بار پارک Ueno بود Akane Sasu ی Aimer به گوشم خورد و یکبار هم بعد از 2-3 دقیقه فکر کردن متوجه شدم اونچه که داره از بلندگوی فروشگاه پخش میشه ورژن بیکلام اوپنینگ اول Chihaya ست. چند بار دیگه هم به همین ترتیب قطعات آشنا به گوشم خورد.

به هر صورت موسیقی همیشه بحث جالبی بوده برای من.

بعد التحریر:
    نقل قول نوشته اصلی توسط pucira_mja نمایش پست ها
    استاد سفرت به سلامت
    میدونم کلا اف تاپیک این پست من ولی خدایی نمیشه نگفت
    سوغاتی ما یادت نره :)
    یه چارت کلی هم از هزینه حمل و نقل بگی ممنون میشم قطار تاکسی اتوبوس و ... :) (البته زیاد مهم نیست ، مهم سوغاتیه :)
    ولی در کل سوغاتی یادت نره
    این چشم ها همینک به دستان سوغاتی بیار شما خیره گشته اند
    ویرایش 1
    استاد اگر یه بادی پیلو هم بیاری ما راضیم :) نوبتی بین بچه ها دست به دست میچرخونیمش زیادم به خرج نیفتی (فقط مشکل عبور از گیت فرودگاه پیش میاد که دست خودت میبوسه:) )
    سلامت باشی : ))
    ولی اینو قبل از سفر میگن.:دی

در نتیجه دفعۀ بعد یادم بمونه میارم اشتراکی استفاده کنین D:

تاکسی: نزول بلا
    اتوبوس. خطی که من سوار می شدم 210 ین بود. نزدیک 8 تومن.
    مترو و جی آر از 160 شروع میشد تا 2-3 ایستگاه بعد اگر اشتباه نکنم. بالای سه ایستگاه باید قیمتش رو از روی جدول پیدا می کردی و بلیط میخریدی.
    ویرایش توسط Shaparak : 02-10-2017 در ساعت 11:31 PM

14. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

گرافیست تیم Urash
    Graphic
    pucira_mja آواتار ها
    نگارشها
    1,810

اینجور که قیمت حمل و نقل بالاست فکر کنم تحرک زیاد واسه سلامتی خوب نیست . احتمالا باعث سکته قلبی میشه :|
    من اینجا 8 تومن دربست میگیرم (با اسنپ البته :) )
    با این اوضاعی که گفتی یه سوال برام پیش میاد :
    واسه راه رفتن تو ژاپن متری چند حساب میکنن ؟!!
    پ.ن: استاد شما که سوغاتی نیاوردی حداقل شیرنی سفرت بده (یادمون هم نمیره شام یا ناهار تموم شدن پایان نامه ات رو هم بگیریم ، نگران نباش :-" )
    در مورد غذا هم باید بگم "یک مرد ایرانی هر جایی که تخم مرغ، روغن و گوجه فرنگی به همراه تکه ای نان یافت شود گشنه نمیماند"
    البته اگر وسایل پخت و پز در حد یه مایتابه و یه چیزی که بشه مایتابه رو گرم کرد در دسترس باشه

از نظر دودی در چه وضعیتی هستن ؟ سیگار ، پیپ ، قلیون و .... (اگه قلیون نمیکشن بریم ژاپن سفره خونه بزنیم با این بلای خانه مان سوز یکم اشناشون کنیم پول خوبی هم توش هست :-" )

16. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

مدير بخش Pandora Hearts همکار بخش سریال های آسیایی APTA Fire Team Sh_shlove6 آواتار ها
    نگارشها
    4,448

پری این کامیونه چیه @_@؟ روش پر انیمه است !!

وای دتکتیو کونان رو دیدی =))! جلد 91
    بعد تو اون مانگاها ردیف سوم، بین major و boy چه مانگایه؟

@mj : بیا برو تا نزدمت XD

در راستای این خوشمزجات هم بگم، هر دفعه میام تاپیک یه دور زل میزنم بهش =))
    تو آکّا اینا هی مشغول خوردن این جور نون ها و شیرینی هان :| دلم خواست یهو XD
    ویرایش توسط Sh_shlove6 : 02-10-2017 در ساعت 03:34 AM

18. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نقل قول نوشته اصلی توسط Shaparak نمایش پست ها
    و اما در مورد بحث پاپ کالچر و آکیهابارا:

و اما از هرچه بگذریم سخن دوست...

از خوندن تاپیک بسی لذت بردم، پری سان. سانکیو.
    When I was younger, I could remember anything, whether it had happened or not; but soon I shall be so I cannot remember any but the things that never happened.
    Mark Twain

20. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

**** مدیر ارشد ****
    Shaparak
    Shaparak آواتار ها
    نگارشها
    4,120
    Blog Entries
    128

پری این کامیونه چیه @_@؟ روش پر انیمه است !!
    کامیون هاشون انگار فضای خوبی برای تبلیغات بودن : ))
    این مال Tale of Zistiria ست. چند باز دیگه هم دیدم نظیرش رو؛ یکبارش سرتاسرش Shingeki no Kyojin بود.
    ولی اینکه دقیقا کامیون چی می تونه باشه ایده ای ندارم.

بعد تو اون مانگاها ردیف سوم، بین major و boy چه مانگایه؟
    تاچ/ Touch

اینجور که قیمت حمل و نقل بالاست فکر کنم تحرک زیاد واسه سلامتی خوب نیست . احتمالا باعث سکته قلبی میشه :|
    دوچرخه! چیزی که به وفور دیده میشد.

چند تا نکتههم از زندگی روزمرۀ مردم بگم:

این تابلوی اعلانات محلۀ سان چومه ست. تمام محله ها برای خودشون تابلوی اعلاناتی دارن که اگر برنامه یا ایونتی وجود داشته باشه روش نصب می کنن.

از نظر دودی در چه وضعیتی هستن ؟ سیگار ، پیپ ، قلیون و ....
    ژاپنی بدون تاباکو و ساکه نمیشه که لول
    ولی نکته ای که وجود داشت این بود که حتی تو فضای باز هم برای کشیدن سیگار چارچوبی وجود داره. روی این تابلو که داخل یه پارک بهش برخوردم نوشته سیگار کشیدن در سطح این پارک ممنوعه. اگر قصد کشیدن سیگار رو دارید باید برید تو بخشی که براش مشخص شده وایستید سیگار بکشید.
    تو ژاپن بعد از سن 20 سال هر فردی می تونه سیگار بکشه یا الکل بخوره.
    در واقع سن قانونی تو کشور 20 سال هست.

این هم تابلوی یه پارک محلی مخصوص بچه هاست. خدا میدونه توی این یکذره پارک چقدر تابلو وجود داشت. روی این تابلو نوشته شده:

1. بازی با توپ، چوب بیسبال، روشن کردن آتش و هانامی(آتش بازی) و سایر بازی های خطرناک ممنوع هست و نباید انجامشون بدیم.
    2. بالا رفتن از درخت ها، چیدن گل و شکستن شاخه های درختان کار درستی نیست.
    3. داخل پارک نباید از دوچرخه استفاده کنیم.
    4. اگر با خودتون سگ آوردین که کار خرابی کرد، باید با خودمون برگردونیم.
    5. زباله ها رو با خودمون برگردونیم.
    6.مزاحم بقیه نشیم.

آفیس محلی پلیس. این آفیس محلی یه تابلوی اعلانات داشت که دیدنش جالبه:

روی این تابلو پوستر آدمهایی نصب شده که مفقود شده ن؛ تحت تعقیبن و یا مظنون هستن.
    پایین سمت چپ هر روزه آمار افرادی درج میشه که تو مرحله مردن و یا زخمی شدن.(البته آمار همیشه متعلق به یک روز قبل تره) آمار مربوط به زخمی ها تمام مراجعین به درمانگاه ها و بیمارستان ها رو شامل میشه. در نتیجه شما دل درد هم بگیرین و مراجعه کنین به مراجع، باز جزء این لیست به شمار میاین.

و تفکیک زباله...
    این مساله البته دیگه خیلی جاهای دنیا دیده میشه. صبر و حوصله ای هم که مردم دارن اونقدر طبیعیه که دیگه هیچ جای تعجبی برای آدم باقی نمیگذاره. ولی حقیقتا گاهی درک اینه بعضی چیزها رو باید داخل کدوم باکس انداخت مقداری سخت میشه.
    ژاپن یکی از معدود کشورهایی هست که پسماندهای نفتی رو از کشور ها میخره دوباره ازش استخراج می کنه. اساسا سیستم مدیریت پسماند و بازیافتش خیلی قویه و در صورت عدم رعایتش طبیعتا جریمه میشید.

22. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

مدير بخش Pandora Hearts همکار بخش سریال های آسیایی APTA Fire Team Sh_shlove6 آواتار ها
    نگارشها
    4,448

کامیون هاشون انگار فضای خوبی برای تبلیغات بودن : ))
    چه خفن @_@ حسابی چشم گیره
    تاچ/ Touch
    آآآآ
    هنوز هم معروفه!؟

یه سوالی، مردم معمولشون چطور بودن؟ یعنی طرز برخوردشون نسبت به خارجی ها و اینا !؟

24. 7 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

**** مدیر ارشد ****
    Shaparak
    Shaparak آواتار ها
    نگارشها
    4,120
    Blog Entries
    128

آآآآ
    هنوز هم معروفه!؟
    وجود داشت صرفا : ))

یه سوالی، مردم معمولشون چطور بودن؟ یعنی طرز برخوردشون نسبت به خارجی ها و اینا !؟
    همم...
    محسن هم اون روز پرسید همون چیزی هست که ما تو انیمه ها و فیلم ها میبینیم؟

یکم جواب دادن به سوالاتی از این دست سخته حقیقتش.
    رفتارشون در قبال یه خارجی در ظاهر اوکیه. قرار نیست چیزی جز این ببینین. بخصوص اگر به زبان خودشون بتونین باهاشون ارتباط بگیرین، به تصورم که حتی رفتارشون خیلی متفاوتتره با زمانی که میخواین انگلیسی صحبت کنین. چون مردم انگلیسی نمی دونن. یا اگر میدونن خیلی تمایلی نشون نمیدن که صحبت کنن. به هر حال طبیعیه. منم اگر تو کشورم یه خارجی رو ببینم که فارسی صحبت می کنه احساس پیوند و راحتی بیشتری می کنم با اون آدم.

خصوصیات خوبی در قبال خارجی ها(هم) دارن که می تونم بگم واقعا تو خونشون هست. اگر ازشون سوالی بپرسید، مثلا در مورد راه، دستت رو میگیرن میبرن اونجایی که دنبالش می گردی. حتی اگر مستلزم این باشه که مسیر خودشون رو رها کنن تا تو رو راهنمایی کنن. اگر هم چیزی رو بلد نباشن میگن نمی دونیم. یه آدرس بهت نمیدن که دور نصف شهر بچرخی برگردی سر جای اول.

اما...
    خب بذارین یکم تصور واقعی تری بهتون بدم؛ اگر از همون زاویه ای که دلخواهتونه به ژاپن نگاه کنین، بله؛ بخشیش اون چیزی هست که دارین توی مدیاهای ژاپنی میبینین یا تصور می کنین. ولی واقعیتش اینه که تمامش این نیست. بخشیش هم تصوریه از اونچه که شاید ژاپن می خواد بقیه داشته باشن ازش و شاید سعی می کنه به سمتش بره. مقداریش فرهنگیه حتی. اگر اخبارشون رو یه مدت بخونین (اخبار خودشون به زبان خودشون؛ لزوما تمام اینها به زبان های دیگه به بیرون انعکاس پیدا نمیکنه) راحت تر میشه فهمیدشون.

اینها رو به عنوان یه سری فکت میگم؛ ژاپن کشور فوق العاده امنیه. ولی به این معنی نیست که کسی اصلا توش ناپدید نمیشه. مردم سخت کار می کنن(ساعات کاری واقعا بالاست) و رفاه دارن (اگر بشه به این سبک زندگی رفاه گفت)، ولی به این معنی نیست که کارتن خواب نداره. چرا من فقط به تعداد انگشتان دو دست بی خانمان دیدم اونجا. مردم کمکت می کنن، ولی به این معنی نیست که در مورد عموم مردم مصداق داره. مصادیقی هم وجود داشته از اینکه ملت توی مترو از هوش رفتن کسی نیومده بپرسه تو چته؛ بچه غرق شده تو دریا همه واستادن نگاه کردن.

مردم نژاپرستی ان؟ به نظرم صرفا مردم ناسیونالیستی ان و این برای خودشون خیلی هم خوبه. مگه ما نیستیم؟ مردم سردی ان؟ نه! از نظر من نبودن.

اما برای درک اینکه چقدر بین شما و خودشون فرق میذارن و دقیقا چطور به شما نگاه می کنن، شما نیاز دارین که بیشتر از دو هفته، یکماه و یا یک فصل بینشون زندگی کنین. من جوابی برای بعضی از این سوال ها ندارم الان. پیدا کردن جوابشون مستلزم اینه که بینشون زندگی کنین. فقط می تونم با اطمینان بگم که واقعیت حضور توریستی شما با حضور بلند مدتتون، بسته به اینکه شما نگاهتون به معقولات زندگی چطور باشه، می تونه خیلی متفاوت باشه. نه تو ژاپن، توی اغلب کشورها اینطوره. ولی ژاپن از این نظر یکم کشور غلط اندازتریه. چون مردم تحت یک نظام اجتماعی-فرهنگی تعریف شده مجبورن همیشه مودب و اتو کشیده رفتار کنن.
    ویرایش توسط Shaparak : 02-10-2017 در ساعت 10:32 PM

26. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال