Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 14 از 25 نخستنخست ... 4121314151624 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 196 تا 210 , از مجموع 363

موضوع: مشاوره برای خواندن کتاب

پاسخ : مشاوره برای خواندن کتاب

نقل قول نوشته اصلی توسط amireshab نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گرام
    شرمنده کسی میتونه درباره کتابهای جوی فیلدینگ یک کم توضیح بده
    و بگه تو چه مایه هایی مینویسه
    دوست من،
    جوی فیلدینگ یه نویسنده زن کاناداییه که کارهاش تو مایه های معمایی و جناییه، نمی دونم تا حالا کتابای جان گریشام رو خوندی یا نه ولی کارهای فیلدینگ یه ورژن تلطیف شده با چاشنی فمینیستی از کتابای گریشامه،
    من تا حالا دو تا کتاب "تکه های گمشده" و "بوسه خداحافظی با مادر" (هر دو با ترجمه شهناز مجیدی از نشر شادان) رو ازش خوندم و باید بگم خیلی نویسنده سطح بالایی نیست ولی استعداد عجیبی تو ایجاد تعلیق و هیجان تو داستاناش داره

این کتابا هم تا جایی که من می دونم ازش چاپ شده:

بیگانه ای با من است
    ژرفای زندگی
    خاطره
    محکوم به نیستی
    رازی را به من بگو
    زمانی برای گریستن نیست

()

نقل قول نوشته اصلی توسط Asura نمایش پست ها
    خب حالا یه کمی هم من مشاوره بگیرم!...

می خواستم دوستان یه چند تایی کتاب خوندنی از نویسنده های خارجی (اگر بود از نویسنده های داخلی هم!) معرفی کنن!...
    که البته دارای یک ویژگی خاص هم باشن که الان میگم!:
    کوتاه و موجز و شیوا و به قول خارجی ها "مینیمال" باشن!...البته مینیمال به داستان های کوتاه میگن ولی از نظر من حتی کتاب های 300-400 صفحه ای هم که آبکی و کشدار نوشته نشده باشن و پر از توصیفات ملال آور و به درد نخور (کتابایی مثل "جنگ و صلح" و... البته امیدوارم به طرفداران متعصب شون برنخوره!) نباشن هم مینیمال محسوب میشن (حالا اگر داستان کوتاه یا مجموعه ی داستان کوتاه هم باشه اشکالی نداره)...
    یه کلام کتاب هایی می خوام که به قدری جذاب باشن که وقتی شروع به خوندنشون بکنم همون روز تمومشون کنم!...

آسورای عزیز،

کتابای ایرانی که تو این پستم نوشتم اکثرا همون ویژگیهایی که گفتی رو دارن به جز چند تا کتاب خیلی معروف مثل کلیدر و شوهر آهو خانم که خیلی قطور و مفصلن، کتابای دیگه حداکثر 500 صفحه ان و مطمئن باش ارزش یه بار خوندن رو دارن، اگر هم خوندشون راضیت نکرد سراغ کتابای دیگه نرو چون با شناختی که ازت دارم می دونم دیگه از اینا بهتر پیدا نمی کنی!

()

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    625

نقل قول نوشته اصلی توسط amenra نمایش پست ها
    آسورای عزیز،

کتابای ایرانی که تو این پستم نوشتم اکثرا همون ویژگیهایی که گفتی رو دارن به جز چند تا کتاب خیلی معروف مثل کلیدر و شوهر آهو خانم که خیلی قطور و مفصلن، کتابای دیگه حداکثر 500 صفحه ان و مطمئن باش ارزش یه بار خوندن رو دارن، اگر هم خوندشون راضیت نکرد سراغ کتابای دیگه نرو چون با شناختی که ازت دارم می دونم دیگه از اینا بهتر پیدا نمی کنی!
    ()
    ممنون.

راستش خوندن کتابای نویسندگان ایرانی زیاد راضی ام نمی کنه!...
    کتابای نویسندگان ایرانی خارج ایران! چی پیشنهاد می کنی؟ البته کتابایی که ترجمه شده باشن؟...
    کتاب مجموعه داستان های کوتاه چی پیشنهاد می کنی؟...
    و کتاب های با ساختار غیرکلاسیک؟...
    و چند تا کتاب با داستان های لطیف سورئال و روون و ساده بدون لغات سنگین؟!...(به عنوان یک مثال: "مردی که همه چیز همه چیز همه چیز داشت"..."شازده کوچولو!"....)
    ویرایش توسط Asura : 10-06-2009 در ساعت 05:07 AM

در مورد نویسندگان ایرانی تبعید شده از وطن نمی تونم نظر دقیقی بدم چون زیاد نخوندم، مثلا فقط کتابهایی مثل "سمفونی مردگان" ، "فریدون سه پسر داشت" و "دریاروندگانِ جزیرهٔ آبی‌تر" از عباس معروفی، "غریبه ای در اتاق من" از مهرنوش زارعی، "آواز کشتگان" از رضا براهنی و چند تای دیگه که الان یادم نیست رو خوندم و باید بگم به جز کتابای عباس معروفی بقیه چندان چنگی به دل نمی زد. اگه تو چیزای بهتری سراغ داری بگو

در مورد مجموعه داستانهای کوتاه هم همینطور، چون به شخصه رمانهای کلاسیک و حجیم رو ترجیح می دم، البته داستانهای کوتاه صادق هدایت و چخوف رو می پرستم ولی فقط در همین حد، بازهم اگه اثر با ارزشی خوندی پیشنهاد کن

در مورد کتابایی با ساختار غیر کلاسیک، سوررئال و ساده و بدون لغات سنگین، کتابای سبک جریان سیال ذهن رو بهت پیشنهاد می کنم که ژانر ادبی محبوب و مورد علاقه من هم هست. در این زمینه آثار خارجی فوق العاده خوب زیادی هست مثلا کتابای فالکنر، جیمز جویس، ویرجینیا وولف، کنات هامسون، تی اس الیوت، هرمان هسه، جی دی سالینجر، ساموئل بکت رو حتما پیشنهاد می کنم بخونی، "در جستجوی زمان از دست رفته" از مارسل پروست هم می تونه یکی از بهترین تجربه های زندگیت در این سبک باشه.

و از داخلی ها هم این چند تایی رو که خوندم بهت پیشنهاد می کنم، با توجه به اینکه اکثرشون خیلی کم حجم هم هستن به نظرم بهتره از اینا شروع کنی و بعدا بری سراغ کتابای خارجی:

بوف کور و زنده به گور از صادق هدایت
    گاوخونی از مدرسی
    سمفونی مردگان از معروفی
    سنگ صبور و بعد از ظهر آخر پاییز از صادق چوبک
    مرگ یزدگرد از بیضایی
    ملکوت از بهرام صادقی
    شازده احتجاب از گلشیری
    دل دلدادگی از مندنی پور

()

wwignorance
    Guest

خواندن کتاب های زیر را بسیار بسیار توصیه می کنم:

1 - "گهواره گربه" (Cat's Cradle) نوشته کورت ونه گات : حدودا علمی تخیلی، بسیار غافلگیر کننده در آخر و اول و همه جا، ضد

جنگ، فلسفی، همراه با دینی جدید به پیامبری باکونون، ماده ای به نام یخ نه توسط یکی از اولین دانشمندان سازنده بمب اتمی

ساخته شده که اکنون ...

2 - "گالاپاگوس" (Galapagos) نوشته کورت ونه گات : هشتصد هزار سال از امروز گذشته است، بنا بر قانون تکامل افراد باقی مانده

ی بشر به موجوداتی دوزیست تبدیل شده اند که از چند نفر که از یک بیماری همه گیر در سال 1970 جان به در برده اند بوجود آمده

اند.

3 - سه گانه علمی تخیلی "کوه های سفید" ، "شهر طلا وسرب" و "برکه آتش" از جان کریستوفر (اسم مستعار سامویل یود)

4 - اعترافات یک پرچمدار شکست خورده ، نوشته آندره مکین

5 - بیابان تاتارها ، نوشته دینو بوتزاتی

6 - مرد مصور (The Illustrated Man) ، نوشته ی ری برادبری (Ray Brudbury) : مجموعه داستان های علمی تخیلی

7 - سقوط ، نوشته آلبر کامو

-----------------

اسم وبلاگم رو هم ورداشتم

خداحافظ برای همیشه
    ویرایش توسط wwignorance : 10-08-2009 در ساعت 07:22 PM دلیل: گفتند اسم وبلاگت رو نذار

Registered User nasha73 آواتار ها
    نگارشها
    241

دوستان اگه بامداد خمار رو نخونید نصف عمرتون برفناست راستی می خوام شوهر اهو خانوم رو بخرم ارزشش رو داره یکی یکم توضیح بده

نقل قول نوشته اصلی توسط nasha73 نمایش پست ها
    دوستان اگه بامداد خمار رو نخونید نصف عمرتون برفناست راستی می خوام شوهر اهو خانوم رو بخرم ارزشش رو داره یکی یکم توضیح بده
    nasha جان عزیز،

در مورد "بامداد خمار" تا حدی باهات موافقم، یه جورایی میشه این رمان رو "بر باد رفته" ایران بحساب آورد

اینکه از "شوهر آهو خانم" خوشت بیاد یا نه در وهله اول به این مسئله بستگی داره که میزان علاقه ات به رمانهای حجیم و پر شاخ و برگ در چه حده؟ چون این رمان تقریبا دو برابر "بامداد خمار" حجم داره و خیلی هم لحن با طمانینه و کندی در روایت حوادث داره و تمایل زیادی به شرح و تفسیر احساسات درونی شخصیتهای داستان درش دیده میشه.

اما اگه بیشتر به محتوی و فضاها اهمیت می دی حتما باید بخونیش چون بدون شک یکی از بهترین رمانهای زبان و ادبیات فارسیه، در مورد داستانش باید بگم مربوط میشه به زمان رضاشاه و در روستایی در اطراف کرمانشاه اتفاق میفته که ورود یک زن femme fatale (زن اغواگر و متجدد) مطلقه به این روستا، تعادل و بالانس احساسی، عاطفی و مذهبی اهالی رو به بوته آزمایش می ذاره، سید میران (شوهر آهو خانم) هم که یه حاجی بازاری خانواده دوست و محترم بین اهالی محله است شدیدا تحت تاثیر این زن تازه وارد قرار می گیره و در ادامه داستان آهو خانم سعی می کنه از فروپاشی زندگیش و از دست رفتن شوهرش جلوگیری کنه که کلی هم پیچش های داستانی دیگه به این پیرنگ اصلی افزوده میشه.

اگه بخوای بیشتر در موردش اطلاعات بگیری به اینجا مراجعه کن:

http://www.ketabnews.com/detail-1056-fa-1.html

()

fatima_fh
    Guest

اعضای محترم انجمن، سلام
    می خواستم اگه کمک کنین، این مشاوره ها را در یک قالب دیگر برای معرفی کتاب ها به افراد ارایه کنیم: از طریق نقشه مفهومی*. می خواهم با کمک شما یک جدول پر کنم که هر کس، کتاب های مفیدی که خوانده را به دیگران معرفی کنه، اگه لینکی در مورد آن کتاب داره، بذاره، درباره نویسنده اش اگه چیزی میدونه، بگه و ...
    در صورت موافقت خود و تمایل، بفرمایید تا جزئیات بیشتری در مورد این کار به شما ارایه کنم. در ضمن، من دانشجوی ارشد رشته IT دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستم و برای یک کار تحقیقی به کمک شما و اعضای این انجمن احتیاج دارم.
    در صورت امکان خواهشمندم مرا یاری فرمایید. در پایان نیز نتایج کار و مفید بودن روش مورد نظرم را در به صورت یک گزارش در همین جا قرار خواهم داد.

با تشکر
    منتظر تماس شما هستم. لطفا در صورت اعلام همکاری، به من ایمیل بزنید.
    آدرس ایمیل: angle_oflife@yahoo.com
    آدرس سایت دانشگاه: http://ceit.aut.ac.ir
    آزمایشگاه فناوری های پیشرفته در آموزش الکترونیکی

* Concept Map که مانند یک نقشه یا گراف موضوعی را توضیح می دهد. یک نمونه اش در این سایت قابل مشاهده است:
    http://cmc.ihmc.us/
    جدول به این صورت است که البته با کمک شما و معرفی کتابهای دیگه کامل تر میشه. نقشه ای که ایجاد میشه را براتان ایمیل می کنم در صورت تمایلتان. البته چون اینجا جدولی نیست، خیلی خوانا نیست. و اینکه خود نقشه ای که در آخر از این جدول کشیده میشه، خیلی خوانا است.

مفهوم یک رابطه بین مفهوم اول با مفهوم دوم مفهوم دو
    کتاب کوری از دسته رمان
    کتاب کوری نویسنده ژوزه ساراماگو
    ژوره ساراماگو اهل پرتغال
    ژوره ساراماگو برنده جایزه ادبی نوبل
    ژوره ساراماگو عکس قابل مشاهده از لینک http://commons.wikimedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Saramago
    برنده جایزه ادبی نوبل در سال 1998
    کتاب کوری ترجمه مینو مشیری
    کتاب کوری قابل دانلود از سایت http://www.4shared.com/file/56010181...go-Koorie.html
    کتاب کوری دارای خلاصه و تحلیل
    خلاصه و تحلیل مانند http://www.hamseda.ir/fa/pages/?cid=71
    ژوره ساراماگو دیگر آثار بلم سنگی ، همه نام ها

http://www.4shared.com
    /file/56010181/f9b64032/
    873-Jouze_Saramago-Koorie
    .html لینک به وب سایت طرفداران پایگاه اشتراک کتب پی دی اف
    وب سایت طرفداران پایگاه اشتراک کتب پی دی اف به آدرس http://pdf-station.blogspot.com/
    وب سایت طرفداران پایگاه اشتراک کتب پی دی اف دارای لینک از 4shared برای دانلود انواع کتاب ها
    وب سایت طرفداران پایگاه اشتراک کتب پی دی اف به صورت دسته بندی و قفسه بندی شده

fatima_fh
    Guest

اینجا انگاری نمیشه جدول را نشان داد. خراب شد اطلاعاتم. اگه خواستین بگین ایمیل می کنم واستون.

fatima عزیز،

من دقیقا نفهمیدم می خوای چیکار کنیم یا اصلا این پروژه ات چی هست، اون چیزایی که راجع به کوری و ساراماگو نوشته بودی هم فکر کنم کامل نیفتاده بود چون یه کم گنگ بود، ولی واسه بروبچ امیرکبیر هر کاری باشه انجام می دم. اینم آدرس ایمیلم: starlit_shadow@yahoo.com

()

دوستان عزیز کتابخون،

دوستمون فاطمه (fatima_fh) که مهمان ما هم هستند یه پروژه تحقیقاتی شروع کردند که موضوعش نشون دادن میزان اطلاعات دوستان از کتابهایی که تابحال مطالعه کردند در قالب یک سری نقشه های مفهومی (concept map) هستش که لطف کردند و از بچه های فروم ما هم برای همکاری کردن در این پروژه دعوت کرده اند.

هر کدوم از دوستان که علاقه به همکاری داشتند می تونند دو تا فایلی رو که لینکشون رو پایین گذاشتم دانلود کنن و پس از مطالعه کامل و پر کردن جدول اکسل به آدرس ایمیل این عزیز به نشانی angle_oflife@yahoo.com بفرستند.

من خودم به شخصه برای دیدن نتایج نهایی کار لحظه شماری می کنم.

لینک فایلها:
    http://www.4shared.com/file/146274007/caeaf07c/Copy_of_concept_map_sharing.html
    http://www.4shared.com/file/146274009/2d52dd7b/__online.html

یه چیز دیگه:
    دوستانی که فرم اکسل رو پر می کنن سنشون رو هم بنویسن، انگار نیازه

()
    ویرایش توسط amenra : 11-04-2009 در ساعت 09:24 PM

Registered User AMIRESHAB آواتار ها
    نگارشها
    306

سلام خدمت کتاب دوستای عزیز
    شرمنده اگر کسی کتاب آیینه عشق دکتر برومند رو خوانده یک کم در موردش توضیح بده

Registered User C.CryingEnemy آواتار ها
    نگارشها
    718

پاسخ : معرفی کتاب های شیرین زبان پارسی(رمان,تاریخ,علمی,مذهبی ,روان شناسي)

یک نفر به من یه کتابی معرفی کنه که نویسنده اش از خود راضی و خود پرست نبوده باشه (عقلشو به رخ نکشه بگه من خیلی میفهمم)، آدمو اذیت نکنه با زیاده گویی (غروب آفتابو گفتن تو 3 صفحه)، داستان به نوعی نوشته شده باشه که آدم نتونه ازش جدا بشه و در آخر، کتابی باشه که به زندگی هدف بده و یه انرژی مثبت خاصی به آدم بده.
    نکته مهم! عاشقانه نباشه و تا اونجایی که میشه شخصیت دختر توش نباشه!!! هرکس اینطور کتابی بهم معرفی کنه ممنونش میشم

Happy Halloween

***** مدير بخش سينما ***** (در مرخصی) Kaveh آواتار ها
    نگارشها
    2,565

می خواستم کتاب "شازده کوچولو" بخونم ، مثل اینکه چندتا ترجمه داره ، کدوم از نظر شما بهتره ؟ یه چندتا کتاب قشنگ مثل "تهوع" پیشنهاد بدین ...

پ.ن : ممنون از لطف شما عزیران
    All good work is done the way ants do things, little by little
    پیام من این است که
    نباید ناله کرد ،نباید غمگین بود
    بلکه باید استوار بود ، بلکه باید عاشق بود
    بلکه باید غم را از درون و از دل برون کرد
    و در مقابل سختی ها ، رنج ها و ظلم ها ایستاد

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    625

شازده کوچولو رو چند نفر از معروف ترین های جامعه ادبی ایران ترجمه کردن...
    من خودم ترجمه "محمد قاضی" و "عباس پژمان" رو دارم...

ترجمه محمد قاضی یه خورده نایابه (من که جایی ندیدم شاید هم باشه) شاید فقط بشه از خود انتشارات امیر کبیر تو نمایشگاه های کتاب خریدش...
    کتابی که من از قاضی دارم خیلی قدیمی و پاره پوره ست با این وجود به همه ترجمه های دیگه (در واقع به خیلی از کتاب های دیگه!) ترجیح اش میدم!...چون برام خاطره انگیز و خوشاینده...

و ترجمه ی عباس پژمان رو هم به تازگی خریدم اون هم فقط به خاطر عکس های رنگی اش چون این عکس ها نقش اساسی تو داستان شازده کوچولو دارن...و البته توضیحات بسیار جذاب مترجم بعد از تموم شدن داستان که باعث غافلگیری خواننده ی کتاب میشه...این توضیحات از صفحه 95 کتاب تا صفحه ی 132 (آخر کتاب) ادامه داره...یعنی چیزی حدود 37 صفحه ی اضافه...
    ترجمه عباس پژمان رو نشر کیمیا منتشر کرده با قیمت 3800 تومن...

میگن که ترجمه ی احمد شاملو هم نوآوری هایی داشته و چیز خوبی از آب در اومده...می تونی اونو هم امتحان کنی...

16. سپاس

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال