Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 5 از 25 نخستنخست ... 3456715 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 75 , از مجموع 363

موضوع: مشاوره برای خواندن کتاب

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,088

پاسخ : مشاوره برای خواندن کتاب

خب امشبم قرار بود مجموعه استان هاي كوتاه ايراني رو معرفي كنم.
    1.يه مجموعه 5 جلدي به نام داستان كوتاه جمع آوري علوي تبار هست( هر جلدش يه رنگه) و 4-5 قسمت داره:مجموعه داستان هاي ايراني.. خارجي.. نويسندگان روس و..( يان واسه علاقه مندان داستان كوتاه خوبه
    2.مجموعه خيمه شب بازي صادق چوبك كه يه اثر ناتوراليستي محسوب ميشه
    3. مكان هاي عمومي نادر ابراهيمي
    4.داستان كوتاه هاي احمد گلشيري( بخصوص معصوم 2 وبره هاي گم شده راعي
    5.مجموعه هميان ستارگان( از بيشتر نويسنده هاي ايراني گلچين كرده)
    6. سنگر و قمقمه هاي خالي كه اشتباها براتون تو رمان گذاشتمش
    7.روي ماه خداوند راببوس.. از مصطفي مستور
    8. داستان هاي كوتاه عباس معروفي.. منيرو رواني..
    9. به كي سلام كنم ؟ سيمين دانشور
    10. داستان هاي فرخنده اقايي
    11. داستان كوتاه هاي قاسم كشكولي
    12.چراغ ها رو من خاموش ميكنم.. زويا پيرزاد
    13. آمده بودم با دخترم چاي بخورم( از شيوا ارسطويي فكر ميكنم..
    فعلا هيچي يادم نمي ياد مغز كليد تا.. بعد !

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

با درود
    طي سالهاي بسيار ،‌ در طيف گسترده اي از كتب هر نوع نسبت ناروايي را به ناحق به دانشمندي پرتلاش و انساندوست به نام فرويد دادند و او را به دليل جهل و كوردلي ، مبلغ فرهنگ بي بندوباري جنسي و ... ناميدند.
    امشب 7/2/1386 مي خواهم كتابي را معرفي كنم كه برتمامي اين تهمتهاي بي پايه واساس خط بطلان مي كشد.
    رنج روح به قلم ايروينگ استون كه در 900 صفحه زندگي فرويد را به درستي مورد بررسي قرار مي دهد . بعد از خواندن اين كتاب دريافتم كه طي اين سالها بعضي از بي سوادان كم خرد چه ناپسندانه در مورد اين مرد ، قضاوت كرده اند.
    نام كتاب :رنج روح
    نويسنده : ايروينگ استون
    مترجم : پرتو اشراق
    ناشر : نشر نخستين
    چاپ اول : 1378
    آنچه امروز هستی ، حاصل دیروز توست. قدر امروز را بدانیم و انسانی بهتر برای فردا شویم.

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,088

منم به نوبه خودم توصيه ميكنم در زمينه روانشناسي و در راستاي نظردوستون دوستان نظر شاگرد فرويد " يونگ" رو با نام" رويا ها"بخونن. يونگ در اين كتاب برخي از زحمات فرويد رو برميشمره.

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,088

دوستان من! فالكنر رو در معرفي رمان ها از ياد بردم.. كه يه عالم پوزش ميطلبم . از اين نويسنده: خشم و هياهو.. حريم.. برخيز اي موسي و مجموعه داستان هاي كوتاه يادتون نره.در ضمن خشم و هياهو رو آخر بقيه كار هاش بخونين. كتاب خانه اشباح ايزابل آلنده..خداي اشياء كوچك( از يه خانم هندي يه من الانه اسمش تو ذهنم نيست)كوري ژوزه ساماراگو( و البته باقي كتاباش) هزار توهاي خورخه لوييس بورخس..بخش سرطان الكساندر سولژنيتسين.. تهوع ژان پل سارتر.. طاعون و افسانه سيزيف.و بيگانه...كامو..سبكي تحمل ناپذير هسي( در ايرانبارهستي )و خنده و جاودانگي و والس خداحافظي از ميلان كوندرا هم هست.. منتها مطالعه اين كتب يه ريزه تامل و حوصله بيشتري ميطلبه.

Registered User eh_1358 آواتار ها
    نگارشها
    49

ebook کتابهای ذبیح اله منصوری رو از کجا میشه گیر آورد؟

Registered User eh_1358 آواتار ها
    نگارشها
    49

چرا در مورد کتابهای تاریخی بحث نمی کنی؟
    ذبیح اله منصوری چطوره...

kinshin
    Guest

ذبیح اله منصوری چطوره...
    اول سلام دوست عزیز
    برای درخواست کتاب به ایتجا مراجعه کنید با اینکه من خودم علاقه ی زیادی به کتاب های تاریخی ندارم اما یه سرچ میکنم ببینیم می تونم براتون پیدا کنم
    https://forums.animparadise.com/thread1315.html
    برای معرفی و نقد کتاب هم یه سر به اینجا بزنید
    https://forums.animparadise.com/thread240.html

کاربر افتخاری فروم Huashan آواتار ها
    نگارشها
    827

نقل قول نوشته اصلی توسط GINZILATOR نمایش پست ها
    با درود
    طي سالهاي بسيار ،‌ در طيف گسترده اي از كتب هر نوع نسبت ناروايي را به ناحق به دانشمندي پرتلاش و انساندوست به نام فرويد دادند و او را به دليل جهل و كوردلي ، مبلغ فرهنگ بي بندوباري جنسي و ... ناميدند.
    امشب 7/2/1386 مي خواهم كتابي را معرفي كنم كه برتمامي اين تهمتهاي بي پايه واساس خط بطلان مي كشد.
    رنج روح به قلم ايروينگ استون كه در 900 صفحه زندگي فرويد را به درستي مورد بررسي قرار مي دهد . بعد از خواندن اين كتاب دريافتم كه طي اين سالها بعضي از بي سوادان كم خرد چه ناپسندانه در مورد اين مرد ، قضاوت كرده اند.
    ...
    واقعا همینطوره ... البته توی ایران به یه دلیل فروید رو می کوبن و توی خارج به یه دلیل دیگه ... توی ایران متاسفانه به غلط این طور بیان کردن که فروید مبلغ بی بندوباری جنسی هست ... و جالبه که توی خارج هم( البته نیمه های اول قرن بیستم ) فروید رو می کوبن ( مثلا توی آثار سلینجر می بینیم که به تحقیر می گه , این روانشناسان فرویدی ...
    ) در اصل اوایل زیاد به روانکاوی اعتقاد نداشتن ... به این خاطر زیاد به فروید و شاگرداش هم علاقه ای نشون نمی دادن ...

نقل قول نوشته اصلی توسط manusha نمایش پست ها
    منم به نوبه خودم توصيه ميكنم در زمينه روانشناسي و در راستاي نظردوستون دوستان نظر شاگرد فرويد " يونگ" رو با نام" رويا ها"بخونن. يونگ در اين كتاب برخي از زحمات فرويد رو برميشمره.
    آفرین ..;)
    به صلیب صدا مصلوبم ای دوست /تو گمان مبری مغلوبم ای دوست
    شرف نفس من اگه شد قفس من / به سكوت تن ندادم حالا میرم بی‌ كفن
    IPM

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,088

نقل قول نوشته اصلی توسط eh_1358 نمایش پست ها
    ذبیح اله منصوری چطوره...
    خب در مورد كتب تاريخي يه موردي وجود داره كه من به شخصه بخاطرش با احتياط به سمت تاريخ ميرم و
    1 .اون تحريف و زياد شاخ و برگ دادن به امور تاريخي
    2. اجتناب از بيان منصفانه حقيقت
    3. واقع نگاري بجاي تحليل وقايع تاريخيه
    بسيار دردناكه كه بگيم برخي از مورخين ما( به جز مرحوم بيهقي) سعي كردن چون ما تاريخ نويد بخشي نداشتيم اونو نه بر اساس اون چه روي داده بلكه براساس اون چه دوست داشتن روي بده نوشتن..در ضمن من تاريخي كه توش صداي آدم هاي عادي شنيده نميشه.. خيلي دوس نارم.. چنانچه تو دوست گرانقدر به سمت تاريخ ميري.. يه ريز- نظري به اين قضايا داشته باش..
    ویرایش توسط manusha : 05-03-2008 در ساعت 09:43 PM

Registered User gafaneh آواتار ها
    نگارشها
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط GINZILATOR نمایش پست ها
    با درود
    نام كتاب :رنج روح
    نويسنده : ايروينگ استون
    مترجم : پرتو اشراق
    ناشر : نشر نخستين
    چاپ اول : 1378
    این کتاب ترجمه دیگر(یا چاپ دیگری) به نام «شور ذهن» دارد. از همین نویسنده-اروینگ استون- کتاب «شور زندگی» هم منتشر شد که زندگینامه داروین می باشد. این دو کتاب زندگینامه دو تن از دانشمندانی هستند که نظریاتشون بیشترین بحث ها را در محافل علمی و حتی بین مردم عادی برانگیخته و هر دو تا مرز تکفیر پیش رفته اند.

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

با درود
    براي امروز مي خواهم يكي از داستانهاي مورد علاقه خود را معرفي نمايم.
    داستان مبارزه يك انسان براي زنده ماندن
    داستان مردي كه مرگ را از پا درآورد
    داستان زندگي يك انسان واقعي

كتاب داستان يك انسان واقعي ،‌ زندگي يك خلبان روس است كه در يكي از ماموريتهايش ( طي جنگ دوم جهاني ) توسط شكاريهاي آلماني مورد هدف قرار مي گيرد و در منطقه اي نامسكون سقوط مي كند ،‌ طي اين حادثه ، دو پاي خلبان روس به شدت آسيب ديده و او قدرت راه رفتن را از دست مي دهد ،‌ حال او مانده است و مسيري طولاني در برف و سرما و ...

نام كتاب : داستان يك انسان واقعي
    نويسنده : بوريس پله وي
    مترجم : محمدرضا سرشار
    چاپ اول : 1384
    ناشر : انتشارات قدياني

Registered User gafaneh آواتار ها
    نگارشها
    73

معمولا وقتی صحبت از نویسنده های روس می شود غولهای ادبیات به ذهن آدم می رسد داستایوفسکی، گورکی، چخوف و یا شاعران پرطرفداری چون مایاکوفسکی و در مورد ادبیات بعد از انقلاب سرخ بیشتر آنها به جرم تبلیغاتی بودن و در راستای اهداف سیاسی و کنترل توده های حزب قرار داشتن مورد بی مهری هستند ولی در این میان نویسندگان آزادیخواه و اهل مبارزه که در در زمان دولت شوروی مورد آزار قرار داشتند و آثارشان سانسور می شد در جهان غیرکمونیست مورد تقدیر قرار گرفتند و آثار ایشان موجب آشنایی بیشتر مردمان با شوروی و کشف دنیای پر رمز و راز حکومت پرولتاریا شد.
    از مشهورترین این نویسندگان «سولژنیستین» است. کتاب «پله اول دوزخ» او داستان زندگی دانشمندانی هست که بدلیل عقایدشان زندانی و تبعید شده اند ولی زندانبانان نمی توانند از علم آنها چشمپوشی کرده و آنها مجبورند که در زندان نیز به تحقیقات علمی خود ادامه دهند و صد البته حاصل زحمات آنها به عنوان آثار سیستم پیشرفته کمونیستی بدون نام بردن از پدیدآورندگان حقیقی و وضعیت زندگی آنها معرفی می شود. این کتاب همچنین به زندگی و روابط انسانی زندانیان و زندابانان نیز می پردازد. (این کتاب را سالها پیش خواندم ولی در خاطرم هست که سولژنیستین بخاطرش نوبل ادبیات را برده ولی دولت شوروی اجازه خروج او برای دریافت جایزه را نداده است. اگر ذهنیات مغشوش شده و مسائل را قاطی کرده ام لطفا دوستان راهنمایی فرمایند)
    کتاب مشهور دیگر سولژنیستین «بخش سرطان» می باشد که بعد از «پله اول دوزخ» نوشته شده و جامعه کمونیستی زمان استالین را با استفاده از روابط بین بیماران و پزشکان بخش سرطان یک بیمارستان مورد بررسی قرار می دهد.(نکته جالب در مورد این کتاب نقش پر رنگ کتاب در زندگی شخصیتهای آنست که برگرفته از این واقعیت هست که در آنزمان کتاب و کتابخوانی بزرگترین سرگرمی اهالی شوروی بوده است)
    به دوستانی که این دوکتاب را نخوانده اند توصیه می کنم پله اول دوزخ را پیش از بخش سرطان بخوانند.
    از زمانی که این دوکتاب را خوانده ام مدت زمان زیادی می گذرد و متاسفانه نام مترجمین و ناشرین را به خاطر ندارم.
    به نظرم از پله اول دوزخ ترجمه یا ترجمه هایی با نام «پله اول جهنم» هم موجود باشد.

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,088

نقل قول نوشته اصلی توسط gafaneh نمایش پست ها
    از مشهورترین این نویسندگان «سولژنیستین» است. کتاب «پله اول دوزخ» او داستان زندگی دانشمندانی هست که بدلیل عقایدشان زندانی و تبعید شده اند ولی زندانبانان نمی توانند از علم آنها چشمپوشی کرده و آنها مجبورند که در زندان نیز به تحقیقات علمی خود ادامه دهند و صد البته حاصل زحمات آنها به عنوان آثار سیستم پیشرفته کمونیستی بدون نام بردن از پدیدآورندگان حقیقی و وضعیت زندگی آنها معرفی می شود. این کتاب همچنین به زندگی و روابط انسانی زندانیان و زندابانان نیز می پردازد. (این کتاب را سالها پیش خواندم ولی در خاطرم هست که سولژنیستین بخاطرش نوبل ادبیات را برده ولی دولت شوروی اجازه خروج او برای دریافت جایزه را نداده است. اگر ذهنیات مغشوش شده و مسائل را قاطی کرده ام لطفا دوستان راهنمایی فرمایند)
    کتاب مشهور دیگر سولژنیستین «بخش سرطان» می باشد که بعد از «پله اول دوزخ» نوشته شده و جامعه کمونیستی زمان استالین را با استفاده از روابط بین بیماران و پزشکان بخش سرطان یک بیمارستان مورد بررسی قرار می دهد.(نکته جالب در مورد این کتاب نقش پر رنگ کتاب در زندگی شخصیتهای آنست که برگرفته از این واقعیت هست که در آنزمان کتاب و کتابخوانی بزرگترین سرگرمی اهالی شوروی بوده است)

اطلاعات شما درسته دوست عزيز وو جماعت كتابخوان هم سولژنيتسين رو بشتر در ايران با بخش سرطان و شمعي درباد ميشناسن.سولژنيستين بعد از خروج غير قانوني از شوروي اجازه دريافت نوبل ادبيات رو پيداكرد اما به عنوان اعتراض از دريافت اون سر باز زد .. زماني كه ژان پل سارتر نويسنده و متفكر هم عصر او درخواست كرد اون رو ببينه نويسنده روس از ديدن اون هم اجتناب كرد.. سارتر گفت: ابتدا تصور كردم.. اون از من و از فرهنگ اروپاييم به عنوان يه روشنفكر آزرده ست اما بعد فهميدم.. اون از اين كه مانند من در سرزمين خودش نيست و نميتونه همچون من در سرزمين خودش كتاباشو به نشر برسونه غمگينه.. و موقعيت اونو درك كردم..

Registered User
    نگارشها
    129

کتاب دل سگ و
    مرشد و مارگاریتا (سانسور نشده) اثر میخاییل بولگاکوف کتاب های خوبی هستن.درعین فانتزی بودنشون شما رو با فضای کومونیست ها اشنا میکنن.

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

با درود
    كسب يك ديد صحيح سياسي - اجتماعي به دو عامل تجربه و مطالعه وابسته است و يكي از بهترين كتابهايي كه مي تواند ديد سياسي - اجتماعي مخاطبش را متحول سازد تئوري هاي انقلاب آقاي كوهن است . سالها براي من پيشرفت روز افزون كشورهايي نظير آمريكا سئوال برانگيز بود و بارها من سعي كردم كه با مطالعات تاريخي ، سياسي و يا ... دلايل اصلي اين موفقيت را جويا شوم كه هربار برايم سئوالاتي جديد ايجاد مي شد ؛ اما كتاب آقاي كوهن به من دلايل واقعي اين پيشرفت را نشان داد و دانستم كه مولفه هاي يك جامعه مترقي و پيشرفته چه چيزهايي بايد باشد.
    خواندن اين كتاب را به همه دوستان توصيه مي كنم ، اما با عنايت به اين نكته كه اين يك كتاب كاملا جدي و علمي است و مطالعه آن بايد با نهايت دقت و ريزبيني انجام شود.
    نام كتاب : تئوري هاي انقلاب
    نويسنده : آلوين استانفورد كوهن
    ترجمه : رضا طيب
    ناشر : نشر قومس
    چاپ اول : 1380
    تعداد صفحات : 308 صفحه

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال