Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 13 از 40 نخستنخست ... 3111213141523 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 195 , از مجموع 586

موضوع: شهروندی سبز و سالم باشیم

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

پاسخ : شهروندی سبز و سالم باشیم

زندگی رودخانه ای ست از فنا تا به فنا.
    زندگی اصلاً پدیده ای منطقی نیست.
    منطق ساخته و پرداخته ی ذهن ماست.
    زندگی،حیرت در شگفتی هاست؛
    پرسه زدن در زیبایی هاست.
    زندگی،معامله نیست،
    تجارت نیست؛
    شهود عاشقانه ی اشیاست.
    زندگی،زمانی معنا دارد كه سفری در جاده ی عشق باشد.
    زندگی،سفراست.
    كسانی كه جایی در گوشه و كنارها اطراق می كنند،زندگی
    را می بازند.
    انسان باید آواره و پرسه زن باشد،
    انسان باید خانه به دوش باشد؛
    هر جا كه اُتراق شود، زندگی در آن جا می میرد
    آنچه امروز هستی ، حاصل دیروز توست. قدر امروز را بدانیم و انسانی بهتر برای فردا شویم.

2. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

این داستان از یک سوال شروع میشه
    سوالی که سالها پیش
    وقتی که کلاسِ اول بودم
    از معلمِ عزیزم خانمِ باغ وردانی پرسیدم
    سوالِ من این بود
    اگه صفر هیچه پس چرا وقتی جلوی یک می گذاریمش
    یک ده برابر می شه
    بعدها از پدرم شنیدم که معلمم ازاین سوالِ من خیلی تعجب کرد
    و جوابی براش نداشت
    و امروز این سوال در ذهنم ریاضیات وعرفان را بطورِ زیبایی
    به هم پیوند زد
    راستی اگه صفر هیچه چرا اینقدر ممتازه
    چرا صفر را جلوی هر عددی بگذاریم اونو ده برابر می کنه
    چرا هر عددی رو می شه تقسیم کرد بجز صفر
    و چرا هر عددی که صفر را بیشتر بپذیره و از خودش دور تر بشه عددِ بزرگتری می شه
    چرا هر عددی را منهای خودش بکنیم باز صفر می مونه
    شاید از اول صفر در اون عدد بوده
    یا با کم کردنِ هر عددی از خودش اون عدد به صفر تبدیل شده
    مثلِ شخصی که از منیتِ ش خالی می شه و به او نزدیک تر
    نُه بزرگترین عددِ ولی این بزرگترین رو اگه منهای خودش کنیم
    صفر می مونه و صفر را که بزرگ نمی بینیم اگه منهای خودش کنیم باز صفر می مونه
    صفر خورشیدِ آسمونِ اعدادِ
    در هر عددی صفر پنهانِ وقتی عدد از بین بره باز صفر می مونه
    سنگی را که معماران به دور انداختن سنگِ زیرینِ ساختمان شد
    تواضع را باید از صفر آموخت
    به شما می گویم کوچکترینِ شما بزرگترینِ شماست

4. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

مردم غالباً فکر می‌کنند که دارند گوش می‌کنند امّا کاری که واقعاً دارند می‌کنند فکر کردن به جوابی است که می‌خواهند پس از تمام شدن صحبت‌های طرف مقابل به او بدهند. هر چند ممکن است دشوار باشد امّا واقعاً سعی کنید به آنچه طرف مقابل می‌گوید گوش فرا دهید. حرف او را قطع نکنید. موضع دفاعی نگیرید. فقط گوش کنید که او چه می‌گوید و این اطمینان را در او به وجود آورید که حرف‌هایش به طور دقیق شنیده شده است. دراین صورت، شما او را بهتر درک خواهید کرد و او نیز بیشتر تشویق می‌شود که به حرف‌های شما گوش دهد.

6. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

اي ايزد مهربان مرا در آغوش خود گير ، خسته ام از دورى تو ، مرا در آغوش خود گير تا آرامش و سعادت در جان من جارى گردد ، بال و پرى به من ده تا ببينى چگونه مشتاقانه به سويت پرواز مى كنم ، اى مهربان مرا در آغوش خود گير.

8. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

نه آن جنسم که در قحط خریدار از بها افتم
    همان خورشید تابانم اگر در زیر پا افتم
    به ذوق ناله‌ی من آسمان مستانه می‌رقصد
    جهان ماتمسرا گردد اگر من از نوا افتم
    درین دریای پرآشوب پنداری حبابم من
    که در هر گردش چشمی به گرداب فنا افتم
    خبر از خود ندارم چون سپند از بیقراریها
    نمی‌دانم کجا خیزم، نمی‌دانم کجا افتم
    تلاش مسند عزت ندارم چون گرانجانان
    عزیزم، هر کجا چون سایه‌ی بال هما افتم

10. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

گفتم: چقدر احساس تنهایی می‌كنم …
    گفتی: فانی قریب
    .:: من كه نزدیكم (بقره/۱۸۶) ::.

گفتم: تو همیشه نزدیكی؛ من دورم… كاش می‌شد بهت نزدیك شم …
    گفتی: و اذكر ربك فی نفسك تضرعا و خیفة و دون الجهر من القول بالغدو و الأصال
    .:: هر صبح و عصر، پروردگارت رو پیش خودت، با خوف و تضرع، و با صدای آهسته یاد كن (اعراف/۲۰۵) ::.

گفتم: این هم توفیق می‌خواهد!
    گفتی: ألا تحبون ان یغفرالله لكم
    .:: دوست ندارید خدا ببخشدتون؟! (نور/۲۲) ::.

گفتم: معلومه كه دوست دارم منو ببخشی …
    گفتی: و استغفروا ربكم ثم توبوا الیه
    .:: پس از خدا بخواید ببخشدتون و بعد توبه كنید (هود/۹۰) ::.

گفتم: با این همه گناه… آخه چیكار می‌تونم بكنم؟
    گفتی: الم یعلموا ان الله هو یقبل التوبة عن عباده
    .:: مگه نمی‌دونید خداست كه توبه رو از بنده‌هاش قبول می‌كنه؟! (توبه/۱۰۴) ::.

گفتم: دیگه روی توبه ندارم ...
    گفتی: الله العزیز العلیم غافر الذنب و قابل التوب
    .:: (ولی) خدا عزیزه و دانا، او آمرزنده‌ی گناه هست و پذیرنده‌ی توبه (غافر/۲-۳ ) ::.

گفتم: با این همه گناه، برای كدوم گناهم توبه كنم؟
    گفتی: ان الله یغفر الذنوب جمیعا
    .:: خدا همه‌ی گناه‌ها رو می‌بخشه (زمر/۵۳) ::.

گفتم: یعنی بازم بیام؟ بازم منو می‌بخشی؟
    گفتی: و من یغفر الذنوب الا الله
    .:: به جز خدا كیه كه گناهان رو ببخشه؟ (آل عمران/۱۳۵) ::.

گفتم: نمی‌دونم چرا همیشه در مقابل این كلامت كم میارم! آتیشم می‌زنه؛ ذوبم می‌كنه؛ عاشق می‌شم! … توبه می‌كنم
    گفتی: ان الله یحب التوابین و یحب المتطهرین
    .:: خدا هم توبه‌كننده‌ها و هم اونایی كه پاك هستند رو دوست داره (بقره/۲۲۲) ::.

ناخواسته گفتم: الهی و ربی من لی غیرك
    گفتی: الیس الله بكاف عبده
    .:: خدا برای بنده‌اش كافی نیست؟ (زمر/۳۶) ::.

گفتم: در برابر این همه مهربونیت چیكار می‌تونم بكنم؟
    گفتی:یا ایها الذین آمنوا اذكروا الله ذكرا كثیرا و سبحوه بكرة و اصیلا هو الذی یصلی علیكم و ملائكته لیخرجكم من الظلمت الی النور و كان بالمؤمنین رحیما
    .:: ای مؤمنین! خدا رو زیاد یاد كنید و صبح و شب تسبیحش كنید. او كسی هست كه خودش و فرشته‌هاش بر شما درود و رحمت می‌فرستن تا شما رو از تاریكی‌ها به سوی روشنایی بیرون بیارن . خدا نسبت به مؤمنین مهربونه (احزاب/۴۱-۴۳) ::.

12. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

براي داشتن استخوانهاي قوي بايد کلسيم و ويتامين دي کافي در بدن وجود داشته باشد . به غير از اين ، مواد فوق را براي سلامت قلب ، ماهيچه ها ، اعصاب و براي اين که خونريزي از زخمهايمان بند بيايد نياز داريد ، البته ما روزانه مقداري از کلسيم بدنمان را از راه مواد دفعي بدن مثل عرق ، ادرار و مدفوع ، پوسته هايي که به طور طبيعي از پوستمان مي ريزد ، ناخنها و موهايمان ،‌از دست مي دهيم . بنابراين مخصوصاً براي جلوگيري از پوکي استخوان بايد در مواد غذايي که مصرف مي کنيم ، کلسيم کافي وجود داشته باشد ( پروتئين ، منيزيوم ، روي ، ويتامين آ و ويتامين ث همه براي سلامت استخوان ضروري اند )

ميزان کلسيم مورد نياز افراد :

· از ۱۱تا ۲۴ سالگي 1200-500 ميلي گرم

· از ۲۵ تا ۴۹ سالگي ( شامل زنان غير يائسه ۱۰۰۰ ميلي گرم )

· از ۵۰ تا ۶۴ سالگي ( شامل زنان يائسه ۱۵۰۰ - ۱۰۰۰ ميلي گرم )‌

· در بعد از ۶۵ سالگي ۱۵۰۰ ميلي گرم

· زنان باردار يا شيرده ۱۵۰۰ - ۱۲۰۰ ميلي گرم

بهترين راه به دست آوردن کلسيم ، خوردن غذاهاي پرکلسيم است مانند :

· لبنيات : شير ،‌ پنير و ماست ( انواع کم چربي را انتخاب کنيد و نگران نباشيد که کلسيم کمتري را به دست مي آوريد ، زيرا کلسيم اين غذاها همراه چربي آنها نيست )‌. اگر نمي توانيد شير را تحمل کنيد ، ماست و‌ پنير جايگزينهاي خوبي هستند .

· ماهيهاي نرم استخوان : نظير ماهي آزاد ، ساردين ، کيلکا

· سبزي هاي تازه

· خشکبار

· حبوبات

· سويا

بدانيد که اگر کسي در نيمه اول زندگي ، کلسيم ، خوب مصرف نکند ، به سختي مي تواند آنرا در نيمه دوم زندگي جبران کند .

اگر بخواهيم به شما با توجه به سنتان توصيه کنيم لازم است بگوييم :‌

* ۱۰ تا ۲۰ سالگي

بانک استخوانتان را با ذخيره ي کلسيم سرشار کنيد . به نظر مي رسد استخوانهاي نوجوانان براي جذب کلسيم ساخته شده است . استخوانهاي نوجوانها براي آن است که کلسيم را جذب کنند و از آن استفاده کنند . در استخوانها ، ابتدا داربستهايي از پروتئين به طور ميکروسکوپي ساخته مي شود و بعد اين داربستها به وسيله کلسيم ، پر و انباشته مي شود . بدين ترتيب استخوانهاي متراکم ما ساخته مي شود . در اين سال ها براي ساختن استخوانهاي قوي به حداقل ۱۲۰۰ ميلي گرم کلسيم نياز داريد . سعي کنيد به جاي انواع و اقسام نوشابه ها ، ( روزانه ۳ ليوان ) شير بنوشيد . همچنين از منابع ديگري که کلسيم دارند مثل ماست ، پنير ، سبزي ها با برگ سبز تيره زياد مصرف کنيد . دوشيزه ها بايد بدانند که داشتن قاعدگي هاي منظم براي جلوگيري از پوکي استخوان مهم است . اگر شما ۱۶ ساله ايد و هنوز قاعده نشده ايد يا قاعدگي شما نامنظم است به پزشک مراجعه کنيد .

* ۲۰ تا ۳۵ سالگي

گرچه در اين سالها به راحتي استخوان ساخته نمي شود ، ولي استخوانهاي شما در همين سن به حداکثر قدرت خود خواهند رسيد . مهم است که در اين سالها ورزش کنيد و دريافت کلسيم کافي داشته باشيد . شما تقريباً روزانه به ۱۲۰۰ ميلي گرم کلسيم نياز داريد . شرکت در ورزشهايي که در آن ها پاهايتان وزن شما را تحمل مي کنند شما را در ساختن استخوانهاي محکمتر کمک مي کند .

* ۳۵ تا ۵۰ سالگي

ممکن است به تدريج شروع به از دست دادن استخوانهايتان کرده باشيد . در چنين مرحله اي از زندگي دريافت مقدار کلسيم کافي ( ۱۰۰۰ ميلي گرم ) و ورزش براي در حداقل نگه داشتن سطح کاهش قدرت استخوان ضروري است . بيشتر زنان در ۵۵-۴۲ سالگي يائسه مي شوند . اگر قبل از اين سنين قاعدگي شما نامنظم شده يا علائمي از يائسگي داريد ، در رابطه با پوکي استخوان نيز با پزشکتان مشورت کنيد . در ضمن شايد لازم باشد در مورد روشهاي سنجش تراکم استخوان که مقدار پوکي آن را نشان مي دهند ، از پزشکتان سئوال کنيد .

* بالاي ۵۰ سال :

زناني که وارد مرحله ي يائسگي شده اند ، ممکن است سالانه ۱ تا ۶ قسمت از صد قسمت قدرت استخوانشان را از دست بدهند . از پزشکتان سئوال کنيد ؛

· آيا براي جلوگيري از پوکي استخوان و کمتر شدن بيماري نياز به دارو داريد يا نه ؟

· چه نوع داروهايي براي شما مي تواند مناسب باشد ؟

دريافت مقدار کلسيم کافي و ورزش هنوز مهم اند . شما بايد حداقل ۱۰۰۰ ميلي گرم کلسيم دريافت کنيد . بايد سعي کنيد به اندازه ي کافي در معرض نور آفتاب باشيد تا ويتامين دي لازم را دريافت کنيد . حداقل ۲۰ دقيقه در روز و سه بار در هفته پياده روي داشته باشيد . بعضي افراد به داروهاي داراي کلسيم نياز دارند که در اين باره مي توانيد با پزشکتان مشورت کنيد .

ويتامين دي

چرا ما به ويتامين دي نياز داريم ؟ ويتامين دي در برابر جذب کلسيم مثل کليد دري قفل شده اثر مي کند . ويتامين دي مثل کليدي است که در قفل شده ي روده ها را به طرف جريان خون باز مي کند و اجازه مي دهد کلسيم جذب شده از مواد خوراکي ، از روده ها وارد جريان خون شده به وسيله ي آن به جاهاي لازم مثل استخوانها برسد . ويتامين دي همچنين روي کليه ها اثر مي کند و مانع دفع کلسيم از راه ادرار مي شود . ويتامين دي در پوست بر اثر تابش آفتاب ساخته مي شود . ميزان ويتامين دي ساخته شده در پوست ، در اوقات مختلف روز ، فصول مختلف ، نواحي مختلف دنيا و نوع رنگ پوست فرد فرق مي کند . معمولاً اگر صورت و دستها ، روزانه ۱۵ دقيقه در مقابل نور آفتاب قرار بگيرند ( به شرطي که کرم ضد آفتاب روي پوست نباشد ) ويتامين دي لازم براي بدن فراهم مي شود . نور آفتاب بايد مستقيم به پوست بتابد . شيشه پنجره ها و لباسها و آلودگي هوا مانع از اثر نور آفتاب براي ساختن ويتامين دي مي شوند . هر چه پوست بدن روشنتر باشد ويتامين دي بيشتري ساخته مي شود . بعضي از غذاها که ويتامين دي زيادي دارند عبارتند از زرده تخم مرغ ، ماهي هاي روغن دار ، ماهيهاي آب شور ، جگر و غلات طبيعي . در زمستانها وقتي فرد نتواند از خانه خارج شود و در معرض نور آفتاب قرار بگيرد ، ويتامين دي کمتري در بدن ساخته مي شود . همچنين با افزايش سن ، توانايي پوست براي ساختن ويتامين دي کاهش مي يابد . بنابراين شايد افراد مسن نياز داشته باشند که از دارو براي به دست آوردن ويتامين دي استفاده کنند . در اين باره با پزشکتان مشورت کنيد .

با توجه به مطالب بالا ، رژيم غذايي متعادل و متنوع که کلسيم و ويتامين دي لازم را به بدن شما برساند مي تواند با برنامه غذايي که در ادامه خواهد آمد تامين شود .

چربي و روغنها

استفاده روزانه از ۲ قاشق مرباخوري ( ۱۰ گرم ) روغن گياهي ،‌( آفتابگران ، ذرت ، زيتون ، کنگر و دانه ي شلغم ) که گرم نشده باشد ( روغني که در سالاد استفاده مي شود ) . البته روغنها بايد کيفيتي مناسب داشته باشند . براي آماده سازي غذا بيش از ۲ قاشق مرباخوري روغن آشپزي ( روغن زيتون يا روغن بادام زميني ) استفاده نکنيد . روزانه بيش از ۲ قاشق مرباخوري کره يا مارگارين روي نان صبحانه خود نماليد . روزانه بيش از يک وعده غذاي چرب و خيلي سرخ شده مثل سيب زميني سرخ شده ، سوسيس ، سسها ، کيکها و شکلاتها مصرف نکنيد .

گوشت ، ماهي ، تخم مرغ :

سعي کنيد درهفته ۴-۲ بار ،‌ قطعه اي گوشت در غذايتان باشد ( هر قطعه گوشت معادل ۱۲۰-۸۰ گرم است ) . بيشتر از آن لازم نيست و کمترش هم ايرادي ندارد . از امعا و احشاي حيوانات ( دل ، جگر ، قلوه ، سيرابي و کله پاچه ) بيش از يکبار در ماه ( ۱۲۰ -۸۰ گرم ) استفاده نکنيد . کمتر از آن ايرادي ندارد .

استفاده از ۲-۱ قسمت ماهي در هفته را در برنامه ي غذايي تان بگنجانيد ( در هر قسمت ۱۲۰-۱۰۰ گرم ) در هفته ۳-۱ عدد تخم مرغ بخوريد چنان که مي دانيد تخم مرغ در خيلي از مواد غذايي مثل کيکها ،‌ نان شيريني ها ، کرمها و سسها وجود دارد .

شيريني ها

شيريني ها را به مقدار متعادل مصرف کنيد .

خيلي از آنها در خود چربي دارند . چنانچه بعد از غذا از ، دسر استفاده مي کنيد ، تکه اي کوچک بخوريد . از دسرهايي استفاده کنيد که منبع خوب کلسيم اند مثل شير يا ماست .

حبوبات

سعي کنيد درهفته ۲-۱ وعده عدس ، نخود و لوبيا قرمز بخوريد . يک وعده حبوبات به اندازه ي ۱۲۰-۱۰۰ گرم است .

ترکيبات غلات و سيب زميني :

روازنه حداقل سه وعده از ترکيباتي بخوريد که قند طبيعي زيادي دارند . نان ، سيب زميني ، برنج ، غلات و ماکاروني غذاهايي هستند که قند طبيعي زيادي دارند . اين که روزانه چه مقدار از آنها استفاده کنيد ، بسته به فعاليت بدني روزانه ي شما دارد .

شير و فرآورده هاي آن :

نوجوانان و بزرگسالان تا ۲۴ سال و زنان شيرده بايد ۴-۳ وعده ( هر وعده معادل يک ليوان ) در روز شير بخورند . اگر شير را تحمل نمي کنيد ، ماست و پنير جايگزين هاي خوبي اند . پياله اي ماست و دو قطعه پنير ( اندازه دو قوطي کبريت ) تقريباً معادل يک ليوان شير ، کلسيم دارند .

ميوه ها :

اگر يک عدد سيب ، يک عدد موز ، يک بشقاب از ميوه هايي مانند توت يا انگور را يک وعده ميوه حساب کنيم بايد روزانه ۳-۲ وعده ميوه مصرف کرد . ميوه هاي خام بهترند.

سبزي ها

يک وعده از سبزي ها ، به اندازه ي ۱۰۰ گرم سبزي خام يا ۲۰۰-۱۵۰ گرم سبزي پخته ،‌۵۰ گرم کاهو يا ۱۰۰ گرم سالاد مخلوط است . سعي کنيد روزانه ۴-۳ وعده سبزي بخوريد و حداقل يکي از اين وعده ها به صورت خام باشد .

نوشيدني ها :

روزانه حداقل حدود 1.5 ليتر مايعات بنوشيد ( ۷-۶ ليوان )‌ . ترجيحاًُ از نوشابه هاي غيرشيرين استفاده کنيد . قهوه ، چاي ، چاي سياه و نوشابه هاي کولا را خيلي نخوريد . آب معدني چنانچه از کلسيم غني باشد نوشابه ي خوبي است.

به طور خلاصه :

۱ - روزانه 4-3 قسمت شير يا فراورده هاي آن را بخوريد .

۲ - گوشت زياد نخوريد .

۳ - هرگز الکل مصرف نکنيد . ( الکل دفع کلسيم را از بدن زياد مي کند )

۴ - نمک ، زياد مصرف نکنيد .

در ايران تحقيقات نشان داده است که مردم معمولاً روزانه کمتر از ۸۰۰ ميلي گرم کلسيم مصرف ميکنند . دخترها حتي کمتر از پسرها کلسيم مصرف مي کنند . پس حتماً به مصرف کلسيم و ويتامين دي در غذايتان دقت کنيد . اگر خانمي يائسه ايد و براي درمان پوکي استخوان ، از داروي خاصي استفاده مي کنيد ، بدانيد که اگر کلسيم کافي نخوريد ، اين داروها هيچ فايده اي ندارند ، زيرا ماده ي اصلي در بدنتان وجود ندارد که اين داروها کمک کنند که استخوان با آن ساخته شود يا از تخريب استخوان جلوگيري کنند .

14. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

آرزوهایی که حرام شدند

جادوگری که روی درخت انجیر زندگی میکند
    به لستر گفت: یه آرزو کن تا برآورده کنم
    لستر هم با زرنگی آرزو کرد
    دو تا آرزوی دیگر هم داشته باشد
    بعد با هر کدام از این سه آرزو
    سه آرزوی دیگر آرزو کرد
    آرزوهایش شد نه آرزو با سه آرزوی قبلی
    بعد با هر کدام از این دوازده آرزو
    سه آرزوی دیگر خواست
    که تعداد آرزوهایش رسید به ۴۶یا ۵۲ یا...
    به هر حال از هر آرزویش استفاده کرد
    برای خواستن یه آرزوی دیگر
    تا وقتی که تعداد آرزوهایش رسید به...
    ۵ میلیارد و هفت میلیون و ۱۸هزار و ۳۴ آرزو
    بعد آرزو هایش را پهن کرد روی زمین و شروع کرد به کف زدن و رقصیدن
    جست و خیز کردن و آواز خواندن
    و آرزو کردن برای داشتن آرزوهای بیشتر
    بیشتر و بیشتر
    در حالی که دیگران میخندیدند و گریه میکردند
    عشق می ورزیدند و محبت میکردند
    لستر وسط آرزوهایش نشست
    آنها را روی هم ریخت تا شد مثل یک تپه طلا
    و نشست به شمردنشان تا ......
    پیر شد
    و بعد یک شب او را پیدا کردند در حالی که مرده بود
    و آرزوهایش دور و برش تلنبار شده بودند
    آرزوهایش را شمردند
    حتی یکی از آنها هم گم نشده بود
    همشان نو بودند و برق میزدند
    بفرمائید چند تا بردارید
    به یاد لستر هم باشید
    که در دنیای سیب ها و بوسه ها و کفش ها
    همه آرزوهایش را با خواستن آرزوهای بیشتر حرام کرد !!!

16. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

دقايقي از تو براي ديگران!‏

شيوانا گوشه‌اي از مدرسه نشسته و به کاري مشغول بود و در عين حال به صحبت چند نفر از شاگردانش گوش مي‌داد. يکي از شاگردان ده دقيقه يک‌ريز در مورد شاگردي که غايب بود صحبت کرد و راجع به مسايل شخصي فرد غايب حدسيات و برداشت‌هاي متفاوتي بيان کرد. حتي چند دقيقه آخر وقتي حرف کم آورد در مورد خصوصيات شخصي و خانوادگي شاگرد غايب هم سخناني گفت. وقتي کلام شاگرد غيبت‌کن تمام شد، شيوانا به سمت او برگشت و با لحني کنجکاوانه از او پرسيد: "بابت اين ده دقيقه‌اي که از وقت ارزشمند خودت به آن شاگرد غايب دادي، چقدر از او گرفتي؟"‏
    شاگرد غيبت‌کن با تعجب گفت: "هيچ چيز! راجع به کدام ده دقيقه من صحبت مي‌کنيد؟"‏
    شيوانا تبسمي کرد و گفت: "هر دقيقه‌اي که به ديگران مي‌پردازي در واقع يک دقيقه از خودت را از دست مي‌دهي. تو ده دقيقه تمام از وقت ارزشمندي را که مي‌توانستي در مورد خودت و مشکلات و نواقص و مسايل زندگي خودت فکر کني، به آن شاگرد غايب پرداختي. اين ده دقيقه ديگر به تو برنمي‌گردد که صرف خودت کني. حال سوال من اين است که براي اين ده دقيقه‌اي که روزي در زندگي متوجه ارزش فوق‌العاده آن خواهي شد چقدر پول از شاگرد غايب گرفته‌اي؟ اگر هيچ نگرفتي و به رايگان وقت خودت و اين دوستانت را هدر داده‌اي که واي بر شما که اين‌قدر راحت زمان‌هاي ارزشمند جواني خود را هدر مي‌دهيد. اگر هم پولي گرفته‌اي بايد بين دوستانت تقسيم کني، چون با ده دقيقه صحبت کردن، تک‌تک اين افراد نيز ده دقيقه گرانقدر زندگيشان را با شنيدن مسايل شخصي ديگران هدر داده‌اند!"‏

18. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

روزي دو نفر كوله بار سفر مي بندند و با هم به مسافرت مي روند. در حين سفر راهشان به جنگلي مي افتد و مجبور مي شوند از آن عبور كنند. بعد از طي مسافتي، مي بينند از دور پلنگي به سمتشان مي آيد. يكي از آن دو كوله بارش را بر زمين نهاده شروع به فرار مي كند. آن ديگري صدا مي زند كه اي برادر كجا داري مي دوي؟ پلنگ كه از هر دوي ما سريعتر مي دود.
    آنكه در حال دويدن بود سر برمي گرداند و جوابش مي دهد كه: «مهم آن نيست كه پلنگ از هر دوي ما سريعتر مي دود، مهم آن است كه از بين ما دو نفر كدام يك تندتر مي دويم.»

20. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User arya آواتار ها
    نگارشها
    191

Thumbs down پاسخ : شهروندی سبز و سالم باشیم

اگر باور کردی که اینجا پایان راه نیست

و راه را پایانی هرگز ,

آنگاه دردهای این جهانی را گذرا

و لذت های آن را حقیر خواهی یافت .

اگر تشنگی را به دست آوردی

و افق های دور رامشتاقانه دنبال کردی

و از سر زنش های خار مغیلان

بیم به خود راه ندادی ,

اگر به کهکشا ن ها چنان نظر کردی

که خورشید را ستاره ای بیش ند یدی

کوچک

آنگاه در همین دنیا هم

پرواز خود را در ابدیتی

بی بدیل

احساس خواهی کرد

ابدیتی که حقیقتی انکار ناپذیر است

22. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

نوای کاروان امشب زند آتش به جانم
    خدایا برملا شد برملا راز نهانم
    مَران محمل مَران ای کاروان آهسته تر رو
    که من دل خسته ای جا مانده از این کاروانم
    سراپا سوز و آهم ، سرشک من گواهم
    به جایی ره نجویم ، که من گم کرده راهم
    نسیم غمش مرا می برد به شهر بی نشانها
    من آن آتشم که وا مانده ام به جا از کاروانها
    غم دل را با که گویم چه آتش ها من به جان دارم
    نشانی از او نجویم که من یاری بی نشان دارم
    کجا رفتی ای کبوتر زیبا ، که دل ز فراقت اسیر جنون شد
    خبر نداری که از غم عشقت ، فسانه شدم من وفای تو چون شد ...

24. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

عهد جوانی گذشت، در غم بود و نبود
    نوبت پیری رسید، صد غم دیگر فزود
    کارکنان سپهر، بر سر دعوی شدند
    آنچه بدادند دیر، باز گرفتند زود
    حاصل ما از جهان نیست بجز درد و غم
    هیچ ندانم چراست این همه رشک حسود
    نیست عجب گر شدیم شهره به زرق و ریا
    پرده‌ی تزویر ما، سد سکندر نبود
    نام جنون را به خود داد بهائی قرار
    نیست بجز راه عشق، زیر سپهر کبود

26. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User C.CryingEnemy آواتار ها
    نگارشها
    718

حواریون، از عیسی (ع) مسیح پرسیدند که به ما گوی چگونه خدایمان را ندا دهیم و چگونه دعا کنیم...
    مسیح فرمود:
    بگویید...
    ای پدر مقدس ما که در آسمانی...نامت مبارک باد...ملکوت تو بیاید...اراده تو چنانکه در آسمان است، بر زمین نیز کرده شود...
    نان کفاف مارا امروز بده...و قرضهای مارا ببخش، چنانکه ما نیز قرض داران خود را میبخشیم...
    و مارا در آزمایش نیاور، بلکه از شریر رهایی ده...

(با اینکه مسلمانیم و شیعه...اما باید قبول کرد که مسیحی معتقد هم به بهشت خواهد رفت...)
    ویرایش توسط C.CryingEnemy : 02-15-2010 در ساعت 06:50 AM دلیل: اصلاح فونت

Happy Halloween

28. سپاس

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,644

مردی از یکی از دره های پیرنه در فرانسه می گذشت ، که به چوپان پیری برخورد. غذایش را با او تقسیم کرد و مدت درازی درباره ی زندگی صحبت کردند . بعد صحبت به وجود خدا رسید .
    مرد گفت : اگر به خدا اعتقاد داشته باشم باید قبول کنم که آزاد نیستم و مسوول هیچ کدام از اعمالم نیستم . زیرا مردم می گویند که او قادر مطلق است و اکنون و گذشته و آینده را می شناسد.
    چوپان زیر آواز زد و پژواک آوازش دره را آکند . بعد ناگهان آوازش را قطع کرد و شروع کرد به ناسزا گفتن به همه چیز و همه کس . صدای فریادهای چوپان نیز در کوهها پیچید و به سوی آن دو بازگشت .
    سپس چوپان گفت : زندگی همین دره است ، آن کوهها ، آگاهی پروردگارند ؛ و آوای انسان ، سرنوشت او . آزادیم آواز بخوانیم یا ناسزا بگوئیم ، اما هر کاری که می کنیم ، به درگاه او می رسد و به همان شکل به سوی ما باز می گردد .
    "خداوند پژواک کردار ماست

30. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال