Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 13 از 47 نخستنخست ... 3111213141523 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 195 , از مجموع 697

موضوع: [فارسى] انجمن کتاب دوستان مقیم بهشت (نقد و بررسى‌)

Registered User Aram آواتار ها
    نگارشها
    455

پاسخ : مرشد و مارگريتا

نقل قول نوشته اصلی توسط tahx نمایش پست ها
    خیلی جالب بود. مخصوصا اون توضیح درباره موعظه آخر. ممنون.
    :) به نظرم نویسنده ها و ادبای معاصر بولگاکف خیلی اذیتش کرده بودن که تو کتاب اینهمه از خجالتشون در می آد .
    راستی من اون فیلم رو ندیدم جدا با برداشتی از کتاب بوده یا همانطور که آرام جان گفتند ؟
    ببین فقط یه جورایی شکلش شبیه گاهی به آسمان نگاه کن هست نه از نظر ساختار و قالب مفهومی اصلا .(البته گاهی به آسمان نگاه کن واقعا جز معدود کارهای زیبایی هست که من دیدم );)
    یه جاهایی از فیلم به مرشد ومارگاریتا شبیه میشه مثلا تو کتاب شیطان به مسکو میره ولی تو فیلم هاتف که هوار میشه سر مردم شهر و مردم از دیدن هاتف با توجه به عملکردشون دردنیا دچار یه جنون میشن وروانه تیمارستان اینجاشم شبیه مرشد ومارگاریتا هست .تو فیلم پرستاره که الان اسمش یادم نیست (هانیه توسلی )معشوقه نویسنده و جانباز جنگی هست و معشوقه از هاتف قول گرفته تا وقتی که نویسنده نمرده اجازه داشته باشه پیشش بمونه تا وقتش با هم برن این نویسنده هم به مادیات اهمیت نمیده به قول خودش حرفشه که خیلی مهمه وقابل درک کردن .شیطان تو مرشد ومارگاریتا یه دستیار داره اینجا هم هاتف یه دستیار داره ( اونم یه شهیده که جسدش هنوزپیدا نشده )

درکل همچین صحنه هایی هست که بیشتر به مرشد ومارگاریتا شبیه اما از نظر محتوا نه خیلی از هم فاصله دارن.و روایتشون با هم فرق میکنه البته فیلم گاهی به آسمان نگاه کن ببینی ضرر نکردی (فیلمی که وقتی شبکه چهار نشون داد شب اول رقص شهید و چند سکانس دیگه رو که به نظرمن جالب بودن نشون داد دقیقا تو تکرارش کلی صحنه از شب قبل و سانسور کرده بودن )
    یه نکته تو کتاب هست که برای من خیلی جالبه اونم ترس واقعا توکتاب ترس حرف اول میزنه . :D
    و اینکه «رولینگ استونز» قصد دارد فیلمی با نام «سمپاتی با شیطان»، براساس رمان پرآوازه‌ی مرشد و مارگریتا» میسازه
    هرگاه به اوج قدرت رسیدی ، به حباب فکر کن ... !

نگارشها
    455

تی صفر

خب من مدتها تردید داشتم این کتاب واینجا معرفی کنم چون به نظرم تی صفر کتابی است که سلیقه خاصی می طلبد . نوعی سرگرمی سطح بالا است که در آن آمیزه ای از کمدی و زیست شناسی و ریاضیات عالی به کار رفته است.
    کتاب تی صفر پس از کمدیهای کیهانی دومین مجموعه‌ی کالوینو با موضوع جهان و برگشتن به منشأ آن است. او در ابتدا موضوع علمی را با زبان علمی می‌نویسد؛ و سپس به ساختن داستان از روی همان موضوع اقدام می کند. داستان‌ها در کتاب سه قسمت شده‌ اند:
    ۱- باز هم Qfwfq
    ۲- پریسیلا
    ۳- تی صفر

درباره کتاب:

تعریف کردن وقایع به معنی تعریف کردن آنها از ابتدا است ، و من حتی اگر داستان را از جایی شروع کنم که شخصیتها ارگانیسمهای چند سلولی هستند ، مثلا داستان من با پریسیلا ، اول باید به وضوح مشخص کنم منظورم از من و از پریسیلا چیست و بعد می توانم در ادامه بگویم که این رابطه چه بوده است . پس از اینجا شروع می کنم که پریسیلا فردی هم نوع من و از جنس مخالف من است ، ودر ضمن مثل حالای من چندسلولی است ، ولی با گفتن همه اینها هنوز چیزی نگفته ام ، چون باید تصریح کنم که مقصودم از موجود چندسلولی مجموعه ای از حدود پنجاه میلیارد سلول است که بین خودشان متنوع اند ولی با زنجیره بخصوصی از اسیدهای یکسان در کروموزومهای هر سلول هر شخص مشخص شده اند ، اسیدهایی که فرایندهای مختلفی را در پروتئینهای خود سلولها تعیین می کنند .
    به این ترتیب گفتن قصه من و پریسیلا در درجه اول مستلزم مشخص کردن رابطه ی بین پروتئینهای من و پروتئینهای پریسیلا است ، که هم از طرف من و هم از طرف او ، تحت فرمان زنجیره های اسیدهای نوکلئیکی بودند که در دنباله های یکسان در تک تک سلولهای او و تک تک سلولهای من چیده شده بودند . ........
    خب دقیقا میدونم این کتابهایی از این دست یه علاقه خاصی میطلبه این کتاب واسه من که عاشق زیست هستم و زیر بنای رشته تحصیلی من و تشکیل میده خیلی خیلی دوست دارم .

tahx
    Guest

مادراپور

مادراپور رمانی است تخیلی اثر روبر مرل الجزایری فرانسوی. کتاب رو من از روی متن ترجمه مهدی سمسار سال ١٣٥٩ خوارزمی خوندم و شنیدم که اخیرا تجدید چاپ هم شده.... بگذریم.
    داستان تا اونجا که من متوجه شدم چند لایه داره در ظاهر همه چیز در فرودگاهی خلوت در پاریس آغاز می شه جایی که قهرمان قراره به پروازش به مقصد مادراپور سوار شه. فرودگاه به نحو عجیبی خالیه اما ناگهان اون با مهماندار زیبای پرواز روبه رو می شه که مدارک سرجیوس و چمدان هاش رو می گیره و او رو سوار بر هواپیما می کنه و با بقیه مسافران پرواز آغاز می شه.هواپیمایی که به ظاهر گروه پروازی نداره... ورود به دنیایی درتعلیق دائمی و پروازی که به نظر بی نهایت می رسه. مادراپور افسانه ای کجاست؟ اصلا وجود داره؟ مسافران از ملیت ها و فرهنگ های مختلف با داستان های کوچک خود هر کدام نوری به تاریکی حاکم بر فضای اسرار آمیز داستان می اندازند و قهرمان ما سرجیوس انگلیسی که مترجم سازمان ملل با توانایی ترجمه هفده زبان است مثل پلی مابین همه عمل می کنه اما پلی که خودش داستانی برای خودش داره.... مادراپور داستان آدمها ست نقششون و زمانیکه بهشون در هواپیما داده می شه تا زمانیکه پیاده شوند یا پیاده بشوند .
    این از اون دسته کتاب هاست که بعد از خوندنش انسان احساس می کنه رمان تموم نشده با وجود اینکه سالها پیش خوندمش همیشه گوشه ای از ذهنم بوده و آروم نشسته و اثر خودش رو آروم آروم رو می کنه.

کاربر افتخاری فروم Huashan آواتار ها
    نگارشها
    827

پاسخ : [فارسى] انجمن کتاب دوستان مقیم بهشت (نقد و بررسى‌)

نقل قول نوشته اصلی توسط Aram نمایش پست ها
    ....
    درنهایت شاهکار نتیجه گیری وی واقعا شگفت آور بود:

من حاضرم شهادت بدهم که در میان جاهل‌ترین و عقب‌افتاده‌ترین مردمان، در میان تیره‌روزان، نشانه‌هایی تردیدناپذر از معنویتی بی‌نهایت زنده دیده‌ام.

...
    تقریبا این یکی از ایده های ا صلی همه ی کارهای داستایوسکیه ... احتمالا بعضی ها این عقیده رو یه جورایی سانتیمانتالیسم ( احساسات گرایی افراطی ) می دونن , دلسوزی برای هر جنایکار و مجرمی ... تا حدودی درسته ولی خب کمی اغراق در کارهای داستایوسکی برای نشون دادن درون خاکستری افراد و تاثیراتی محیطی , قابل درکه ...

کتاب ابله بی تردید یک شاهکار بزرگه یادمه وقتی من آخرین صفحه این کتاب قطور وخوندم هنوز مغزم دودو میزد فکر نمیکردم کتاب تموم شده باشه واقعا اون موقع فکرم آشفته شده بود...
    پایان ابله , که به نظرم من تقریبا بهترین پایان و غیر منتظرترین پایان کارهای داستایوسکیه , کلا کتاب ابله از داستایوسکی خیلی داستانگراست و می تونه برای خواننده های تازه کار ( که معمولا کم حوصله هم هستن ) جذاب باشه ... این تیکه از پایان داستان واقعا تاثیر گذار بود ...

" لیزاوتا پراکفی یونا از هر چه خارج و خارجی بود بیزار شده بود و ... با هیجان بسیار افزود : (( دلم فقط به این خوش است که برای این جوان روس وار گریه کردم . )) و این حرف را که می زد , با سر به پرنس که حتی او را بجا نمی آورد , اشاره کرد . "

اتفاقا منم تا وقتی که آخرین صفحه رو می خوندم باورم نمی شد که کتاب تموم شده , البته دلیلش این بود که کتاب یه مؤخره هم داشت و قبل از آخرین , صفحه هنوز فکر می کردم که یه فصل دیگه هم داره ...
    به نظرم درکتاب ابله یگانه شخصیت بهنجار کولیا برادرکوچیک گانیاست .نوجوانی سرشار از حسن عقیدت وعقل سالم یه جوارایی انگار همون نقشی روکه الکسی دربرادران کارامازوف بازی میکنه داره ...
    همینطوره و به نظر من شخصیت هایی که باید خواننده بهشون بیشتر توجه کنه , پرنس , راگوژین , آگالایا ..... و یه شخصیت جالب از نظر من ایپولیت بود ... و" توضیحات "ش هم خیلی برام جالب و هیجان انگیز بود ... نکات قشنگی داشت , باید تجربه داشت تا متوجه بعضی از نکات شد .

درکتاب یه جمله ازیکی ازشخصیت ها هست که برام خیلی جالبه :
    نکات جالب رو خلاف عادتی که دارم علامت گذاشتم ... سر فرصت میام بعضی هاشون رو می گم و با هم بررسی می کنیم ... عجالتا این قسمت رو می نویسم .
    " بعضی از مردم چنان اند که به دشواری می توان در وصف شان چیزی گفت که یکجا و به کمال , کیفیات شاخص و خصال آن ها را مجسم کند . این ها کسانی هستند که معمولا اشخاص (( عادی )) نامیده یا با عبارت (( بیشتر مردم )) وصف می شوند . "

توصیف و معیار قشنگیه برای تشخیص افراد معمولی ... اگر نتونستین که کسی رو به خوبی و با چند صفت , کاملا وصف کنید , احتمال اینکه شخص مورد نظر از جمله ی مردم عادی باشه , دور از ذهن نیست . منظور صفات شاخص هستن که خیلی کامل در شخص نمود داره و شخص رو متمایز می کنه و گرنه که هر کسی رو می شه با مجموعه ای از صفات و توضیحات به زور معرفی کرد .

من داستایفسکی رو با یاداشت های زیر زمینی شروع کردم ... البته قبل از اون خیلی در مورد خودش , کارهاش و بیوگرافیش خونده بودم

راستی به عنوان نکته ی حاشیه ای ... می دونستین که آکیرا کروساوا یکی از فن های داستایفسکیه ... یه فیلم هم به اسم
    The Idiot ساخته ...

این صحنه ها رو هم احتمالا می تونین حدس بزنین که کجای داستانه ... منکه تقریبا به طور کامل می تونم حدس بزنم ( شبکه ی چهار هم قبلا پخشش کرده ) ... آدم وقتی یه رمان قشنگ می خونه و باهاش ارتباط بر قرار می کنه , دیدن هر چیزی که یادآور رمان باشه براش لذت بخشه ... دیروز با دوستم کنار اروند رفته بودین و کشتی ها رو نگاه می کردیم , دوستم آبادانی نبود , از دیدن کشتی ها خیلی هیجان زده شده بود , و یه نکته ی جالبی گفت : " زمانی که کشتی رو می بینم به شدت یاد رمان هایی میوفتم که حوادثشون توی کشتی اتفاق افتاده و یا شخصیت هاش با کشتی مسافرت می کردن , مثل زمانی که سوار قطار می شم و یاد رمان ابله داستایفسکی میوفتم "

“Of all my films, people wrote to me most about this one… …I had wanted to make The Idiot long before Rashomon. Since I was little I’ve liked Russian literature, but I find that I like Dostoevsky the best and had long thought that this book would make a wonderful film. He is still my favourite author, and he is the one — I still think — who writes most honestly about human existence.” Akira Kurosawa
    به صلیب صدا مصلوبم ای دوست /تو گمان مبری مغلوبم ای دوست
    شرف نفس من اگه شد قفس من / به سكوت تن ندادم حالا میرم بی‌ كفن
    IPM

kinshin
    Guest

آرام من عاشق مرشد و مارگاریتا هستم و نمی تونم لذت ترسی که موقع خوندن اون تو شب به آدم دست می ده رو با چیزی عوض کنم شاهکاره این داستان و در مورد گاهی به آسمان نگاه کن هم فکر می کنم کمی مهجور واقع شد وگرنه بسیار فیلم زیبایی با بازی ها عالی در مورد مرشد و مارگاریتا به شدن توصیه می کنم که شب موقعی که همه خوابن بخونیدش تا لذتش دو چندان بشه راستی بهتر نیست کتابایی که تا حالا معرفی شده لست بشه تا یکی اگه خواست کتابی معرفی کنه مجبور نباشه همه صفحه ها رو بگرده تا تکراری نباشه در ضمن من می خوام بدونن نظر دوستان در مورد زدن یه تاپیک audio book چیه ؟!

kinshin
    Guest

اینجا چه سوت وکور شده ؟ فکر نمی کنید هر کدوم از این کتاب ها مثل ابله یا خرمگس نیاز مند یه تاپیک جدا گانه باشه من پیشنهاد می کنم یه تاپیک در مورد کار های داستایوفسکی زده بشه من کار های داستایوفیکی با شب های روشن شروع کردم که هنوزم جزو بهترین کتاب هایی که خوندم و بعدشم فیلمش رو دیدم به دوستانی که کتاب شبهای روشن دوست دارم پیشنهاد می کنم فیلم نامه شبهای روشن کار عقیقی رو بخونن (فکر کنم سخت پیدا بشه اگه کسی پیدا کرد به منم بگه یه دوست این کتاب از من بلند کرد منم هر چی گشتم پیداش نکردم) اشعاری که عقیقی تو فیلم نامه به کار برده فوق العاده است :
    پروانه مسین آیینه وار بنشسته بود بر پهنه لجن
    راستی هنوز کسی سوال منو جواب نداده نظر تون در مورد تاپیک audio book چیه شاید بشه خودمون هم کتابای صوتی درست کنیم ؟!!

نگارشها
    455

من واقعا به این جمله داستایوسکی در رمان ابله اعتقاد دارم < زیبایی جهان را نجات خواهد داد>
    همینطوره و به نظر من شخصیت هایی که باید خواننده بهشون بیشتر توجه کنه , پرنس , راگوژین , آگالایا ..... و یه شخصیت جالب از نظر من ایپولیت بود ... و" توضیحات "ش هم خیلی برام جالب و هیجان انگیز بود ... نکات قشنگی داشت , باید تجربه داشت تا متوجه بعضی از نکات شد
    .
    دقیقا موافقم:D
    درابله شخصیت های جالب زیادی وجود داره آدم های معمولی که وقتی وارد داستان میشن نقطه عطف داستان به شمار میان ازجمله این افراد لبدف هست که درنخستین صفحات کتاب به عنوان یه هم قطاری وارد داستان میشه و مرکز همه آشنایی ها واتفاقات به شمار میاد و پای دیگر افراد رابه سیررمان باز میکنه.
    وقتی اولین بار درباره شخصیت روژگوین فکر میکردم یه جمله در ذهنم مجسم میشد حسادت اما بعد ازمدتی فهمیدم که روژگوین تمناست تمنای به دست آوردن هرچیزی ناستازیا عشق خشونت زندگی همه چیز.
    درباره پرنس هم نقل ها وبحث های زیادی صورت گرفته اما به نظر من با تمام تعبیرها میشکین شخصیت اصلی رمان ابله یک شخصیت کاملا مبهم هست که هیچوقت نمیتونیم به صراحت بگیم او یک ابله است یا مردیست با استعداد فوق العاده هرچند به نظر من انتخاب نام ابله برای پرنس توسط داستایوسکی تنها از یک هوش وفراستی نشات میگیره که داستایوسکی تحت شرایط به وجود آورده .در ابله داستایوسکی دیگر اون پیامبر ژورنالیستی نیست که ندونه که دراینجا دیگه مجال سخنرانی وتعلیم نیست پس پرنس پوشکین رو ابله مینامد.
    به عبارتی پرنس پیامبر دیوانه داستایوسکی هست .دراینجا دیگه منتقدان نمیتونن از داستایوسکی ایراد بگیرن که چرا یک ابله عقاید پیامبر گونه داره ؟روشنه چون ابله هست.والبته میدونیم که لفظ ابله میتونه بیان دوگانه ای داشته باشه وهمچنین بیانگر بلاهت اطرافیان ابله باشه که وی را به این نام خطاب میکنن.
    ميشكين‌ خصوصاً در بخش‌ نخست‌ اين‌ رمان‌ با انبوهي‌ از درونمايه‌هاي‌ مسيحي‌ كه‌ برخاسته‌ از عهد جديد و سنت‌ مذهبي‌ روسيه‌ است‌ پيوند داره. ميشكين‌ در داستان‌هاي‌ طولاني‌ خود براي‌ زنان‌ اپانچين‌ از اناجيل‌ نقل‌ مي‌كند كه‌ تا حدي‌ ناشي‌ از كودك‌واري‌ و علاقه‌اش‌ به‌ كودكان، دلبستگي‌اش‌ به‌ الاغ، داستان‌ ماري، و اين‌ نيز ناشي‌ از واقعيت‌ است‌ كه‌ او مايل‌ به‌ گفتگو بر اساس‌ تمثيل‌ است.
    یوگنی پاولوویچ که در این رمان نماد یک پراگماتیست خردگراست به او می گوید که دست از کارهایش بردارد چون بهشت به این آسانی ها در این دنیا به آدم ارزانی نمی شود. بهشت کار دشواریست. بسیار دشوارتر از آنکه او با قلب پاکش تصور می کند..
    اما آگلائه شخصیتی هست که من ازش خوشم میاد اصولا دراین شکی نیست که زنان اثیری دراندیشه داستایوسکی رسالت عظیمی برعهده دارند .قهرمانان داستایوسکی مورد توجه عاطفی زنان ودرمسیر هدایتشون هستند.(شاید این امر به خاطر تاثیر پولینا سوسلوا در زندگی خود داستایوسکی بوده)
    چرا آگلائه زیبا عاشق پرنس شد؟؟؟مردی که با افکار سهل و ساده به همه چیز می نگرد آنهم در میان آدمهای به توصیف آگلائه : کوته فکر، استفاده جوئی، فکر قهقرائی و... . به شکلی که هپیولیت به اینطور می گوید"{..} بدیهی است علو طبع و عظمت روح نیست که مرا باین خدمت بر می انگیزد بلکه فرط تأثر است که مرا مصمم باین اقدام نموده است.

نکات جالب رو خلاف عادتی که دارم علامت گذاشتم ... سر فرصت میام بعضی هاشون رو می گم و با هم بررسی می کنیم ...
    کار بسیار عالی میکنید:D
    " بعضی از مردم چنان اند که به دشواری می توان در وصف شان چیزی گفت که یکجا و به کمال , کیفیات شاخص و خصال آن ها را مجسم کند . این ها کسانی هستند که معمولا اشخاص (( عادی )) نامیده یا با عبارت (( بیشتر مردم )) وصف می شوند . "
    بی شک داستایوسکی یک روان شناس تمام عیاره به قول دکتر اشتاین روان شناس معروف سوییسی برای اثر ابله:
    اين رماني است كه همه ما در آن هستيم. همه ما آدم‌ها، زماني در زندگي مثل آگلائه صادقانه دوست داشته‌ايم، زماني مثل ناستازيا بدجنس بوده‌ايم، زماني مثل روژوگين كله‌خر بوده‌ايم، زماني مثل كوليا عاقل بوده‌ايم و از همه مهم‌تر، زمان‌هاي زيادي مثل پرنس ميشكين ساده‌دلي كرده‌ايم و از روزگار لاكردار، رودست خورده‌ايم. «ابله» داستان خود ماست.«ابله»، داستان سرنوشت بشر است؛ بشري كه مي‌خواهد خوب باشد و نمي‌داند خوبي چقدر خطرناك است. داستايفسكي دارد به ما يادآوري مي‌كند كه بدون ترحم، دنيا چه جاي وحشتناكي خواهد شد و امثال پرنس ميشكين بينوا، در اين دنياي وحشتناك چه بر سرشان خواهد آمد. شك نكنيد كه «ابله»، داستان همه ماست.
    البته از قول نيچه ...كه در مورد داستايفسكي مي گويد تنها كسي كه چيزي از روانشناسي به من آموخت همين فئودور بود
    راستی به عنوان نکته ی حاشیه ای ... می دونستین که آکیرا کروساوا یکی از فن های داستایفسکیه ... یه فیلم هم به اسم
    The Idiot ساخته ...

اولین کاری که از کروساوا برگرفته از داستایوسکی دیدم کاگه موشا بود برگرفته از خاطرات خانه اموات . The Idiot چند سال پیش دیدم با اون همه دلخوری کروساوا از حذف 30 دقیقه ای فیلم .تو فیلم یه جمله هست که بار اولی که دیدم برام جالب بود :< دونوع عقل داریم یکی عقلی که مهمه یکی عقلی که مهم نیست واین و کسی نمیدونه >
    خود کروساوا درباره اقتباسش از کارهای داستایوسکی میگه :
    از نويسندگان روس بيش از همه به داستايوفسكي دلبستگي دارم. وي نويسنده محبوب من است، زيرا بيشتر داستانهايش درباره آدمهاي شرافتمند است و نوشته هايش به نحو عجيبي آرامش بخش است. داستايوفسكي از بازتاباندن حالات و روحيات متفاوت آدمها چشم نمي پوشد، و از رنج هايي كه مي بيند رنج مي برد. آنچه مرا واداشت كه رمان ابله وي را به تصوير بكشم، عمق و معنايي انساني است كه در سراسر اين رمان جان دارد. داستايوفسكي در ابله، خود را در رنج افراد بشر شريك مي داند. كيفيت و ويژگي هاي منحصر به فرد چنين داستاني مرا ترغيب كرد كه ابله را به ياد و خاطره او جلوي دوربين ببرم.
    ویرایش توسط Aram : 03-13-2008 در ساعت 01:36 PM

نگارشها
    455

نقل قول نوشته اصلی توسط kinshin نمایش پست ها
    اینجا چه سوت وکور شده ؟ فکر نمی کنید هر کدوم از این کتاب ها مثل ابله یا خرمگس نیاز مند یه تاپیک جدا گانه باشه من پیشنهاد می کنم یه تاپیک در مورد کار های داستایوفسکی زده بشه من کار های داستایوفیکی با شب های روشن شروع کردم که هنوزم جزو بهترین کتاب هایی که خوندم و بعدشم فیلمش رو دیدم به دوستانی که کتاب شبهای روشن دوست دارم پیشنهاد می کنم فیلم نامه شبهای روشن کار عقیقی رو بخونن (فکر کنم سخت پیدا بشه اگه کسی پیدا کرد به منم بگه یه دوست این کتاب از من بلند کرد منم هر چی گشتم پیداش نکردم) اشعاری که عقیقی تو فیلم نامه به کار برده فوق العاده است :
    پروانه مسین آیینه وار بنشسته بود بر پهنه لجن
    راستی هنوز کسی سوال منو جواب نداده نظر تون در مورد تاپیک audio book چیه شاید بشه خودمون هم کتابای صوتی درست کنیم ؟!!
    خیلی خیلی به این تاپیک خوش اومدی;)
    به نظرم همین جا برای نقد وبررسی هرکتابی بهتره همینجوریش تعداد علاقه مندان کتاب خیلی کمه تاپیک میزنیم چند صباحی نمیگزره که سوت وکور می افته یه گوشه لااقل تلاش کنیم که چراغ این تاپیک خاموش نشه:D
    درباره Audio Book من موافقم فکر خوبیه البته علی باید نظر بده هرچی باشه مدیری گفتن:D درباره این تاپیک هم خودم ایندکسش میکنم تا بچه ها راحتتر باشن.راستی منم کتاب خرمگس وخوندم تو صفحات ابتدایی همین تاپیک معرفیش کردم واقعا شاهکاره

نگارشها
    455

از حال بد به حال خوب

نویسنده: دکتر دیوید برنز- مترجم: مهدی قراچه­داغی
    من کتابهای منصوب به روان شناسی کمتر از سایر کتابها میخونم نمیدونم میشه اسم این کتاب وروان شناسی به معنای عام گذاشت یا فقط یه کتاب رفتار درمانیه درهرحال من خوشم اومد
    درباره کتاب
    دکتر دیوید برنز، فارغ­التحصیل دانشکده­­ی پزشکی دانشکاه استانفورد است که دوران رزیدنتی روانپزشکی خود را در دانشگاه پنسیلوانیا پشت سر گذاشت و در حال حاضر در مقام استادیاری بخش روانپزشکی همین دانشگاه فعالیت می­کند. دکتر برنز یکی از پایه گذاران روش شناخت­درمانی است که اثربخشی سریع آن در درمان افسردگی، اضطراب، روابط انسانی و به طور کلی مشکلات روانی، زبان­زد خاص و عام است. دکتر برنز همچنین مبتکر روش درمان از طریق نوسازی حالات انسان است. از جمله جوایز متعددی که به دکتر برنز تعلق گرفته، می­توان به جایزه­ی «ای-ئی­بنت» اشاره کرد که یکی از جوایز ارزشمند در زمینه­ی پژوهش درباره­ی پریشانی­های روان به حساب می­آید. دکتر برنز در عین حال مدیر «بنیاد پژوهش­های علمی رفتاری» و قائم­مقام روانپزشکی در مرکز پزشکی فیلادلفیا است.
    کتاب حاضر درباره­ی روشی انقلابی و در عین حال بی­نیاز از دارو برای درمان افسردگی است که «شناخت­درمانی» نامیده می­شود. کلمه­ی شناخت به مفهوم اندیشه یا درک است. شناخت­درمانی مبتنی بر نظریه­ی ساده­ای است که می­گوید به جای حوادث بیرونی، افکار و طرز تلقی­های شماست که روحیه­ی شما را تشکیل می­دهد.

tahx
    Guest

بچه های هورین

کتاب بچه های هورین یکی از افسانه های قدیمی سرزمین میانه (قبل از اتفاقات سه گانه مشهور) رو نقل می کنه. من ترجمه فرهاد سید لو رو خوندم بد نیست اما به پای ترجمه های رضاعلی زاده نمی رسه برخی جاها هم واژه های غریبی رو استفاده کرده که تلفظ رو نشون بده مثل مورگظ یا هالظ یا لوظین....
    بهرحال. این افسانه تورین پسر هورین است. هورین که به جنگ اهریمن زمان خود مورگس رفته بود شکست خورده و در زندان او اسیر نفرین جادویی اهریمن شده همسر و پسر و دختر او در زادگاه خود در تهدیدی دائمی از حمله مورگس و نیروهای وفادار به او بودند و از س.ی دیگر سایه نفرین همواره بالای سرشان. نفرینی که سرنوشتشان را رقم می زد. و اما نفرین واقعی خود او بود تورین.....

نگارشها
    455

پاسخ : بچه های هورین

[quote=tahx;39075]کتاب بچه های هورین یکی از افسانه های قدیمی سرزمین میانه (قبل از اتفاقات سه گانه مشهور) رو نقل می کنه.[quote]
    فکر کنم مشگل از منه چون به هیچ وجه نمیتونم با آثار تالکین ارتباط برقرار کنم این کتاب و برای یکی از دوستان خریدم 3500 تومان وسوسه شدم بخونمش وخوندمش اما به نظرم مطلب دندون گیری نبود

kinshin
    Guest

بچه ها من کتاب قمار باز داستایوفسکی دیروز تموم کردم چند تا سوال دارم کسی این کتاب خونده اگه آره چه ترجمه ای بوده فکر کنم مشکل از ترجمه کتاب بود دقیقا اونجایی که داشتم به نقطه اوج می رسیدم یه سکته می داد به داستان اعصبمو خورد کرد آخرشم رابطه شخصیت اصلی داستان با بقیه رو نفهمیدم ؟!ترجمه ای که من خوندم مال صالح حسینی بود
    راستی اینجا کسی طرفدارد رومن گاری نیست ندیدم کسی در موردش صحبت کنه ؟! بهترین کتابی که من از رومن گاری خوندم خداحافظ گری کوپر بوده البه زندگی در پیشرو هم بد نسیت اما نتونستم با لیدی ال ارتباط بر قرار کنم دوست دارم نظرتون در مورد خداحافظ گری ... بدونم باید خیلی لذت بخش باشه مثل لنی زندگی کردن

tahx
    Guest

فکر کنم مشگل از منه چون به هیچ وجه نمیتونم با آثار تالکین ارتباط برقرار کنم این کتاب و برای یکی از دوستان خریدم 3500 تومان وسوسه شدم بخونمش وخوندمش اما به نظرم مطلب دندون گیری نبود
    سلام آرام
    آخه باید اون سه تایی رو یا هابیت رو اولش بخونی. این کتاب خیلی مطلب خاصی نداره. مترجمش هم نتونسته اون زبون خاص تالکین رو بگیره....

Sharingan
    Guest

بابا شما چقدر كتاب خونيد. حسوديم شد!! (من غير از كتاباي درسي يه 10 20 تاي فقط رمان خوندم)

نگارشها
    455

نقل قول نوشته اصلی توسط tahx نمایش پست ها

سلام آرام
    آخه باید اون سه تایی رو یا هابیت رو اولش بخونی. این کتاب خیلی مطلب خاصی نداره. مترجمش هم نتونسته اون زبون خاص تالکین رو بگیره....
    خوبی طاهر؟؟؟؟:D کاملا باهات موافقم بعضی اوقات آدم ترجمه هایی میخونه که کل اثر نویسنده رو از سکه میندازه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sharingan نمایش پست ها
    بابا شما چقدر كتاب خونيد. حسوديم شد!! (من غير از كتاباي درسي يه 10 20 تاي فقط رمان خوندم)
    حالا خوبه 20 تایی خوندی عده زیادی هستن که کلا با کتاب قهر هستن درنهایت خیلی خیلی خوش آمدی:D

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال