Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 , از مجموع 38

موضوع: پیشنهادات و انتقادات مفید شما

پاسخ : پیشنهادات و انتقادات مفید شما

سلام به همگی،

خیلی وقت بود می خواستم یک مسئلۀ مهمی رو با دوستان دست اندرکار بخش کتاب در میون بذارم، اونم اینکه به نظرم این بخش از فقدان یه دایره المعارف در مورد آثار برجستۀ ادبی رنج می بره. البته تاپیک هایی مثل [فارسى] انجمن کتاب دوستان مقیم بهشت (نقد و بررسى‌) وجود دارن که در اونها بحث های جالب و مفیدی در مورد کتابهای ارزشمند تاریخ ادبیات شده ولی همین تاپیک هم در هم ریخته و نامنظمه و از فرمت و چارچوب واحدی تبعیت نمی کنه.

من پیشنهاد می دم تاپیکی ایجاد بشه تا دوستان بتونن در یک قالب خاص به معرفی آثار برجسته ای که خوندن بپردازن و اطلاعات جامع و کاملی در مورد هر اثر یکجا جمع آوری بشه و برای استفادۀ دوستان به آرشیو اضافه بشه. البته با وجود تاپیک های نقد و بررسی، به نظرم لزومی برای تحلیل و تفسیر آثار وجود نداره و فقط ارئۀ خلاصه ای از داستان، توضیح در مورد شخصیت ها، بازخورد اجتماعی و سیاسی و فرهنگی کتاب مورد بحث برای معرفی کافی باشه.

اگه نظر دوستان مثبت باشه می تونم نقشه هایی که برای این تاپیک ریختم و فرمت های احتمالی مطالب رو عنوان کنم تا دوستان هم نظراتشون رو بگن. تاکید می کنم که هدف فقط بوجود آوردن یه دایره المعارف از آثار برجسته است نه نقد و تحلیل و بررسی.

با تشکر.

()

کاربر افتخاری فروم Madman آواتار ها
    نگارشها
    4,849

من که موافقم، اگه پیشنهاد همکاری رو قبول میکردی با خیال راحت کارات رو انجام میدادی.
    الان دوست دارم خفت کنم

آخه این کاری نیست که یه نفر، دو نفری بشه انجامش داد،نیاز به یه عزم ملی داره.

فقط یه مسئله ای اینجا پیش میاد،

این دایره المعارف بصورت حرو ف الفبایی و تاپیک مجزا برای هر کتاب باشه تا دوستان بتونن نظراتشون رو در مورد هر کتاب بنویسن؟ (مثل سیستمی که برای معرفی انیمه ها تو فروم هست)

یا بصورت یه تاپیک واحد باشه که فقط معرفی ها با قالب خاص توش گنجونده بشه و بحث و تبادل نظر حذف بشه؟

اگه قرار باشه بصورت حروف الفبایی باشه باید یکی زحمت بکشه و تمام مطالب مربوط به هر کتاب رو از تاپیک [فارسى] انجمن کتاب دوستان مقیم بهشت (نقد و بررسى‌) توش کپی پیست کنه.

Madman جون تا اینجا خط مشی کلی رو مشخص کن تا بریم سراغ فرمت و چارچوبها.

()

آخه این کاری نیست که یه نفر، دو نفری بشه انجامش داد،نیاز به یه عزم ملی داره.

من هم اعلام همکاری میکنم «لطفا»!!

فقط یه مسئله ای اینجا پیش میاد،

این دایره المعارف بصورت حرو ف الفبایی و تاپیک مجزا برای هر کتاب باشه تا دوستان بتونن نظراتشون رو در مورد هر کتاب بنویسن؟ (مثل سیستمی که برای معرفی انیمه ها تو فروم هست)

یا بصورت یه تاپیک واحد باشه که فقط معرفی ها با قالب خاص توش گنجونده بشه و بحث و تبادل نظر حذف بشه؟
    تاپیک مجزا برای هر کتاب مثل سیستمی که برای معرفی انیمه... به نظر من اینجا بیشتر لازمه؛
    ولی یه تاپیک واحد برای هر قالب خاص هم لازمه؛
    من شخصا خیلی از کتابهارو نمیشناسم که باید بشناسم و بقیه میشناسن؛ اینجوری راحت میشه سراغ قالبهای مورد علاقه رفت و پیگیری کرد.

چون معرفی و شرح و تفسیر و تحلیل یک کتاب ممکنه شاخه شاخه دری به کتابهای دیگه بزنه که اینجوری خیلی درهم میشه؛ پس تاپیک بحث و تبادل نظر هم لازمه؛ (!)

!: ..
    نُه اگر یک باشد،
    دَه هیچ نیست.
    رمز کار همه اش همین است!

با موافقت Madman عزیز برای اجرای طرح سه فوریتی ایجاد دایره المعارف ادبی فروم، اولین مرحله از این پروسه رو با تبادل نظر پیرامون انتخاب یک فرمت مناسب برای معرفی کتابها آغاز می کنیم. لازم به ذکره که فرمت مذکور در عین مختصر و مفید بودن باید حدالامکان دقیق و جامع هم باشه ، در واقع به نظر من اگه بیشتر از کمیت معرفی ها به کیفیت مطالب نوشته شده اهمیت بدیم نتیجۀ به مراتب ارزشمندتر و ماندگارتری خواهیم گرفت.

مهمترین نکته ای که می خوام بهش اشاره کنم اینه که دوستان حتما به معرفی کاراکترها هم بپردازن، چون اگه قرار باشه فقط خلاصه ای از داستان رو بنویسیم مطالب بیشتر به سمت و سوی کپی پیست کردن از سایتهای دیگه سوق پیدا می کنه ولی گنجوندن بخش خصوصیات کاراکترها به متن معرفی، مستلزم اینه که شخص معرفی کننده از تسلط کافی بر مطالب کتاب برخوردار باشه. یه مزیت دیگه هم اینه که کسانی که کتاب رو سالها قبل خوندن و الان دسترسی بهش ندارن می تونن کلیت ماجرا و شخصیتها رو تو ذهنشون مرور کنن. برای نوشتن خلاصۀ داستان هم نظر بدید که بدون اسپویل باشه بهتره یا خلاصۀ کاملی از داستان کتاب.

بدون توضیح بیشتر، من فرمتی که مد نظرم هست رو ارائه می کنم تا اگه نظر و پیشنهادی بود به بحث گذاشته بشه:

===========================================

گور به گور
    As I Lay Dying

نویسنده: ویلیام فالکنر
    قالب: رمان
    سال انتشار: 1930
    زبان اصلی: انگلیسی
    ترجمه به فارسی: نجف دریابندری
    ناشر فارسی: نشر چشمه
    تعداد صفحات: 250

معرفی شخصیت ها:

ایدی باندرن (Addie Bundren): همسر انس باندرن و مادر کش، دارل، دیوئی، جول و واردامان. معلم بازنشسته ای که داستان با مرگ ناگهانی او کلید می خوره. ایدی یکی از راویان غایب داستان بحساب میاد.

انس باندرن ( Anse Bundren): همسر ایدی و پدر خانواده، کشاورز فقیر، گوژپشت، خودخواه، که با مرگ همسرش ایدی فقط به یک چیز فکر می کنه: جامۀ عمل پوشوندن به آخرین وصیت ایدی برای دفنش در شهر جفرسون (زادگاه ایدی) که قصد داره از این فرصت برای خریدن دندان مصنوعی جدید برای خودش هم استفاده کنه.

کش باندرن (Cash Bundren): پسر ارشد خانواده، نجار قهار، فداکارترین و صبورترین عضو خانواده که علاقۀ خاصی به مادرش ایدی داره.

دارل باندرن (Darl Bundren): دومین فرزند خانواده، شخصیتی بسیار حساس و عمیق که بیشتر مونولگهای درونی رمان از زبان او نقل میشه.

جول باندرن (Jewel Bundren): فرزند حرومزاده ای که از رابطۀ پنهانی ایدی و کشیش ویتفیلد (Whitfield) بدنیا اومده، بیشترین عشق و علاقه رو بین اعضای خانواده به مادرش داره و در طول داستان با جون و دل از تابوت او محافظت می کنه.

دیوئی دل باندرن (Dewey Dell Bundren): تنها دختر خانوادۀ باندرن که 17 سالشه و به خاطر بی احتیاطی که در روابط جنسی داشته حامله شده و این قضیه رو از خانواده اش پنهان می کنه، هدف او از رفتن به همراه سایرین به جفرسون برای دفن تابوت مادرش اینه که دارویی برای سقط جنین پیدا کنه.

واردامان باندرن (Vardaman Bundren): کوچکترین عضو خانواده که پسر بچه ای معصوم و ساده است، قسمت هایی از رمان که از زبان او نقل میشه جزو زیباترین و عجیب ترین بخش های رمانه، واردامان مرگ مادرش رو با مرگ ماهی که اخیرا از رودخونه صید کرده تشبیه می کنه و تمامی حوادث پیش اومده رو با تخیل پویای خودش تفسیر می کنه.

خلاصه داستان (بدون اسپویل):

داستان حول و حوش یه خانوادۀ فقیر جنوب آمریکا (می سی سی پی) اتفاق می افته، ایدی باندرن مادر خانواده در بستر مرگ افتاده و عنقریبه که تموم کنه، کش باندرن فرزند ارشد خانواده که از حرفۀ نجاری سررشته داره مشغول ساختن یه تابوت می شه تا بعد از مرگ مادرش بلافاصله او رو در آرامش دفن کنن غافل از اینکه ایدی در وصیت نامه اش خواسته او رو در زادگاهش شهر جفرسون به خاک بسپرن. پس از مرگ ایدی، انس پدر خانواده تصمیم می گیره به وصیت او عمل کنه و هر یک از اعضای خانواده علیرغم مشکلات شخصی فراوونی که دارن تصمیم می گیرن او رو در این سفر دور و دراز همراهی می کنن. اعضای خانوادۀ باندرن در طول این سفر با حقایق بزرگ و تکان دهنده ای در مورد زندگی، مرگ، عشق و علاقۀ خانوادگی، هویت و موجودیت انسان، فلسفۀ ازدواج و بدنیا اوردن فرزند و ... روبرو می شن.

نکته 1 : اگه قرار بر این باشه که خلاصۀ کاملی از داستان نقل بشه حتما باید دارای تگ اسپویل باشه تا برای کسانی که کتاب رو نخوندن مشکلی پیش نیاد. می شه پست دوم هر تاپیک رو هم به این قضیه اختصاص داد که البته نوشتنش باز بر عهدۀ فرد معرفی کننده باشه.

نکته 2 : نوشتن توضیحاتی در مورد نویسنده به نظرم زیاد جالب نیست چون اگه قرار باشه آثار دیگه ای هم از اون نویسنده معرفی بشه تکرار مکررات خواهد بود. من پیشنهاد می کنم در قسمت معرفی هایپر لینک بدیم به صفحۀ ویکیپدیای مربوط به همون نویسنده، در مورد مترجم هم می تونیم همچین کاری بکنیم.

()

کاربر افتخاری فروم roya87 آواتار ها
    نگارشها
    255

معرفی کاملی بود ، و سبک معرفی هم خوب

نوشتن توضیحاتی در مورد نویسنده به نظرم زیاد جالب نیست چون اگه قرار باشه آثار دیگه ای هم از اون نویسنده معرفی بشه تکرار مکررات خواهد بود. من پیشنهاد می کنم در قسمت معرفی هایپر لینک بدیم به صفحۀ ویکیپدیای مربوط به همون نویسنده، در مورد مترجم هم می تونیم همچین کاری بکنیم.
    از نظر من بعد از اینکه تایپک کتاب معرفی شده زده شد در اون زمان میتونیم یه پست رزرو شده هم داشته باشیم تا اگر درباره ی نویسنده ی کتاب و یا مترجمش قبلا معرفی انجام نشده تو این پست این کار رو انجام بدیم
    و البته پست دیگه ای هم باید درنظر گرفته شه که به حواشی کتاب بپردازه ، این پست میتونه شامل رتبه کتاب از دیدگاههای سایت های مختلف باشه و اینکه در زمان خودش چه تاثیراتی داشه و آیا تا امروز اقباسه سینمایی و یا تئاتری از اون صورت گرفته یا نه ؟؟
    به سلامتی همۀ دوستان با سواد و ادیب و فیلسوف، به جای امضاء انگشت می زنیم. ((نهضت بی سواد آموزی بهشت انیمه))

از نظر من بعد از اینکه تایپک کتاب معرفی شده زده شد در اون زمان میتونیم یه پست رزرو شده هم داشته باشیم تا اگر درباره ی نویسنده ی کتاب و یا مترجمش قبلا معرفی انجام نشده تو این پست این کار رو انجام بدیم
    و البته پست دیگه ای هم باید درنظر گرفته شه که به حواشی کتاب بپردازه ، این پست میتونه شامل رتبه کتاب از دیدگاههای سایت های مختلف باشه و اینکه در زمان خودش چه تاثیراتی داشه و آیا تا امروز اقباسه سینمایی و یا تئاتری از اون صورت گرفته یا نه ؟؟
    پست رزرو همونجا؟!
    اینجوری به هم ریخته نمیشه؟
    یکی دوتا تاپیک «!:» لازمه.

پس نظرات وارده تا اینجای کار بدین شرحه:

1) بخش خلاصۀ داستان قبل از معرفی کاراکترها بیاد

2) لینک نسخۀ دیجیتال کتاب مزبور (فارسی یا انگلیسی) در بخش معرفی لحاظ گردد.

3) یک تاپیک موازی برای اعلام آمادگی جهت معرفی کتابها تعبیه گردد (مثل همونی که تو بخش سریالهای غربی هست) تا تداخل معرفی پیش نیاد

4) پست های مربوط به معرفی نویسنده و توضیح راجع به شان و منزلت فرهنگی کتاب در تاریخ ادبیات جهان، جزء لاینفک بخش معرفی باید باشد

5) یک تاپیک خاص با عنوان کتب لاتین به فهرست الفبایی فارسی اضافه شده و تاپیک کتابهای خارجکی به آنجا اسباب کشی نماید.

6) کلیۀ توضیحات و شرح و تفسیرهایی که در اتاق نشیمن در مورد کتب مختلف صورت می پذیرد به تاپیک مربوطه منتقل گردد.

7) کلیه پست هایی که در تاپیک های الان دارید چه کتابی میخونید؟ ، [فارسى] انجمن کتاب دوستان مقیم بهشت (نقد و بررسى‌) ، کمدی الهی ، ... نوشته شده به بخش های مربوطه در فهرست الفبایی منتقل گردد (ذیل عنوان کتب مربوطه)

()

نگارشها
    4,849

خوب پس قرار شد یه زیر بخش بزنیم با نام معرفى و نقد کتابها به صورت الفبایی و همینطور وقتی میخاد معرفیش کنید معلوم کنید که فارسی هست و یا انگلیسی
    به این شکل

نظرتون چیه؟

کاربر افتخاری فروم darren shan9 آواتار ها
    نگارشها
    377

به این شکل
    منظور معرفی هست که تو این پست انجام شده؟! اینجا

4) پست های مربوط به معرفی نویسنده و توضیح راجع به شان و منزلت فرهنگی کتاب در تاریخ ادبیات جهان، جزء لاینفک بخش معرفی باید باشد
    یعنی اگر فرضااز یه نویسنده 10 تا کتاب معرفی شه،تو هر 10 تا معرفی ،معرفی نویسنده رو هم تکرار میکنیم؟؟
    بهتر نیست یه تاپیک مجزا برای معرفی نویسنده ها داشته باشیم؟

نگارشها
    4,849

منظور من اینه که کتابی که معرفی میشه مشخص باشه انگلیسی هست و یا فارسی وگرنه همه با فرمتی که amenra معرفی کرده موافقن.

نقل قول نوشته اصلی توسط darren shan9 نمایش پست ها
    یعنی اگر فرضااز یه نویسنده 10 تا کتاب معرفی شه،تو هر 10 تا معرفی ،معرفی نویسنده رو هم تکرار میکنیم؟؟
    بهتر نیست یه تاپیک مجزا برای معرفی نویسنده ها داشته باشیم؟
    به همین دلیل از اولش گفتم معرفی نویسنده رو بی خیال، ویکیپدیا زحمت کشیده و برای همۀ نویسنده ها معرفی کامل نوشته، فقط کافیه با اسم نویسنده لینک بدین به صفحۀ مربوطه اش، اگه یه تاپیک جداگونه برای معرفی نویسنده ها بزنیم همش می شه کپی پیست. پس فرمت نهایی رو من یه بار دیگه میارم تا آخرین نظرات رو بدید، اون بخش مربوط به شان و منزلت کتاب رو هم در داخل پست اول گنجوندم، ولی اگه مایل باشین میشه منتقلش کرد به پست دوم.

گور به گور
    As I Lay Dying

نویسنده: ویلیام فالکنر
    قالب: رمان
    سال انتشار: 1930
    زبان اصلی: انگلیسی
    ترجمه به فارسی: نجف دریابندری
    ناشر فارسی: نشر چشمه
    تعداد صفحات: 250

لینک دانلود نسخۀ انگلیسی:

اخطار : محتوای ویژه کاربران
    برای دیدن این محتوا باید وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید.

دربارۀ کتاب :

گوربه‌گور رمانی است اثر ویلیام فالکنر نویسنده شهیر آمریکایی و برندۀ جایزۀ نوبل ادبیات که برای نخستین بار در سال 1930 در آمریکا چاپ شد. عنوان کتاب برگرفته از کتاب ششم اودیسه اثر هومر می‌باشد که در آن آگاممنون خطاب به اودیسئوس جمله عنوان کتاب یعنی "As I Lay Dying" را به کار می‌برد.

متن کتاب در ابتدا بسیار پیچیده به نظر می‌رسد. همچنین نوعی متفاوت از ساختار داستان، معرفی وضعیت حاضر و شخصیت‌ها همانند همه کتاب‌های فالکنر پیش روی خواننده است. هر فصل از داستان از زبان یکی از شخصیت های داستان نقل می‌شود که بسیار گیج کننده به نظر می‌رسد، تا انتهای کتاب تعداد راویان کلی داستان به عدد 15 نیز می رسد، اما در نهایت با پیش روی وقایع در کتاب بیننده ارتباط بین وقایع و شخصیت ها را با کمی فراست درک می‌کند. شخصیت‌های کتاب انسان‌های ساده روستایی در حاشیه می‌سی‌سی‌پی می‌باشند در جنوب آمریکای شمالی زندگی می‌کنند. درونمایه متن کتاب پیوند عمیقی با مسئله مرگ دارد و زندگی را با غم و اندوه‌هایش ملموس تر می‌کند.

فالکنر خود معتقد بوده است که کتاب حاضر را ظرف شش هفته آن هم همراه با کار شبانه پای کوره آتش نوشته است و پس از آن هم دستی در آن نبرده است، اما ساختمان داستان و ظرافت های موجود در آن به گونه‌ای است که خواننده گمان می‌کند باید بیش از اینها وقت و ((عرق‌ریزی روح)) صرف آن شده باشد.در هر حال این رمان را بسیاری از منتقدان ساده‌ترین و در عین حال کامل ترین رمان فالکنر دانسته‌اند و برخی حتی از آن به شاهکار یاد کرده‌اند. (منبع ویکیپدیا)

خلاصه داستان :

داستان حول و حوش یه خانوادۀ فقیر جنوب آمریکا (می سی سی پی) اتفاق می افته، ایدی باندرن مادر خانواده در بستر مرگ افتاده و عنقریبه که تموم کنه، کش باندرن فرزند ارشد خانواده که از حرفۀ نجاری سررشته داره مشغول ساختن یه تابوت می شه تا بعد از مرگ مادرش بلافاصله او رو در آرامش دفن کنن غافل از اینکه ایدی در وصیت نامه اش خواسته او رو در زادگاهش شهر جفرسون به خاک بسپرن. پس از مرگ ایدی، انس پدر خانواده تصمیم می گیره به وصیت او عمل کنه و هر یک از اعضای خانواده علیرغم مشکلات شخصی فراوونی که دارن تصمیم می گیرن او رو در این سفر دور و دراز همراهی می کنن. اعضای خانوادۀ باندرن در طول این سفر با حقایق بزرگ و تکان دهنده ای در مورد زندگی، مرگ، عشق و علاقۀ خانوادگی، هویت و موجودیت انسان، فلسفۀ ازدواج و بدنیا اوردن فرزند و ... روبرو می شن.

معرفی شخصیت ها:

ایدی باندرن (Addie Bundren): همسر انس باندرن و مادر کش، دارل، دیوئی، جول و واردامان. معلم بازنشسته ای که داستان با مرگ ناگهانی او کلید می خوره. ایدی یکی از راویان غایب داستان بحساب میاد.

انس باندرن ( Anse Bundren): همسر ایدی و پدر خانواده، کشاورز فقیر، گوژپشت، خودخواه، که با مرگ همسرش ایدی فقط به یک چیز فکر می کنه: جامۀ عمل پوشوندن به آخرین وصیت ایدی برای دفنش در شهر جفرسون (زادگاه ایدی) که قصد داره از این فرصت برای خریدن دندان مصنوعی جدید برای خودش هم استفاده کنه.

کش باندرن (Cash Bundren): پسر ارشد خانواده، نجار قهار، فداکارترین و صبورترین عضو خانواده که علاقۀ خاصی به مادرش ایدی داره.

دارل باندرن (Darl Bundren): دومین فرزند خانواده، شخصیتی بسیار حساس و عمیق که بیشتر مونولگهای درونی رمان از زبان او نقل میشه.

جول باندرن (Jewel Bundren): فرزند حرومزاده ای که از رابطۀ پنهانی ایدی و کشیش ویتفیلد (Whitfield) بدنیا اومده، بیشترین عشق و علاقه رو بین اعضای خانواده به مادرش داره و در طول داستان با جون و دل از تابوت او محافظت می کنه.

دیوئی دل باندرن (Dewey Dell Bundren): تنها دختر خانوادۀ باندرن که 17 سالشه و به خاطر بی احتیاطی که در روابط جنسی داشته حامله شده و این قضیه رو از خانواده اش پنهان می کنه، هدف او از رفتن به همراه سایرین به جفرسون برای دفن تابوت مادرش اینه که دارویی برای سقط جنین پیدا کنه.

واردامان باندرن (Vardaman Bundren): کوچکترین عضو خانواده که پسر بچه ای معصوم و ساده است، قسمت هایی از رمان که از زبان او نقل میشه جزو زیباترین و عجیب ترین بخش های رمانه، واردامان مرگ مادرش رو با مرگ ماهی که اخیرا از رودخونه صید کرده تشبیه می کنه و تمامی حوادث پیش اومده رو با تخیل پویای خودش تفسیر می کنه.

()

کاربر افتخاری فروم darren shan9 آواتار ها
    نگارشها
    377

این الگو کامله، فقط این 3 تا بخش : معرفی شخصیت ها ، دربارۀ کتاب ، خلاصه داستان باید برای معرفی همه ی کتابها رعایت شه؟! تو معرفی کتابهای غیر رمان هم باید از این الگو پیروی شه ؟!

نگارشها
    4,849

معرفی نویسنده رو میشه در بخش طرفداران انجام داد

نقل قول نوشته اصلی توسط darren shan9 نمایش پست ها
    این الگو کامله، فقط این 3 تا بخش : معرفی شخصیت ها ، دربارۀ کتاب ، خلاصه داستان باید برای معرفی همه ی کتابها رعایت شه؟! تو معرفی کتابهای غیر رمان هم باید از این الگو پیروی شه ؟!

تا جایی که راه داشته باشه باید اون سه تا رو رعایت کرد، البته من به نظرم میرسه اگه فقط کتب مربوط به ادبیات داستانی رو تو این طبقه بندی بگنجونیم بهتر و منظم تره. حالا میخواد رمان بلند باشه یا نمایشنامه یا داستان کوتاه یا هر چیز دیگه ای.

در رابطه با قوانین هم نظر شخصی من به آزادی مطلق در معرفی هر کتابی هستش، ولی برای حفظ اصالت هنری آثار باید از یه سری اصول تبعیت کرد:

1) هر کسی فقط کتابهایی رو که خونده و بهشون کاملا مسلطه معرفی کنه

2) در نوشتن پست اول (معرفی) حدالامکان سعی بشه کتاب رو اونجوری که هست معرفی کنیم و در پست های بعدی نظرات شخصی خودمون رو در مطالب دخیل کنیم.

3) هیچ گونه سانسور و کم و زیاد کردنی در محتوای کتاب، خصوصیات کاراکترها، عکس روی جلد و ... نباید بوجود بیاد، هر کسی که می دونه کتب موجود در بازار فعلی کتاب ایران دارای سانسوره، وظیفه داره برای نوشتن معرفی به نسخه های دیجیتال و دستکاری نشدۀ کتاب رجوع کنه .

فعلا همینا به نظرم رسید.

()

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال