Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 , از مجموع 31

موضوع: تأثيرات ما بر جهان پيرامون

پاسخ : تأثيرات ما بر جهان پيرامون

ذهن انسان بر زندگی او اثر می گذارد . دیدگاه ما نسبت به مسائل و تعریفی که از دنیا و روابط آن در ذهن داریم و طرز فکر و نگرش ما همه و همه بر زندگی ما اثر می گذارند .

این تاثیرات را می توان به 5 گروه دسته بندی کرد :

اول تاثیر ذهن بر شخصیت . که این بر کسی پوشیده نیست و علم روانشناسی سالهاست که پیرامون آن بر رسی می کند .
    مثلا انسان با اعتماد به نفس ضعیف کسی است که تصویر مطلوب و خوبی از خویش در ذهن ندارد . و یا کسی که خود را دوست نداشته باشد به سختی می تواند دیگران را دوست بدارد و این بر شخصیت فرد اثر گذاشته و شخص رو به افسردگی می رود .

دوم تاثیر ذهن بر رفتار و روابط یا در واقع تاثیر نوع نگرش ما بر دیگران است .
    وقتی شما از رئیستان متنفر بودید خود به خود طرز بر خورد شما و حرف هایی که در باره او می زنید تحت تاثیر این نفرت قرار می گیرد و این در رابطه شما و رئیستان موثر خواهد بود . حتی او می تواند نا خودآگاه متوجه احساس شما نسبت به خودش شود و این در آینده شغلی موثر خواهد بود .

سوم تاثیر ذهن بر بدن که البته روانشناسی هنوز به تمام ابعاد این یکی پی نبرده است .
    همه می دانیم که بعضی بیماری های جسمی ریشه در ذهن و روان ما دارند . مثلا شخصیت عصبی یا افسرده ما می تواند بر جسم ما نیز اثر منفی بگذارد و باعث بروز انواع بیماری شود . اکنون توصیه دکتر ها به اکثر بیمارها این است که حرص نخورید نگران نباشید و .....

اما برعکس این قضیه هم صادق است . یک ذهنیت مثبت می تواند اثر مثبتی بر جسم داشته باشد .
    اگر افکار منفی می توانند جسم را بیمار کنند چرا افکار مثبت نتوانند جسم را درمان کنند .

بار ها شنیده ایم و دیده ایم که شخصی فقط با نیروی ذهنی خویش بیماری لاعلاج خود را درمان کرد .

در فیم مستند راز که کانال 4 تلویزیون پخش کرد مردی بود که قطع نخاع کامل شده بود و فقط قادر به تکان دادن پلک چشم بود حتی تنفس او با دستگاه صورت می گرفت اما او تصمیم گرفت تا قبل از کریسمس با پای خود از بیمارستان خارج شود و این کار را هم کرد . او با تلقین و ساختن تصاویر ذهنی ضایعه قطع نخاع خویش را درمان کرد .
    بیماران سرطانی زیادی هم هستند که فقط با نیروی ذهن خویش این کار را کرده اند . خانم مسنی پس از شفا دادن رماتیسم خود مرکزی را دایر کرده و خانم های مسن با صندلی چرخ دار وارد این مرکز می شوند و پس از تمرینات ذهنی و شفای رماتیسم با پای خود خارج می شوند .
    از این نمونه ها زیاد است و قدرت ذهن بی پایان .

چند بار پیش آمده که با نگاه کردن به چهره یک نفر شخصیت او را قضاوت کرده اید ؟ مثلا او آدم خوبی به نظر می رسد . یا : قیافش مثل آدمهای بد جنس است
    این چه چیزی را ثابت می کند ؟ تاثیر ذهن و طرز فکر شخص بر شخصیتش و تاثیر شخصیت او بر چهره و جسمش

آنها که با خود می گویند: ما دیگه داریم پیر می شیم ... دیگه باید بیشتر مواظب خودمون باشیم الان سنی است که آدم زود مریض میشه ...من دیگه به آخر رسیدم . دیگه از ما گذشته و .... این اشخاص بیماری و پیری را به سمت خویش می کشانند

اما اگر سر زنده باشید و خود را جوان و سالم بدانید و به جای اینکه منتظر پیری و بیماری باشید به سالم تر شدن و جوان تر شدن فکر کنید احتمالا رون پیر شدن خود را کند تر خواهید کرد و یا چیزی بیش از آن .

چهارم تاثیر ذهن بر اشیاء و سایر جانداران است و پنجم تاثیر ذهن بر وقایع که این دو در پست های بعدی بر رسی خواهند شد .

IsfahanJava
    Guest

Re: تأثيرات ما بر جهان پيرامون

سلام
    کسی می تونه درباره ی قضیه ی چشم زدن چشم شور بودن یا همون سقه سیاه بودن دلایل علمی بیاره
    خودتون خوب می دونید که واقعی هستش.

پاسخ : Re: تأثيرات ما بر جهان پيرامون

نقل قول نوشته اصلی توسط isfahanjava نمایش پست ها
    سلام
    کسی می تونه درباره ی قضیه ی چشم زدن چشم شور بودن یا همون سقه سیاه بودن دلایل علمی بیاره
    خودتون خوب می دونید که واقعی هستش.
    خب من خودم به این مسأله اعتقاد دارم چون وجود داره. از نظر علمی، فکر می‌کنم علم هنوز به طور دقیق به این مطلب پی نبرده باشه و بیش‌تر دلیل و مدرک بر اساس آیات و احادیث که اگه بخوام بگم قوانین رو نقض کردم.

اما تا اونجایی که الان علم بهش رسیده می‌شه گفت که برمی‌گرده به همون موج‌های منفی و مثبتی که از ذهن و افکار ما و همین طور از اعضای بدن(بخصوص چشم) انتقال پیدا می‌کنه.
    جایی خوندم حتی از طریق دست دادن با افراد می‌تونیم افکارمون رو به اون‌ها منتقل کنیم. و همین طور از طریق نگاه کردن تو چشم هم (به عبارتی چشم تو چشم شدن).
    آنچه كه هستي هديه‌ي خداوند است به تو و آنچه كه مي‌شوي هديه‌ي تو است به خداوند.
    پس بي‌نظير باش چون بي‌نظير آفريده شده‌اي.

پاسخ : Re: تأثيرات ما بر جهان پيرامون

نقل قول نوشته اصلی توسط sayena نمایش پست ها
    خب من خودم به این مسأله اعتقاد دارم چون وجود داره. از نظر علمی، فکر می‌کنم علم هنوز به طور دقیق به این مطلب پی نبرده باشه و بیش‌تر دلیل و مدرک بر اساس آیات و احادیث که اگه بخوام بگم قوانین رو نقض کردم.

اما تا اونجایی که الان علم بهش رسیده می‌شه گفت که برمی‌گرده به همون موج‌های منفی و مثبتی که از ذهن و افکار ما و همین طور از اعضای بدن(بخصوص چشم) انتقال پیدا می‌کنه.
    جایی خوندم حتی از طریق دست دادن با افراد می‌تونیم افکارمون رو به اون‌ها منتقل کنیم. و همین طور از طریق نگاه کردن تو چشم هم (به عبارتی چشم تو چشم شدن).
    خوب همون طور دوسته خوبمون گفت هنوز علم نتونسته این حقیقت رو اثبات کنه این مقاله هم گفتم شاید به دردتون بخوره :d
    چشم شورى و چشم زدن و راه مقابله با آن چیست؟

بسیارى از مردم اعتقاد دارند برخى چشم‏ها اثرى خاصى دارند که در صورت نگریستن به هر

چیزى، در آن اثر گذاشته، اگر جاندار باشد، بیمار یا دیوانه یا بى جان گشته، و اگر اشیا باشد در هم
    شکسته مى‏شود. این امر ممکن بوده و قابل انکار نمى‏باشد.

چشم زخم در آیات و روایات‏:

در عصر پیامبر(ص) میان قبیله بنى اسد بد چشمانى بودند که چشمانشان اثرات به خصوصى در

اشیا مى‏نهاد. اینان تصمیم گرفتند با چشم زدن به پیامبر(ص) صدمه و زیانى بزنند که آیه: "و إنْ

یکاد الّذین..."(1) نازل شد.

مرحوم طبرسى مى‏فرماید: "معناى آیه این است که وقتى ذکر (قرآن) را از تو مى‏شنوند، با نظرى

سرشار از کینه و خشم به تو نظر مى‏کنند، به طورى که مى‏خواهند با نگاه تیزشان تو را بکشند(۲

و همچنین حضرت یعقوب براى حفظ فرزندانش از چشم خوردن به فرزندانش فرمود: "اى فرزندانم!
    از یک در داخل نشوید و از درهاى گوناگون وارد شوید".(3) مفسران نقل نموده‏اند که حضرت

یعقوب(ع) بیم آن داشت که مردم به فرزندانش رشک برده و مورد چشم زخم واقع شوند،(4) زیرا،

این احتمال را مى‏داد که وقتى یازده برادر جوان و رشید با هم به شهر وارد شوند، مورد حسادت و

چشم زخم قرار گیرند. براى همین فرمود دسته جمعى وارد شهر نشوید بلکه متفرق شده، از درهاى

مختلف شهر داخل شوید.

رسول خدا(ص) فرمود: "چشم زخم حقیقت دارد تا آن جا که قلّه کوه را فرود آورد" و امیرمؤمنان

مى‏فرمایند: "چشم زخم حق است و توسّل به دعا براى دفع آن نیز حق است".(5).

چشم زخم از جهتِ مبانى علمى‏:

حقیقت مسئله از دیدگاه دانش بشرى کاملاً مشخص نمى‏باشد، هر چند نظریه هایى ابراز شده است،

از آن جمله بسیارى از دانشمندان معتقدند در برخى از چشم‏ها نیروى مغناطیسى خاصى نهفته است

که کارآیى زیادى دارد، حتى با تمرین و ممارست مى‏توان آن را پرورش داد.

خواب مغناطیسى از طریق نیروى مغناطیسى چشم‏ها است.

"اشعه لیزر" شعاعى است نامریى و توانسته کارى کند که از هیچ سلاح مخرّبى ساخته نیست. حال
    پذیرش وجود نیرویى در برخى چشم‏ها که از طریق امواج به خصوصى در دیگران اثر بگذارد، امر

عجیبى نخواهد بود.(6)

پس اگر چه مسئله از جهت علمى کاملاً روشن نمى‏باشد، اما جایى براى انکار وجود ندارد و

نظریه‏هاى علمى نمى‏تواند خلاف آن را ثابت کند.

مرحوم طباطبائى(ره) در ذیل آیه 51 سوره قلم مى‏فرماید: "... مراد از آیه چشم زدن است که

نوعى از تأثیرات نفسانى است و دلیل عقلى بر نفى آن نداریم، بلکه حوادثى دیده شده که با چشم زدن
    منطبق است و روایاتى طبق آن وارد شده، دلیلى ندارد که آن را انکار نموده و بگوییم عقیده خرافى است".(7)

ادعیه مقابله با چشم زخم‏:

در روایات وارد شده که پیامبر براى امام حسن و امام حسین(ع) "رقیه" گرفت و این دعا را

خواند: "أعیذ کما بکلمات التامة و أسماء اللَّه الحسنى کلّها عامة، مِن شر السامة و الْهامة، و مِن

شرِّ کل عینٍ لامة، و مِن شر حاسدٍ إذا حسد؛ شما را به کلمات تامه و اسماى حسناى خداوند از شر

مرگ و حیوانات موذى و هر چشم بد و حسود آن گاه که حسد ورزد مى‏سپارم".(8)

حضرت امام صادق(ع) فرمود: "هرگاه بخواهید با هیأتى آراسته و چشمگیر از خانه بیرون روید، معوذتین (قل اعوذ برب الفلق... و قل اعوذ بربّ النّاس...) را بخوانید تا چشمى در شما اثر نکند(۹)

امام صادق(ع) فرمود: "چشم زخم یک حقیقت است. رسول گرامى(ص) فرمود: "چشم زخم حق است. پس اگر کسى نسبت به برادرش متعجب شد، باید خدا را ذاکر باشد و در این صورت ضررى متوجه او نخواهد شد"

انسان حتى به خودش چشم مى‏زند. امام صادق(ع) فرمود: "براى در امان ماندن از اثرات چشم

زخم نسبت به خودت و دیگران سه بار بگو: ما شاء الله (لا حول و) لا قوة الا بالله العلى العظیم (6)
    در هر حال خواندن سوره‏هاى فلق و ناس، نیز آیةالکرسى و "ان یکاد" براى دفع چشم زخم مؤثر است.

پذیرش وجود چشم زخم، نباید آدمى را به دامان خرافه وامور عوامانه سوق دهد. به این نکته

توجه داشته باشید که پناه بردن به برخى امورخرافى براى دفع آن خلاف شرع است. از سوى دیگر
    دامنه تأثیر این گونه امور محدود است و همه عالم هستى در تحت فرمان خدا است.

پى نوشت‏ها:

1. قلم (68) آیه 51.

2. مجمع البیان، ج 10، ص 341.

3. یوسف (12) آیه 67.

4. این قول به مفسرانى همچون ابن عباس، قتاده و ضحاک نسبت داده شده است.

5. نهج البلاغه، حکمت 400.

6. تفسیر نمونه، ج 24، ص 426.

7. تفسیر المیزان، ج 19، ذیل آیه.

8. تفسیر نور الثقلین، ج 5، ص 400.

9. بحارالانوار، ج 95، ص 133.

10. بحارالانوار، ج‏6، ص 26، ح‏23.

Milad
    Guest

من هیچ اثری ندارم به غیر از این که هرکی ناراحت اعصاب نداره و...........میاد روی من تخلیه میکنه من باید جاش بکشم

IsfahanJava
    Guest

Re: پاسخ : تأثيرات ما بر جهان پيرامون

نقل قول نوشته اصلی توسط milad نمایش پست ها
    من هیچ اثری ندارم به غیر از این که هرکی ناراحت اعصاب نداره و...........میاد روی من تخلیه میکنه من باید جاش بکشم

به به این که خیلی خوبه لطفا یه بار که من هم عصبانی بودم بذار منم عصبانیتم رو سر تو خالی کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط lion_leon نمایش پست ها
    من آدم بی تاثیری نیستم ............................. و

ولی سعی می کنم نباشم :):):):):)

باشه قبول کردم که هستم
    میشه بیشتر توضیح بدی منظورت چیه
    تو آدم با تاثیری هستی یا نیستی
    و سعی می کنی که تاثیر گذار باشی یا نباشی

و اما من
    خیلی تاثیر دارم
    بعضی وقتا می تونم با یه حرف یکی رو تا مرز نامیدی ببرم
    و بعضی وقتا می تونم در همون موقعیت با یک کلمه حرف یکی رو برگردونم
    نمی دونم چرا ولی بعضی مواقع اشتباه می کنم و کلمه رو درست استفاده نمی کنم
    بعضی وقتا با یک کلمه همه رو ناراحت می کنم و بعضی وقتا همه رو به خنده وادار میکنم
    البته خیلی هم ضایع می شما
    الان هم دارم تاثیر می ذارم

Registered User saeedbxvs2 آواتار ها
    نگارشها
    99

Naruto پاسخ : تأثيرات ما بر جهان پيرامون

خیلی دوست داشتم به غیر از زندگی خودم تاثیر زیادی بر زنگی دیگران داشتم

ولی باید دانست انسانها برای آرمات های خود تلاش می کنند

Registered User mohammd آواتار ها
    نگارشها
    661

من تاثیر خاصی روی این جهان ندارم(یه خورده مخربم)
    اما جهان خیلی رو من تاثیر گذاشت
    341 تا آخر عمر

Registered User ریک هانتر آواتار ها
    نگارشها
    51

به نظرم ذهن تاثیر کمتری داره ، چون خود ذهن بیشتر تاپیر پذیره ، ذهن همیشه دنباله جواب هاش می گرده ، با این ذهن جستجوگر آدم به جائی نمی رسه و نمی تونه تاثیر گذر باشه

IsfahanJava
    Guest

Exclamation Re: پاسخ : تأثيرات ما بر جهان پيرامون

نقل قول نوشته اصلی توسط ریک هانتر نمایش پست ها
    به نظرم ذهن تاثیر کمتری داره ، چون خود ذهن بیشتر تاپیر پذیره ، ذهن همیشه دنباله جواب هاش می گرده ، با این ذهن جستجوگر آدم به جائی نمی رسه و نمی تونه تاثیر گذر باشه
    اشتباه نکن
    چون انسان می تونه بدون مداخله ی چیزی بجز ذهنش هر کاری بکنه و تاثیرات عجیبی بر دنیابذاره و البته این بستگی به قدرت ذهن و اراده ی انسان داره که تاثیر بذاره یا بگیره ، اما ذهن ما ها که آمادگی و تمرین نداشته دنبال جواب می گرده ولی با همین ذهن وقتی آماده شد تاثیرات عجیبی می ذاره

فک میکنی توی فیلم ها تخیلی چند درصد از توانایی هاشون صحت داره یا می تونه داشته باشه
    فک می کنی مثلا توانایی ها ی نئو در ماتریکس چقدر واقعی هستش
    فک می کنی انسان نمی تونه بدون هواپیما و یا وسایلی که ساخته پرواز کنه
    یا فک می کنی انسان نمی تونه یه قدرتی مثل هرکول افسانه ای داشته باشه
    نمی تونه روی آب راه بره و یا سرعتی برابر نور داشته باشه
    فک می کنی انسان می تونه بدون هوا زندگی کنه

انسان توانایی های خدایی داره چراکه خداوند از روح خودش در انسان دمیده
    ولی خوب یه محدودیت هایی هم برامون گذاشته که از اون محدودیتها نمی تونیم تجاوز کنیم
    ولی بحث شیرینی هستش که انسان چه کار ها که نمی تونه بکنه ......

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    1,088

بسیار خوشحالم که میبینم دوستان بحث دوستمون ساینا رو ادامه میدن .. اما خوب دوستان اینطوری قطع و وصل نکنین.. دور چون با عاشقان افتد.. تسلسل بایدش ادامه بدین..
    و اما نیروی ذهن ما به نظر میاد به دوشیوه برجهان پیرامون اثر کنه با جذب و بکار انداختن افراد موافق و مخالف
    با به عمل در اوردن خودمون و بقیه و به نظرم با به خدمت گرفتن خواست جهان( اینو دون پاؤلوی خودمون میگه)
    در کتاب قانون جذب از تکرار و افزایش فرکانس یک چیز خواسته یا ناخواسته برای جذبش نام برده شده.. ما معتقدیم مسلمان ها و بسیاری از ادیان دیگه با بکار بردن اسامی خاص خداوند نیروی اونها رو بکار میگیریم..بسیاری از اقوام کنونی و ابتدایی با اجتناب از بکار بردن برخی اسامی معتقدن که از آزاد کردن نیروی اونها اجتناب میکنن ..

نگارشها
    51

[quote=isfahanjava;140847]اشتباه نکن
    .......نمی تونه بکنه ......[/quote]
    این کار هائی رو که میگی ، مرتاض ها هم بلدند (بدون نفس کشیدن رو نشینده بودم ، البته میشه ، نه مدت زیاد) ، حتی انسانهائی بودند از این مرتاض ها بالاتر(به درجه های بالای ایمان رسیده بودند وتو یک آن از این شهر به اون شهر می رسیدند یا ....)
    ولی من می خواهم ببینیم فائده این کار ها چیه ؟؟؟؟ تاثیرش رو جهان چیه ؟؟؟؟ بگم هیچی ، درست تره
    افرادی مثل گاندی یا ادیسون یا برادارن رایت کدوم یکی از این کار ها رو بلد بودند ، اما تاثیری که به جهان گداشته اند ، ابدی بوده و همیشگی
    بحث تاپیک رسیدن به قدرت ماورائی ، نیروانا ، سامادی یا ... نیست ، بحث تاثیر ذهن به جهانه

اما به نظر من کاملا برعکس این ذهن ماست که روی اطراف تأثیر می‌ذاره و به نسبت میزان قدرت امواجی که می‌فرسته انعکاسشو می‌گیره و بیش‌تر تأثیر گذاره. چون ذهن می‌خواد تأثیرگذارتر باشه دنبال اطلاعات بیش‌تر هم هست برای همین هم جستجوگره.
    و البته قبول کنیم که به خاطر همین ذهن جستجو گره که آدمی تا به این مرحله از علم و دانایی رسیده، همین‌طور فراموش نکنیم که هنوز خیلی راه داره تا به دنبال چیزهای بیش‌تر باشه.
    البته اینا نظرات من بود. خوشحال می‌شم باز هم نظراتتون رو بگید:)

نگارشها
    51

ذهن جستجوگر اگر یک مربی آگاه نداشته باشه ، اکثر جاها به بیراهه میره . ذهن به تنهائی خیچ کاری نمی تونه کنه

ذهن جستجوگر اگر یک مربی آگاه نداشته باشه ، اکثر جاها به بیراهه میره . ذهن به تنهائی خیچ کاری نمی تونه کنه
    ذهن جستجوگر مربی داره، حتی کمک مربی هم داره. مربیش کسانی هستن که برای راهنمایی ما فرستاده شدن( اون‌ها رو هم یک دانای آگاه به همه چیز تربیت کرده برای راهنمایی ما) و کمک مربیش هم عقل انسانه، که اگه از این کمک مربی کمک نخوایم حتما به بیراهه می‌ریم:)

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال