Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 49 از 58 نخستنخست ... 394748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 735 , از مجموع 862

موضوع: الان دارید چه کتابی میخونید؟

کاربر افتخاری فروم roya87 آواتار ها
    نگارشها
    255

پاسخ : الان دارید چه کتابی میخونید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kuchikibyakuya نمایش پست ها
    ما the new confessions رو تموم کردیم. از دوستان کسی احیانا confessions ژان ژاک روسو رو خونده؟ این کتاب قرار بود عملا روایت دیگه ای از اون داستان باشه. به شدت و وفور هم اشاره بهش داخل خود متن داستان بود. من نخوندمش در نتیجه نظری ندارم. اما خودش کتاب خوبی بود.

بعدش هم a portrait of the artist as a young man رو خوندم از james joyce. اولش رسما همه آباء و اجدادمون رو آورد جلو چشمون xd حدود 10 صفحه کاکل، داشت سخنرانی یه کشیشی رو تو کلیسا می نوشت که یه بنننننننند در مورد جهنم و اینکه سوزونده خواهید شد و عذاب خواهید کشی حرف می زد! ما خودمون کم از اینها شنیدیم آخه؟؟ جدا به زمین گذاشتنش فکر می کردم در اون مقاطع! اما خب بهتر شد هی. یه جورهایی می خواست نشون بده که شخصیت داستان تو چه شرایطی بوده و با چه پیش زمینه های ذهنی ای رشد کرده. و اینش ملموس بود برای من. و اینی که در نهایت به فردیت می رسه و خودش برای خودش تصمیم می گیره و نه جامعه، بسیار برام باارزش بود.

الان هم نشستیم محض شاد شدن the three musketeers می خونیم :دی
    آذر جون من کتاب اعترافات روسو را تا وسطاش خوندم اما از اونجا که اون موقع دلی کتاب میخوندم،و ضمنا pdf بود خوندنش یکم برام سخت بود.اما تا همونجایی هم که خوندم کتاب خیلی عالیه بود.خیلی صریح و بی پیرایه بود بیشتر مونولوگ بود.
    درباره چهره هنرمند در جوانی هم، فکر کنم به خاطره اینکه از کارای جویس طرفش رفتی یکم خوندنش برات سخت بوده.این کتاب یکی از اولین کتاب های جریان سیال ذهن که خوب جویس هم از پدید اورندگان این سبک ادبی مدرن.در کنار این کتاب برای اینکه بیشتر با این سبک آشنا بشی کارای وولف رو مخصوصا "فانوس دریایی" رو توصیه میکنم.
    و کتاب عظیم "درجستجو زمان" پروست.درجستجو رو که محتملا همون ابتداش بذاری زمین:دی.
    در کل کتابای سیال ذهن سبک خاص خودشون رو دارن،اگر کتابای وولف رو بخونی بیشتر از همین کتاب جویس لذت میبری.چون چهره هنرمند در جوانی یکی از بهترین کتابایی که خوندم تو تاپ 10 هست.
    راستی آذر بیا یه نیکی در حق ما کن از طرف من اولیسس جویس رو بخون،حییییییییییییییییف .....کاشکی زبانم در حدش بود،یکی از انگیزه هام برای تقویت زبانمه.

پ.ن:آذر شاید با این سبک آشنا هستی(جریان سیال)؟نمیدونم، من با پیش فرض اینکه نمیدونی اینارو توصیه کردم
    ویرایش توسط roya87 : 10-30-2013 در ساعت 01:51 AM
    به سلامتی همۀ دوستان با سواد و ادیب و فیلسوف، به جای امضاء انگشت می زنیم. ((نهضت بی سواد آموزی بهشت انیمه))

2. 16 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

رویا من با سیستم نوشتن و یا داستان سراییش مشکلی نداشتم. اتفاقا سیر خوبی رو طی کرد به نظرم. حداقل واسه ماهایی که تو یه جامعه مذهبی رشد می کنیم خیلی خیلی قابل لمس بود. من کلا با موعظه مشکل دارم xD بعد گوش ماها هم که از این "عذاب الهی" و "بترسید و بهراسید" ها خیلی پره! واسه همین اون چند صفحه خیلی سخت بود خوندنشون :دی
    اولیسس رو خریدم اتفاقا :دی از قطرش ترسیدم فعلا اندکی XD اما می رم سراغش بعد 1-2تای دیگه.

نکته بسیار جالب این بود که هر کدوم از همکارهای انگلیسی زبان جویس دست من می دیدن، به شکلی ترسان و لرزان می گفتن: "چرااااااااااااااااا؟؟ نکن با خودت این چنین!!" بعدا به یکیشون می گفتم خوب بود اتفاقا. خوب پیشش برد. می گفت باور نمی کنم حرفتو =)) خلاصه که ظاهرا زیاد محبوب نیست جویس این دور و برا :دی

خیلی مرسی بابت توصیه ها! راستش وولف رو می ترسم انگلیسی بخونم!! فارسیش هم گاهی سخت بود فهمیدنش! حس می کنم انگلیسی بخونم مطلقا هیچی ازش حالی نمی شم :دی اولیسس رو خوندم میام خبر می دم :دی

4. 14 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

چقددددددددر سه تفنگدار کتاب لذیذی بود آخه xD البته بگم این فقط جلد اوله ها. اونی که ما تو ایران ترجمه شده داریم که 10 جلده، حدود 6 تا کتابه اگه اشتباه نکنم. اولیش سه تفنگداره. بقیه اش فرق دارن اسماشون.
    این جلد اول که به همگان توصیه می شود! هر کی هم به عظمت آثوس-ساما پی نبره، اکیدا ضرر کرده :دی
    بقیه اش رو هم سفارش دادیم که بیان. تا بیان، اسکار وایلد می خونیم و The picture of Dorian Gray. هنوز مقادیری اول داستانم اما وای خدای من!! چقدر دیالوگهای خوبی داره این کتاب آخه!! تا الان 3-4 تا صفحه رو علامت زدم که بعدا نوت بردارم! خیلی خوبن اصلا!!
    ویرایش توسط KuchikiByakuya : 11-24-2013 در ساعت 05:06 AM

6. 16 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User kakashi-sensi آواتار ها
    نگارشها
    750

فرشتگان و شیاطین
    خیلی خوب بود. یعنی دهن نویسنده (دن بروان) سرویس , کارش حرف نداشت. کتاب نشان گمشدش هم گرفتم تا بخونم.
    ولی فعلا یا جلد 12 نایت ساید رو می خوانم یا یه کتاب جدید از تالکین , تازه دستم رسیده. اسمش یادم نیست ولی درباره نومه نور بود.
    I'm not a hero... Never was, never will be. I'm just an old killer... Hired to do some wet work

8. 16 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User Yashiro Uchiha آواتار ها
    نگارشها
    72

کتاب رمان لرد لاس ( از سری کتاب های نبرد با شیطان ) ، اینو دارم می خونم واقعا خیلی زیباست.

10. 15 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

مدير بخش Pandora Hearts همکار بخش سریال های آسیایی APTA Fire Team Sh_shlove6 آواتار ها
    نگارشها
    4,448

کلاغی که جلوی یک کلاغ چهل کلاغ ایستاد

چقدرررر اين كتاب خوب بودااا يعني مردم از خنده :دي 55 صفحه ناقابله ,بخونين خوبه :دي

12. 13 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    Graphic
    Alice آواتار ها
    نگارشها
    2,044

سری Mortal Instruments رو میخونم،جلد چهارشم الان...طنز و storyش خوبه،داستان برتر آمریکا هم مثل این که شده،ولی اگه دنبال رومنس میگردین و حوصلۀ 3 جلد صبر کردن رو ندارید،بی خیالش شید
    من که 3 جلد رو با عذاب الیم خوندم تا برسم به این عشقولانه هاش الان بندری میرقصم از شادی :دی
    کلاغی که جلوی یک کلاغ چهل کلاغ ایستاد

چقدرررر اين كتاب خوب بودااا يعني مردم از خنده :دي 55 صفحه ناقابله ,بخونين خوبه :دي
    واقعا خوب بود.من موندم از کجا گیر میاری اینارو :دی ولی سر کبوتره من له شدم رسما ایکس دی

14. 12 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم roya87 آواتار ها
    نگارشها
    255

نقل قول نوشته اصلی توسط KuchikiByakuya نمایش پست ها
    چقددددددددر سه تفنگدار کتاب لذیذی بود آخه xD البته بگم این فقط جلد اوله ها. اونی که ما تو ایران ترجمه شده داریم که 10 جلده، حدود 6 تا کتابه اگه اشتباه نکنم. اولیش سه تفنگداره. بقیه اش فرق دارن اسماشون.
    این جلد اول که به همگان توصیه می شود! هر کی هم به عظمت آثوس-ساما پی نبره، اکیدا ضرر کرده :دی
    بقیه اش رو هم سفارش دادیم که بیان. تا بیان، اسکار وایلد می خونیم و The picture of Dorian Gray. هنوز مقادیری اول داستانم اما وای خدای من!! چقدر دیالوگهای خوبی داره این کتاب آخه!! تا الان 3-4 تا صفحه رو علامت زدم که بعدا نوت بردارم! خیلی خوبن اصلا!!
    آذر من از دوما این کتابش رو نتونستم بخونم اونم به خاطره همون 10 جلدی بودنش،یه تحقیقی کردم و یه 2 دوتا 4تا و با خودم گفتم چطور میشه دوما 10جلد بنویسه؟هرچند کتابای دیگش هم خیلی کم حجم نیستن،اما چون ذبیح الله منصوری ترجمه کرده بود یه حدسایی زد که در مورد سه تفنگدار هم درس از آب در اومد.روی جلد همه این 10تا نوشته شده تالیفی و یعنی بلللللللللللللللله،آقای منصوری مثل همیشه آاااااااااااااب بستن به کتاب و با خیالپردازی خودشون کتاب رو ترجمه کردن(اینجاست که به امانت داری ایشون در ترجمه مرحبا میگی:دی)
    این کتاب اصلش حدود 500 صفحس من چندتا جلدش رو تو آمازون سرچ کردم و همین حدودا بود که تو ترجمه انگلیسیش 100 صفحه ای بیشتر شده.
    الان تو داری ترجمه انگلیسیش رو میخونی؟(این باید یه جلد باشه نه؟)یا فارسیش رو؟آخه یه ترجمه اصلی هم داره که تو دوره قاجارها شده و نثرش خیلی قدیمیه اما تقریبا وفادارتره.....

16. 12 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

اوووو شرمنده بابت تاخیر رویا! مقادیری نیومده بودم این وری!

من دارم انگلیسیش رو می خونم. کتابی که اسمش "سه تفنگداره" حدود همون 500 صفحه اس. اما داستان اونجا تموم نمیشه. بذار از یه ور دیگه توضیح بدم :دی این سری کتابها در واقع اسمشون هست: "ماجراهای رومانتیک دارتانیان". که جلد اول می شه سه تفنگدار که در واقع داستان آشناییش با پروتوس، آثوس و آرامیسه. جلد دوم که من الان دارم می خونم، هست 20 years after که 20 سال بعد از پایان اون داستانه. دو-سه جلد دیگه هم بعد این هست که یکیشون میشه The man in the iron mask که فیلم هم شده.
    حدس هم این بود که اون ترجمه 10 جلدی، در واقع ترجمه همه اینهاس که به اسم جلد اول زده شده. چون سه تنفگدار اونقدری مطلب نداره که 10 تا از توش دربیاد آخه!! یا من دارم استاد منصوری رو دسته کم می گیرم؟ :دی

18. 14 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

***** مدير بخش سينما ***** (در مرخصی) Kaveh آواتار ها
    نگارشها
    2,565

که جلد اول می شه سه تفنگدار که در واقع داستان آشناییش با پروتوس، آثوس و آرامیسه. جلد دوم که من الان دارم می خونم، هست 20 years after که 20 سال بعد از پایان اون داستانه. دو-سه جلد دیگه هم بعد این هست که یکیشون میشه The man in the iron mask که فیلم هم شده.
    تا جایی یادم میاد ، داستانی مشابه The man in the iron mask در 10 جلد 3تفنگدار بود درواقع همان صلاح مخوف آرامیس ... درکل عشق و باده نوشی اتوس برام خیلی جالب بود و البته دارتانیان جای خود دارد.

حدس هم این بود که اون ترجمه 10 جلدی، در واقع ترجمه همه اینهاس که به اسم جلد اول زده شده. چون سه تنفگدار اونقدری مطلب نداره که 10 تا از توش دربیاد آخه!! یا من دارم استاد منصوری رو دسته کم می گیرم؟ :دی
    موافقم ... حدس شما درسته. درکل قلم استاد دوست دارم ... حداقل به من یکی در دوران نوجوانی خیلی کمک کرد . غرش توفان - قبل از توفان و ...

امروز یه مطلب خوندنم در مورد خانم پرستو عوض زاده یکی از کتابخوان های معروف، نوشته بود : وقتی کتاب می خونی درواقع داری داستان برای خودت روایت می کنی در حالی که از خط بعد خبر نداری ---> منِ راوی منِ بی خبر ...

خیلی دلم برای کتاب تنگ شده ... احتمالا شبی یه کتاب شروع کنم
    All good work is done the way ants do things, little by little
    پیام من این است که
    نباید ناله کرد ،نباید غمگین بود
    بلکه باید استوار بود ، بلکه باید عاشق بود
    بلکه باید غم را از درون و از دل برون کرد
    و در مقابل سختی ها ، رنج ها و ظلم ها ایستاد

20. 14 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

*قلب و پروانه فراوون!* چرا اینقدر آثوس شخصیت خوبیه آخه؟؟ یعنی همینطور شبیه قلب می شم موقع خوندن twenty years after!

یادم رفت بگم که موبی دیک رو شروع کرده و بعد از حدود 150 صفحه اینقدر bored شدم که بستم و گذاشتم کنار! چرا هیچ اتفاقی نمی افتاد تو این کتاب؟؟

22. 16 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

مدير بخش Pandora Hearts همکار بخش سریال های آسیایی APTA Fire Team Sh_shlove6 آواتار ها
    نگارشها
    4,448

"من و باباشاهم"
    يه كتاب طنز كه روميناي بابا خريد برام ,
    طنز خوبي داره البته تو اين كارهاي تاريخي طنز من سري "تاريخ ترسناك" رو بيشتر از همه دوس دارم ولي اين هم خوب بيدس

24. 16 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    2,565

خود پائولو در مورد کتاب 11 دقیقه می گوید :

من واقعا می ترسیدم زیرا رمان تازه من یازده دقیقه به موضوعی می پردازد که خشن ، سخت و شوک آور است.
    ( منم باهاش موافقم، اول به خودم گفتم این چیه نوشته ... حتی از خواندن کتاب منصرف شدم ولی می خوام تمام اش کنم
    کتاب با مشخصات ذیل چاپ شده است : ( البته خودم ترجمه اینترنتی خیلی بهتر دیدم و می خوام اونو بخونم )
    مترجم : کیومرث پارسای
    انتشارات نی نگار
    303 صفحه

یه روز که رفته بودم کتاب فروشی ترجمه فوق چک کردم ... خیلی ضعیف و بد ترجمه شده بود. پیشنهاد می کنم ترجمه از اینترنت بگیرید.

امیدوارم از ادامه مطالعه این کتاب پشیمون نشم
    ویرایش توسط Kaveh : 05-09-2014 در ساعت 08:34 AM دلیل: اختیار دارین :)

26. 14 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

**** مدیر ارشد ****
    Shaparak
    Shaparak آواتار ها
    نگارشها
    4,120
    Blog Entries
    128
    Shaparak's: آهنگ گوش می دم

امسال خیلی اتفاقی به یه ترجمه از نمایشنامه ی مورد علاقه م R.U.R. – Rossum's Universal Robots در نمایشگاه برخوردم. به بهانه ی نگاهی به ترجمه ش، برای چندمین بار به خوندنش مشغول شدم.
    من این کار Capek رو خیلی دوست دارم.
    چون این آدم اولین کسیه که کلمه ی روبوت رو در این نمایشنامه به دنیا میاره؛ و این کلمه اساسا در زبان چک به معنای آدم ماشینیه.
    ایده ی شورش روبوت ها علیه بشریت برای سال 1920 و اندی، واقعا شاهکاری بوده در نوع خودش.
    اووم؛ به نظر من که کار ارزنده ایه.

پ.ن: کاوه سان لینک نذارین لطفا. مشکل ایجاد می کنه برامون.
    ویرایش توسط Shaparak : 05-09-2014 در ساعت 01:14 AM

28. 15 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    2,565

فصل امتحانا نزدیکه ، بهشتیا کتاب کم می خونن
    بیگانه، ترجمهٔ خشایار دیهیمی. تهران: نشر ماهی
    بعد از مدت ها که تعریف کتاب بیگانه رو اینجا و اونجا خونده بودم این کتاب دیروز به دستم رسید. اولین خط کتاب طوری بود که نتونستم اونو زمین بذارم. وسطای کتاب داستان دوباره اوج گرفتم و اونو زود خوندم تا ببینم چی میشه آخرش!

کتاب خوبی بود ولی به لیست بهترین کتاب های من اضافه نشد ... اینکه داستان به صورت اول شخص روایت شده بود برام جالبه، ولی نتوانستم با شخصیت اصلی داستان هم ذات پندای داشته باشم

گوته میگه : كتاب هر نويسنده تصوير خود اوست، حتى اگر خلاف نظرش باشد. ---> در مورد کتاب بیگانه دقیقا صدق می کند.

جان آپدايك می گه : كتابى را مى نويسم كه گره از ذهن هاى درگير و پرچالش باز كند ---> در حالی که کتاب بیگانه برعکس ذهن آدمی را درگیر می کند.

بیگانه (به فرانسوی: L'Étranger) نام رمانی از آلبر کامو است که در سال ۱۹۴۲ در انتشارات معروف گالیمار منتشر شد. کتاب بیگانه اثر آلبرت کامو زمانی به نگارش درآمد که الجزایر هنوز مستعمره فرانسه در شمال آفریقا بود.کامو از پدری فرانسوی که در الجزایر بزرگ شده بود و مادری خدمتکار در محیطی فقیرانه در الجزایر به دنیا آمد.شرایط جغراقیایی و فرهنگی خاصی در زمان رشد و بلوغ کامو در الجزایر حاکم بود.شرایط فرهنگی که ملغمه ای از فرهنگ اروپایی و عربی الجزایر بود. وجود اندیشه های گوناگون فلسفی و اخلاقی به همراه جنبشهای آزادیخواه و استقلال طلب و حتی آب و هوای خشک و کویری الجزایر تاثیرات خاصی در خلق اثر کتاب بیگانه داشته اند.

30. 15 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال