Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 52 از 58 نخستنخست ... 2425051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 766 تا 780 , از مجموع 862

موضوع: الان دارید چه کتابی میخونید؟

کاربر افتخاری فروم
    Graphic
    Alice آواتار ها
    نگارشها
    2,044

پاسخ : الان دارید چه کتابی میخونید؟

دو تا کتاب با دو تا نقد تقریبا متضاد میخوام امروز عنوان کنم، یکی The Martian شاهکار Andy Weir و دیگری Cinder اثر Marissa Meyer.
    بذارین از The Martian شروع کنیم
    Andy Weir's a freaking GENIUS.
    داستان راجع به فضانوردی به نام مارک واتنی ـه که همراه با چند فضانورد دیگه و با تخصص گیاهشناسی و مهندسی مکانیک، به مریخ فرستاده میشه،اما همکارانش طی حادثه ای فکر میکنن که اون مرده و موقع برگشت به زمین تو مریخ جا میذارنش! حالا اینا اوکی ولی همکاراش نمیتونن بیان دوباره برش گردونن چون آنتن پایگاه مریخ تو یه طوفان شکسته و مارک نمیتونه بهشون خبر بده که زنده است! بدبختی هم اینه که دیگه تا 4 سال بعد هیچ فضاپیمایی به مریخ نمیاد!!!
    همون طور قبلا اشاره کردم من عاشق داستان هاییم که چالش توشون باشه. سر خوندن این داستان من اولش به رکوع و سپس به سجده در اومدم که چطور ممکنه یه نویسنده انقدر اطلاعات خوبی داشته باشه راجع به تکنولوژی پایگاه های فضایی و غیره که بتونه از زاویه دید شخص فضانورد معماهایی که باهاش مواجه میشه رو حل کنه!؟ همین طور که جلو میرفتم بیشتر و بیشتر متحیر میشدم اونقدی که رفتم تحقیق کنم ببینم نویسنده خودش رشته اش مرتبط بوده یا نه! یعنی در این حد!
    مگه داریم؟ مگه میشه؟
    من فکر کنم تا توصیف نکنم متوجه عمق این رویداد فوق العاده نشید. یه جا هس مارک واتنی میخواد برای آبیاری گیاهای داخل Hub آب به دست بیاره، اما روی مریخ فقط یخ هست. برای همین به فکرش میرسه توی خود اتاق اکسیژن و هیدروژن رو ترکیب کنه و آب بسازه و تنظیم کنندۀ رطوبت هوا هم اون آب رو میگیره تبدیل به مایع میکنه تو یه مخزن تحویلش میده! حالا مسئله اینه که به ذهنش میرسه اکسیژن رو میتونه از تهویه کنندۀ دی اکسید کربن به دست بیاره اما هیدروژن به صورت آزاد وجود نداره چون بعدش با کوچیکترین شعله امکان انفجار هست! برای همین به اون مخ نابغه اش میزنه که هیدرازین که سوخت فضاپیماییه رو آروم آروم قطره قطره بسوزونه تا هیدروژن هم ذره ذره ایجاد شه! یعنی مخیه این نویسنده،مخ...............
    بهترین قسمتش اینه که داستان به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست! یعنی چون برای خود فضانورد یه سری مشکل ها ناشناخته است، دائم با چالشهای جدید روحی و علمی مواجه میشه و برای خواننده فوق العاده لذت بخشه که ببینه مارک چجوری روحیه اشو حفظ میکنه و با استفاده از مخش زنده میمونه...
    من جای شما بودم با این همه تعریف کتابو بر میداشتم میخوندم!

---------------------------------------------------------------------------------

بریم سراغ Cinder...
    این کتاب اول از سری The Lunar Eclipse ـه! داستان درواقع همون افسانۀ سیندرلای خودمونه که در آیندۀ خیلی دور با قالب dystopia رخ میده. سیندرلای ما یه cyborg یتیمه که هیچ خاطره ای از قبل 11 سالگیش نداره!
    شخصیت سیندر یه کم رو مخمه. یعنی این که خیلی بعضی جاها اضافی حرف میزنه، جایی که باید سکته کنه از ترس حرّافی میکنه ولی دست کم رویکرد نویسنده نسبت به این داستان مشهور جدید بوده! اما این باعث نمیشه که الان من منفی ترین نقد ممکن رو براش ننویسم!
    برای من داستان خیلی خیلی خیلی قابل پیش بینی بود. اصن تا حد زیادی تعجب کردم که چرا سری کتابش انقد امتیاز خوبی گرفته و یه کمم هراس برم داشت چون از اعتمادم به کتابایی که ریتینگ بالای 4 دارن کاسته شد!
    Anime Spoilerمتن پنهان: اگه میخواین بخونین نخونین:
    از همون اول که سیندر اشاره کرد پرنسس سِلین،خواهرزادۀ ملکۀ lunar ها تو آتیش مرده به احتمال زیاد مشخص بود که خود سیندره اون پرنسس گمشده!

به غیر از ایرادات این فرمی، داستان یه سری لنگ و لوکی های منطقی هم داشت. مثلا اگه انقد جهان پیشرفت کرده در اون زمان که یه دختر میتونه 50% از اعضای روباتیک و سیم و اینا باشه،چرا انقد پیشرفت نکرده که یه اندروید درباری راحت هک شده! اگه سیندر بهترین مکانیک کشوره،چرا نمیتونه یه ایمیل ساده رو ردیابی کنه؟ از همه عجیب تر، این همه سیاره و کوفت و زهرمار، آخه چرا آدما دو دسته شدن یه دسته رفته کرۀ ماه زندگی کنه؟ بعد اون وقت چرا این دسته که رفته کرۀ ماه یهویی یه قدرت فریب ذهنی پیدا کرده؟
    به جاش هم میگه درمان بیماری ای که تو کشور اپی دمی شده یه پادزهریه که دست اونایی که روی ماه زندگی میکنن یا همون lunar ها. بعد میان ببینن این از چی ساخته شده، دکتره میگه : "یه ماده ای توش هست که من نمیشناسم فقط تو ماه هست." آخه یعنی شما که انقدر پیشرفته این که cyborg میسازین و رفت آمد دارین هی با ماه،نمیتونین یه چیز ساده رو تو لابراتوار های پیشرفته اتون شناسایی کنین؟ اَه اَه.
    کلا فکر کنم معلومه چقدر خوشم اومده از داستان در این حد که فکر نکنم سراغ کتاب دوم و سومش برم،شاید یه خلاصه ای ازشون بخونم ببینم چی شد آخرش ولی نه،در مقایسه با این کتابایی که این اواخر خوندم،نظر شخصیم اینه Cinder یه خورده بچگونه تر از اونه که بشه اسمشو گذاشت sci fi و لطفا تو این رده نذاریدش گناهه.....!

2. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    Graphic
    Alice آواتار ها
    نگارشها
    2,044

سه گانۀ The Darkest Minds اثر Alexandra Bracken :
    ماجرا راجع به جامعه ایه که بچه ها در اون، بعد از رسیدن به ده سالگی یا با مریضی عجیبی میمیرن، و یا اگه که زنده میمونن، توانایی های خطرناکی به دست میارن از روی این توانایی ها اونا رو تو کمپ هایی تقریبا زندونی میکنن و دسته بندیشون میکنن به گروه های:
    1. سبز:گروهی که از همه بی خطرتره و توانایی خاصش، هوش بی نظیرشه!
    2. آبی:گروهی از بچه ها که میتونن اشیا رو با نیروی ذهنشون حرکت بدن!
    3. زرد: بچه هایی که میتونن الکتریسیته رو کنترل کنن یا تولیدش کنن!
    4. قرمز: اونایی که مهارت کنترل و تولید آتیشو دارن!
    و از همۀ گروها خطرناک تر:
    5. نارنجی:افرادی که تواناییهای عجیبی مثل کنترل ذهن،بازی با خاطرات و فکرهای دیگران و حتی ایجاد فراموشی در دیگرانو دارن!
    و شخصیت اصلی ما Ruby توی همین گروهه!
    ایدۀ کلّی که پشت این داستان بود بدک نبود! یعنی خب شروعش قوی بود به نظرم ولی از جلد دو دیگه نویسنده کم آورد تو شاخ و برگ دادن داستان و روند خیلی خطّی شد! بعد از حالت sci fi هم کم کم خارج شد و ژانر فانتزی رومنس بیشتر پیدا کرد.
    Even though the romance was really rich, I think the author could have finished the story magnificently in 2 books, three was too much.

توصیۀ کلّی اینه کسایی که ژانر فانتزی دوست دارن اینو خیلی دوست خواهند داشت. چون نقدهای دیگه اش همه میگفتن فوق العاده است و اینا، ولی من اونقدر تحت تأثیر قرار نگرفتم؛ که نشان از اینه که عجیب غریبی از خودمه
    ویرایش توسط Alice : 07-28-2015 در ساعت 08:25 PM

4. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

ما باز اومدیم :دی

این چند وقته دو تا کتاب رو گوش دادم. اولین تجربه هام در این راستا بودن، واسه همین خیلی مطمئن نبودم که بتونم. اما موفقیت آمیز بود!

A little history of Philosophy (Nigel Warburton)
    تاریخچه بسیار جمع و جور و خوب نوشته شده و خوب خونده شده ای از فلسفه بود. هر چپتر به 1 یا 2 نفر از فلاسفه مهم تاریخ می پرداخت، نظراتشون و کارهاشون. احتمالا در آینده باز مرورش کنم.

The Godfather (Mario Puzo)
    Holy mother of God! من همیشه از طرفداران سرسخت فیلمش بودم. 1ش رو ها. 2 بد نیست و 3 مزخرفه. 1 ولی عالیه! از دید من، بهترین فیلمیه که تا بحال دیدم. اما هیچ وقت نشد کتابشو بخونم. حس می کردم فیلمو دیدم، حوصله ام سر می ره یا اینکه بدون مارلون براندو و آل پاچینو که اصلا نمی شه! اما آخ آخ از این Joe Montegna که رسما همه شخصیتها رو با صداش بازی کرد. نامصب یه voice actor کامل بود!! داستان بسیار عالی و صدا پردازی بی نظیر باعث شد من فقط منتظر 10 دقیقه وقت باشم که بزنم بخونه. خیلی چسبید!

در اقدام بعدی، دو تا کتاب که اصولا برای بچه ها نوشته شده ان رو خوندم:
    Wind in the willows (Kenneth Grahame)
    داستان گوگولی چند تا حیوون که دم آب زندگی می کنن. دوستیها، سختیها، شادیها، تعریفها از خونه، .. خیلی شیرین بود.

Alice in Wonderland(Lewis Carroll)
    This is such a curious day!
    این هم از اونهایی بود که من همیشه تو فیلم و انیمیشن دیده بودم، اما کتابو نخونده بود. دیدم وقتشه دیگه! کلی شاد شدم XD دیوونه بازیهای خیلی خوبی داشت.

Pygmalion (George Bernard Shaw)
    آیا بانوی زیبای من رو دیدین؟ که اودری هیپبورن بازی کرده؟ این نمایشنامه ای که اون فیلم بر اساسش ساخته شده. هیگینز رو دوست می داریم! ابله بی ادب خوبیه XD
    ُSo should we ask this piece of luggage to sit or should we throw her out of the window?
    =)))

6. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    Graphic
    Alice آواتار ها
    نگارشها
    2,044

این چالشهای جدیدی که ایجاد شدن اخیرا، چیزای بدی نیستن،به شرطی که آدمی که شمارو به چالش میکشه قصدش خُرد و خاکشیر کردنتون نباشه
    خلاصه که تو یکی از این چالش ها دوستی منو دعوت به خوندن رمان If You Dare کرد. کُلّی هم تعریف کرد و گفت که خیلی جالبه و حتما خوشم میاد و اینا.
    منم یه پی دی اف دانلود کردم و نشستم که بخونمش...
    غافل از این که اون دوستمون منظورش If You Dare اثر Kresley Cole بوده که رتبۀ خوبی هم تو گودریدز داره و نه اونی که من دانلود کردم که نوشتۀ Evelyn Troy بود!!!
    50 Shades Of Grey رو که یادتونه شامل چه مسائلی میشد؟ اون هم در قالب سه کتاب 400 صفحه ای؟ این کتاب کلا 100 صفحه بود ولی 1000 برابر بیشتر از اون شامل این چیزا بود. *Puking*
    ولی اون 50 شیدزِ بدبخت حداقل یه حرفی برا زدن داشت نسبت به این!!! Dear God,this was pure bullshit!!! BULLSHIT!!!
    آخه قهرمان کودوم داستان می پذیره که دستور بقیه رو اجرا کردن و توسری خوری تو ذاتشه و از کشف این حقیقت هیجان زده میشه؟ خداوندااااااااا آبرو هر چی موجود مؤنثه برد این شخصیت اصلی.
    رفتم ببینم این دختره چیز درست حسابی واسه نوشتن داشته اصن،دیدم کلا سبکش همین بوده و دیگر هیچ. هیچ کودوم کاراش اگه طرفدار ژانر 3R0T!C نیستین، ارزش وقتتونو ندارن،والسلام

8. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    Graphic
    Alice آواتار ها
    نگارشها
    2,044

سه گانۀ اول Study نوشتۀ Maria V. Synder تموم شد!!!! سه گانۀ بعدیش با نام Soulfinders داره آروم آروم میاد کتاباش بیرون،فعلا اولیش اومده! ولی علی الحساب این پرداخت نه چندان کوتاه من به سری اول رو داشته باشین!

خب خب خب.من آخه اصن از کجا شروع کنم؟
    من خیلی وقت بود دنبال کتابای فانتزی نمیرفتم ولی 2 3 ماهی میشه که Goodreads کلید کرده هی میگه "بخون اینو" منم آخر سه گانۀ اولشو گرفتم که بخونم
    And I have never been happier with Goodreads fantasy book suggestions
    سری Study همۀ چیزهایی که یه خواننده تو یه کتاب فانتزی عالی میخوادو داره. شخصیت های متفاوت و واقعی، بـِیسِ داستانی فوق العاده، گره های عالی، همه چیز از همون اول برنامه ریزی شده و نویسنده نیومده (مثل سازنده های سریال Lost) سر هم بیاره داستانو دائم!
    درگیری قهرمان داستان، Yelena بین دو کشوری که نمیدونه به کودومش تعلق داره واقعا جالبه! یکی از این کشورها Ixiaست که یه دیکتاتوری تمام عیاره و داستان یلنا از اونجا شروع میشه و کشور دیگه Sitiaست که کاملا برعکس کشور اول، در حد آزاردهنده ای دموکراتیکه!
    داستان هم از جایی شروع میشه که یلنا توی هلفدونیِ ایکسیا منتظر روز اعدامشه اما روز اعدام بهش پیشنهاد میدن به جای مرگ، مسئولیت Poison taster ــِ فرماندۀ کشور رو به عهده بگیره. کسی هم که قراره همه چیزو یادش بده، Valek ،جاسوس و دست راست فرمانده و خطرناک ترین قاتل کشوره!
    شخصیت یلنا واقعا واقع گرایانه طراحی شده و همۀ ضعف هاش،نقطه های قوتش، ترسهاش و همه چیشو خواننده میتونه کاملا احساس کنه! قلب من تو خیلی جاهای داستان عملا از تپش وایمیساد واسه چند لحظه اونقدر که فوق العاده است روند داستان و تکامل شخصیتا!
    و جالب اینه بر خلاف بیشتر سری کتاب های اخیر، که از جلد دوم به بعد اونقدر قدرت مسحورکنندگی نداره کتاب، هم جلد دو و هم جلد سۀ کتاب کاملا خواننده رو راضی و در خیلی مواقع تو کف نگه میدارن! برای من اونقد اعتیاد آور بود که هر کودوم از کتاباش رو یه روزه تموم کردم!
    Anime Spoilerمتن پنهان: نیا تو اسپویل داره به شدت:
    Anime Spoilerمتن پنهان: میگم نیا:
    Anime Spoilerمتن پنهان: برو عقب اسپویل داره،این کتاب خیلی بهتر از اونه که واسه خودت اسپویلش کنی:
    Anime Spoilerمتن پنهان: ای خاک...:
    رابطۀ عاشقانۀ Valek و Yelena فوق العاده به جا و قشنگه و اونقدر خوب قاطی داستان شده که هیچ جوره نمیشد این دو تارو بدون هم دیگه تصور کرد! خیلی هنر میخواد آدم عشق رو قاطی داستان کنه ولی شور نکنه همه چیو! تحسین میکنم نویسنده رو
    پایان مجموعۀ اول هم فوق العاده بود!! یعنی هم حساسیت عجیبی داشت، هم همه چی همون طور که می بایست تموم شد مخصوصا که:
    Anime Spoilerمتن پنهان: جان هر کی دوس داری اگه نخوندی کتاب رو و میخوای بخونیش،نخون اینو:
    من عاشق فداکاری تو کتابهام. یلنا میخواست یه فداکاری خیلی بزرگ برای عزیزانش بکنه که از مرگ هم بدتر بود: زندانی شدن تو دنیای ارواح برای همیشه! واقعا خوشحالم که این طوری تموم نشد داستان و همه چی عالی پیش رفت و این که پایان خوشش اصن هندی نبود!!! خیلی خوب بود.

به شدت برام سوال شده که چرا این سری رو فیلمشو نمیسازن؟ واقعا بیشتر از خیلی کتابایی که فیلمشو ساختن، استحقاقشو داره!
    Anime Spoilerمتن پنهان: This is whom I would pick to star in the movie:

Raoul Bova در نقش Valek:

Marie Avgeropoulos در نقش Yelena:

من به شخصه کتاب اول رو به خاطر شکوفایی اون مسئله که تو اسپویلر اول نوشتم بیشتر دوست دارم و صد البته به خاطر اون همه زهرهای جالبی که یلنا باهاشون آشنا میشه! ولی وای وای وای خدایا لطفا بذار فیلمشو بسازن!
    دیگه بیشتر از این توضیح ندم برید بخونیدش انقد وب گردی نکنید به جا این کارا کتابای خوب بخونید
    منم برم سراغ مجموعۀ دومش که اولین کتابش تازه تو آمریکا چاپ شده و خدا میدونه بعدیش کی بیاد!

10. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

مدير بخش Pandora Hearts همکار بخش سریال های آسیایی APTA Fire Team Sh_shlove6 آواتار ها
    نگارشها
    4,448

من داشتم اخرین شاگرد کتاب چهارمش رو میخوندم که از وسطش دیگه کشش پیدا نکردم ادامه بدم ، نمیدونم چرا! احساس میکنم بعد از قضیه رابطه استاده و خون اشامه دیگه سوالی ندارم از نویسنده :دی البته داستان مادرش رو هم که گفتن اونم نکته ای بود ، که گفته شد دیگه :دی
    تو مسافرت یه جا کتاب کنت مونت کریستو رو گرفتم و یکم خوندم ولی انقدر بابام تعریف کرده داستانشو دیگه میدونم چی میشه حال ندارم ادامه اش بدم :دی
    خلاصه همینجوری موندم تا یه کتاب چشمم رو بگیره برم سراغش :دی

12. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

****** هنرآموز مانگا ****** مدير بخش مانگا Yotsubato آواتار ها
    نگارشها
    1,235

تنها چیزی که خوندم این چند وقت مجله داستان همشهریه.

14. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    Graphic
    Alice آواتار ها
    نگارشها
    2,044

نقل قول نوشته اصلی توسط Yotsubato نمایش پست ها
    تنها چیزی که خوندم این چند وقت مجله داستان همشهریه.
    Wish I could do the same به جاش هر دفعه یه سری میخونم،درگیرش میشم،میگم "دیگه بسه بذار یه هفته بگذره بعد یه چی دیگه شروع کن" ولی باز میرم سر یه چی دیگه، اونقد این کارو ادامه میدم تا کور شم
    --------------
    اینم واسه این که این پست اسپم نباشه،پیروی پست قبلیم در ارتباط با مجموعۀ دوم Study. سری Soulfinder:

مثل این که قراره سه جلد باشه با نامهای:

1- Shadow Study

2- Night Study

3- Dawn Study

من فعلا اولی رو گیر آوردم که بخونم. اینم دسکریپشن گودریدز راجع بهش:

Anime Spoilerمتن پنهان: حاوی اسپویل از مجموعۀ قبل:
    When Yelena was a poison taster, her life was simpler. She survived to become a vital part of the balance of power between rival countries Ixia and Sitia.

Now she uses her magic to keep the peace in both lands—and protect her relationship with Valek.
    Suddenly, though, dissent is rising. And Valek’s job—and his life—are in danger.
    As Yelena tries to uncover her enemies, she faces a new challenge: her magic is blocked.And now she must find a way to keep not only herself but all that she holds dear alive.

A CHRONICLES OF IXIA NOVEL

‘A compelling new fantasy series’ – Rhianna Pratchett, SFX on Poison Study

راستی اگه PDF هر کودوم از کتابایی که میذارم رو میخواین، بگین، زیپ میکنم مجموعه هارو میفرستم چون بعضی از این کتابا پیدا کردنشون خیلی سخت بود،زحمت کمتر میشه.

16. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

***** مدير بخش سينما ***** (در مرخصی) Kaveh آواتار ها
    نگارشها
    2,565

سه گانۀ اول
    Study نوشتۀ Maria V. Synder تموم شد!!!! سه گانۀ بعدیش با نام Soulfinders داره آروم آروم میاد کتاباش بیرون،فعلا اولیش اومده! ولی علی الحساب این پرداخت نه چندان کوتاه من به سری اول رو داشته باشین!

وسوسه شدم و می خوام بخونم! به سختی کتاب صوتی اونو پیدا کردم ... امشب یه قسمت گوش می دم ---> Maria V. Snyder - Poison Study
    شبی مصمم شدم یکی از ترکرهای خصوصی در زمینه کتاب صوتی عضو شوم ... چنانچه موفق شوم همین بخش اطلاع رسانی می کنم و برای بقیه دعوت نامه ارسال خواهم کرد ...

این چند وقت فقط به به کتاب صوتی نایت ساید گوش می دادم و خیلی وقته کتاب یا رمان جدید نخوندم
    All good work is done the way ants do things, little by little
    پیام من این است که
    نباید ناله کرد ،نباید غمگین بود
    بلکه باید استوار بود ، بلکه باید عاشق بود
    بلکه باید غم را از درون و از دل برون کرد
    و در مقابل سختی ها ، رنج ها و ظلم ها ایستاد

18. 3 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

****** هنرآموز مانگا ****** مدير بخش مانگا Yotsubato آواتار ها
    نگارشها
    1,235

me به جاش هر دفعه یه سری میخونم،درگیرش میشم،میگم "دیگه بسه بذار یه هفته بگذره بعد یه چی دیگه شروع کن" ولی باز میرم سر یه چی دیگه، اونقد این کارو ادامه میدم تا کور شم
    نکته همینه که من عاشق این درگیر شدن با دنیای داستانم و ترجیح میدم داستانی بخونم که تا اخر عمر یادم بمونه مثل خیلی از کتابایی که تو دوره نوجوانیم میخوندم و انقدر گرفتارش میشدم که بلافاصله بعد از تموم کردنش باید یه دور دیگه میخوندم و باز هم سال دیگه میخوندم و بازم سال بعدش و ... بعضی از این کتابا رو یعنی 10 باری میخوندم .

20. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    2,565

وسوسه شدم و می خوام بخونم! به سختی کتاب صوتی اونو پیدا کردم ... امشب یه قسمت گوش می دم ---> Maria V. Snyder - Poison Study
    بهتر از اونی بود که فکر می کردم. بنظرم ۵ یا ۶ چپتر گوش کردم ... حدود ۹۰ دقیقه - جذاب بود !

اینکه کاراکتر اصلی دختر است جالبه - بنظرم اکثر کتابایی که خوندم کاراکتر اصلی پسر بوده ...

اول- اسم کتاب خیلی بنظرم مسخره امد! ولی الان فهمیدم یعنی چی ! تا باشه از این درسا !!!

راوی داستان خانمه و بنظرم خوب داستان را روایت می کند ...

اونقد این کارو ادامه میدم تا کور شم
    پیشنهاد می کنم گوش دادن به کتابای صوتی شروع کنی ... خیلی راحت تر از خواندن است و چشمات اذیت نمی شن ... خودم موقع خواب کتاب صوتی گوش می دم

22. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    Graphic
    Alice آواتار ها
    نگارشها
    2,044

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh نمایش پست ها
    بهتر از اونی بود که فکر می کردم. بنظرم ۵ یا ۶ چپتر گوش کردم ... حدود ۹۰ دقیقه - جذاب بود !

اینکه کاراکتر اصلی دختر است جالبه - بنظرم اکثر کتابایی که خوندم کاراکتر اصلی پسر بوده ...

اول- اسم کتاب خیلی بنظرم مسخره امد! ولی الان فهمیدم یعنی چی ! تا باشه این درسا !!!

راوی داستان خانمه و بنظرم خوب داستان را روایت می کند ...

پیشنهاد می کنم گوش دادن به کتابای صوتی شروع کنی ... خیلی راحت تر از خواندن است و چشمات اذیت نمی شن ... خودم موقع خواب کتاب صوتی گوش می دم
    سری Study اصن خیلی خوبه!!! خوشحالم خوشت اومد
    بدم نمیاد صوتی گوش بدم، سایتی که ازش میگیری رو لطفا همینجا بذار کاوه سان که بچه ها هم استفاده کنن.

24. 3 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    2,565

سری Study اصن خیلی خوبه!!! خوشحالم خوشت اومد

بدم نمیاد صوتی گوش بدم، سایتی که ازش میگیری رو لطفا همینجا بذار کاوه سان که بچه ها هم استفاده کنن.
    ممنون از معرفی شما

دیروز به سختی کتاب سم شناسی !!! پیدا کردم ولی الان یه ترکرخصوصی شناسایی کردم که مرکز دانلود کتاب صوتی است همین امروز ساعت ۱۸ به بعد هم یه برنامه دارن برای ثبت نام - شما هم بیا ببینیم کدام یکی از ما می تونه دعوت نامه بگیره هرکس گرفت بقیه رو هم دعوت کند :
    اخطار : محتوای ویژه کاربران
    برای دیدن این محتوا باید وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید.
    اخطار : محتوای ویژه کاربران
    برای دیدن این محتوا باید وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید.
    کسی می دونه IRC channel چیه ؟
    میگن Come chat with us in our main IRC channel تا بریم چندتا سوال جواب بدیم تا دعوت بشیم ؟! حالا امروز عصر من میرم - شماها هم امتحان کنید ... مرکز اصلی همین اینجاست برای دانلود کتاب صوتی

وگرنه خودم برای کتاب صوتی همش سرچ می کنم تا ببینم کدام یکی از ترکرهای باز - آن کتاب را دارد ولی ترکر خصوصی یه چیز دیگه است ...

از طرفی دارم می گردم ببینم کسی هست تا دعوت نامه what.cd برام ارسال کند ... چندجا گفتم ببینم کسی پیدا میشه - این یکی هم خیلی خفن و خوبه ... حالا اگر راهی پیداکردم به شماها هم خبر می دم

26. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    2,565

اعتیاد اصلا خوب نیست

خیلی وقت بود اینقدر یه کتاب برام جذابیت نداشت! البته خیلی وقته کتاب نمی خونم !

کاور کتاب poison study در ترجمه نسخه ژاپنی : ( دختر چشم سبز ما، اسم سختی دارد ولی جالب ---> یلنا مثل سلنا می مونه! )

امیدوارم انیمه اینو بسازن ! خیلی خوش ساخت و قشنگ میشه !

“Trusting is hard. Knowing who to trust, even harder.”
    Maria V. Snyder, Poison Study

28. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم
    Graphic
    Alice آواتار ها
    نگارشها
    2,044

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh نمایش پست ها
    اعتیاد اصلا خوب نیست

خیلی وقت بود اینقدر یه کتاب برام جذابیت نداشت! البته خیلی وقته کتاب نمی خونم !

کاور کتاب poison study در ترجمه نسخه ژاپنی : ( دختر چشم سبز ما، اسم سختی دارد ولی جالب ---> یلنا مثل سلنا می مونه! )

امیدوارم انیمه اینو بسازن ! خیلی خوش ساخت و قشنگ میشه !

“Trusting is hard. Knowing who to trust, even harder.”
    Maria V. Snyder, Poison Study

دیگه معلومه چقد خوب بوده که 2 صفحه آخر این تاپیک راجع بهش حرف میزدیم
    خیلی جالبه این دختره که تو کاور ژاپنیشه خیلی شبیه همون بازیگرس که من صفحه قبل تو پست اولم راجع به Study زدم به عنوان هنرپیشۀ مناسب نقشش!!!
    همه آرزو دارن یا فیلمش در بیاد یا انیمه اش یا سریالش یا بالاخره یه کاریش بکنن دیگه،حیف داره میشه

----

چند روز پیش یکی از کتابایی که قرار بود 2015 منتشر شه تو اروپا و اینا بالاخره pdfش اومد. حتی قبل از این که کتابش در بیاد راجع بهش خیلی نقد های مثبت نوشته بودن و هی میگفتن خیلی اجتماعیه و این صحبتا.
    نام این کتاب The V-Girl و نوشتۀ Mya Robarts ـه که نمرۀ بسیار خوب 4.4 از خواننده هاش تو Goodreads و 4 ستاره در Amazon گرفته. دیروز کتابش رو به زور پیدا کردم و خوندم و حالا نکات مثبت و منفیشو اومدم بریزم تو تاپیک =))

اول همه جریان داستان اینه که Lila در آمریکای جدیدی زندگی میکنه که در جنگ بین دو فرقۀ 30یاسی مختلف،به نابودی کشیده شده. یکی از این فرقه ها سربازان خودشو ژنتیکی enhance میکنه و اونهارو قوی تر و هیولاوار میکنه و همون فرقه الان داره جنگو میبره.
    اما side effect ــِ بدی که این دستکاری ژنتیکی داره اینه که برخی نیازهای سربازانو بیشتر میکنه و برای همین دولت به سربازان اجازه میده که هر زمانی که میخوان، از شهروندای عادی برای رفع نیاز خودشون استفاده کنن،حتی اگه بر خلاف میلشون باشه. Which is actually r@pe.
    در همچین جامعه ای که کاری به این کثیفی کاملا پذیرفته شده است، لیلا باید بجنگه تا امنیت خودش و خانواده اش رو حفظ کنه! این وسط اون با یه فرماندۀ نظامی ملاقات میکنه و تغییرات زیادی در برنامۀ هر جفتشون پیش میاد
    حالا بریم سر نقد. which is both positive and negative.
    من انتظار داشتم که داستان با این همه تعریف و نقدهای مثبت و طرفدار، بیشتر به جنبۀ Heroic و جنگ و ایجاد تغییرات و اینا پرداخته باشه! ولی برام سورپرایز ناخوشایندی بود که اصلا این طور نبود! بیشتر چیزی که توش میخونیم وحشت قابل درک لیلا از بلاییه که ممکنه سرش بیاد و جستجو برای راه حلیه که اگه این اتفاق براش افتاد دچار دیوانگی نشه. ترسش خیلی خوب توصیف شده بود و باعث میشد خواننده همدردی کنه باهاش ولی یکم بیش از حد راجع بهش صحبت کرده بود. کسی که انقد میترسه باید دنبال تغییر باشه نه فرار. اگر بگیم این موضوع 40% متن رو تشکیل میده، 20% رو هم نویسنده اختصاص داده به پرداختن به گروه های شورشی ای که دارن شکل میگیرن برای مقابله با این زورگوها. این مقدار برای یه کتاب Dystopia خیلی کمه! شکل گیری شورش و نقشه هاشون خیلی باید قوی تر توصیف میشد به نظرم. شورشی هامون تو کتاب مثِ ماست میمونن، فقط بلدن برن ریل های راه آهن رو بترکونن :| حالا جدا از این بحث میمونه 40% بقیۀ متن که کلا Romance بود.
    رابطۀ Rey که دوست صمیمی لیلاست با لیلا واقعا خیلی قابل باوره. نامزد رِی مُرده و رِی با احساس پوچ بودن و اینا به لیلا پناه میاره که اصلا کار درستی نیست ولی تقریبا تو داستان اجتناب ناپذیر بود. با وجود ابراز علاقۀ رِی به لیلا،مشخصه که بیشتر میخواد جای خالی نامزدش رو با یه آدم آشنا پر کنه و خود لیلا رو دوست نداره به اون صورت. از طرف دیگه ما فرمانده Aleksey رو داریم که برای رسیدن به لیلا داره همۀ عادتهای قدیمیشو ، خیلی از ویژگی های شخصیتشو میذاره کنار ولی هنوز به خاطر دستکاری ژنتیکی ای که روش انجام شده، لیلا نمیتونه باورش کنه. این رابطۀ پیچ پیچی این سه تا شخصیت خیلی قوی نوشته شده به نظرم.
    اما!!!
    The one thing that lessens my interest in a book?
    توصیف رک و راست و بیش از اندازۀ صحنه های 3R0T!C. یعنی Goddammit Woman، این رمان میتونست واقعا جالب باشه و اکشن تر!!! آخه چرا با این چیزا شورش میکنی؟ واقعا داستانش پتانسیل یه sci-fi ـِ خوب شدن رو داشت ولی با وجود این تکه های خاک برسری ، I would rate it 3 stars in goodreads,definitely not 4.4! اَه اَه اَه. ایش.
    و پایانش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اگه یه دنباله واسه اش بنویسه و این گندایی که زده رو اصلاح کنه خوبه ولی ending ـِ کتاب به هیچ جایی نرسید تقریبا!!!
    Anime Spoilerمتن پنهان: حاوی اسپویل / اندینگ:
    آخرش لیلا و الکسی یه راه دررو پیدا میکنن که لیلا مثل بقیه اون بلا سرش نیاد و همیشه پیش الکسی باشه تو همۀ سفرهای کاریش و اینا،بدون این که بقیه بفهمن!
    But what about other people you ask?
    هیچی همین جوری به زندگیشون تحت ظلم ادامه میدن :| هیچ کیم نمیخواد Revolution ای چیزی راه بندازه و از این ستم خلاصشون کنه! GrRRrrrrRrrr

در کل اگر قرار باشه دنبالۀ کتابو بنویسه نویسنده و دیگه انقد با مسائل خاک بر سری شورش نکنه و اکشنشو بیشتر کنه، خوندن کتاب بد نیس نکات مثبت زیادی داره، ولی در غیر این صورت سراغشم نگیرید.

30. 7 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال