Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 54 از 58 نخستنخست ... 4445253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 796 تا 810 , از مجموع 862

موضوع: الان دارید چه کتابی میخونید؟

مدیر بخش هنر داستان نویسی نویسنده برتر hamed 128 آواتار ها
    نگارشها
    515

پاسخ : الان دارید چه کتابی میخونید؟

خب من بالاخره اومدم تا از دوست خوبمون صادق هدایت بگم.
    کتابایی که توی این دوره خوندم، اینا بودن:
    1.بوف کور
    2.تاویل بوف کور
    3.سه قطره خون
    4.سگ ولگرد
    5.زنده به گور
    6.سایه روشن
    7.توپ مرواری
    8.حاجی آقا
    9.ولنگاری
    و البته علویه خانم رو هنوز نخوندم ولی فکر نمی کنم بخواد خیلی تغییر بنیادینی توی طرز تفکرم بده. پس بریم سراغ هدایت.
    من اولین تصویری که از هدایت داشتمو اول شرح بدم. توی بچگی هدایت برای من یه آدمی بود که قبل از خوندن داستاناش همیشه با کلمات کمونیست، پوچ گرا، پیچیده و مخصوصا این تعریف که با خوندن کتاباش خیلیا دست به خودکشی زدن، برام شناخته می شد. تا حدی که تعریف معلم فارسیمون یه آدم تاریک و مشکل دار و ضد دین بود که خوندن کتاباش توصیه نمیشه.

میشه گفت تا حدی میشه به این تعریف کلیشه ای تن داد اما اگه زیاد اشتیاقی به ادبیات نداشته باشین. این تعریفیه که در هر صورت حجم انبوهی از متنایی که به خدا تیکه انداختن و گاها حتی تیکه هم ننداختن رو به خاطرش به اسم هدایت توی شبکه های اجتماعی منتشر می کنن.
    ولی اگه من بخوام نظر شخصی خودمو درباره ی هدایت بگم، اینطور شروع می کنم:
    هدایت برای من دو تا بعد داره: بعد نوشتار و بعد فلسفه ی شخصی.
    توی بعد اول هدایت یه نویسنده ی فوق العاده نیست. خیلی از داستاناش روایت یا تکنیک خاصی ندارن. خیلیا تکرارین. شخصیت پردازیا همیشه یه خلا رو توی خودشون دارن. فضاپردازیا بهترن البته.
    توی مسئله ی روایت همیشه داستانو فدای طرز تفکرش می کنه. طرز تفکری که پایین تر بهش اشاره می کنم، توی تمام آثارش به راوی چسبیده و داستان همیشه تعریف میشه و نشون داده نمیشه. پیرنگش گاها به خاطر همین طرز تفکر و اینکه هر طوری بوده میخواسته به نتیجه ی خودش برسه ضعف داره. مجموعه اتفاقایی که گاها از نسخه هالیوودی ترین داستانا هم هالیوودی تر اتفاق می افتن.
    من در حال حاضر برای تک تک این حرفا به راحتی می تونم از بین داستانا شاهد بیارم.
    البته اینا منهای بوف کوره که تقریبا سبک متفاوتی داره اما هنوزم خیلی از نکات تکنیکی(منهای روایت) توش به چشم میخوره.
    البته به عنوان پایان بندی باید به این نکته اشاره کرد که هدایت شاید اولین نفری بوده که داستان کوتاه رو توی ایران به سبک رایجش توی غرب و با فاصله ی محسوس از اشکال سنتی ای مثل حکایت و قصه نوشته. کاری که جمالزاده نتونسته بود توی غالب نوشته هاش انجام بده و از شروع کننده های این نوع نوشتار بوده. هر چند جدا از چیزایی که در مورد تقلب توی آثارش میگن( که من چون خودم داستانای اصلی رو نخوندم، چیزی ازش نمی گم) اما میشه گفت با توجه به اینکه هدایت یه انسان متجدد بوده و صد سال بعد آلن پو، چندین سال بعد از کافکا و توی دوران همینگوی، فاکنر و امثال اینا که از مشهورترین نویسنده هایی هستن که هر نویسنده ای میخونتشون، زندگی می کرده، ازش انتظار بیشتری نسبت به جمال زاده توی نوع نوشتارش می رفت.

قسمت دوم که بنابر نوع داستاناش خود هدایت هم دوست داشته جزء جدایی ناپذیر بررسیش باشه، فلسفه ی فکریشه.
    توی این قسمت تقسیم بندیای من به خاطر نوع شناختم از هدایت و میزان اطلاعاتم از علوم اجتماعی (که متاسفانه ایده آل نیست)، شخصی تر میشه.
    من فلسفه ی فکریشو بازم به دو دسته تقسیم می کنم: بخش اجتماعی و بخش شخصی.
    علت این تقسیم بندی اینه که هدایت توی فلسفه ی اجتماعیش (جدا از درست و غلط بودنش) داره چیزیو با دلایلی که تا حدی مورد درک (نه قبول) جامعه و منطقه ارائه میده. توی بخش شخصیش این دلایل منطبق نوع فکر شخصی هدایته که با منطق معمول جامعه زیاد در ارتباط نیست و راستش بیشتر اعصاب آدمو خورد می کنه.
    قسمت اول از فلسفه ی فکری هدایت رو من چیزای تعریف شده ای مثل جبرگرایی، اتفاق، تقبیح خرافه پرستی، پوچ گرایی و غش کردن بین دو فکر «حالا که هیچی نیست خوش باش» و «حالا که هیچی نیست، نباش» تعریف می کنم.
    شخصیتای هدایت توی اکثر قریب به اتفاق آثارش آدمایین که توی چنگال چرخ روزگار گیر افتادن. مهم نیست بالا برن، اشتباه کنن، خودشونو تصحیح کنن، بخوان جبران کنن...مهم نیست چجوری. در هر صورت بند یه اتفاق اغلب ناخوشایند میشن که تمام طرحشونو بهم میریزه و معمولا شخصیت اصلی رو به فلاکت جسمی و مرگ و یا فلاکت روحی و بدبختی میندازه. این تلاش هدایت تا حدی برای اینکار زیاده که رسما منطق داستانو میبره زیر سوال. توی چند ثانیه، جهانو زیر و رو میکنه که هر طور شده این سرنوشت باشه که تصمیم می گیره و خیلی وقتا هم موفق نمیشه منطق قابل قبولی رو ارائه بده.
    هدایت درباره ی تحقیر خرافه پرستی هم فعاله. درسته که زیاد خودشو به طرز فکر جامعه ی شلوغ غربی نزدیک نمی کنه ولی از هر فرصتی هم استفاده می کنه که نوع نگاه و نظام زندگی ای که هیچ جایی از تفکر نداره و گاها به خاطر این خیلی سنگدلانه یا احمقانه ست رو بهش حمله کنه. و حتی اگه بعضی وقتا بی منطق باشه میشه گفت الزاما نگاه بدی نیست و میتونه مفید و روشنفکرانه باشه. اما مشکل از جایی شروع میشه که من بهش میگن فلسفه ی شخصی.
    البته این کلمه ی شخصی نه به خاطر اینه که هدایت ازش توی داستاناش استفاده نمی کنه (که خیلی هم استفاده می کنه)؛ بلکه به خاطر اینه که شخصا نمی تونم دلیلی به جز اینکه از یه منطق شخصی نشئت گرفته براش قائل بشم.
    هدایت همیشه به گیاهخوار بودن مشهوره. فواید گیاهخواری رو هم که همه بهش ارادت داریم.( البته به وضوح یه کسایی که بهش عمل می کنن زیادتر از ماها ارادات دارن.به شخص خاصی اشاره نمی کنم :دی)
    منهای این بحث گیاهخواری اگه بخوایم صحبت کنیم، چیزی که برای من توی این قسمت از دسته بندیم باقی میمونه، تنفر شدید از اعراب، نژادپرستی، به مرحله ی تقدس رسوندن ایران باستان، ناسیونالیسم و حتی شوونیسم، دین ستیزی و امثال این چیزاست که بازم جدا از درست و غلط بودنش اینو قابل درک میکنه که چرا توی یه زمانی هدایت تمجید شده، یه زمانی تقبیح شده و نهایتا هم الان به یکی دیگه از ارکان شبکه های اجتماعی در کنار شریعتی و گاندی و کورش بزرگ تبدیل شده.
    من نظر خاصی درباره ی این طرز تفکر جز اینکه تا حد زیادی قرون وسطاییه، نمی دم. اما این نکته وقتی مهم میشه که تمام داستانای هدایت ازش یه سهمی بردن. شما فقط لازمه اسم سید و حاجی و کربلا و هر چیزی که نشانه ای از این چیزاست رو بشنوین تا خیلی راحت شخصیتای مثبت و منفی و عاقبتشونو حدس بزنین و از جایی که هدایت هم هیچ تلاش خاصی برای پیچش توی داستان به خرج نمی ده، همیشه حدستون درست از آب درمیاد و خب این افتضاحه.

برای جمع بندی هدایت همیشه با این ضعف و مشکلا درگیره به نظر من و اینکه آیا میتونه داستانو با اینهمه دغدغه به سلامت به مخاطب برسونه غیر ممکن نیست ولی سخته. و این غیر ممکن نبودنش هم به خاطر حجم آثارش و نوع تفکر مخاطبشه.
    به خاطر همین برای توصیه ی نهایی اگه دغدغه ادبیات یا پژوهش و بررسی ندارین و فقط میخواین داستان خونده باشی یا با یه نویسنده صاحب سبک و آثار خوبش آشنا بشین، از توصیه یکی از دوستام استفاده می کنم که اول بوف کور، تاویل بوف کور و سه قطره خون رو فارغ از مانورهایی که روی هدایت میدن رو بخونین و اگه مشتاق بودین با بقیه ی داستانا ادامه بدین چون هدایت اونقدر که انتظار دارین خاص یا ناب نیست.

به کسایی که تونستن همه ی این متنو بخونن، تبریک میگم. شما احتمالا از پس سختترین مشاغل جهان بر میاین. :دی
    ببخشید اگه وقتتونو گرفتم. اگه هر نظری داشتین خوشحال میشم درباره ش صحبت کنیم و مرسی.

پ ن: من فقط یه چیزیو متوجه نمیشم درباره ی هدایت و اونم نزدیکیش به حزب توده بوده. تا حدی که با بعضی از هسته ی اصلی 53 نفر دوستی داشته و زمان سوقصد به شاه و دستگیری هسته حزب میخواستن دستگیرش کنن. هر چند به خاطر اینکه هیچوقت عضو رسمی نشد، کاریش نکردن. کمونیست بودن هدایت از جهت دین ستیزی و تجدد و رد خرافه پرستی قابل درکه ولی نوع تفکرش به هیچ وجه به روحیه جمعی و برنامه ایده آلیستی کمونیستا نمی خوره.

You hold your every breath
    but life is for the living, in the water
    You feel that you should run, but where are you to hide
    in the water

2. 10 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

APTA Member ~Arha آواتار ها
    نگارشها
    10

من دیروز محاصره ی مکینداو ( جلد شیش کار آموز رنجر) روتموم کردم.
    الانم آخرای جلد دوم دریای زمین (گور های آنتوانم)

4. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

***** مدير بخش سينما ***** (در مرخصی) Kaveh آواتار ها
    نگارشها
    2,565

کتاب Clockwork Angel (The Infernal Devices #1 شروع کردم ... فکر نمی کردم خوشم بیاد ... ولی بدک نیست !

الان چک کردم مثل اینکه به این ترتیب باید خواند :
    City of Bones
    City of Ashes
    City of Glass
    Clockwork Angel
    City of Fallen Angels
    Clockwork Prince
    City of Lost Souls
    Clockwork Princess
    City of Heavenly Fire

به دلیل اینکه :
    From Clockwork Angel on, both series kind of intertwine and some things are foreshadowed in one series that is going to happen in the other. This way you're reading it as Cassandra Clare intended the story to unfold, and you won't be accidentally "spoiled" for one series. :)

به هرحال احتمالا همینو ادامه بدم ... البته یه جوریه که شاید دراپ کنم ولی هنوز معلوم نیست

Anime Spoilerمتن پنهان: مثل اینکه مانگا هم دارد !!!!!!:

داشتم دنبال عکس کاور انیمه می گشتم که این امد بالا :

کسی می دونه جریان چیه ؟ خاک وچوک!!! کسی می دونه از کجا باید مانگا اینو گرفت ؟ اصلا شماها مانگا از کجاها می خونین ؟

All good work is done the way ants do things, little by little
    پیام من این است که
    نباید ناله کرد ،نباید غمگین بود
    بلکه باید استوار بود ، بلکه باید عاشق بود
    بلکه باید غم را از درون و از دل برون کرد
    و در مقابل سختی ها ، رنج ها و ظلم ها ایستاد

6. 10 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

APTA Member ~Arha آواتار ها
    نگارشها
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh نمایش پست ها
    کتاب Clockwork Angel (The Infernal Devices #1 شروع کردم ... فکر نمی کردم خوشم بیاد ... ولی بدک نیست !

الان چک کردم مثل اینکه به این ترتیب باید خواند :
    City of Bones
    City of Ashes
    City of Glass
    Clockwork Angel
    City of Fallen Angels
    Clockwork Prince
    City of Lost Souls
    Clockwork Princess
    City of Heavenly Fire

به دلیل اینکه :
    From Clockwork Angel on, both series kind of intertwine and some things are foreshadowed in one series that is going to happen in the other. This way you're reading it as Cassandra Clare intended the story to unfold, and you won't be accidentally "spoiled" for one series. :)

به هرحال احتمالا همینو ادامه بدم ... البته یه جوریه که شاید دراپ کنم ولی هنوز معلوم نیست

Anime Spoilerمتن پنهان: مثل اینکه مانگا هم دارد !!!!!!:

داشتم دنبال عکس کاور انیمه می گشتم که این امد بالا :

کسی می دونه جریان چیه ؟ خاک وچوک!!! کسی می دونه از کجا باید مانگا اینو گرفت ؟ اصلا شماها مانگا از کجاها می خونین ؟

ترجمه فارسیش اومده یا داری اینگیسی میخونی؟
    فیلمشو دیدی؟ مزخرف بود ولی از داستانش خوشم امد
    راستی داستانش اینگلیسیه مانگاش از کجا اومده؟

8. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    2,565

ترجمه فارسیش اومده یا داری اینگیسی میخونی؟
    فیلمشو دیدی؟ مزخرف بود ولی از داستانش خوشم امد
    راستی داستانش اینگلیسیه مانگاش از کجا اومده؟
    در مورد کتاب : فارسی نه ... کتاب صوتی به زبان انگلیسی گوش می دم ... به دلیل اینکه ترتیب کلی رعایت نکردم در ابتدا کمی سخت بود تا با داستان همراه بشم ولی کم کم بهتر شد ... فقط سه سری The Infernal Devices دانلود کردم ...
    در مورد فیلم : کلا هرچی فیلم از روی کتابا می سازن به پای خود کتاب نمیرسه! مثلا کتاب نیروی اهریمنیش فوق العاده ولی فیلم خوبی برای اون نساختن!
    در مورد مانگا : چی بگم باید یکی از دوستای مانگا خوان نظر بده ... شاید هم فن آرت و مانگا نیست!؟

البته چندتا از پست های goodreader خوندم به نوعی متوجه شدم این کتاب برای من ننوشتن! حالا یه چندتا چپتر دیگه گوش می دم تا ببینم چی پیش میاد ...

تصمیم گرفتم شبی سری دوم کتاب Jack Reacher Series شروع کنم به این دلیل که بنظرم واقعی تره و چیزای جدیدی می تونه در مورد دنیای واقعی به ما یاد بده ولی زیادی هیجان دارد ... اسم کتاب Die Trying

10. 10 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    2,565

کاراگاهی، وهم آلود، تم تاریک و طنز، هیجانی، غیر منتظره و فانتزی ای که باهاش مخلوط شده! اصن چی میمونه دیگه! خدااا XDDDDDDDDDDDDDD
    همینا که آنی ساما گفت ... کتاب خوبیه ... به همه دوستان پیشنهاد می کنم کتاب صوتی نایت ساید گوش بدن - فوق العاده است

تصمیم گرفتم شبی سری دوم کتاب Jack Reacher Series شروع کنم به این دلیل که بنظرم واقعی تره و چیزای جدیدی می تونه در مورد دنیای واقعی به ما یاد بده ولی زیادی هیجان دارد ... اسم کتاب Die Trying

حیف از اینکه داستان های جک ریچر قابل پیشبینی است ... بدک نیستا ولی به دراپ شدن خیلی نزدیک شده .

به دلیل حساسیت مزمن به شیپ شیفتر ( تغییر شکل دهنده ها ) - کتاب دراپ شد.

چند وقتی یه بار کتاب کیمیاگر میگیرم دستم و یه چپتر می خونم ... با این کتاب کلی خاطره دارم

کتاب نایت ساید به دلیل اینکه چند فصل پشت سرهم گوش داده بودم و دیگه می خواستم استراحت کنم گذاشته بودم کنار !!! شبی دوباره میرم نایت ساید

12. 11 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    2,565

کتاب صوتی گرافیکی Mistborn - The Final Empire شروع کردم. ( گرافیکی یعنی A movie in your mind به زبون خودمونی یعنی علاوه بر صدای راوی! صداهای دیگه هم در کتاب صوتی داریم مثل صدای بسته شدن در یا اینکه چندتا گوینده داریم و از این دست نوآوری ها !!! به هرحال همون حالت عادی بهتر بود! این یعنی چی داری به صدای راوی گوش می دی یهو صدای جک و جونور از بلندگو بلند میشه! )

تا الان خوب بوده ... نصف شبی به جای جالب رسیدم امدم یه چپتر دیگه از روی کامپیوتر بردارم و گوش بدم !

Anime Spoilerمتن پنهان: روی جلد کتاب صوتی گرافیک:

ویرایش توسط Kaveh : 12-13-2015 در ساعت 10:01 AM

14. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    2,565

کتاب صوتی گرافیکی Mistborn - The Final Empire شروع کردم ...
    کتاب خوبیه ... امشب جلد دوم شروع می کنم ... با عنوان Mistborn: The Well of Ascension

Anime Spoilerمتن پنهان: وین ساما:

وین عزیز + کلسیر

16. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

****** هنرآموز مانگا ****** مدير بخش مانگا Yotsubato آواتار ها
    نگارشها
    1,235

بنا به پیشنهاد دوستان کتاب صوتی غول مدفون ایشیگوری رو گوش میکنم. هنوز چیز خاصی نمیتونم بگم . ظاهرا جزو مهم ترین کتابای 2015 انتخاب شده بوده.کتاب صوتی گوش کردن کار سختیه غیر از این که انگلیسی حرف زدنش کارو سخت میکنه من تمرکز حواس ندارم یهو میبینم کلی جلو رفت من هیچی نشنیدم.مشکلی که همیشه سر کلاس درس هم داشتم

18. 11 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    2,565

کتاب صوتی گوش کردن کار سختیه غیر از این که انگلیسی حرف زدنش کارو سخت میکنه من تمرکز حواس ندارم یهو میبینم کلی جلو رفت من هیچی نشنیدم.مشکلی که همیشه سر کلاس درس هم داشتم

گوش دادن به کتاب صوتی ---> صدای راوی و چگونگی انتقال داستان خیلی مهم و تاثیرگذار است.

برای مثال الان چند شبه دارم
    نسخه صوتی معمولی (تک راوی)
    Mistborn: The Well of Ascension گوش می دم!
    اینقدر راوی بیخیال و تاریخ وار حرف میزنه که می خواستم کتاب دراپ کنم
    ولی رفتم نسخه صوتی گرافیکی
    Mistborn: The Well of Ascension گرفتم ، خیلی خیلی بهتره ...
    خصوصا جلد اول کتاب
    Mistborn همین نسخه صوتی گرافیکی گوش داده بودم و خیلی مزه داده بود.

یا اینکه کتاب The martian به دلیل اینکه روایت صوتی موفقی نداشت ---> دراپ شد.

فقط تاکید کنم که حتما صوتی گرافیکی بهترین نیست. مثلا نایت ساید یا سری کتاب های study کتاب صوتی معمولی (تک راوی) گوش دادم و خیلی مزه داد به این دلیل که روای داستان به صورت حرفه ای و قشنگ تغییر صدا می داد و دلنشین و با هیجان داستان نقل می کرد.به هرحال نسخه صوتی می تونه یه کتاب خوب بالا ببرد یا خیلی راحت زمین بزند ...
    ویرایش توسط Kaveh : 12-30-2015 در ساعت 12:40 AM

20. 10 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    2,565

جلد دوم کتاب
    Mistborn همون
    The Well of Ascension تمام شد. خوب بود. نسخه صوتی گرافیکی خیلی خوبی دارد. کتاب خوبیه یعنی پیشبینی رویدادها سخته ... از طرفی این نسخه صوتی گرافیکی اعتیادآور است یه شب 5 ساعت گوش دادم! به همین دلیل فعلا سراغ جلد سوم
    Mistborn نمیرم!

دیشب جلد دهم نایت ساید شروع کردم بعد از مدتی دوری از جان تیلور - دلم براش تنگ شده بود! جالب اینجاست بعد از 20 دقیقه گوش دادن به کتاب صوتی خواب رفتم درحالی که وقتی به نسخه صوتی گرافیکی
    Mistborn گوش می دی ، تازه بعد از 3 ساعت می خوای بیشتر گوش بدی! آدم از کار و زندگی میوفته !

به هرحال به گوش دادن به داستان زندگی جان تیلور و ماجراحویی هایش ادامه میدم ...

22. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

APTA Member Dr_of_Love آواتار ها
    نگارشها
    1,380

Re: پاسخ : الان دارید چه کتابی میخونید؟

بنا به مشکلاتی که توی دانشگاه بهش برخوردم، تصمیم گرفتم زبان انگلیسیمو تقویت کنم! سر کشیدم توی کتابخونه م و کتاب 39 steps جان بوکان یا همون 39 پله ی خودمون رو برداشتم و شروع کردم به خوندن.

بعد اومدم اینجا بگم که اقایون خانوما منم هنوز کتاب خون هستم! دیدم بحث سر کتاب صوتیه!

یاد رمان سربلند از جان اشتاین بک افتادم که سالها پیش ساعت 1 نیمه شب، از رادیو جوان ضبطش کردم...
    رفتم پیداش کردم که گوشش بدم اما متاسفانه دیدم که فایل های ابتدایی و انتهایی داستان رو نیست! نمیدونم چی شدن! کلی غصه دارم الان!

کسی عایا ندارش بهم بده؟

24. 11 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

پاسخ : Re: پاسخ : الان دارید چه کتابی میخونید؟

من دو ماهه هر جی می گردم این تاپیکو نمی بینم =))

در مورد کتاب صوتی، با کاوه سان موافقم. خیلیییی مهمه گوینده چطوری می خونه. من سری کتابهای The Last kingdom رو حداقل 50% واسه خاطر گوینده اش گوش می دم. نامصب لهجه ها رو هم عوض می کنه! تن صدا و اینا که بمونه. هری پاتر رو هم 100% واسه خاطر استفن فرای دارم گوش میدم. بس که شیرین می خونه :دی

خب. جیا خوندم حالا.

H for Hawk(Helen Macdonald) : این کتاب رمان حساب نمی شه چون داستان واقعیه تجربیات خود نویسنده اس که حدود 10 سال پیش فکر می کنم، یه دونه عقاب می خره و می بره وسط کمبریج اهلیش کنه XD یعنی دیگه جنون تا کجا؟ دوستش داشتم ولی. هم نویسنده دیوانه اش رو، هم عقابی که خریده بود رو. شخصیتهای خوبی بودن هر دو.

Me before you(Jojo Moyes): یعنی اگه یه دل سیییییییر گریه می خواین، این کتاب برای شماس. فیلمش هم تازگی اکران شد که من طبیعتا نرفتم! اعصابم نمی کشید دوباره همون دردو تحمل کنم واقعا. ولی کتاب خوش نوشت بود. شخصیتها خوب بودن و در نهایت حرف مهمی برای زدن داشت فکر می کنم. گرچه زیاد سر و صدا کرد فیلمش مخصوصا و خیلیها اعتراض کردن. به نظر من که جای اعتراض نداشت اصلا. اختیار زندگی هر آدم در نهایت دست خودشه.

(Donna Tartt)The Goldfinch : پولیتزر نوش جونش! عجب کتابی بود. من در خودم نمی دیدم 850 صفحه انگلیسی رو بخونم اما خوندم و سریع هم خوندم. دستش درست! تئو مادرش رو در یه حادثه توی موزه از دست میده. وقتی داره از موزه فرار می کنه، تابلویی که مادرش دوست داشته رو ورمیداره و با خودش می بره. تابلویی کوچیک به اسم Goldfinch . این تابلو تمام زندگی تئو رو تحت تاثیر قرار میده.

A walk in the woods (Bill Bryson): بیل برایسون یه دونه اس! اینقدر به من خوش گذشت این کتاااااب. برایسون تصمیم می گیره راه آپالاچیان که حدود 2000 مایله (3200 کیلومتر) رو پیاده بره. چون خطرناکه این مسیر، کوه داره و خرس داره حتی، می گرده ببینه کی حاضره باش بیاد. یه دوست خیلی قدیمی به اسم کاتز می گه من میام. کاتز چاقه، مشکل مواد داره، مشکل الکل داره و ایده اش از وسائل سفر، یه کوله پشتی پر از مارس باره. خودتون تصور کنین این سفر رو دیگه :دی این داستان هم واقعیه.

The murder of Roger Ackroyd (Aghatha Christie) : پواروووووووو! یاد دوران کودکی زنده شد! ولی عجب کتابی بود. واقعا سخت بود آخرش رو حدس زدن!!

Things fall apart (Chinua Achebe) : این رو توی بوک کلاب خوندیم. داستان یه دهکده در آفریقا، رسم و رسومات عجیبشون، خداهای سخت گیرشون و زندگیهای بسیار ساده شون، اواسط قرن 19 ست و کم کم پای مسیحی ها به این منطقه باز می شه... خیلی کتاب متفاوت خوبی بود!

The help (Kathryn Stockett) : داستان تلخ زندگی سیاه پوستها در دهه 60 آمریکا. زنهایی که تو خونه سفید پوستها کمک می کنن و حتی اجازه ندارن از دستشویی توی خونه استفاده کنن...
    من اینو گوش می دادم و هی با خودم می گفتم: دهه 60. این یعنی 10 سال قبل از انقلاب ما! واقعا اتفاق عظیمیه که آمریکا در حدود نیم قرن از بی ارزش شمردن سیاه پوستها، رسیده به یه رئیس جمهور سیاه پوست! اگه این پیشرفت نیست، پس پیشرفت چیه؟!

26. 10 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

دنیای سوفی رو خوندم خیلی کتاب قشنگی بود. کتاب در مورد تاریخ فلسفه هست. اوایل کتاب که در مورد فلسفه های قدیم هست یکم خوندن کتاب سخته ولی هرچی جلوتر میره هم داستان جذابتر میشه هم اینکه فلسفه های جدیدتر چون قابل قبول تر!!! میشن خوندنشون راحت تر میشه. چند سال پیش صد صفحه از کتاب رو خونده بودم و چون در مورد فلسفه های یونان قدیم بود و من خوشم نیومده بود دیگه کتابو نخوندم اما حالا واقعا خوشحالم که این کتاب استثنایی رو خوندم.

28. 10 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    2,565

دنیای سوفی کتاب خوبیه ... واجب عینی است برای دوستانی که ادعای کتابخون بودن دارند

همچنان مشغول کتاب صوتی جک ریچر هستم ... یه حالت خاص داره یعنی اینکه دیوانه وار نمی خوای یه شبه اون تموم کنی ولی از اون طرف دراپ هم نمی کنم و کم کم گوش می دی ...
    دارم به کتاب ۶۱ ساعت گوش می دم که درSouth Dakota و سرمای شدید داستان روایت میشه ...

در این مدت قصد نداشتم درگیر خوندن یا گوش دادن جدی باشم به همین دلیل خومو با جک ریچر سرگرم کردم ... بزودی قصد دارم یه چندتا کتاب خوب شناسایی کنم و گوش بدم

30. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال