Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 1 از 25 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 , از مجموع 363

موضوع: مشاوره برای خواندن کتاب

Registered User Aram آواتار ها
    نگارشها
    455

Post مشاوره برای خواندن کتاب

تاپیک و با این هدف زدم که دوستانی که میخوان درباره سبک مورد علاقشون مشاوره بگیرن به اینجا رجوع کنن:d
    هرگاه به اوج قدرت رسیدی ، به حباب فکر کن ... !

Registered User vampire princess آواتار ها
    نگارشها
    102

پاسخ : مشاوره برای خواندن کتاب

ارام عزیز چه تاپیک جالبی حتمن استقبال میشه
    کلن وقتی کار رو تخصصی ترمیکنیم بهتر عمل میکنه تو بخشای دیگه طرفی که تازه با تاپیک آشنا میشه سختشه 10-12 صفحه رو بخونه بعد سوالشو بپرسه واسه همین قیدشو میزنه الان به نظرم این خیلی لازم بود واسه بخش کتابخوانی ممنون
    و خودم اول شروع کنم در مورد کتابای فانتزی ترجمه شده یکی یکم بمن اطلاعات برسونه البته خیلی معروفا رو نه ها:دیییی و یه سوالم دارم کسی کتاب فانتزی ژاپنی (ترسناک هم جزوشه به نظرم) به فارسی برگردونده شده خونده تا حالا یا اصولن اطلاعاتی داره؟ در مورد اساطیر و خدایانشون که اطلاعات وسیع و منابع خیلی کمه ترجمه داستان هم من زیاد ندیدم بیشتر هایکو دیدم راستش! البته خیلی هم دنبالش نبودم تازگی به صرافت افتادم یه کم با سبکشون بیشتر آشنا شم
    خلاصه که مرسی و امیدوارم تاپیک فعالی بشه

نگارشها
    455

اول خیلی خیلی ازت ممنونم منم امیدوارم این تاپیک بتونه خواسته های علاقه مندان به کتاب وبرآورده کنه:D
    درباره ژانر فانتزی خب فانتزی با ترسناک فرق میکنه و متاسفانه من به جز همون هایکو چیزی از نویسندگان ژاپنی درباره آثار فانتزی نخوندم بیشتر رمان از نویسندگانشون خوندم مثل ريو موراكامي و هاروكي موراكامي و چند تا دیگه خوندم .برای آثار فانتزی وترسناک مانگا بهترین داستانی هست که میتونی بخونی (البته احتمال اینکه چیزی از نویسندگان فانتزی نویس ژاپنی چاپ شده باشه هم هست اما متاسفانه من خبر ندارم)
    حالا چند تا کتاب خوب فانتزی وبهت معرفی میکنم که معروف هم هستن.
    1- مجموعه آثار دارن شان مخصوصا نبرد با شیاطین
    2- نایت ساید
    3-نیروی اهریمنی اش نوشته فلیپ پولمن
    4-سری کتابهای آرتمیس فاول (که فکر نمیکنم به فارسی چاپ شده باشه اما تونت تا سری سری پنجم دارن ترجمه میکنن)
    5-مجموعه مور مور این کتابها حالت هیجانی دارند تاکنون از این مجموعه دیو و دختر و شبحی در همسایگی منتشر شده.
    6-کتاب کورالاین نوشته‌ی نیل گیمن (بد نیست )
    7-فرانکنشتاین نویسنده مری شلی
    8-سابریل نوشته گارت نیکس ( این یکی و فکر کنم سری دومش با نام لیریل ترجمه نشده)
    9-مجموعه تالار وحشت ( به نظرم کتاب ا و3 و 4 از همه قشنگتر هستن)
    10- شبح شاه و ادامه اش آخرین شمشیر قدرت نوشته دیوید گمل.
    ummm دیگه تواین زمینه چیزی یادم نمیاد کتاب های ترسناک من یکی دومورد بیشتر نمیدونم (به خاطر اینکه علاقه چندانی به این ژانر ندارم ) اونم فکر نمیکنم به فارسی برگردانده شده باشه .
    1-سری 6 جلدی برج تاریک ( که من تا جلد 2 رو خوندم نوشته استفان کینگ
    وهمینطور سری کتابهای جنایی الکس کراس نوشته جیمز پترسن
    دیگه شرمنده نتونستم بیشتر ازاین کمک کنم ( شاید مهمترین دلیلش اینه که چندان به این ژانر علاقه ندارم)

4. سپاس

کاربر افتخاری فروم katsoo آواتار ها
    نگارشها
    809

نقل قول نوشته اصلی توسط vampire princess نمایش پست ها
    کلن وقتی کار رو تخصصی ترمیکنیم بهتر عمل میکنه تو بخشای دیگه طرفی که تازه با تاپیک آشنا میشه سختشه 10-12 صفحه رو بخونه بعد سوالشو بپرسه واسه همین قیدشو میزنه الان به نظرم این خیلی لازم بود واسه بخش کتابخوانی ممنون
    و خودم اول شروع کنم در مورد کتابای فانتزی ترجمه شده یکی یکم بمن اطلاعات برسونه البته خیلی معروفا رو نه ها:دیییی و یه سوالم دارم کسی کتاب فانتزی ژاپنی (ترسناک هم جزوشه به نظرم) به فارسی برگردونده شده خونده تا حالا یا اصولن اطلاعاتی داره؟ در مورد اساطیر و خدایانشون که اطلاعات وسیع و منابع خیلی کمه ترجمه داستان هم من زیاد ندیدم بیشتر هایکو دیدم راستش! البته خیلی هم دنبالش نبودم تازگی به صرافت افتادم یه کم با سبکشون بیشتر آشنا شم
    در مورد کتابای ترسناک سابقا زیاد میخونم چون خیلی وقته نمیخونم زیاد یادم نمیاد:
    سری کتابهای جاودانگان(7-8 سال پیش خوندم نویسنده اش یادم نمیاد:p)
    داستانهای اسرار امیز ادگار الن پو رو هم بخون:)
    چیز دیگه ای یادم بیاد معرفی میکنم:p

kinshin
    Guest

مرسی آرام تاپیکی بسیار خوبی
    در مورد ژانر ترسناک که استادش آلن پو و کتاب کلاغش
    من کتاب های کمدی الهی دانته قسمت دوزخش رو هم پیشنهاد می کنم (شاید تو ژانر ترسناک نباشه اما خوب من اینجوری دوسش داشتم)
    و کتاب مرشد و مارگاریتا همه ژانری هست این کتاب
    خوب منم یه راهنمایی می خوام من ژانر کتاب های رومن گاری و سلیتنجر رو دوست دارم راستی تازگی ها اخباری در مورد یک تا کتاب جدید رومن گاری به گوشم خورده که هنوز نخریدم اسمش شبح سر گردان واسه انتشارات نیلوفر ( توصیه می کنم کتاب لیدی ال رومن گاری رو نخرید هیچ خوشم نیومد)

نگارشها
    455

راستی تازگی ها اخباری در مورد یک تا کتاب جدید رومن گاری به گوشم خورده که هنوز نخریدم اسمش شبح سر گردان واسه انتشارات نیلوفر
    این شبح سرگردان همون رقص چنگیز کوهن دیگه :D داستان حول وحوش یه یهودیه و کلا به این مسئله میپردازه .در کل شاهکار نیست فضاش از نظر من به شدت تئاتریه و من ویاد کتاب های ونه گات مینداخت
    من ژانر کتاب های رومن گاری و سلیتنجر رو دوست دارم
    umm بهنام کتاب زندگی در پیش رو فکر کنم خونده باشی فوق العاده بود اما حتما حتما بهت توصیه میکنم اگه تونستی پرندگان میروند در پرو میمیرند و بخون کتاب فوق العاده ای که متاسفانه گم نامه شاید به این دلیل که بعد از سال 57 (انقلاب ) دیگه تجدید چاپ نشد( خوشبختانه اینم از اون ارثیه های معروف منه:D) من اولین بار این کتاب واز رومن گاری خوندم هنوزم میگم فوق العاده اس آن‌قدر زیبا که تا مدت‌ها ذهن خواننده را درگیر می‌کنن و بعضی از آن‌ها (مثل خود داستان «پرندگان می‌روند در پرو می‌میرند») احتمالن برای همیشه در جایی از وجود خواننده پنهان می‌شن و باقی می‌مونن.(انشاالله به موقع معرفیش میکنم )
    بادبادک های رومن گاری هم قشنگه:D
    اما در باره سلینجر به نظرم یه تب سلینجر خانی افتاده از نظر من بین تمام آثار سلینجر اول ناتور دشت بعد فرنی و زویی ( فوق العاده کتاب قشنگیه مهرجویی فیلم پری و با برداشت آزاد از این کتاب ساخته)
    دلتنگی‌هاى نقاش خيابان چهل وهشتم هم بد نیست به یه بار خوندنش می ارزه ;)

kinshin
    Guest

آره زندگی در پیش رو و پرندگان می روند در پرو بمی رند رو خوندم بسیار عالی بودن خوب به جز این کتاب هایی که از سلینجر گفتی من کتاب تیرهای سقف را بالا بگذارید ، نجاران و سیمور : پیشگفتار- یه روز خوش برای موز ماهی رو هم خوندم که دوست دارم جنگل واژگون هم بد نیود اما ناتور دشت یه جورایی اینقدر توقع آدم رو بالا می بره که بقیه به نظر متوسط می آن فرنی و زویی هم بیشتر از قسمت دوم داستان خوشم اومد دلتنگی های نقاش ... هم به قول تو به یه بار خوندنش می ارزه راستی مثل اینکه قرار نشر نیلوفر کتاب الویس جیمز جوس رو چاپ کنه بی صبرانه منتظر این کتابم

کاربر افتخاری فروم alitopol آواتار ها
    نگارشها
    4,065

نقل قول نوشته اصلی توسط Aram نمایش پست ها
    اول خیلی خیلی ازت ممنونم منم امیدوارم این تاپیک بتونه خواسته های علاقه مندان به کتاب وبرآورده کنه:D
    درباره ژانر فانتزی خب فانتزی با ترسناک فرق میکنه و متاسفانه من به جز همون هایکو چیزی از نویسندگان ژاپنی درباره آثار فانتزی نخوندم بیشتر رمان از نویسندگانشون خوندم مثل ريو موراكامي و هاروكي موراكامي و چند تا دیگه خوندم .برای آثار فانتزی وترسناک مانگا بهترین داستانی هست که میتونی بخونی (البته احتمال اینکه چیزی از نویسندگان فانتزی نویس ژاپنی چاپ شده باشه هم هست اما متاسفانه من خبر ندارم)
    حالا چند تا کتاب خوب فانتزی وبهت معرفی میکنم که معروف هم هستن.
    1- مجموعه آثار دارن شان مخصوصا نبرد با شیاطین
    2- نایت ساید
    3-نیروی اهریمنی اش نوشته فلیپ پولمن
    4-سری کتابهای آرتمیس فاول (که فکر نمیکنم به فارسی چاپ شده باشه اما تونت تا سری سری پنجم دارن ترجمه میکنن)
    5-مجموعه مور مور این کتابها حالت هیجانی دارند تاکنون از این مجموعه دیو و دختر و شبحی در همسایگی منتشر شده.
    6-کتاب کورالاین نوشته‌ی نیل گیمن (بد نیست )
    7-فرانکنشتاین نویسنده مری شلی
    8-سابریل نوشته گارت نیکس ( این یکی و فکر کنم سری دومش با نام لیریل ترجمه نشده)
    9-مجموعه تالار وحشت ( به نظرم کتاب ا و3 و 4 از همه قشنگتر هستن)
    10- شبح شاه و ادامه اش آخرین شمشیر قدرت نوشته دیوید گمل.
    ummm دیگه تواین زمینه چیزی یادم نمیاد کتاب های ترسناک من یکی دومورد بیشتر نمیدونم (به خاطر اینکه علاقه چندانی به این ژانر ندارم ) اونم فکر نمیکنم به فارسی برگردانده شده باشه .
    1-سری 6 جلدی برج تاریک ( که من تا جلد 2 رو خوندم نوشته استفان کینگ
    وهمینطور سری کتابهای جنایی الکس کراس نوشته جیمز پترسن
    دیگه شرمنده نتونستم بیشتر ازاین کمک کنم ( شاید مهمترین دلیلش اینه که چندان به این ژانر علاقه ندارم)
    در کمال تاسف همگی موارد خوانده شده

تازه بعضی هاش دوبار

اگر توی این مایه ها چیز دیگه ای دیدید بیاید زودی من رو در جریان بزارید:p
    Being aloneis the some thing remarkable but to be ignoredis so awkward

Registered User hinata آواتار ها
    نگارشها
    221

به نظر من يكي از بهترين كتاب هاي فانتزي مجموعه كتاب هاي دلتورا هست
    "پازل دل كسي رو شكستن هنر نيست، با تيكه هاي شكسته دل يكي پازل درست كردن هنره"

Registered User vampire princess آواتار ها
    نگارشها
    102

مرسی دوستان البته همه اینهایی که زحمت کشیدین و گفتین تقریبن خوندم و چه جالب! که اینقده کتاب کمه تو این زمینه
    جناب علی خان فکر کنم خودم یه چندتایی کتاب دیگه داشته باشم یه سر بزنم چک کنم میگم خصوصن که من با داستان کوتاه خیلی حال میکنم و توشون چیزای خوبی هم پیدا میشه فکر کنم چند موردی موجود است:دییی

نگارشها
    4,065

برای دوستانی که کتابهای علمی تخیلی و فانتزی میخونند

چند تا پیشنهاد ناب براشون دارم

سری کتابهای میراث که بیشتر با نام اراگون معروف شده ( بخاطر فیلمش که ضعیف بود )

رو حتما بخوندید . بخصوص تشنگان کتابهای جی آر آر تالکین فقید

البته این دوستان حتما باید سه گانه ارباب حلقه ها رو هم به همراه دو کتاب دیگرش که به فارسی هم

ترجمه شده بخونند یعنی : هابیت + سیلماریلیون

البته یک کتاب دیگه هم از تالکین هست که هنوز چاپ نشده و متن انگلیسیش هم بسی خوفناکه به نام ماجراهای تام بامبادیل

از دیگر کتاب های علمی تخیلی که میتونم معرفی کنم خوندن تمامی کتاب های آرتورسی کلارک فقید هست که

در همین ایام عید بود که خبر فوتش حال من یکی رو بسی گرفت

بخصوص چهار جلد راما که از نظر من هر کسی که کتابهای علمی تخیلی میخونه حتما باید این

سری با عرضش رو بخونه

13. سپاس

Registered User gafaneh آواتار ها
    نگارشها
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط vampire princess نمایش پست ها
    آثار یوکیو میشیما شاید فانتزی نباشه ولی فکر می کنم شما رو راضی کنه پیشنهاد می کنم «معبد طلایی» و «برف بهاری» رو حتما بخونید. یک مجموعه داستان کوتاه هم ازش چاپ شده که متاسفانه اسمش خاطرم نیست. این نویسنده علاقه خاصی به فرهنگ سامورایی داشت و خودش هم به روش سنتی سامورایی خودکشی کرد توی اون مجموعه داستانش داستانی درباره خودکشی یک افسر ژاپنی داره که بسیار تاثیر گذار و تصویری هست .
    نقل قول نوشته اصلی توسط kinshin نمایش پست ها
    آره زندگی در پیش رو و پرندگان می روند در پرو بمی رند رو خوندم بسیار عالی بودن خوب به جز این کتاب هایی که از سلینجر گفتی من کتاب تیرهای سقف را بالا بگذارید ، نجاران و سیمور : پیشگفتار- یه روز خوش برای موز ماهی رو هم خوندم که دوست دارم جنگل واژگون هم بد نیود اما ناتور دشت یه جورایی اینقدر توقع آدم رو بالا می بره که بقیه به نظر متوسط می آن فرنی و زویی هم بیشتر از قسمت دوم داستان خوشم اومد دلتنگی های نقاش ... هم به قول تو به یه بار خوندنش می ارزه راستی مثل اینکه قرار نشر نیلوفر کتاب الویس جیمز جوس رو چاپ کنه بی صبرانه منتظر این کتابم
    دوست عزیز اگر «پری» داریوش مهرجویی را ندیدی برای مقایسه با «فرانی و زویی» ببینش. پری،برداشت مهرجویی از فرانی و زویی هست و مقایسه این دو اثر و روند ایرانی سازی اون خیلی جالبه البته یک کم به ماجرا رنگ و بوی صوفی گری و عرفان داده که برای ایرانیها ملموس تر از جذبه مذهبی هست. معمولا ما ایرانیها بیشتر عرفا را غرق در جذبه یک کلام دیدیم تا افراد مذهبی

کاربر افتخاری فروم Huashan آواتار ها
    نگارشها
    827

نقل قول نوشته اصلی توسط kinshin نمایش پست ها
    من شخصا , تیرهای سقف رو بالا بگذارید , نجاران رو بیشتر از ناتوردشت دوست دارم ... شاید به این خاطر که زودتر خوندمش ( قطعا دلیل دیگه ای هم داره ) ... جنگل واژگونشم به نظرم اصلا خوب نبود ...به دلیل اینه که اصلا یادم نمیاد که در مورد کی و چی بود ! ... کتاب خوب خودش رو تو ذهن نگه می داره ...

اگه کسی حوصله کرد این پست ها رو ببره اون تاپیک ...
    به صلیب صدا مصلوبم ای دوست /تو گمان مبری مغلوبم ای دوست
    شرف نفس من اگه شد قفس من / به سكوت تن ندادم حالا میرم بی‌ كفن
    IPM

کاربر افتخاری فروم Senbonzakura آواتار ها
    نگارشها
    521

نقل قول نوشته اصلی توسط alitopol نمایش پست ها
    برای دوستانی که کتابهای علمی تخیلی و فانتزی میخونند

چند تا پیشنهاد ناب براشون دارم

سری کتابهای میراث که بیشتر با نام اراگون معروف شده ( بخاطر فیلمش که ضعیف بود )

رو حتما بخوندید . بخصوص تشنگان کتابهای جی آر آر تالکین فقید

البته این دوستان حتما باید سه گانه ارباب حلقه ها رو هم به همراه دو کتاب دیگرش که به فارسی هم

ترجمه شده بخونند یعنی : هابیت + سیلماریلیون

البته یک کتاب دیگه هم از تالکین هست که هنوز چاپ نشده و متن انگلیسیش هم بسی خوفناکه به نام ماجراهای تام بامبادیل

از دیگر کتاب های علمی تخیلی که میتونم معرفی کنم خوندن تمامی کتاب های آرتورسی کلارک فقید هست که

در همین ایام عید بود که خبر فوتش حال من یکی رو بسی گرفت

بخصوص چهار جلد راما که از نظر من هر کسی که کتابهای علمی تخیلی میخونه حتما باید این

سری با عرضش رو بخونه

خوشم میاد سلیقه ت خوبه... همه ی اینا خونده شده!! ولی اگه بگم کلارک سن شو کرده بود نمیزنیم؟؟؟ سن کمی هم نداشت خدابیامرز..
    بگذریم..

به فانتزی و علمی تخیلی خون ها کتاب های جان کریستفر رو هم پیشنهاد میکنم. سه گانه هاش عالی اند مخصوصا سه گانه ی شهریار آینده یا شمشیر ارواح. بیشتر علمی تخیلی ه!!

علی کتاب خوب دیگه ای تو این ژانر سراغ نداری. با این حساب بگو که کتابایی که خودت و آرام گفتید رو به جز یک مورد خوندم!!

مرسی!:p

نگارشها
    4,065

نقل قول نوشته اصلی توسط Senbonzakura نمایش پست ها
    خوشم میاد سلیقه ت خوبه... همه ی اینا خونده شده!! ولی اگه بگم کلارک سن شو کرده بود نمیزنیم؟؟؟ سن کمی هم نداشت خدابیامرز..
    بگذریم..

به فانتزی و علمی تخیلی خون ها کتاب های جان کریستفر رو هم پیشنهاد میکنم. سه گانه هاش عالی اند مخصوصا سه گانه ی شهریار آینده یا شمشیر ارواح. بیشتر علمی تخیلی ه!!

علی کتاب خوب دیگه ای تو این ژانر سراغ نداری. با این حساب بگو که کتابایی که خودت و آرام گفتید رو به جز یک مورد خوندم!!

مرسی!:p
    جان کریستوفر ......یادش بخیر این کتابهایی که گفتی و بخصوص شهریار خوب یادمه

حدودا 12 سال پیش خوندمش و واقعا ازش لذت بردم

فعلا که کتاب دیگه ای نیست جز این که انگلیسیت خوب باشه بشینی ادامه نایت ساید رو بخونی

قبلا فایل هاشو به آکادمی داد بودم نمی دونم گذاشتنش یا نه

صفحه 1 از 25 12311 ... آخرینآخرین

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال