Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 , از مجموع 14

موضوع: Lhc : بزرگ ترین شتابدهنده ذرات

کاربر افتخاری فروم Huashan آواتار ها
    نگارشها
    827

Lhc : بزرگ ترین شتابدهنده ذرات

کلی هیجان زده هستیم ... فعلا حوصله ی حرف زدن ندارم...

قبلا یه توضیحی در مورد LHC توی پی تی داده بودم (اینجا ) ... در زیر کپی پیستش کردم , کار سختی بود ولی انجامش دادم :D... تا من با خبرهای تازه بیام ...

درسته , در اصل CERN
    European Organization for Nuclear Research
    یه موسسه ست که در زمینه ی فیزیک ذرات بنیادی و زیراتمی فعالیت می کنه ...

ببخشید اگر پراکنده می نویسم , حرف خیلی زیاده و شخصا هم دوست دارم تو این زمینه کمی پر حرفی کنم ولی خب , چی کار کنم وقتش نیست ... شاید بعدها !!!

از قبل هم شتابدهنده هایی در CERN بودن , اگر اشتباه نکنم 5 , 6 تایی شتابدهنده داشتن و دستآوردهای خوبی هم در گذشته داشته ...
    الان هم درگیر پروژه ی ساختLHC یا Large Hadron Collider هستن که جواب سؤال بود ... ( هادرون , ذرات خاصی هستند همانند پروتون وغیره ... )

در اصل LHC یک برخورد دهنده (Collider ) هست , که مجموعا از یک شتابدهنده و شش دیتکتور استفاده می کنه ...
    عکسی که گذاشتم مربوط به یکی از دیتکتورها به اسم CMS هست ... که یکی از دو بزرگترین آشکارسازهای این پروژه هست ( برای آشکار سازی ذرات و سه آشکارساز دیگه استفاده های ویژه تری دارن )

آمار و ارقام ...

سازه به صورت دایره ای هست با محیطی در حدود 27 کیلومتر و در عمق میانگین 100 متر قرار داره ... البته قسمت هاییش هم رو سطح هست , ظاهرا خنک کننده ها هستن و تاسیسات اینطوری ...

کلا سازو کاری شبیه به سیکلوترون داره که اکثرا توی فیزیک پایه دانشگاه می خونن ... شتابدار کردن پرتوی باردار توسط میدان های مغناطیسی به طور دایره ای ...

انرژی که پرتو بهش دست پیدا می کنه در حدود 7 ترا الکترون ولت (7 TeV , ترا = 10 به توان 12 ) هست که شتابدهنده های قبلی در حدود 400 GeV انرژی برای پرتو فراهم می کردن ..

بر اساس محاسبات نسبیتی جرم پروتون با افزایش سرعتش افزایش پیدا می کنه ... برای محاسبه ی جرم افزایش یافته و همچنین سرعتش به این لینک برین

هزینه ای هم که صرف شده در حدود 5 , 6 بیلیون یورو بوده ... البته مجموعا ( آشکارسازها , شتابدهنده , برخورد دهنده , سیستم های تهویه ی و خنک کننده و تاسیسات کامپیوتری و غیره ... )

و دیگه چی بگم ؟ ...

آها ... هدف اصلی
    بررسی تئوری های جدید فیزیک هست ...
    - انرژی تاریک
    - ماده ی تاریک
    - بعد اضافی
    - ابر تقارن
    - هیگزها

کلا نظریه ی وحدت یا اتحاد نیروها , وحدت سه نیروی اصلی به غیر از گرانش , از عمده آزمایشاتی هست که قراره با این برخورد دهنده انجام بشه , و البته بررسی وحدت این سه نیرو ( ضعیف و قوی هسته ای و الکترومغناطیسی ) با گرانش ...

حرف خیلی زیاده و متاسفانه وقت نیست ! ...

نگرانی ها !
    نگرانی هایی از نظر محیط زیست و تخریبی هست از جمله اینکه امکان بوجود آمدن سیاه چاله هم در این برخوردها وجود داره , که به گفته ی هاوکینگ , سریع از بین خواهند رفت ... و از طرفی تابش ها هم تابش های تقریبا عادی هستن که در کیهان هم وجود دارن و از این طور چیزها ...

لینکها

سؤال و جواب هایی در همین زمینه

LHC Geographical Situation

LHC - THE LARGE HADRON COLLIDER
    به صلیب صدا مصلوبم ای دوست /تو گمان مبری مغلوبم ای دوست
    شرف نفس من اگه شد قفس من / به سكوت تن ندادم حالا میرم بی‌ كفن
    IPM

2. سپاس

پاسخ : Lhc : بزرگ ترین شتابدهنده ذرات

اول از همه از خواشان عزیز به خاطر گفتن این خبر بسیار بسیار تشکر می کنم.
    بالخره CERN رو ساختند . البته باید خاطر نشان کنم که قبل از این پروژه که در اروپا و توسط دانشمندان اروپایی اجرا شد امریکا قصد داشت بزرگ ترین شتاب دهنده ی ذرات رو با نام SSC ( super conducting super collier رو اجرا کنهد . این شتاب دهنده ی SSC در دایره ای به محیط 86 کیلومتر قرار بود ساخته شود که متاسفانه 4 سال پس از شروع ساخت اون دولت امیرکا این پروژه را متوقف کرد
    اما از این که پروژه CERN با موفقیت به پایان رسید بسیار بسیار خوشحال شدم .

مدير بازنشسته فروم Boss Hunter آواتار ها
    نگارشها
    2,695

پاسخ : نجوم

Large Hadron Collider

For the purpose of this story, let's call this section Past Watch, for that is the purpose of the controversial Large Hadron Collider (LHC). This 27-kilometre circular tunnel will serve as the arena for some serious atom-smashing, and will give us more insight into what precisely happened when the universe began. It's also, incidentally, been accused of heralding its end--scientists have battled death threats to get this behemoth up and running.

On Wednesday, the team of scientists at CERN, Switzerland, gave the LHC its first test run, successfully sending a beam of particles all the way round the tunnel at 99.999998 percent of the speed of light. In October, two such beams will be made to collide at similar speeds, and the researchers hope to recreate the first few seconds of the big bang. The reaction may reveal new dimensions, dark matter, and what is known as the "God particle"--the Higgs boson. The particle is the only one in the Standard Model of particle physics to have never been observed, and is thought to be the reason that particles (and hence us) have mass.

With a statement like "recreate the big bang", it's hard not to think of this as the end of the world--the last big bang was pretty darn big, we've been told. However, the scientists are quick to point out that this is a controlled environment, and we aren't likely to see a new universe create itself.

And if they're wrong, what can you do?

Source: CERN

============================

برای اطلاعات بیشتر به اینجا یه سر بزنید:Large Hadron Collider - Wikipedia, the free encyclopedia

بعدا مقاله های مربوط به این موضوع رو ترجمه میکنم میزارم

کاربر افتخاری فروم alitopol آواتار ها
    نگارشها
    4,065

خب حالا که دوستان علاقه مندند عکس هاش رو میزارم تا شاید بیشتر هیجان زده بشید
    Being aloneis the some thing remarkable but to be ignoredis so awkward

نگارشها
    4,065

این هم یک سری دیگه عکس برای دوستان علاقه مند به شتاب های خیلی خبلی بالا :p

نگارشها
    4,065

به جون خودم این دیگه سری آخره !!:d

نگارشها
    827

نقل قول نوشته اصلی توسط ziex نمایش پست ها
    اول از همه از خواشان عزیز به خاطر گفتن این خبر بسیار بسیار تشکر می کنم.
    بالخره CERN رو ساختند . البته باید خاطر نشان کنم که قبل از این پروژه که در اروپا و توسط دانشمندان اروپایی اجرا شد امریکا قصد داشت بزرگ ترین شتاب دهنده ی ذرات رو با نام SSC ( super conducting super collier رو اجرا کنهد . این شتاب دهنده ی SSC در دایره ای به محیط 86 کیلومتر قرار بود ساخته شود که متاسفانه 4 سال پس از شروع ساخت اون دولت امیرکا این پروژه را متوقف کرد
    اما از این که پروژه CERN با موفقیت به پایان رسید بسیار بسیار خوشحال شدم .
    خواهش می کنم شهرام جان ... تازه دارم گرم می شم ...

نقل قول نوشته اصلی توسط alitopol نمایش پست ها
    خب حالا که دوستان علاقه مندند عکس هاش رو میزارم تا شاید بیشتر هیجان زده بشید
    ای ول ... عجب عکس های خفنی ;)... توی مقالات که اصلا عکس نمی ذاشتن ...

نگارشها
    827

راه اندازی شتابدهنده ...

خب LHC هم در 10 سپتامبر راه اندازی شد . حساسیتی داشت در اندازه ی پروژه های پرتاب موشک ناسا ( به اعتقاد ما که اهمیتش خیلی بیشتر هم هست :D) . انصافا فصل جدیدی در فیزیک ذرات بنیادی بوجود میاد . تعدادی زیادی از فیزیک دانان بنیادی و همچنین دانشجویان این رشته اونجا حضور داشتن .

پسر تو این وقت حساس , ماهواره ی ما هم خراب شده بود . بد شانسی رو می بینی ؟ , منم مجبور شدم رفتم خونه ی دوستم , اونجا دیگه یه سر از BBC به CNN سوئیچ می کردم .

تا ببینم چه خبرا بوده . تونستم یکی دو تا گزارش خوب صید کنم . رفیقمون هاوکینگ رو هم دیدیم . ( فیزیک دانای آمریکایی هم که مثل همیشه خوش بودن و پارتی گرفته بودن , کلاس فقط دست فیزیک دانای آلمانیه ... )

خب قضیه از این قرار بوده که ساعت 9:30 به وقت محلی اولین پرتوی کم انرژی پروتون با انرژی 450 GeV وارد حلقه ی شتابدهنده می شه . و تقریبا کمتر از یک ساعت طول می کشه که یک دور کامل در شتابدهنده بزنه و تصویرش در تمام دتکتورها و آشکارسازها نمایش داده بشه .

حرکت پرتو از سکتور ATLAS شروع می شه و در ساعت 10:17 به این سکتور بر می گرده . کمتر از یک ساعت که از پیش بینی ها هم کمتر بوده . این تست حرکت پروتون در جهت عقربه های ساعت بوده .

در ساعت 3:02 هم آزمایش حرکت در جهت خلاف عقربه های ساعت رو هم امتحان کردن که بازم با موفقیت انجام شد . این دو ساعت رو هم two golden hours گفتن .

مشکل جدی هم در راه اندازی شتابدهنده بوجود نیومد . ولی ظاهرا در یکی از سکتورها دما بالا می ره که مشکل از یکی از خنک کننده ها بوده . که این مشکل رو همون روز حل می کنن .

توی BBC بود که فکر کنم مصاحبه با هاوکینگ رو پخش کرد که می گفت , این آزمایش خطری نداره و نگرانی ها بی مورد است . البته فکر کنم این گزارشش قدیمی بوده چون این جملات رو من قبلا هم شنیده بودم . ولی خب دیدار دوباره رفیقمون هاوکینگ هم غنیمتی بود . با اون صدای کامپیوتریش ...;)

احتمالا زیاد شنیدین که قراره از راز هستی سر در بیارن و یا بیگ بنگ یا همون انفجار بزرگ اولیه رو مطالعه کنن . و شاید هم براتون سؤال پیش اومده که چطوری می خوان اینکار رو بکنن ؟.

سر فرصت میام در مورد همین قضیه و نظریه ی هیگز هم براتون توضیح می دم , تا فرق یه فیزیک دان نظری رو با یه فیزیک دان کاربردی بدونین . :D

کاربر افتخاری فروم
    نگارشها
    625

گزارش دانشجوی ایرانی حاضر در پروژه ی CERN (که یه خانومه به نام عبیده جعفری و گزارش اتفاقات رو در وبلاگش میذاره):

از جاهای مهمی که اتفاقات ال.اچ.سی. رو از اونجا رصد می کردن، یکی آزمایشگاه فرمی
    در آمریکا بود. اختلاف ساعت اونها با سوییس، باعث شده بود که همگی در نیمه
    شب دور هم جمع بشن و این رویداد رو دنبال کنن. برای راحتی اعضا، اسم این
    نشست رو "بیژامه پارتی" گذاشته بودن تا هرکس هرجور راحته، حتی با پیژامه
    خوابش، در اون شرکت کنه.

اتاق کنترل سی.ام.اس. که رفتار این آشکارساز از اونجا کنترل می شد و البته خبرنگارها هم اونجا بودن

یه خانوم مسلمان که اصالتا عرب بود ولی ازطرف یه دانشگاه آمریکایی به سرن اومده بود

مقطع عرضی سی. ام .اس. اون خط قرمز که محلش با گذر زمان تغییر می کرد ،به نوعی نشان دهند پاسخ آشکارساز به نوفه ها (نویزها) بود.

و این هم شادی سی. ام. اسی ها که در پست قبلی ازش حرف زده بودم. سمت چپ،
    کسی که فقط بخشی از نیمرخش تو عکسه، جیم وردی، رییس فعلی سی. ام.اسه.

اینهم لینک فیلمهاییه که گرفتم. حرفه ای نیست اما شرایط رو توصیف می کنه :

باریکه در ایستگاه دوم، چشمکی به حضار میزنه و میره

جیم، برای بینندگان بی.بی.سی. حرفهای هیجان انگیز میزنه

جیم اولین شامپاین رو باز می کنه

پی نوشت١: اینجا می تونید مصاحبه با رادیو زمانه رو که نسبتا کامله گوش بدین. با تشکر از مریم
    پی نوشت٢: من تنها دانشجوی ایرانی اینجا نیستم (علیرغم توضیحاتم تو مصاحبه ها، نمی دونم چرا اینطور برداشت شده!) . من با تعدادی از دانشجوهای دیگه اینجا دایم کار می کنیم.
    پی نوشت ٣: همه آدمهای سرن، از جمله دوستهای ایرانی من که اینجا دانشجو هستن، این امکان رو داشتن که از نزدیک شاهد اتفاقات باشن و از نزدیک هم شاهد بودن. (به همون اندازه که من به ماجرا نزدیک بودم) . تنها تفاوت این بود که وظیفه جواب به خبرنگارهای فارسی زبان به من واگذار شده بود. (هر ملیتی باید یه چنین نماینده ای رو برای خبرگزاریهای خودش انتخاب می کرد)

نگارشها
    4,065

«ذره خدا» در بزرگ‌ترین آزمایش تاریخ شناسایی می‌شود

صبح روز چهارشنبه، نخستین پرتو پروتون در شتاب‌دهنده سرن (CERN) در مرز سوئیس و فرانسه گسیل شد تا بزرگ‌ترین آزمایشگاه تاریخ علم آغاز به کار کند.

نمای شماتیک شتاب‌دهنده سرن در زیر سطح زمین

این پروژه با نام «برخورددهنده بزرگ هادرونی» (LHC یا Large Hadron Collider) در «سازمان اروپایی پژوهش‌های هسته‌ای» (CERN) در تونلی زیرزمینی و دایره‌ای شکل با محیط 27 کیلومتر مستقر است.
    در نخستین ساعت‌های راه‌اندازی این پروژه، همه قسمت‌های این ماشین عظیم با موفقیت کار خود را انجام دادند و پرتو‌های پروتون چندین بار آن تونل بزرگ را دور زدند.
    در آزمایش‌های این پروژه قرار است از برخورد ذرات پرانرژی پروتون، ذرات بنیادین طبیعت شناسایی شوند.
    مهم‌ترین ذره‌ای که فیزیک‌دانان ذرات بنیادی به دنبال آن هستند، ذره هیگز (Higgs) است که به نام «ذره خدا» شهرت دارد و طبق نظریه استاندارد ذرات بنیادی، عامل جرم داشتن ماده به شمار می‌رود.
    علاوه بر این نظریه‌هایی مانند ابرتقارن و ماده تاریک هم قرار است در آزمایش‌های آینده این مرکز مورد آزمون قرار بگیرند.

مرکز کنترل شتاب‌دهنده سرن (عکس: AP)

در این برخورددهنده قرار است شرايطی شبیه وضعیت کیهان درست بعد از پديده مهبانگ يا انفجار بزرگ که بر طبق نظریه‌های استاندارد کیهان‌شناسی نقطه آغاز جهان به شمار می‌رود، فراهم شود.
    به کمک اين تجهيزات قرار است پرتوهایی حاوي ذرات پروتون با سرعتي نزديک به سرعت نور به يکديگر برخورد کنند. در نتيجه بر خورد آن‌ها انتظار می‌رود حرارتي بسیار بالا ايجاد شود که درست شبیه لحظه نخستین پیدایش جهان است.
    بعضی از نظریه‌ها پیش‌بینی می‌کنند که در این شرایط ممکن است سیاهچاله‌های بسیار ریزی تشکیل شوند که بر خلاف سیاهچاله‌های بزرگی که از مرگ ستارگان به وجود می‌آیند، انرژی و جرم بسیار پایین آن‌ها قادر نیست ماده اطراف خود را جذب کند و خیلی زود متلاشی می‌شود.

آهن‌ربای ابررسانا بخشی از شتاب‌دهنده سرن است (عکس: AFP)

به گزارش زمانه، ایران نیز حدود هفت سال است که با این پروژه همکاری دارد و یکی از قطعات آن را که یک میز ضد ارتعاش است، پژوهشگران و مهندسان ایرانی ساخته‌اند.
    پس از این همکاری موفقیت‌آمیز که در ایران از طرف پژوهشگاه دانش‌های بنیادی انجام شده است، علاوه بر دریافت جایزه، ایران مجوز فرستادن دانشجو و پژوهشگر را به مرکز تحقیقاتی سرن دریافت کرده است.
    در حال حاضر چند دانشجوی ایرانی در حال انجام تز دکترای خود در این مرکز هستند.

رادیو زمانه

Registered User
    نگارشها
    120

خیلی جالبه مخصوصا این قسمت
    در این برخورددهنده قرار است شرايطی شبیه وضعیت کیهان درست بعد از پديده مهبانگ(فکر کنم بیگ بنگ بود شایدم من اشتباه کنم) يا انفجار بزرگ که بر طبق نظریه‌های استاندارد کیهان‌شناسی نقطه آغاز جهان به شمار می‌رود، فراهم شود.

خیلی خب lhc بریم برای بزرگترین کشف عالم ... تو اول برو منم پشت سرت میام.

نگارشها
    827

نقل قول نوشته اصلی توسط Asura نمایش پست ها
    گزارش دانشجوی ایرانی حاضر در پروژه ی CERN (که یه خانومه به نام عبیده جعفری و گزارش اتفاقات رو در وبلاگش میذاره):

....
    )
    ای ول ... از کجا این وبلاگ رو گیر آوردی ؟ .. بسی جالب بود ... رفتم خوندمش .

دو نکته ی جالب این وبلاگ ...

دیروز همه افرادی رو که قراره در بخش خبری این اتفاق، کاری انجام بدن، در اتاق اصلی سمینارهای سرن جمع کردن و کلی بهمون یاد دادن که باید با خبرنگارها چه جوری حرف بزنیم و تکنیکهای یک مصاحبه خبری خوب که اشکال علمی هم نداشته باشه، چیه.
    خوبه بهشون آموزش داده بودن ... که خانوم جعفری مثل آونگ موقع گزارش تکون می خورد ...

این پست وبلاگش هم جالب بود ...

باریکه به سی. ام. اس رسید، شامپاین هاتون رو باز کنید

بخونین

می گم بخش نظراتش رو هم بخونین ... بهش گیر داده بودن که "ماه رمضونی برای چی از شامپاین صحبتی کردی ؟ , خودفروخته ! , غرب زده ! ..." ... واقعا ملت جالبی داریم ..;)

من قبلا با وبلاگ های بچه های دانشجوی خارج از کشور آشنا شده بودم ... معمولا موضوعات جالبی رو مطرح می کنن ...

نگارشها
    827

نقل قول نوشته اصلی توسط alitopol نمایش پست ها

«ذره خدا» در بزرگ‌ترین آزمایش تاریخ شناسایی می‌شود

...

مطلب جالبی بود ... ولی حیف که عکساش لود نمی شن .. توضیح خوبی هم در مورد نظریه یه هیگز داده ...

نقل قول نوشته اصلی توسط salib نمایش پست ها
    ...پديده مهبانگ(فکر کنم بیگ بنگ بود شایدم من اشتباه کنم) ...
    ....
    درسته ... مهبانگ همون ترجمه ی بیگ بنگه ..

kinshin
    Guest

برخورد دهنده هادرون متوقف شد

ادوات تولید کننده میدان مغناطیسی باید در دمایی نزدیک به صفر مطلق (273- درجه سانتی گراد) فعالیت کنند طرح آغاز آزمایش تصادم ذرات در "برخورد دهنده بزرگ هادرون" (lhc) به واسطه نقص فنی در یکی از ادوات تولید کننده میدان مغناطیسی، متوقف شد.
    این نقص باعث شد حرارت حدود 100 عدد از ادوات تولید کننده میدان مغناطیسی که در این دستگاه باید در درجه حراری بسیار پایین فعالیت کنند، به 100 درجه سانتی گراد افزایش پیدا کند و مهندسان برای کاهش دما مجبور به استفاده از روشی به نام فرونشانی (quench) شوند.
    همچنین این حادثه باعث شد یک تن هلیوم مایع در محل تونلی که برخورد دهنده بزرگ هادرون در سازمان اروپایی پژوهش هسته ای (سرن)، در ژنو در آن قرار دارد، نشت کند که در نتیجه نیروی آتش نشانی به محل حادثه فراخوانده شد.
    یک سخنگوی سازمان سرن به بی بی سی گفت مشخص نیست چه زمانی کار آزمایش در این شتاب دهنده 6.6 میلیارد دلاری ذرات مجددا از سر گرفته خواهد شد.
    هر چند به اذعان این سخنگو چنین حادثه ای "خبر خوبی نیست"، اما او گفت مشکلات فنی از این دست در جریان آزمایش غیرمنتظره تلقی نمی شوند.
    تاخیر
    اولین شعاع ذرات حدود یک هفته قبل در امتداد مسیر 27 کیلومتری این دستگاه که به شکل دایره است شلیک شد.
    قدم اساسی بعدی برخورد دادن اینگونه شعاع ها با یکدیگر است.
    با این وجود به نظر می رسد ایجاد این نقص فنی احتمال انجام این آزمایش حداقل در یک هفته آینده را از بین برده باشد.
    عملیات فرونشانی در جریان آزمایش نهایی آخرین مدارهای الکتریکی برخورد دهنده بزرگ هادرون رخ داد.
    قرار است در امتداد مسیر 27 کیلومتری دستگاه شرایط خلاء برقرار باشد، اما در ساعت 11:27 دقیقه روز جمعه (به وقت گرینویچ) ادوات کنترل این شتاب دهنده نشت هلیوم را ثبت کردند.

ادوات تولید کننده میدان مغناطیسی در برخورد دهنده بزرگ هادرون باید تا دمای 1.9 درجه کلوین بالای صفر مطلق (تقریبا 271- درجه سانتی گراد) سرد شوند تا بتوانند اشعه های ذرات را در امتداد مسیر هدایت کنند.
    یک سخنگوی سرن تایید کرد که در حال حاضر برنامه ریزی اولین آزمایش برخورد برای هفته آینده کاری دشوار خواهد بود و پس از ارزیابی آسیب وارد شده، ممکن است تاخیر های بیشتری هم در راه انجام آزمایش ایجاد شود.
    این دستگاه بامداد روز چهارشنبه 10 سپتامبر، با هدف کشف بخشی از راز پیدایش کیهان شروع به کار کرد.
    این آزمایش با هدف به آزمون گذاشتن فرضیه مربوط به تبدیل ذرات بدون جرم به ماده دارای جرم در "الگوی استاندارد" در فیزیک ذرات به اجرا گذاشته می شود در حالیکه این الگو در فرضیه مهبانگ (بیگ بنگ) در باره پدید آمدن کیهان مورد استفاده قرار می گیرد.
    براساس فرضیه تشکیل ماده، فوتون ها، که بسته های انرژی بدون جرم هستند، از طریق "مکانیسم هیگز" به ذرات بنیادی - موسوم به ذره الهی - تبدیل می شوند که عامل پدید آمدن ذات دارای جرم است.
    این فرضیه، که در دهه 1960 توسط پیتر هیگز، استاد دانشگاه ادینبورگ در اسکاتلند، و توماس کیبل، استاد امپریال کالج دانشگاه لندن مطرح شد.
    براساس این فرضیه، ذره الهی، که از آن به عنوان حلقه مفقوده بین ذرات بدون جرم و ذرات دارای جرم یاد می شود، مانند ذرات بدون جرم، ذره ای بسیط است و از اجزای دیگری تشکیل نیافته و در عین حال، مانند ذرات مرکب، مانند اتم ها، دارای جرم است.
    ذره الهی تا کنون از طریق آزمایش مشاهده و وجود آن اثبات نشده است.
    تایید فرضیه تبدیل ذرات بدون جرم به ذرات دارای جرم، به منزله گامی مهم در پذیرش فرضیه انفجار بزرگ (مهبانگ یا بیگ بنگ) به عنوان مبداء پیدایش کائنات و تشکیل کهکشان ها و در نهایت، منظومه شمسی و کره زمین خواهد بود.
    پس از خاتمه آزمایش، دانشمندان برای یافتن ذرات دارای جرم، به بررسی مواد باقیمانده در محل برخورد پرتوهای متقابل خواهند پرداخت و انتظار می رود جمع آوری و تحلیل اطلاعات حاصل از این آزمایش شش ماه تا یک سال به طول انجامد.

مطالب بالا از بی بی سی

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال