Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کنکوری‌های سال 88 در چه رشته‌ای شرکت خواهید کرد؟

رأی دهندگان
38. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ریاضی

16 42.11%
  • تجربی

5 13.16%
  • انسانی

4 10.53%
  • هنر

8 21.05%
  • زبان

7 18.42%
  • فنی و حرفه‌ای و کار و دانش

8 21.05%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 45 , از مجموع 77

موضوع: تا کنکور 88

Registered User CAPTAIN آواتار ها
    نگارشها
    674

پاسخ : تا کنکور 88

نقل قول نوشته اصلی توسط sayena نمایش پست ها
    ممنون. شما هم خسته نباشید.
    راستش خواهرم دانشجوی سال آخر طراحی صنعتی، و از زمانی که نتایج اومد و فهمیدم مرحله‌ی اول قبول شدم خواهرم من رو راهنمایی کرد. اصلا کلاس نرفتم. برای آزمون طراحی صنعتی خلاقیت خیلی مهم‌تر از طراحی. من برای تقویت طراحیم اسکچای قوی رو نگاه می‌کردم، فنون طراحی رو از خواهرم می‌پرسیدم و هر چیزی رو که می‌دیدم طراحی می‌کردم.:)
    راستی شما هم در نظر دارید برید طراحی صنعتی یا رشته‌ی دیگه‌ای؟
    اینکه گفتید خلاقیت از طراحی مهمتره کاملا درسته با این حال فکر میکنم توان طراحی بالا تنها ابزاریه که میتونه خلاقیت ذهنی رو به واقعیت عینی تبدیل کنه.

در مورد طراحی صنعتی،زیاد باهاش آشنا نیستم.هنوز دارم رو یکی دو رشته دیگه فکر میکنم
    راستش من هنوز شک دارم که بهتره امسال تمام سعیم رو برای قبول شدنم بکنم یا نه؟
    چون فکر میکنم تو زیرمجموعه های هنر برای پیشرفت،بهتره آدم یک سری پیش زمینه ها رو آماده کنه بعد بره سر کلاس.البته این نظر منه برای همین هم قصد دارم اول یک سری مباحث پایه ای رو یاد بگیرم و کار دستم رو هم تا جاییکه ممکنه تقویت کنم،بعد به فکر قبولی باشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط captain نمایش پست ها
    اینکه گفتید خلاقیت از طراحی مهمتره کاملا درسته با این حال فکر میکنم توان طراحی بالا تنها ابزاریه که میتونه خلاقیت ذهنی رو به واقعیت عینی تبدیل کنه.

در مورد طراحی صنعتی،زیاد باهاش آشنا نیستم.هنوز دارم رو یکی دو رشته دیگه فکر میکنم
    راستش من هنوز شک دارم که بهتره امسال تمام سعیم رو برای قبول شدنم بکنم یا نه؟
    چون فکر میکنم تو زیرمجموعه های هنر برای پیشرفت،بهتره آدم یک سری پیش زمینه ها رو آماده کنه بعد بره سر کلاس.البته این نظر منه برای همین هم قصد دارم اول یک سری مباحث پایه ای رو یاد بگیرم و کار دستم رو هم تا جاییکه ممکنه تقویت کنم،بعد به فکر قبولی باشم.
    آره طراحی قوی هم بی‌تأثیر نیست و مهمه.

به نظر من بهتره امسال تمام تلاشتونو بکنید. چون معلوم نیست برای سال‌های بعد چه تصمیماتی برای کنکور گرفته بشه. و اینکه می‌تونید همزمان وقتی رو برای طراحی و سایر موارد در نظر بگیرید.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    راستی دوستانی که کنکور هنر می‌دن. الدیسای عزیز و من یه طرح داریم که بستگی به استقبال شما داره.
    اگر موافق باشید و پایه ( حالا اگه دسته هم بودید موردی نیست:d) هر چند وقت یه بار قرار بذاریم چند درس رو بخونیم و بعد تست‌های مربوط به همون درس رو اینجا قرار بدیم و بعد از مثلا یه روز جواب تست‌ها رو بذاریم. هرکس از دوستان هم که تستی چیزی داره خوشحال می‌شیم اگر مایل باشه به من بگه تا در اختیار بقیه هم قرار بگیره.
    ویرایش توسط Sayena : 11-27-2008 در ساعت 11:15 PM
    آنچه كه هستي هديه‌ي خداوند است به تو و آنچه كه مي‌شوي هديه‌ي تو است به خداوند.
    پس بي‌نظير باش چون بي‌نظير آفريده شده‌اي.

درباره ی رشته ی خودتون (طراحی صنعتی)میشه بیشتر توضیح بدین؟
    اصلا اینکه این رشته چی هست!
    چه کاریه؟!
    چه رتبه ای باید بیاریم! (زیر 50؟؟؟!!!)
    بازار کارش چجوریه؟!

من خودم رشتم ریاضیه!
    ولی دوست دارم کنکورهنربدم!
    ولی الان بین این دوتا گیر کردم!
    هیچکدوم رو هم نمیخونم!!! (فعلا تو درسهای پیش موندم )

پ.ن: امسال اوایل سال رفتم یه هنرستان درباره ی طراحی صنعتی پرسیدم گفت به هنر ربطی نداره واسه ریاضیه!
    بعد که زیرگروههای ریاضی رو واسمون اوردن تو مدرسه خودمون توش طراحی صنعتی نداره!

People aren't chocolates, wanna know what they are? Bastards, bastard coated bastards with bastard fillings, but I don't find them as half as annoying as naive bobble headed optimists who go around vomiting sunshine

نقل قول نوشته اصلی توسط Kyuubi نمایش پست ها
    درباره ی رشته ی خودتون (طراحی صنعتی)میشه بیشتر توضیح بدین؟

اصلا اینکه این رشته چی هست!
    چه کاریه؟!
    چه رتبه ای باید بیاریم! (زیر 50؟؟؟!!!)
    بازار کارش چجوریه؟!

من خودم رشتم ریاضیه!
    ولی دوست دارم کنکورهنربدم!
    ولی الان بین این دوتا گیر کردم!
    هیچکدوم رو هم نمیخونم!!! (فعلا تو درسهای پیش موندم )

پ.ن: امسال اوایل سال رفتم یه هنرستان درباره ی طراحی صنعتی پرسیدم گفت به هنر ربطی نداره واسه ریاضیه!
    بعد که زیرگروههای ریاضی رو واسمون اوردن تو مدرسه خودمون توش طراحی صنعتی نداره!
    سلام:)
    بله حتما توضیح می‌دم خدمتتون.
    طراحی صنعتی زیرگروه رشته‌ی هنره و همین‌طور تلفیقی از ریاضی و هنر. اون هنرستانی هم که پرسیدید بهتون اشتباه گفتن.
    من که رتبم زیر 50 نبود ولی مرحله‌ی اول قبول شدم. و البته خودم هنوز باورم نمی‌شه که قبول شدم

---------------------------------------------------------------------

« طراحی صنعتی » و « طراح صنعتی »
    به تعبیر دائرة المعارف اینترنشنال
    «طراحی صنعتی » ، در واقع به کار گیری استانداردهای زیبایی شناسی ، در طراحی محصولات ساخت ماشین است. در نیمه ی اول قرن حاضر، این نیاز آشکارشد که فرایند ها و محصولات تکنولوژیکی ، باید با ماهیت فیزیکی ، ادراکی و روانی انسان ، هماهنگی و سازگاری داشته باشد. از این رو «طراحی صنعتی »به مثابه ی یک تخصص مطرح شد تا پاسخگوی این نیاز باشد.
    یک «طراح صنعتی» می کوشد تا ارزش هایی همچون ذوق و سلیقه ، خشنودی، منطق،زیبایی و ...را در دنیای امروز- که به طور روزافزون از خلاقیت های منفردانه دور شده ، به سمت تولید انبوه پیش می رود - به کار گیرد.در واقع «طراح صنعتی» اجازه نمی دهد که ارزش های فوق در یک فرایند تولید انبوه از بین برود.
    تخصص «طراحی صنعتی » در ابتدای ظهور این حرفه ، اساساً بهینه سازی شکل و فرم محصولات مصرفی بود. ولی با گذشت زمان، بهبود و افزایش کارآیی و سود دهی تمامی محصولات صنعتی را نیز به نحوی فراگیر و فزاینده شامل گردید.
    امروزه ، هرچه فلسفه و اندیشه ی «طراحی صنعتی »پیشتر می رود ، وسعت عمل آن نیزافزایش می یابد. به طوری که «طراحان صنعتی» ، ضمن اینکه فعالانه مشغول طراحی محصولات خانگی ود یگر لوازم مصرفی هستند ، تخصصشان به طور فزاینده ای در طراحی ماشین آلات صنعتی و کشاورزی ، وسایل حمل و نقل و حتی پروژه های ساختمان سازی و معماری نیز به کار گرفته می شود.
    در واقع می توان گفت غلب پروژه هایی که انجام آنها ، نیازمند ائتلاف و مشارکت هنر، مهندسی و نیاز های انسانی باشد ، محدوده ی کار تخصصی «طراحان صنعتی» است.
    «طراحان صنعتی» نه فقط با بهینه سازی شکل و فرم ظاهری محصولات ، که حتی با کیفیت و سود دهی خط تولید ، سر و کار دارند. با این وجود ، «طراحان صنعتی» بهترین مدافعـان منافع مصرف کنندگان نیز هستند؛چرا که پاسخگویی به نیازهای جسمی و روانی انسان در برخورد با محصولات صنعتی ، یکی از اساسی ترین آرمان های «طراحی صنعتی »است و طراحان صنعتی موفقی که از شهرت و اعتبار خوبی برخوردارند، موفقیت خود را مدیون پیروی از همین اصول می باشند.

دیدگاه انجمن طراحی صنعتی امریکا (idsa) ؛ از آخرین بروشور منتشر شده توسط انجمن:
    یاد بگیرید که سازنده و خلاق باشید !
    در دنیایی با پیچیدگی های رو به تزاید، « طراحان صنعتی » ذوق و قریحه ی هنرمندان را با استعداد های مهندسان، فیلسوفان و بازرگانان در هم می آمیزند و در این میان میتوانند تمام یا حداقل تعدادی از مهارت های ذکر شده را دارا باشند.چرا که« طراحان صنعتی » مردان و زنان رسانس و عصر تجدید فعالیت هستند. آن ها بیش از آنکه با دستهایشان کار کنند و در جایی که همگان، فقط صورت مسأله را می بینند، « طراحان صنعتی » به راه حل های ممکن فکر می کنند .
    « طراحان صنعتی » در هر زمینه ای قدری اطلاعات دارند ولی اطلاعاتشان در زمینه ی ساختمان اشیا و چگونگی تولید آن ها بیشتر است.
    « طراحان صنعتی » به آینده ی ما شکل و فرم می دهند و این، بدان خاطر است که آن ها عامل تحقق بخشی به رﺅیاهای ما هستند.
    از « طراحی صنعتی » در عصر مدون ما، به عنوان طراحی محصولاتی یاد می شود که با فرآیند های تولید صنعتی انبوه، روانه ی بازار می شوند؛محصولاتی گسترده، از تجهیزات ایستگاه های فضایی و دوچرخه گرفته تا کامپیوتر و فنجان چای.اما « طراحی صنعتی » از آغاز آفرینش نیز با بشر همراه بوده است. آن زمان که بشر اولیه، ساده ترین ابزار دستی خود از قبیل تیر و کمان، دیلم، نردبان، ابزار کشاورزی و چرخ را ابداع می کرد، در واقع « طراحی صنعتی » را به نوعی تجربه می کرد، در حالی که خود بر این موضوع واقف نبود.
    صرف نظر از جایگاه تاریخی « طراحان صنعتی » ، آن ها همواره در صدد اراﺋه ی پاسخ های مناسبی به مشکلات عصر حاضر بوده و این مهم را با استفاده ی بجا از جدید ترین تکنولوژی روز، برای طراحی محصولات بهینه ساز زندگی مردم ، به انجام رسانیده اند.
    به اطرافتان نگاه کنید، حقیقتاً هر چیزی که می بینید، به نوعی « دیزاین » شده است و اگر آن چیز، توسط مردم و یا برای مردم ساخته شده باشد، یک « محصول طراحی صنعتی » است و در واقع با احساس مسـﺋولیت همه جانبه ای که به تازگی در برابر محیط زیست به وجود آمده است، در آینده ای نه چندان دور، عنوان «محصول طراحی صنعتی » شامل هر چیزی می شود.

منبع : مجله دستاورد ( مجله تخصصی طراحی صنعتی )

گفتم شاید بد نباشه لیست دروس دوره‌ی کارشناسی طراحی صنعتی رو هم براتون بذارم:)

لیست دروسی که در طی دوره‌ی کارشناسی باید گذرانده شود:
    مبانی هنرهای تجسمی 1و2
    کارگاه طراحی پایه 1و2
    مدل سازی 1 ( ماکت سازی )
    مدل سازی 2
    عکاسی پایه 1و2
    حجم سازی
    فرم و فضا
    هندسه 1و2
    آشنایی با هنر در تاریخ 1و2
    ریاضی کاربردی 1و2
    هنر و تمدن اسلامی
    مهندسی عوامل انسانی ( ارگونومی ) 1 و 2
    فیزیک 1 ( ایستایی )
    فیزیک 2 ( مبانی سینماتیک )
    فیزیک 3 (الکتریسیته و نور )
    نقشه کشی صنعتی 1و2
    تاریخ طراحی صنعتی
    ارزیابی تولیدات صنعتی
    طرح اشیا در تمدن اسلامی
    اقتصاد و مدیریت تولیدات صنعتی مواد و روش‌های ساخت 1 ( چوب )
    مواد و روش‌های ساخت 2 ( فلز)
    مواد و روش‌های ساخت 3 ( پلاستیک )
    جامعه شناسی صنعتی
    طراحی به کمک کامپیوتر
    طراحی فنی 1 ( مبانی )
    طراحی فنی 2 ( اجزاء ماشین )
    طراحی فنی 3 (کنترل هیدرولیک و نیوماتیک )
    مبانی طراحی صنعتی 1و2
    پروژه طراحی صنعتی 1 ( روند پروژه )
    پروژه طراحی صنعتی 2 ( طراحی بسته بندی)
    پروژه طراحی صنعتی 3 ( مهندسی عوامل انسانی )
    پروژه طراحی صنعتی 4 ( طرح‌های سریع )
    پروژه طراحی صنعتی 5 ( محیط زیست )
    پروژه طراحی صنعتی 6 ( حال و آینده )
    پروژه طراحی صنعتی 7 ( مبلمان )
    پروژه طراحی صنعتی 8 ( بیونیک )
    پروژه طراحی صنعتی 9 ( ارتباط با کارخانجات )
    پروژه نهایی ( بخش نظری ) ( بخش عملی )
    کارآموزی

Registered User Shinigami آواتار ها
    نگارشها
    498

از ریاضی میشه به چه رشته ای رفت ؟
    من نمی دونم چه رشته ای رو بزنم . آقا شما چی می گی بهترین رشته برای ریاضی ها چی ؟
    لیست من (2008-06-13)
    Follow your heart
    Your intuition
    It will lead you in the right direction
    Let go of your mind
    Your Intuition
    It's easy to find
    Just follow your heart baby

نقل قول نوشته اصلی توسط shinigami نمایش پست ها
    از ریاضی میشه به چه رشته ای رفت ؟
    من نمی دونم چه رشته ای رو بزنم . آقا شما چی می گی بهترین رشته برای ریاضی ها چی ؟
    من شنیدم رشته‌های ریاضی و تجربی هر رشته‌ای رو که بخوان می‌تونن برای کنکور ثبت نام کنن. حداقل مطمئنم زبان و هنر رو هر رشته‌ای می‌تونه شرکت کنه:)
    ریاضی رشته‌های خوب و تاپ زیاد داره، بستگی به علاقه‌ی خودتون داره. به نظر من مهم‌ترین دلیل برای انتخاب یک رشته می‌تونه استعدا و میزان علاقه به اون رشته باشه، و دلیل بعدی می‌تونه آینده‌ی شغلی و بازار کار باشه و خیلی چیزای دیگه. که البته فکر می‌کنم اولویت‌ها برای آقایون و خانم‌ها متفاوت باشه. مثلا شاید برای اکثر آقایون اولویت اول آینده‌ی شغلی و بازار کار باشه:)

نگارشها
    498

نه حرف شما متین
    ببین اگه علاقه به کاری نداشته باشی توش موافق نمی شی پس باید به کارت علاقه داشته باشی
    خوب حالا میشه یه سری از اون تاپ هاش رو بگی که هم موقیت داشته باشه هم به روحیه یه جون اسپرت که تو زندگیش زیاد با کامپیوتر کار کرده باشه رو داشته باشه ( این هم مد نظر بگیر که این جوان خیلی تنبله ) مرسی
    ( یکی نیست بگه اومدم اینجا مشاوره مگه )

مهندسی پزشکی، مهندسی مکانیک، مهندسی پلیمر، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی هوا و فضا و ...
    خوبی رشته‌ی ریاضی اینه که رشته‌های تاپ زیاد داره. البته من خیلی دوست دارم بتونم کمکی بهتون بکنم، اما خودم هم اطلاع چندانی از رشته‌های ریاضی ندارم. فکر می‌کنم بتونید از اینجا یه سری اطلاعات بگیرید:)
    امیدوارم مفید باشه

noname_dp
    Guest

روزنامه ی امروز جام جم 29 دی رو حتما بخونید و ببینید تو چه مملکت بیخودی داریم زندگی می کنیم. " در کنکور 87 2% از 40% بوسیله ی سهمیه ی رزمندگان وارد دانشگاه هی معتبر شدن و سال دیگه می خوان 38% باقیمونده رو اختصاص بدن به بسیجیای فعال... یعنی عملا این 38% از رقابت مبرا می شن و مثل آب خوردن میرن دا
    شگاه های معتبر..." اگه باورتون نمی شه روزنامه رو بخونید. آخه کجای دنیا اینجوریه، از چاه در اومدیم افتادیم تو چاله

نگارشها
    498

اینجا ما تو یه دنیای دیگه زندگی می کنیم ( چون نمی خوام بحث 30 یا 30 بشه کشش نمی دم چون اینجا یه سایت آزاده و نباید از این حرف ها باشه ولی اگه کسی بخواد بیشتر بدونه می تونه با من تو یا هو چت کنه تا یه چیز هایی رو براش بگم که خودش حساب کار دستش بیاد )

Registered User frodo آواتار ها
    نگارشها
    138

این متن خبره:

رئيس سازمان سنجش و آموزش كشور:
    داوطلبان كنكور را نگران نكنيد
    گروه جامعه: در حالي كه موضوع تخلف در كنكور 87 بعد از گذشت حدود 6 ماه هنوز موجي از نگراني در داوطلبان و خانواده‌هاي آنها ايجاد كرده است، رئيس سازمان سنجش روز گذشته از كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي خواست كه به جاي مسائل حاشيه‌اي، به مباحث كلاني همچون تعيين تكليف سهميه مازاد رزمندگان، رفع آشفتگي‌هاي موجود در قوانين و مقررات گزينش دانشجو و تعيين تكليف چگونگي اجراي قانون حذف كنكور بپردازد.

دكتر پورعباس در يك نشست خبري با اشاره به آشفتگي‌هاي موجود در قوانين و مقررات گزينش دانشجو، گفت: در اين ارتباط نيازمند يك تجديدنظر كلي هستيم ولي متاسفانه تاكنون به‌رغم گذشت 5 ماه از اعلام نتايج كنكور 87، هيچ اراده جدي مبني بر بازنگري و تجديدنظر در قوانين ديده نشده است.

وي ادامه داد: يكي از مشكلات كنكور سراسري بحث سهميه‌هاست، در حال حاضر 40 درصد ظرفيت‌ها به سهميه رزمندگان اختصاص دارد كه اين ميزان، در رشته‌هاي مطلوب مهندسي، حقوق، پزشكي، تقريبا بالاي 30 درصد و حتي خود 40 درصد پر مي‌شود، ولي چون تعداد اين رشته‌ها محدود است در كل كشور كمتر از 2 درصد از اين سهميه استفاده مي‌شود و در واقع در كل كشور 37 تا 38 درصد اين ظرفيت خالي مي‌ماند كه در حال حاضر درباره اين ظرفيت‌هاي مازاد براساس سياست بومي گزيني و سهميه بندي منطقه‌اي عمل مي‌كنيم و اين سهميه باقي مانده را به ساير داوطلبان اختصاص مي‌دهيم.
    دكتر پورعباس ادامه داد: اين در حالي است كه در اين ارتباط اختلاف نظري اساسي وجود دارد كه چرا مازاد سهميه رزمندگان با رعايت سياست بومي‌گزيني در مناطق پر مي‌شود و در واقع بر اساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي بايد مازاد اين 40 درصد به بسيجيان فعال اختصاص يابد.
    بلاتكليفي سازمان سنجش
    وي با اشاره به نحوه تكميل ظرفيت مازاد سهميه رزمندگان و قانون جذب بسيجيان فعال در اين سهميه، عنوان كرد: تاكنون اين قانون جذب بسيجيان مسكوت مانده و اجرا نشده ولي فشار زيادي از سوي قوه قضاييه و ديوان عدالت اداري براي اجراي اين مساله وجود دارد و فشارها تا آنجا ادامه يافته كه حتي رئيس سازمان را به انفصال از خدمت تهديد كرده‌اند.
    پورعباس با بيان اين‌كه بارها از كميسيون آموزش مجلس خواسته‌ايم كه تكليف ما را در اين ارتباط روشن كند، گفت: در صورت اجراي اين قانون درواقع 40 درصد از ظرفيت خوب دانشگاه‌ها از رقابت علمي خارج مي‌شود و شايد بتوان گفت كه اعتراضاتي كه در كنكور 87 وجود داشته بر اثر اجراي اين قانون تا 40 برابر بيشتر مي‌شود. رئيس سازمان سنجش با بيان اين‌كه اگر مجلس محترم شوراي اسلامي در اين ارتباط كاري انجام ندهد سال آينده با چالش جدي مواجه خواهيم شد عنوان كرد: سازمان سنجش در حال حاضر براي 40 درصد ظرفيتي كه خالي مي‌ماند بلاتكليف است.
    وي با بيان اين‌كه جمعيت سهميه ايثارگران سال گذشته نسبت به سال‌هاي پيش از آن رشد داشت، گفت: اين مساله هم به جاي خود اثر گذاشت و در واقع در رشته‌هاي مطلوب اين داوطلبان در سهميه خودشان به صورت كامل پذيرش شدند، گرچه رتبه‌هاي آنها نيز بسيار مطلوب بود و داوطلبان سهميه‌اي داشتيم كه رتبه‌هاي خارج از سهميه آنها زير هزار بود ولي اين مسائل همه بايد ساماندهي شوند. وي خطاب به داوطلبان كنكور 88 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي با بيان اين‌كه بر اساس قوانين مصوب جاري عمل كنيم، خاطر نشان كرد: در كنكور امسال همان مقرراتي اعمال خواهد شد كه در كنكور سال گذشته نيز اعمال شد.
    دكتر پور عباس با بيان اين‌كه سهميه بندي‌ها از سياست بومي گزيني همچنان در كنكور 88 جاري خواهد بود، گفت: تاكنون هيچ گونه اراده‌ جدي در كميسيون آموزش مجلس و شوراي عالي انقلاب فرهنگي مبني بر تغيير در اين حوزه ديده نشده است و در صورتي كه تا پايان سال مصوبه جديدي به سازمان ابلاغ نشود روش گزينش همان روش سال قبل خواهد بود.
    در عين حال علي عباسپور تهراني‌فرد نيز توضيح داد: با بررسي‌هايي كه انجام شد و با اطلاعاتي كه سازمان سنجش آموزش كشور ارائه كرده بود، تفاوت كاملا معنادار و قابل تاملي ميان درصد پذيرفته‌شدگان غيربومي در دانشگاه‌هاي مهم كشور در كنكور 87 نسبت به كنكورهاي گذشته مشاهده مي‌شود.
    وي در گفتگو با مهر، اظهار كرد: اين در حالي است كه وزارت علوم عنوان مي‌كرد اختلاف كنكور 87 با كنكورهاي گذشته ناشي از اين است كه درصد بومي‌پذيري از 70 درصد به 80 درصد ارتقايافته و اين موضوع در دفترچه‌هاي كنكور نيزبه اين صورت كه «اگر سهميه 40 درصدي رزمندگان راكنار بگذاريم، 20 درصد در سال 87 به پذيرش غيربومي و 80 درصد به پذيرش بومي اختصاص مي‌يابد»اعلام شده است.
    رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس ادامه داد: لذا وزارت علوم به صورت مكرر عنوان مي‌كند هيچ تخلفي صورت نگرفته و مطابق با مصوبات عمل كرده است. عباسپور تهراني‌فرد گفت: نكته مهم اينجاست كه سازمان سنجش در دفترچه راهنماي كنكور اين موضوع را قيد نكرده بود و آنچه در دفترچه اعلام شده بود، اين بود كه: «سهميه رزمندگان كنار گذاشته مي‌شود وبجز آن 20 درصد غيربومي و 80 درصد بومي پذيرش مي‌شوند.» اما در عمل، باقيمانده 40 درصد نيز به صورت بومي پذيرش شدند.

منبع:روزنامه جام جم - 87/10/29

تو را نادیده می گیرند
    تو را مسخره می کنند
    با تو می جنگند
    ولی در نهایت تو پیروزی

lovesong
    Guest

سلام و خسته نباشید.

من امسال کنکور دادم و حدس میزنم درصد هام بصورت زیر باشه :

ادبیات : 50
    عربی : 15
    دین و زندگی : 40
    ربان : 40

درک عمومی : 20
    درک ریاضی : 50
    ترسیم : 20
    خلاقیت تصویری : 30
    نمایشی :15
    موسیقی : 15
    مواد :0

می دونم افتضاحه ولی میشه رتبه ی منو تخمین بزنین مثلا چقدر میارم. خودم 3000 حدس میزنم

آخییییییییییییییییییییییی ییییییییییییش کنکور دادم خلااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااص
    خدا رو شکر خوب زدم :دییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییی
    از الان دیگه آزادم
    دلم واسه اینجا تنگ شده بود

نقل قول نوشته اصلی توسط lovesong نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید.

من امسال کنکور دادم و حدس میزنم درصد هام بصورت زیر باشه :

ادبیات : 50
    عربی : 15
    دین و زندگی : 40
    ربان : 40

درک عمومی : 20
    درک ریاضی : 50
    ترسیم : 20
    خلاقیت تصویری : 30
    نمایشی :15
    موسیقی : 15
    مواد :0

می دونم افتضاحه ولی میشه رتبه ی منو تخمین بزنین مثلا چقدر میارم. خودم 3000 حدس میزنم
    سلام. خدا قوت، درصداتون هم به نظر من که خوبن:)
    مخصوصا ادبیات، زبان و ریاضیتون تو درصدا خیلی می‌درخشن. فکر نمی‌کنم رتبتون 3000 بشه من سال قبل با درصدهایی خیلی کم‌تر از این رتبه‌ی بهتری آوردم، به همین علت هم فکر می‌کنم رتبه‌ی شما نباید بد بشه:) به خصوص که امسال تعداد داوطلبین شرکت‌کننده کم‌تر هم شده.
    راستی شما علاقه داشتید چه رشته‌ای بخونید؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط only4you_mehr نمایش پست ها
    آخییییییییییییییییییییییی ییییییییییییش کنکور دادم خلااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااص
    خدا رو شکر خوب زدم :دییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییی
    از الان دیگه آزادم
    سلام :)
    خدا قوت، خوشحالم که راضی هستید. امیدوارم همه‌ی بچه‌های خوب اینجا موفق بشن
    به امید قبولی همگی:)

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال