Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: رمانهای تاریخی

Vergil
    Guest

رمانهای تاریخی

با سلام خدمت بروبچ گل و گلاب ap
    این تاپیک زدم تا بچه‌هایی که مثل من به رمانهای تاریخی علاقه وافری دارن بیان نظر بدن
    مسائلی قبیل معرفی کتاب جدید، معرفی نویسنده و یا مترجم، نقد کتاب و .........
    نمیدونم اینجا کسی علاقه داره یا نه ولی دور ور من پر از آدمایی که به رمان تاریخی علاقه دارن

Vergil
    Guest

Index

ایندکس تاپیک

APTA Member Dr_of_Love آواتار ها
    نگارشها
    1,380

پاسخ : رمانهای تاریخی

كتاب هاي تاريخي با ترجمه ي ذبيح الله منصوري خيلي زيبا هستن : خداوند الموت - سفر نامه ماژلان - سينوهه طبيب فرعون
    كتاب هاي فواد فاروقي : معراج عشق - نديمه - سلطان عشق و حماسه - شهرييار بي تاج و تخت
    و خيلي نويسنده هاي ديگه كه الان حضور ذهن ندارم. اين كتاب ها رو حتما بخونيد

Vergil
    Guest

من از بین همه فقط با ذبیح االه منصوری حال میکنم
    سینوه - خداوند الموت - خواجه تاج دار - سرزمین جاوید - دیگه الان چیزی به خاطر ندارم

Registered User CAPTAIN آواتار ها
    نگارشها
    674

من دوران باستان چندتا از کتابای دوما با ترجمه استاد منصوری رو خوندم.
    بنظرم ترکیب کار این دو نفر خیلی فوق العاده بود و روی کار همدیگر تاثیر مثبتی گذاشتن
    پیشنهاد میکنم حتما یه نمونه مثلا کنت مونت کریستو رو امتحان کنید(البته اگر قبلا مطالعه نکردید

Vergil
    Guest

خوب اینم مثلا معرفی کتاب ( شما به بزرگی خودتون ببخشید, چون من اصولا توی تفهیم منظورم به دیگران اونم به خصوص نوشتاری ضعیفم )
    خواجه تاجدار

این کتاب نوشته " ژان گور " فرانسوی هست و ترجمه ذبیح الله منصوری
    نسخه ایی که من دارم خیلی قدیمی و دو جلد رو در کتاب حدوداً هزار صفحه ایی جمع شده و شنگین و قطوره
    در این اینجا از تولد آقا محمد قاجار و بنیان گذار سلسله قاجار تا مرگ او نوشته شده و وقایع تاریخی که در این مدت اتفاق افتاده
    نکته مهمی که در کتاب هست اینه که نویسنده سعی کرده بهترین توصیف رو از شخصیت آقا محمدخان که چطور به شخصیتی بی احساس و بی رحم تبدیل شده و نشانه های از تغییر در شخصیت او در اواخر زندگی نسان داد
    همچنین سرگذشتی کوتاه از دو شخصیت بسیار بزرگ ایران کریم خان زند و لطفعلی خان زند بیان خواندش خالی از لطف نیست و با کارهای بزرگ که انجام داده بودند آشنا میشویم
    همینطور مترجم نکات کوچک و جالبی بعضی جاها بیان میکنه

Registered User deracola_tnt آواتار ها
    نگارشها
    200

خواجه تاجدارو خوندم. اما از همه باحال تر ملکه مصر نوشته آندره توربوف ترجمه دکتر عبدا... اکبری بود . خیلی باحاله تمام حرفاشئ صریح وراحت گفته شما هم بخونید(البته نسخه قدیمی رو چون تو نسخه پارسال سانسور کرده بودن)

هری پاتر هم که حرف نداشت اما حیف که زود تمام شد:p
    شاهزاده و گدا ، زندگی مولانا ، شاهزاده کشته شده ،کنت مونت کریستو ، و کلا کتاب های آگاتا کریستس(در مورد شرلوک هولمزو...) رو خوندم.
    neither east nor west madara is the best
    I am below what you said

But I am much higher than what you have in your mind about
    me

کتاب آتیلا نوشته ی لویز دول یادتون نره !!! یک کتاب 18 جلدی که درباره ی یک افسر رومی هست که با آتیلا در حال مبارزه هست .

Registered User majidmahmoodi آواتار ها
    نگارشها
    39

سلام.
    اگر کسی سینوهه را نخوانده به نظر من علاقه ای به کتاب های تاریخی ندارد.کتاب فوق العاده ای است.

Registered User alba22 آواتار ها
    نگارشها
    492

نقل قول نوشته اصلی توسط ziex نمایش پست ها
    کتاب آتیلا نوشته ی لویز دول یادتون نره !!! یک کتاب 18 جلدی که درباره ی یک افسر رومی هست که با آتیلا در حال مبارزه هست .

کتاب خیلی قشنگیه.البته من فقط دو جلدش رو خوندم!ولی تا اونجا هم فوق العاده بود.

به نظرم کتاب ژوزف بالسامو و کتاب غرش طوفان رو هم بخونید.
    اگه اشتباه نکنم نویسندش الکساندر دوماست و درباره زندگی ماری انتوانت ملکه فرانسه هست.خیلی قشنگه

رمان دزیره هم قشنگه و خاطرات دزیره کلاری معشوقه ناپلئون بناپارته...

یک کتاب قشنگ دیگه هم کتاب کاپیتان اثر میشل زواگو هست که خوندنش خالی از لطف نیست...

11. سپاس

Registered User sns-naruto آواتار ها
    نگارشها
    62

کسی خورشید تیسفون رو خونده؟
    کتاب خیلی قشنگیه و من خیلی دنبالشم گیر بیارم اما به دلیل قدیمی بودنش تا حالا پیداش نکردم اگه کسی در بارش شنیده یا نویسندش رو لطفا بگه

13. سپاس

APTA Member Dr_of_Love آواتار ها
    نگارشها
    1,380

خورشید تیسفون.... اسمش خيلي آشناست. بايد برم يه سر بگردم ببينم چيزي دستگيرم ميشه يا نه!
    با كاپيتانعزيز هم موافقم.الكساندر دوما با احساس حماسه ميكنه و وقتي كه مترجم كتاباش كسي مثل استاد منصوري باشه ديگه واقعا خوندنيه. بايد بگم هر كسي كه سه تفنگدار رو نخونده و پا به پاي چهار شمشير زن داستان خوشحال ،خشمگين و ناراحت نشده و با احساساتشون گريه نكرده نيمي از عمر كتابخونيش فنا ست. البته اگهبتونين نسخه هاي قديمي تر و يا اگه مقدوره چاپ قبل از انقلابش رو گير بيارين اساسا ديوونه ميشين. چونكه چاپ جديد 10 جلدي شده. چند سال پيش همين كتاب 12 جلد چاپ ميشده و گمان ميكنم قسمت هاي ماي ليدي (در چاپ قديم ميلادي) با سانسور مواجه شدن(بر اساس اون چيزي كه از عتيقه جات دائيم بدست اومد)
    راستي اگه طرفداران سينوحه انقدر زيادن، چرا تو بخش طرفداران يا معرفي و نقد براش تاپيك نميزنين؟اينجور راحت ميشه تبادل نظر كرد

15. سپاس

Registered User SHAUN آواتار ها
    نگارشها
    21

خداوند الموت جالبه
    روزشمار رفتن من به سربازی : 4 روز دیگر

17. سپاس

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال