Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: بررسی آثار استاد علی مراد

کاربر افتخاری فروم Enigmatic آواتار ها
    نگارشها
    274

بررسی آثار استاد علی مراد

عبدالاه علی مراد

متولد: سال 1326 از تهران
    تحصيلات : دانش آموخته رشته پويا نمايي از مركز تجربيات و آموزش سينمايي نقاشي متحرك كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان است به علاوه يك دوره آموزشي براي فراگيري پويا نمايي عروسكي تك فريم را در كشور چك گذرانيده است
    همكاري با رسول نصر آزاداني در ساخت فيلم قصه ديو وپيرزن كه در سال 1356 منجر به كسب جايزه از جشنواره سينماي جوان گرديد. ساخت چند نشان پو يا نمايي براي جشنواره هاي مختلف از جمله جشنواره كودك ونوجوانان اصفهان وجشنواره فيلم فجر ،چند فيلم كوتاه به نامهاي كاغذ وتا، كليد نقش،بچه ها در موزه وطوطي وبقال كه هر سه فيلم براي او جوايزي را از جشنواره كودكان ونوجوانان ورشد به ارمغان مي آورند. همچنين فيلم كوه جواهر در سال 1373 علاوه بر كسب جوايز داخلي تقدير نامه داوران يونيسف از جشنواره برلين، كامروي طلايي از جشنواره كاروسل كانادا وفيل نقره اي جشنواره حيدر آباد هند را به دست مي آورد. فيلم هاي بعدي او ورود به دنياي عروسكها و قصه هاي بازار نيز جوايزي را از جشنواره هاي فجر رشد وديپلم افتخار ميراث فرهنگي كشور كسب كردند.
    يكي كم است ، فيلم ديگر او كتاب زرين بيست وهشتمين جشنواره رشد ،پروانه زرين بهترين فيلم پويا نمايي داوران بين الملل وپروانه زرين داوران سينماي ايران در سيزدهمين جشنواره كودكان ونوجوانان اصفهان ،ديپلم افتخار آسيفا وپلاك برنز جشنواره قاهره را به ارمغان مي آورد .آخرين فيلم او بهادر نام داردكه تاكنون موفق به دريافت جايزه دوم وزارت آموزش وپرورش از پانزدهمين جشنواره كودكان ونوجوانان اصفهان ،ديپلم افتخار هيات منتقدان سينماي كودك اين جشنواره وكتيبه افتخار براي تكنيك برتر پويا نمايي وموضوع از جشنواره رشد در سال 1379 شده است

جوایزی چون نخل طلایی فیلم کوتاه جشنوارة فیلم کن، دوربین طلایی جشنواره بین‌المللی کاروسل کانادا، فیل نقره‌ای جشنوارة حیدرآباد هند، تقدیرنامة داوران یونیسف جشنواره فیلم برلین و پلاک برنزی جشنوارة فیلم کودک قاهره بخشی از موفقیت‌های این فیلم‌ساز محسوب می‌شوند. ضمن آن که علیمراد جوایز بسیاری از اغلب جشنواره‌های داخلی همچون فجر، اصفهان و رشد دریافت کرده است.

گزیده آثار عبدالله علیمراد عبارتند از:

"کاغذ و تا"، "کلید قفس"، "بچه‌ها در موزه"، "طوطی و بقال"، "کوه جواهر"، "یکی کم است"، "بهادر" و "سپید بالان"و روزی کلاغی.
    او با ساختن "ورود به دنیای عروسک‌ها" به عنوان پیوند دهنده دو فیلم کوتاه "طوطی و بقال" و "کوه جواهر"، فیلم انیمیشن بلند "قصه‌های بازار" را ارائه کرد که موفق به دریافت جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم فجر شد.

علیمراد صاحب تألیفاتی چون "نگاه: چگونه فیلم عروسکی بسازیم" و "روش‌های ساده متحرک‌سازی" نیز می‌باشد
    ویرایش توسط Enigmatic : 05-02-2009 در ساعت 10:33 PM

نگارشها
    274

پاسخ : بررسی آثار استاد علی مراد

بهادر

انيماتور : عبدالله عليمراد - محمد رحيم بختياری
    سازنده عروسک : فرزانه بابائی
    تهيه كننده : كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان
    فيلمبردار :محمد رحيم بختياري
    تدوين : چنگيزصياد
    موسيقي : سعيد انصاری
    انيميشن تك فريم عروسکی
    27 دقيقه
    2001-2002

بهادر داستان موشهایی رو بیان می کنه که حاکم ظالمی برشون حکومت داره و با خراج گزافی که ازونا میگیره شکم خودشو چاق و گنده کرده و روز بروز هم آذوقه مردم رو بیشتر برای خودش می بره و ازینرو موشهای شهر تکیده و لاغر هستن...
    حکم کسی که اعتراض کنه اینه که بدست گربه ای که در قصر نگه داشته میشه نابود شه.. از همینرو موشها همگی وحشت دارن ازینکه اعتراض کنن و لذا به زندگی خوار و فقیرانشون راضی موندن
    اما داستان برای بهادر فرق داره.. بهادر موش مهربون و شاعر پیشه ای که خودش از خدمه قصر پادشاه بوده و مامور گرفتن آذوقه از مردم بیچاره... و طبیعتن بدلیل روحیه مهربون و حساسش نمی تونسته این ظلم به مردم رو تحمل کنه و هرجا که برای آذوقه گیری می رفته تازه کمی هم به مردم می بخشیده و بلاخره بزودی پادشاه این موضوع رو می فهمه و بدنبال تنبیهش میافته..
    بهادر از قصر فرار می کنه و بکمک دوستانی که در اون مدت پیدا کرده با نیروی بیشماری از موشهای عصبانی و انقلابی برمیگرده به قصر پادشاه و جنگ عظیمی صورت می گیره..
    از صحنه های جذاب جنگ حمله لشگر عقربها به دستور پادشاه به موشهاست و سلاح هایی مثل قاشق و چنگال و کارد... که برای موشها سلاح بزرگی محصوب میشده..
    در صحنه های آخر جنگ معلوم میشه که گربه ترسناک موش خوار محبوس در قصر درواقعی یک گربه ساختگی بیش نبوده که مامورین پادشاه با میله و سیم حرکتش میدادن که بیخود مردم رو بترسونن..

بنظر من داستان بهادر جذاب و بسیار عمیقه و در عین حال که بخش ظاهری ازون قابل درک برای کودکان هست بخصوص با ظاهر بامزه موشها و دیالوگ های خنده دار و صداهای کودکانه, از طرفی با تماشاگر بالغ و متفکر هم کاملن ارتباط برقرار میکنه. تماشاگری که مفهوم گول خوردن های سیاسی و خرافاتهای توهم زای ترسناکی که سیاستمداران برای مسکوت نگه داشتن مردم استفاده می کنن رو خیلی خوب می دونه...
    بطور کلی نیم ساعت دیدن بهادر خالی از هیجان نیست و هیچ کجای فیلم احساس خسته کننده و کسل کننده ای که در بسیاری کارهای ایرانی دیده میشه رو نداره.. آدم ناخوداگاه از ابتدا تا انتهای این فیلم لبخند به لب داره و از موسیقی, کاراکترها و فضای داستان لذت می بره..
    بیشک بهادر یکی از بهترین و استادانه ترین انیمیشنهای عروسکی در ایران هست.

بهادر در سال 2002 برنده جایزه WisKid شد.
    عروسکها با اسکلت آرماتور فلزی و بعضی از سیاه لشکر ها سیمی ساخته شده اند.. صورت عروسکها نوعی خمیر که پخته میشه وسفت میشه ساخته شده.. بدنها با ابر و لباس پارچه ای پر شدن..

چندتا عکس ببینید

شما می تونین کتاب بهادر رو بهمراه سیدی از کتابفروشی های کانون پرورش فکری تهیه کنید. :)
    سایتهای مرتبط
    http://www.qoqnoos.com/body/animation/alimorad/P01.HTM
    http://www.imdb.com/name/nm0019638/
    http://www.flixster.com/actor/abdollahalimorad
    http://www.allocine.fr/personne/fich...ne=138962.html
    http://www.screenrush.co.uk/personne...=18815188.html
    ضمنن اینجا در سایت IMdb هم می تونین لیست آثار استاد رو ببینین.
    http://www.imdb.com/name/nm0019638/
    ویرایش توسط Enigmatic : 05-02-2009 در ساعت 10:51 PM

مدير بازنشسته فروم Boss Hunter آواتار ها
    نگارشها
    2,695

داستان کودک فقیری است که در یک ذغال فروشی بسختی کار می کند ولی همواره درفکر آن است تا در جواهر فروشی زیبا و تمیزی که در بازار است مشغول کار شود.
    روزی بالاخره این اتفاق می افتد و او شاگرد جواهر فروشی می شود. او با خوشحالی به کار جدید خود ادامه می دهد تا اینکه یک روز جواهر فروش او را به سفری عجیب می برد… .
    این داستان از یک طرف حرص و طمع آدمی و از طرف دیگر درستکاری و مهربانی او را به همراه تصاویری زیبا نشان می دهد.

OmidCS4
    Guest

کسی میتونه به من بگه از کجا میتونم مجموعه کارهای آقای علیمراد را گیر بیارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(اگه کسی میدونه وجدانا" بگه،لازمشون دارم)

نگارشها
    274

نقل قول نوشته اصلی توسط omidcs4 نمایش پست ها
    کسی میتونه به من بگه از کجا میتونم مجموعه کارهای آقای علیمراد را گیر بیارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(اگه کسی میدونه وجدانا" بگه،لازمشون دارم)

3 تا از کارهاشو می تونی از کانون بخری...
    بهادر
    یکی کم است
    کوه جواهر

روزی کلاغی و قصه های بازارم شاید تا الان موجود باشه تو کانون.. ولی شایدم نه..
    :)

Registered User mrockm آواتار ها
    نگارشها
    429

سلام
    من عاشق کارای اقای علی مراد م واقعا کارهای ایشون فوقعالادس!!:)
    مخصولا کوه جواهر . طوطی و بغال!!
    راستی کسی لینک دانلودی از کارای ایشون نداره؟
    یه بارم ایشون رو از نزدیک ملاقات کردیم گفتم بد نیست یه توضیحاتی از کار ایشون بدم.
    حدود چهار پنج سال پیش بود که افتخار پیدا کردیم به همراه بچه های هنرستان سری به استدیو ساخت انیمیشن اقای علی مراد (واقع در کانون پرورش فکری کودکان زدیم )
    اون موقع ایشون داشتن رو طوطی و بغال که فکر میکنم بیست دقیقه ای بود کار میکردن اخرای کارم بود جالب بود که تو کارگاه بزرگ ایشون فقط یک میکسور داشت کارای آخر رو انجام میداد ما هم چند تا از تک فریم ها رو با تغییراتش دیدیم ..اونجا من از اقای علی مراد در مورد دفرمه کردن حالات و مخصوصا چشم های کارکتر پرسیدم که ایشون ما رو به سمت کمدی که ماکت های چهره روش قرار داشت برد انجا ایشون گفت ما تو چشم ها آهن روبا میگذاریم و تو سر فلز بدین ترتیب هر حالتی که بخایم چشم ها تکون میخورن یا حالت پذیریه خود عروسگ!!
    یه میز بزرگ هم که کلا نماهای طوطی و بغال ربو اون فیلم برداری شده بود بودش که اطرافش پر پرجکتور های قوی برای به وجود اوردن فضای نور صبح بود !! جالبیش این بود که با سه دوربین واید ماکرو و مدیوم فیلم برداری شده بود تا با توجه به نمای داستان بهترین زاویه انخاب شود !!

نگارشها
    274

نقل قول نوشته اصلی توسط mrockm نمایش پست ها
    سلام
    من عاشق کارای اقای علی مراد م واقعا کارهای ایشون فوقعالادس!!:)
    مخصولا کوه جواهر . طوطی و بغال!!
    راستی کسی لینک دانلودی از کارای ایشون نداره؟
    یه بارم ایشون رو از نزدیک ملاقات کردیم گفتم بد نیست یه توضیحاتی از کار ایشون بدم.
    حدود چهار پنج سال پیش بود که افتخار پیدا کردیم به همراه بچه های هنرستان سری به استدیو ساخت انیمیشن اقای علی مراد (واقع در کانون پرورش فکری کودکان زدیم )
    اون موقع ایشون داشتن رو طوطی و بغال که فکر میکنم بیست دقیقه ای بود کار میکردن اخرای کارم بود جالب بود که تو کارگاه بزرگ ایشون فقط یک میکسور داشت کارای آخر رو انجام میداد ما هم چند تا از تک فریم ها رو با تغییراتش دیدیم ..اونجا من از اقای علی مراد در مورد دفرمه کردن حالات و مخصوصا چشم های کارکتر پرسیدم که ایشون ما رو به سمت کمدی که ماکت های چهره روش قرار داشت برد انجا ایشون گفت ما تو چشم ها آهن روبا میگذاریم و تو سر فلز بدین ترتیب هر حالتی که بخایم چشم ها تکون میخورن یا حالت پذیریه خود عروسگ!!
    یه میز بزرگ هم که کلا نماهای طوطی و بغال ربو اون فیلم برداری شده بود بودش که اطرافش پر پرجکتور های قوی برای به وجود اوردن فضای نور صبح بود !! جالبیش این بود که با سه دوربین واید ماکرو و مدیوم فیلم برداری شده بود تا با توجه به نمای داستان بهترین زاویه انخاب شود !!

آره.. آقای علیمراد فوق العادست کارش و خودش هم بسیار دوست داشتنی و متواضع و مهربونه..
    من خودم شاگردشونم تو کانون
    الان کار جدیدی رو شروع بکار کردن..
    همونطور که گفتم یسری کاراشونو کانون همراه کتاب چاپ کرده ولی کارای قدیمیشون جایی گیر نمیاد.. الانم باید منتظر کار قصه های بازار و روزی کلاغی باشید. احتمالن اونها هم کتاب شن.

Registered User mrockm آواتار ها
    نگارشها
    429

نقل قول نوشته اصلی توسط Enigmatic نمایش پست ها
    آره.. آقای علیمراد فوق العادست کارش و خودش هم بسیار دوست داشتنی و متواضع و مهربونه..
    من خودم شاگردشونم تو کانون
    الان کار جدیدی رو شروع بکار کردن..
    همونطور که گفتم یسری کاراشونو کانون همراه کتاب چاپ کرده ولی کارای قدیمیشون جایی گیر نمیاد.. الانم باید منتظر کار قصه های بازار و روزی کلاغی باشید. احتمالن اونها هم کتاب شن.
    اه چه خوب پس حتما اگه ایشون رو دیدن سلام منو بهشون برسونین بگنین من از بچه های هنرستان هنرهای زیبا بودم با اقای صادقیان امده بودیم پیشتون از حرفا..
    راستی گفتین قصه های بازار و روزی کلاغی ؟ کی اکران میشه؟

مدیر بازنشسته بخش انيميشن animations آواتار ها
    نگارشها
    350

عبدالله عليمراد «كشاورز و روبات» را مي‌سازد

«عبدالله عليمراد» انيماتور با سابقه كشورمان، انيميشن عروسكي «كشاورز و روبات» را بر اساس فيلمنامه‌اي از «ابراهيم فروزش» كليد زد.

«عبدالله عليمراد» در گفت‌و‌گو با خبرنگار سينمايي فارس درباره جزئيات اين انيميشن، گفت: مشغول ساخت انيميشن عروسكي با عنوان موقت «كشاورز و روبات» هستم كه قصه‌اش درباره سفينه‌اي است كه در مزرعه كشاورزي سقوط مي‌كند و رباطي در آن است كه با كشاورز ارتباط برقرار مي‌كند. وي افزود: تقريبا ساخت‌و‌ساز عروسك‌ها و صحنه‌ها تمام شده و چند روزي است كه فيلمبرداري را شروع كرده‌ايم و بخش‌هاي حركتي كار را مي‌گيريم.

عليمراد به فارس گفت: طرح اوليه فيلمنامه از من بوده و فيلمنامه آن را «ابراهيم فروزش» نوشته است. وي گفت: اين انيميشن 20 دقيقه است كه اين روزها روي دقيقه سوم آن كار مي‌كنيم.

براساس اين گزارش، «عبدالله عليمراد» كه نام آشنايي در عرصه انيميشن است، تاكنون جوايزي چون نخل طلايي فيلم كوتاه جشنواره فيلم كن، دوربين طلايي جشنواره بين‌المللي كاروسل كانادا، فيل نقره‌اي جشنواره حيدرآباد هند، تقديرنامة داوران يونيسف جشنواره فيلم برلين و پلاك برنزي جشنوارة فيلم كودك قاهره بخشي از موفقيت‌هاي اين فيلم‌ساز محسوب مي‌شوند.

«كاغذ و تا»، «كليد قفس»، «بچه‌ها در موزه»، «طوطي و بقال»، «كوه جواهر»، «يكي كم است»، «بهادر» و «سپيد بالان» برخي از آثار وي هستند.

منبع: پیلبان
    .

کاربر افتخاری فروم ariangirl آواتار ها
    نگارشها
    489

آقای علیمراد حق زیادی به گردن ما دارند الحق که با ساختن این فیلمهاو سریالها ما رو مدیون خودشون کردن به خصوص که این داستانها از کتابهای ادبی خودمون هستن و رقیبی برای فیلمهای خارجی کودکانه اند . همچنین که ساختن این پروژه ها خیلی سخته . تک تک فریمها باسختی زیادی آماده میشه . Enigmatic جان واقعا سلام همه رو بهشون برسونید و بگید که واقعا قدر دان زحتمتهاشون هستیم . البته فقط در حرف و کار دیگه ای ازمون برنمیاد .

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال