Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 2 از 14 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 , از مجموع 200

موضوع: اخبار از 4 گوشه جهان

کاربر افتخاری فروم alitopol آواتار ها
    نگارشها
    4,065
    تست هندلینگ رنو لوگان ال 90 یا همون تندر

توجه » موتور 1600 سی سی هست و فقط
    سر سیلندر ریسی

کد:

RapidShare: 1-Click Webhosting

راستش نظر من اينه كه اين مدل رو به هيچ روي نبايد با لوگان معمولي مقايسه كنيد.
    چرا كه خودروهاي رالي نسبت به نمونه هاي داراي خط توليد همون خودرو تفاوتهاي بسيار زيادي دارند طوريكه بهتره بگيم فقط ممكنه نماي ظاهريشون شبيه نمونه هاي اصلي باشه.داخل اين خودروها كاملا اصلاح و تقويت و گارد كشي شده... شاسي و فنربندي و سيستم تعليق و اتصالات چرخها كلا تعويض ويا بطور اساسي تقويت شده... سيستم انتقال قدرت و موتور كاملا با مدلهاي عادي متفاوت هست و 4 چرخ متحرك شده و ده ها تغيير ديگه انجام شده.
    پس نبايد اصلا هندلينگ چنين خودرويي كه در فيلم ديديد رو با لوگان مقايسه كنيد.
    با تشكر
    Being aloneis the some thing remarkable but to be ignoredis so awkward

نگارشها
    4,065
    پاركينگ شوهرها افتتاح شد مورد توجه خانمهای ایرانی:

يك مركز خريد در اسپانيا مهد كودكي مخصوص شوهرها برپا كرده است.

اين بازارچه كه در «لهاسپيتالت دلوبرگات» واقع در نزديكي شهر بارسلوناست، قصد دارد مكاني مفرح براي استراحت شوهرهايي به وجود آورد كه همسرانشان درحال خريد از مركز خريد هستند.

اين مهد كودك داراي صندلي هايي نرم و راحت، روزنامه و تلويزيون و اندكي وسايل تفريحي و سرگرمي است.

به گزارش «ترانوتيسياس پاپيولارز» بازارچه «گران ويا 2» نام اين مكان را «منطقه پارك شوهر» گذاشته است.

مدير روابط عمومي بازارچه اعلام كرده اين مكان با استقبال آقايان و خانمها رو به رو شده و همه افراد از آن خوششان آمده است.

نگارشها
    4,065
    پر سرعت ترین سرویس دیتا در ژاپن گروه خبری GSM: کمپانی Emobile، ارائه دهنده سرویس های مخابراتی بی سیم در ژاپن، از ارائه پیشرفته ترین سرویس ارسال دیتا در ژاپن خبر داد.

این کمپانی اعلام کرد که این سرویس امکان دانلود را با سرعت 2/7 مگابایت در ثانیه فراهم می کند. این اولین باری است که این مؤسسه ارتباطی بی سیم در ژاپن، این سرویس دیتای پرسرعت را بر اساس تکنولوژی HSDPA ارائه می دهد. یکی از مدیران این شرکت در یک کنفرانس خبری در ژاپن، این سرویس را پیشرفته ترین سرویس دیتا با پهنای باند زیاد و سرعت فوق العاده زیاد معرفی کرد.

Emobile که قبلاً در زمینه سرویس های تلفن های خطوط ثابت فعالیت می کرد، یکی از 13 شرکت برتر ارائه دهنده خدمات بی سیم در ژاپن است که البته در حال حاضر فقط در زمینه دیتا خدمات ارائه می دهد ولی فراهم کردن ارتباطات صوتی نیز در لیست برنامه های آینده این شرکت قرار دارد.

Registered User Shinigami آواتار ها
    نگارشها
    498
    وقتي عروس خانواده سارق مي شود
    - جام جم
    عروس 25 ساله وقتي فهميد پدرشوهرش 15 ميليون تومان پول در منزل نگهداري مي کند، پول هاي او را سرقت کرد.

چند هفته پيش مردي به شعبه 13 بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب ناحيه 5 تهران مراجعه و از سرقت 15 ميليون تومان پول نقد از منزلش در يکي از محله هاي تهران اطلاع داد.

شاکي در تشريح ماجرا گفت: چند روز پيش 15 ميليون تومان پول را که از دوستم گرفته بودم ، در ويترين اتاق نشيمن گذاشتم تا روز بعد، آن را به حساب مالي ام واريز کنم. روز حادثه براي خريد از منزل خارج شدم و بعد از چند ساعت برگشتم و سراغ پول ها رفتم تا آن را به حساب مالي ام واريز کنم که در حالت ناباورانه متوجه شدم 15 ميليون تومان پول به سرقت رفته است.

ردپاي عروس خانواده در سرقت

وي ادامه داد: همه جاي منزل را گشتم ؛ اما از پول ها خبري نبود.

من به عروسم که 3 سال است با ما زندگي مي کند، مشکوک هستم. زماني که براي خريد از منزل خارج شدم ، او در منزل تنها بود و وقتي من بازگشتم ، از من خداحافظي کرد تا به خانه برادرش برود. به دنبال شکايت مرد سالخورده ، عروس جوان براي ادامه تحقيقات به دادسرا احضار و منکر هر گونه سرقتي شد تا اين که روز گذشته در شعبه 13 بازپرسي به جرم خود اعتراف کرد.

اعتراف به سرقت از منزل پدرشوهر

عروس سارق در اظهاراتش گفت: پدر شوهرم وضعيت مالي خوبي دارد. وقتي متوجه شدم او 15 ميليون تومان پول نقد را داخل ويترين پنهان کرده است ، وسوسه تصاحب پول ها رهايم نمي کرد تا اين که تصميم گرفتم پول ها را سرقت کنم.

به اين ترتيب آن روز که پدر شوهرم منزل را ترک کرد، پول ها را سرقت کردم و هنگامي که او به منزل بازگشت ، به منزل برادرم رفتم و بي آن که ماجرا را به وي اطلاع دهم ، گفتم که پول ها پس انداز 3 سال زندگي مشترکم است و مي خواهم آن را براي من نگهداري کني که قبول کرد؛ غافل از اين که وي ، پول ها را بي رويه خرج کرده است. اشتباه کرده ام و تقاضاي بخشش دارم.

بنابراين گزارش ، زن سارق با قرار قانوني روانه زندان و برادرش نيز به دادسرا احضار شد. تحقيقات تکميلي از او و برادرش ادامه دارد
    لیست من (2008-06-13)
    Follow your heart
    Your intuition
    It will lead you in the right direction
    Let go of your mind
    Your Intuition
    It's easy to find
    Just follow your heart baby

نگارشها
    498
    مردی با ادعاي الهام غيبي با دختر بزرگش ازدواج کرد

يك مرد هندي از اهالي غرب بنگال كه با دخترش ازدواج كرده و دخترش از وي باردار شده، مدعي است كه علت اين اقدامش، الهام غيبي بوده است.
    به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از ايسنا، «افازودين علي» كه صاحب 5 فرزند است، شش ماه قبل با دختر بزرگش كه 15 سال دارد، ازدواج كرد.
    وي قبل از ازدواج با دخترش، همسرش ساكينا را نيز از تصميم خود مطلع كرده بود و به وي نيز گفته بود كه از طرف خدا به او الهام شده با دخترشان ازدواج كند.
    بنا بر اعلام رسانه‌ها، ساكينا معتقد است كه همسرش، مرد بسيار باايماني است و هرگز دروغ نمي‌گويد.
    ساكينا مي‌گويد: من وقتي از الهام الهي به شوهرم مطلع شدم با ازدواج وي با دخترمان موافقت كردم.
    از سوي ديگر وقتي روستاييان پس از مشاهده دختر باردار اين خانواده از موضوع مطلع شدند، تصميم گرفتند با اين خانواده برخورد فيزيكي كرده و به آنها حمله كنند كه با مداخله پليس و دستگيري علي، ساكينا و دخترشان به دست ماموران پليس اين جنجال پايان گرفت.ه
    گفتني است كه تاكنون دادگاه هيچ حكم جنايي در اين خصوص صادر نكرده، هيچ شكايت رسمي صورت نگرفته و پليس هم هيچ پرونده‌اي تجاوزي عليه پدر اين خانواده تشكيل نداده است.
    روستاييان از اين نتيجه‌گيري قانون ناراضي هستند. آنها معقتدند كه علي بايد به خاطر ازدواج با محرمش مجازات شود.
    علي و همسرش از ترس تهديد مردم به روستا بازنگشته‌اند

نگارشها
    4,065
    تعرفه تلفن ثابت و همراه افزایش می یابد گروه خبری Gsm: با اجرایی شدن طرح یکسان سازی کدهای استانی، تعرفه تلفن ثابت و همراه افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا "وفا غفاریان"، رئیس هیأت مدیره ی شرکت مخابرات ایران، افزود: رقم دقیق این افزایش تعرفه هنوز مشخص نیست و پس از اتمام مراحل کارشناسی اعلام می شود.

وی گفت: طرح یکسان سازی کدهای استانی برای بررسی مجدد به شرکت زیر ساخت ارجاع داده شد.

او ادامه داد: پیشنهاد جدید وزارت ارتباطات در خصوص حذف کدهای بین شهری پس از بررسی نهایی مجدداً به شورای اقتصاد ارائه می شود.

رئیس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران همچنین گفت: برنامه ای برای توقف روند ثبت نام تلفن همراه نداریم و توسعه ی شبکه ی تلفن همراه کشور مناسب و مطابق با پیش بینی های صورت گرفته پیش می رود.
    وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، تقریباً به صورت متوسط، هرماه حدود 500 سایت جدید به شبکه تلفن همراه کشور افزوده می شود و توسعه به صورت مستمر صورت می گیرد.

نگارشها
    4,065

پاسخ : اخبار از 4 گوشه جهان

گران ترین رستوران های جهان صورت حساب اين رستوران ها سرسام آور است و با اين همه هنوز هم بايد آنها را از قبل رزرو کرد ...

به گزارش«فردا» و به نقل از فیگارو، شايد هزينه کردن 150 دلار براي يک وعده در رستوران براي برخي تا حدي مفرط به نظر برسد. اما اگر شما در رستوراني مانند "ماسا" در شهر منهتن شام بخوريد بايد حداقل 500 دلار کنار بگذاريد. واقعا گران است !

براي يافتن گران ترين رستوران هاي دنيا به پايتخت هاي آشپزي جهان سري مي زنيم. براي جلوگيري از اطناب و پراکنده گويي، مطالعه خودمان را به قيمت ورودي انها متمرکز مي کنيم.

در برخي رستوران ها مانند تتسويا در سيدني يا آرپژ در پاريس، صرفا حق انتخاب واحدي در منو وجود دارد که رقم آن به چند صد دلار مي رسد. در رستوران هاي ديگر، تنها بهاي ورودي آن به 40 تا 50 دلار و حتي بيشتر بالغ مي شود.

تام کوليکو، مدير رستوران کرافت (Craft) در شهر نيويورک، اين بالا بودن قيمت را به حساب مخارج بالاي «محتويات داخل بشقاب» مي گذارد؛ به بيان ديگر او عقيده دارد که کل پول شما در برابر نوع مواد اوليه آن است. او مي گويد : « اشخاصي که در اينجا با آشپزي آشنا هستند و آنهايي که غالبا به اين رستوران مي آيند مي دانند از چه صحبت مي کنم » ! همچنين او قسم مي خورد که مواد اوليه مرغوب رستوران او مستقيما با هواپيما از يکي از مراکز غذايي مشهور کاليفرنيا به اينجا آورده مي شود. ورودي رستوران کرافت، 50 يا 60 دلار هزينه برمي دارد.

برت تورن، نويسنده آشپزي نشريه "اخبار رستوران ملل" اعلام مي کند که در دوراني مانند دوران ما که با گسترش انواع "فست فود"ها، تشريفات در حال کم رنگ شدن است، بسيار جالب و تا حدي گيج کننده است که قيمتي که در اين رستوران ها اعمال مي شود، رو به افزايش است. برت تورن تصريح مي کند که شايد اين روند به خاطر رشد فزاينده قيمت سوخت و به علاوه هزينه هاي واردات مثلا توتيا (نوعي جانور دريايي) از توکيو مي باشد. همچنين، به دليل نوع مواد خوراکي دامي، در ايالات متحده قيمت پروتئين بسيار بالا رفته است.

آنهايي که حاضرند چنين مبالغ نجومي (حدود 300 دلار) را در رستوراني مانند El Buli براي يک شام بپردازند بدانند که براي کل سال 2008 رزرو شده است ! اگر خوش شانس باشيد شايد بتوانيد جايي را زودتر از دو ماه قبل در رستوران The French Laundry يا Alinea رزور کنيد که در آن يکي از منوهاي آن به ارزش 195 دلار واقعا تعجب شما را برخواهد انگيخت.

به عقيده برخي، هزينه هاي گزاف اين رستوران ها مانع از حضور مشتري نخواهد شد؛ در دوراني مانند دوران ما، اين رستوران ها هنوز هم از ديد افراد جذاب هستند. برت تورن مي گويد : « بدون شک شما به جاي آنکه تعطيلاتتان را در ايتاليا سپري کنيد، بيشتر تمايل داريد پولتان را براي هزينه هاي اضافي کوچکي مثل غذا خوردن در يک رستوران بزرگ خرج کنيد » !

معرفی گرانترین بازیگران زن دنیا ریس ویترسپون با دریافت 15 تا 20 میلیون دلار برای هر فیلم در رده نخست فهرست سالانه نشریه هالیوود ریپورتر از گرانترین بازیگران زن دنیای سرگرمی قرار گرفت.
    به گزارش مهر، اسوشیتدپرس اعلام کرد بازیگر 31 ساله برنده اسکار در حالی در صدر این جدول قرار گرفت که "اجرا" جدیدترین فیلم او در گیشه شکست خورد.

آنجلینا جولی با دریافت همین میزان دستمزد رده دوم این فهرست را از آن خود کرد، گرچه این بازیگر 31 ساله برای "بئوولف" فیلم جدید خود به کارگردانی رابرت زمه‌کیس تنها هشت میلیون دلار گرفت. کامرون دیاز با دریافت 15 میلیون دلار برای هر فیلم در رده سوم قرار دارد و نیکول کیدمن نیز با دو پله سقوط نسبت به سال پیش در رده چهارم جای دارد. او برای هر فیلم 10 تا 15 میلیون دلار می‌گیرد.

رده های پنجم تا هفتم را نیز به ترتیب رنی زلوگر، ساندرا بولاک و جولیا رابرتز با 10 تا 15 میلیون دلار برای هر فیلم به خود اختصاص داده‌اند. رابرتز از سال 2004 در هیچ فیلمی بازی نکرده و "جنگ ویلسن" فیلم جدید او دسامبر امسال اکران می شود. درو باریمور و جودی فاستر که برای هر فیلم بین 10 تا 12 میلیون دلار دریافت می‌کنند، رده‌های هشتم و نهم را از آن خود کردند و هالی بری با دریافت 10 میلیون دلار برای هر فیلم در رده دهم است.

فهرست دستمزد بازیگران زن در شماره ویژه "زنان در دنیای سرگرمی: 100 قدرت" نشریه هالیوود ریپورتر منتشر شده است.

amir21
    Guest

نمی دونستم این خبر رو کجا بدم ولی برای یانگوم دوستان که من خودم طرفدارش بودم امروز طبق اخرین خبری که دارم پشت صحنه ها و مصاحبه با یانگوم ساعت 24 از شبکه دوم به نام موج کره ای قراره پخش بشه

نگارشها
    498

عصر ایران - افزایش انتقادات جهانی از محکومیت یک زن قربانی تجاوز جنسی درعربستان باعث خشم مقامات سعودی و تاکید آنها بر عدم مداخله سایرین در سیستم حقوقی این کشور شده است. با این حال این مساله آنچنان جنجالی به پا کرده که احتمال لزوم تغییر در احکام دادگاه های اسلامی این کشور را پر رنگ می سازد.

به گزارش عصر ایران (asriran.com) به نقل از آسوشیتدپرس، صدور حکمی عجیب در خصوص این دختر 19 ساله سعودی شامل مجازات زندان و 200 ضربه شلاق موجب شد کانادا به شهر زادگاه وی در شرق عربستان، "برچسب بی فرهنگی" بزند و کاخ سفید نیز در به طور بی سابقه حکم قضایی یکی از هم پیمانان خاورمیانه ای خود را خشونت آمیز بنامد.

انتقادات غرب از این حکم آنچنان صریح بود که "سعود الفیصل" وزیر امور خارجه عربستان را در زمان شرکت در کنفرانس به اصطلاح صلح آناپولیس در آمریکا به شدت عصبانی کرد.

وی در این خصوص به خبرنگاران گفت: "این گونه انتقادات در واقع توهینی به دولت و مردم عربستان تلقی می شود."

با این حال وی از بازنگری این پرونده توسط دستگاه قضایی عربستان پیش از انتقال آن به دادگاه عالی خبر داد؛ حرکتی که به نظر می رسد چالشی را پیش روی روحانیون محافظه کار حاکم بر دادگاه های این کشور قرار دهد.

"سلطان القحطانی" یک نویسنده سعودی در این خصوص گفت: اظهارات اخیر وزیر خارجه عربستان "قوی ترین پیامی" است که از سوی یک مقام سلطنتی درخصوص ایجاد اصلاحات در سیستم قضایی این کشور مطرح می شود.

وی در وب سایت "ایلاف" نوشت: بحث و مناظره بر سر حکم این زن، دولت عربستان را به سوی ایجاد اصلاحات در سیستم قضایی سوق می دهد تا به این ترتیب موارد دیگری که این کشور پادشاهی را به "قلمرویی خشکه مقدس" تبدیل کرده نیز هدف قرار دهد.

با این حال القحطانی خاطرنشان کرد: "به نظر می رسد محافظه کاران روحانی در عربستان با ایجاد این اصلاحات مخالفت کنند."

دادگاه های عربستان سعودی جملگی اسلامی اند و توسط روحانیون پیرو فرقه وهابی اداره می شوند.

یادآور می شود دختر یاد شده در سال 2006 پس از سوار شدن بر خودروی همکلاسی پسر خود توسط دو مرد ربوده شد و این دو وی را به همراه دوستش به مخفیگاهی می کشانند و در آنجا به همراه پنج مرد دیگر او را مورد تعرض قرار می دهند. این دختر در ماه اکتبر همان سال به اتهام "تنها بودن با مردی نامحرم" به زندان و تحمل 90 ضربه شلاق متهم شد و هفت فرد متجاوز نیز متهم شناخته شدند.

اما زمانی که وکیل وی درخواست فرجام خواهی داد، از ادامه وکالت در مورد این پرونده منع شد و مجوز وی نیز تعلیق گشت.

همچنین دادگاه مجازات دختر را به 6 ماه زندان و تحمل 200 ضربه شلاق افزایش داد. احکام صادره برای مردان متجاوز نیز از 10 ماه تا 5 سال زندان به 2 تا 9 سال زندان افزایش یافت.

دستگاه قضایی عربستان با زناکار خواندن این زن، از دو برابر نمودن حکم وی به نوعی دفاع کرد. شوهر این قربانی در یکی از شبکه های تلویزیونی لبنان از همسرش دفاع کرد.

دفاع این مرد از همسرش جزو موارد بسیار نادری است که بحث و نزاع های بسیاری را به همراه داشته است. خانواده های عرب در چنین مواردی به دلیل از دست رفتن آبروی خود، سکوت اختیار می کنند.

در دادگاه های سعودی، احکامی بسیار مشکوک صادر می شود. در برخی موارد وکلا در جلسه دادگاه حضور ندارند و قضات که به سفارش شورای عالی قضایی این کشور توسط پادشاه منصوب می شوند، از آزادی عمل در متهم کردن افراد به جزء در مواردی که شریعت مجازاتی را تعیین می کند، برخوردارند.

به گفته یکی از مقاله نویسان سعودی، پرسش های بسیاری در اذهان عرب ها نقش بسته که سیستم قضایی این کشور باید پاسخگوی آن باشد. اما پیش از آنکه اکثریت فرقی بین عدالت و بی عدالتی قائل نشود، باید کاری کرد.

خبرگزاري دانشجويان ايران - رشت
    سرويس: حوادث

در يک درگيري خانوادگي در لنگرود، خواهري با ضربه چاقو، برادرش را به قتل رساند.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، در پي تماس بيمارستاني در خصوص اعلام مرگ مشکوک يک جوان 31 ساله، پليس بلافاصله خود را به محل حادثه رساند و با بررسي موضوع مشخص شد: متوفي به نام «رضا -ع» 31 ساله به دليل شدت جراحات ناشي از اصابت شيء برنده بر سينه جان خود را از دست داده است.

با آغاز تحقيقات پليسي در اين باره مشخص شد: اين فرد، معتاد به مواد مخدر بوده و براي دريافت پول از خانواده به منظور خريد مواد مخدر درگير شده و در جريان اين درگيري، خواهرش با کارد آشپزخانه ضربه‌اي به سينه وي وارد كرده است.

با دستگيري متهم به هويت «صغري- ع»، وي به ماموران گفت: روز حادثه، برادرم مانند هميشه براي گرفتن پول به منزل آمده بود، با او درگير شدم و براي پايان بخشيدن به درگيري با يک کارد آشپزخانه تهديدش کرد كه بترسد، ولي توجهي نکرد و به درگيري ادامه داد تا اين كه ناگهان چاقو به سينه‌اش برخورد كرد و به مرگش منجر شد.
    انتهاي پيام
    ویرایش توسط Shinigami : 12-02-2007 در ساعت 10:21 PM دلیل: Automerged Doublepost - به علت پست هاى پشت سر هم در هم اذغام گرديد.

نگارشها
    498

جام جم آنلاين: اعترافات تكان‌دهنده زن جوان در تشريح جزييات نحوه طراحي نقشه قتل همسرش با همدستي سه مرد، كارآگاهان پليس پايتخت را در برابر يك جنايت دلخراش خانوادگي قرار داد.
    سرهنگ كارآگاه سعيد ليراوي، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران جزييات اين پرونده دلخراش را تشريح كرد.
    به گزارش ايسنا، بامداد بيست ‌و يكم مهرماه امسال، سرنشينان خودروهاي عبوري كه از جاده «جاجرود» تردد مي‌كردند، متوجه واژگوني يك خودرو پرايد در دره آن منطقه شدند، از اين رو با مركز فوريت‌هاي پليسي «110» تماس گرفته و موضوع را اطلاع دادند. وقتي ماموران پليس‌راه در محل حاضر شدند با نزديكتر شدن به خودرو واژگون شده و بررسي وضعيت، با جسد مردي مواجه شدند كه لباس خانگي بر تن داشت و بر اثر ضربه وارد شده به سمت شيشه جلوي خودرو داخل دره پرت شده بود.
    با كشف اين جسد، ماموران نزديكترين پاسگاه انتظامي سر صحنه آمده و در بررسي‌هاي اوليه با توجه به وضعيت ظاهري جسد پي بردند: به احتمال فراوان، اين مرد كه آثار كبودي بر روي گردنش از وقوع حادثه‌اي پيش از سقوط در دره حكايت داشت، در مكان ديگري جان باخته و سپس به اين محل منتقل شده است.

قتل در نيمه‌هاي شب

بدين ترتيب كارآگاهان دايره ويژه قتل پليس آگاهي تهران به همراه تيمي از ماموران تشخيص هويت و بررسي صحنه جرم، به محل سقوط خودرو رفته و در حالي موضوع را بررسي ‌كردند كه تمامي شواهد موجود از وقوع يك جنايت ساعتي پيش از حضور پليس حكايت داشت.
    در اولين شاخه از تحقيقات، كارآگاهان متوجه شدند: جسد متعلق به مردي به نام «عسگر» 37 ساله ساكن تهرانپارس است. اين مرد متاهل شب حادثه در منزلش تنها بود.
    ماموران با شناسايي منزل «عسگر»، تحقيقات را از همسر 29 ساله او به نام «زري» آغاز كردند. اين زن باردار كه آن شب به همراه دو فرزند ديگرش در منزل خواهرش بود، با خونسردي از خبر كشف جسد همسرش استقبال كرد.
    ماموران با احتمال وقوع قتل، منزل متوفي كه كارمند شهرداري بود، را مورد بازرسي قرار دادند، اما شواهد موجود، از درگيري در منزل و يا شكسته شدن در و پنجره نشان نداشت، از اين رو كارآگاهان احتمال دادند عاملان قتل براحتي وارد منزل شده‌اند و به اين ترتيب احتمال وقوع جنايت در منزل افزايش يافت.
    از سوي ديگر همسر متوفي كه در تمام مدت تحقيق، آرامش خود را حفظ كرده بود، در پاسخ به پرسش كارآگاهان در خصوص پتوي كشف شده كنار خودرو شوهرش به طور مرتب موضوع را انكار مي‌كرد و اين در حالي بود كه پسر مقتول كه در محل بازجويي حاضر بود، به ميان گفت‌وگوي رد و بدل شده مادرش و پليس پريد و گفت: «اين پتو متعلق به پدرم است و او هميشه روي آن مي‌خوابيد.»
    زن جوان كه از اين اقدام پسرش شوكه شده بود، ناچار موضوع را پذيرفت. همين ضد و نقيض‌گويي‌ها احتمال دست داشتن اين زن در وقوع جنايت شبانه را قوت بخشيد.
    از سوي ديگر نظر كارشناسان پزشكي قانوني از بررسي جسد «عسگر» نشان داد كه او با شيء خفه شده است.
    به گزارش خبرنگار ايسنا كه در جريان تشريح اين پرونده قرار گرفت، دو روز از ماجراي كشف جسد پدر اين خانواده نمي‌گذشت كه «زري»، فرزند سومش را به دنيا آورد و اين در حالي بود كه تحقيقات گسترده پليس از اين زن نشان داد كه او از نظر اخلاقي وضعيت مناسبي نداشته و با چندين مرد ارتباط دارد.
    ماموران همچنين دريافتند كه «اصغر» 37 ساله پسرعموي مقتول و «علي» 29 ساله، معلم رياضي پسر مقتول، دو مردي هستند كه اين زن از چندين سال پيش با آنها رابطه نامشروع داشته است.
    بر اين اساس ابتدا «اصغر» بازداشت شد و مورد بازجويي قرار گرفت، او در تمام مدت بازجويي منكر ارتكاب قتل بود، از اين رو كارآگاهان مجددا به سراغ «زري» همسر مقتول رفتند. اين زن كه هفته پيش از سوي ماموران بازداشت شد و مرتب از قتل شوهرش اظهار بي‌اطلاعي مي‌كرد، با توجه به وجود شواهدي مبني بر وقوع قتل در منزل مقتول، عدم حضور «زري» و فرزندانش در شب حادثه، روابط نامشروع زن جوان و.
    .. سرانجام ظهرهفتم آذرماه پس از گذشت 46 روز از جنايت، قفل سكوت را شكست و راز دلخراش جنايت شبانه را برملا كرد:

اعترافات سياه همسر مقتول، راز جنايت را فاش كرد

«17 سال پيش، وقتي دختر نوجوان 12 ساله‌اي بودم به عقد «عسگر» كه آن زمان 20 سال داشت، درآمدم. يتيم بودم و بايد زودتر ازدواج مي‌كردم، چند سال بعد از زندگي مشتركم با «عسگر»، صاحب دو فرزند شدم. وضعيت مالي شوهرم مناسب بود. او خانه دو طبقه‌اي در تهرانپارس را به نام من كرده بود، طبقه بالا را اجاره داده بودم و خودمان در طبقه اول زندگي مي‌كرديم. از چند سال پيش به مصرف موادمخدر كشيده شدم، همسرم از اين موضوع اطلاع داشت، اما كاري از دستش برنمي‌آمد. او مرد بي‌آزاري بود، از صبح تا غروب سر كار مي‌رفت، اما من هيچ علاقه‌اي به او نداشتم.
    از چند سال بعد از ازدواجمان، با «اصغر» پسرعموي همسرم رابطه برقرار كردم. همسرم از اين موضوع اطلاعي نداشت. «اصغر» در مواقعي كه فرزندانم در مدرسه بودند، به خانه‌مان مي‌آمد.
    از دو سال پيش با رفت و آمد به آرايشگاهي با پسري به نام «علي» آشنا شدم، او فوق ديپلم رياضي داشت. از او خواستم تا معلم رياضي پسرم شود. از يكسال و نيم پيش نيز با او رابطه نامشروع برقرار كردم. «علي» را دوست داشتم، او نيز به من علاقه پيدا كرده بود. ديگر از همسرم خسته شده بودم، مي‌خواستم با «علي» زندگي كنم، از اين رو نقشه قتل شوهرم را طراحي كردم. وقتي موضوع را با «علي» در ميان گذاشتم، او به خاطر علاقه به من، استقبال كرد و بدين ترتيب براي از سر راه برداشتن «عسگر» برنامه‌ريزي كرديم. قرار شد «علي» از برادرش «محسن» و دوستش «مرتضي» براي عملي كردن نقشه كمك بخواهد. نوزدهم مهر ماه كليد خانه را به «علي» دادم، دو روز بعد كه شب عيد فطر بود به بهانه‌اي به منزل خواهرم رفتم و به اين ترتيب «عسگر» در خانه تنها بود.»
    با اعترافات تكان‌دهنده اين زن، كارآگاهان كه پيش از اين، «علي» را به عنوان مظنون دستگير كرده بودند، مجددا او را مورد بازجويي قرار دادند.
    او كه متوجه اعترافات تلخ «زري» شده بود، ناچار در برابر افسر تحقيق دايره دهم پليس آگاهي ادامه ماجرا را بازگفت: «ساعت دو صبح بيست و يكم مهر ماه بود، ‌به همراه برادرم «محسن» و دوستم «مرتضي» سوار بر موتور به مقابل در خانه «عسگر» رفتم. با كليدي كه پيش از اين از «زري» گرفته بودم، در خانه را باز كردم، وقتي وارد منزل شديم «عسگر» را در حالي كه در وسط اتاق پذيرايي بر روي پتويي خوابيده بود، ديديم.
    با استفاده از فرصت به سمتش حمله كرديم. ابتدا سه نفري دست و پايش را گرفتيم و با مشت و لگد مضروبش كرديم. سپس شيلنگ گازي كه همراهمان بود را به دور گردنش انداخته و با فشار دادن آن، خفه‌اش كرديم. بعد از اين كه از مرگ «عسگر» مطمئن شديم، كليد خودرواش را برداشته و سوار پرايد شديم. جسد را با پتويي كه رويش پيچيده بوديم، در صندلي عقب گذاشته و به سمت پل جاجرود به راه افتاديم. در جاده بومهن بود كه با متوقف كردن خودرو، پياده شده و پرايد را بر روي دنده خلاص گذاشتيم و سپس آن را به داخل دره پرت كرده و به سرعت از محل متواري شديم.»
    اعترافات اين متهم به قتل منجر شد تا كارآگاهان «مرتضي» 22 ساله و «محسن» 23 ساله را در شرق تهران شناسايي و دستگير كنند، اين دو متهم چهارشنبه گذشته پس از دستگيري در مقابل ماموران، ارتكاب قتل را پذيرفتند.
    تحقيقات پليس نشان داد كه «مرتضي» پس از ارتكاب قتل، گوشي تلفن همراه مقتول را به همراه 10 هزار تومان به سرقت برده است و به اين ترتيب با اعترافات به دست آمده از اين چهار متهم، پرونده براي ادامه تحقيقات همچنان در اختيار دايره قتل پليس آگاهي تهران قرار دارد.

murder1.jpg مشخصات فایل:
    حجم فایل: 15.43 كيلو بايت تعداد بازید: 2 بار(ها)

نگارشها
    4,065

كشف ردپاي منتسب به مرد افسانه اي در اورست رد پاهايي كه چند روز پيش در منطقه اورست كشور نپال كشف شده، بار ديگر نام 'يتي' يا 'مرد برفي افسانه اي' را در نپال بر سر زبان ها آورده و هيجان خاصي در اين كشور بوجود آورده است.

داستان هاي مرد برفي افسانه اي در رشته كوه هاي هيماليا سال هاست كه بين مردم اين منطقه رواج دارد
    جاش گيتس، مجري آمريكايي كه به همراه تيم خود در منطقه اورست سرگرم تهيه يك مجموعه تلويزيوني در مورد موجودات افسانه اي است، مي گويد، جستجو براي يافتن يتي را شب ها و با كمك چراغ قوه انجام داده چون كساني كه ادعا دارند اين موجود عظيم الجثه انسان نما را ديده اند، مي گويند در طول شب آن را رويت كرده اند.

اگر چه تيم آقاي گيتس موفق به رويت يتي نشده است، اما يكي از اعضاي نپالي گروه او، سه رد پا كشف كرده است.

آقاي گيتس به بي بي سي گفت كه يكي از اين رد پا ها كه او آنرا ردي تازه و دست نخورده توصيف كرد، ۳۳ سانتيمتر طول و ۲۵ سانتيمتر پهنا داشته است. رد ديگري كه كشف شده، جاي يك پاشنه پا و ديگري ردي نامشخص تر است.

آقاي گيتس مي گويد رد پاي كشف شده كه اثر ۵ انگشت نيز در آن ديده مي شود، مشخصاتي انساني دارد.

او گفت كه اين ردپا ساختگي به نظر نمي رسد و به علاوه فكر نمي كند كه پا به جانوري مانند خرس تعلق داشته باشد.

در دهه ۵۰ ميلادي يك كاوشگر بريتانيايي به نام اريك شيپتون از رد پاهايي عكسبرداري كرد كه برخي با قاطعيت آنرا به يتي نسبت مي دهند

روايتي با صدها سال قدمت

اما در عين حال خود آقاي گيتس مي گويد كه اعتقاد چنداني به وجود يتي ندارد و تعبير اين رد پاها برايش مشكل است.

تيم آقاي گيتس از اين رد پاها قالب برداري كرده است و دانشمندان آمريكايي اين قالبها را مطالعه خواهند كرد.

نخستين گزارش هاي مربوط به رويت يتي، به صدها سال پيش باز مي گردد. در برخي روايات از قدرت هاي خطرناك اين جانور افسانه اي صحبت مي شود و در برخي روايات ديگر قدرتي محافظ و كمك كننده به آن نسبت داده مي شود.

در يك صومعه بودايي در نزديكي اورست، جمجمه اي نه داري مي شود كه گفته مي شود به يتي تعلق دارد. دانشمنداني كه آنرا مطالعه كردند گفتند كه اين جمجمه از پوست آهو ساخته شده است، اما برخي كارشناسان ديگر با نظر آنها مخالف بودند.

در دهه ۵۰ ميلادي يك كاوشگر بريتانيايي به نام اريك شيپتون از رد پاهايي عكسبرداري كرد كه برخي با قاطعيت آنرا به يتي نسبت مي دهند.

کد:
    كشف ردپاي منتسب به مرد افسانه اي در اورست

هتل در زندان
    يكي از زندانهاي كشور چين 12 اطاق لوكس دارد كه از جمله امكانات اين اطاقها ميتوان به سرويس بهداشتي مستقل تختخواب دونفره و
    ساير امكانات زندگي اشاره كرد . هر سال در زمان سال تحويل سال نو ب دو نفر از زندانيان خوش رفتار و با اخلاق اجازه داده ميشود
    تا اينكه 24ساعت در كنار خانواده شان در يكي از اين اطاق ها اقامت داشته باشند.

تحقق آرزوهاي كودكي
    كنت كوچ يك مرد 47 ساله آمريكايي است كه در اوهايو زندگي ميكند و صاحب يك پمپ بنزين است
    او از دوران كودكي تنها يك آرزو داشته :روزي بتواند به كمك چند بادكنك بزرگ در آسمان پرواز كند! كوچ بعدها به سفرهاي هوايي زيادي
    رفت اما هرگز روياي كودكي اش را ا زخاطر نبرد وبالا خره در اسفند ماه سال گذشته تصميم گرفت تا رويايش را عملي كند .
    او چند بادكنك بزرگ را به يك صندلي راحتي بست اما از انجا كه برنامه ريزي درستي نداشت نتوانست به خوبي پرواز كند .
    گوچ تصميم گرفت تا ايرادهاي كار را برطرف كند و در اواخر تير ماه سال جاري مجددا" آماده پروا زشد او اين بار ابزارهايي را به همراه
    داشت كه سرعت و مسافت پرواز را كنترل ميكرد .
    كمي بعد كوچ به كمك 105 بادكنك بزرگ رنگي بر روي هوا بلند شد ودر ميان بدرقه همسر ودو فرزند و دوستانش به آسمانرفت.
    اوتوانست صد و نود و سه مايل حركت كرده و 9ساعت بعد در يكي از مناطق شهر به زمين نشيند.كوچپس از فرورد با هيجان به خبرنگاران گفت :"هرگز تا امروز مرا تجربه نكنيد نمي توانيد بفهميد كه چه لحظات زيبايي را گزرانده ام"

نگارشها
    4,065

تصاویر دیگ : فرصتی استثنایی برای ایران اگر اخبار مرتبط با وب را دنبال كرده باشيد احتمالا متوجه شده‌ايد كه پس از مدتها انتظار بالاخره سايت محبوب و معروف digg قسمتي مجزا تحت عنوان images ايجاد كرد. اكنون سوال اين است: اهميت اين مساله براي ما چيست؟

همانگونه كه مي‌دانيد، ديگ اكنون يكي از نقاط بسيار داغ اينترنت است.يك نوشته در ديگ مي‌تواند طوفاني ايجاد كند. تاكنون ديگ از سه بخش تشكيل شده بود: news - videos -podcasts. ما در قسمت ويديو و پادكست ضعيف بوديم و هستيم.همچنين در قسمت news بدليل تفاوت زباني نمي‌توانستيم چندان در ديگ موثر واقع شويم. اما images فرصتي طلايي است.

اگر بپذيريم كه يك عكس مي‌تواند گاه تا حد 1000 كلمه، حرف براي گفتن داشته باشد، آنگاه بخش “تصاوير ديگ” اهميتي فزاينده برای ما خواهد يافت. در همين مدت كم ، مي‌توان در قسمت تصاوير ديگ، عكسهايي را ديد كه در عرض كمتر از 3-4 روز 4000 يا حتي بيشتر امتياز گرفته‌اند و مراجعه‌كنندگان چندهزارتايي براي آن عكس بدنبال داشته‌اند.

تصور كنيد: بتوانيم عكسهايي از ايران در ديگ بگذاريم كه چنين موفقيتهايي را در پي داشته باشند. اين عكسها مي‌توانند بر روی ذهنيت انسان غربي- و به نوعي بر روی ذهن تمام كاربران اينترنت در سرتاسر دنيا - اثر ‌كنند و مي‌توانند بهتر از هزاران نوشته ذهنيت‌هاي غلط احتمالي آنها را تصحيح كنند و گاه گوشه‌هايي ناگفته و ناديده از زندگي ايراني را براي آنها بازگو كنند.

موضوعاتي كه مي‌توان از ايران امروز در ديگ قرار داد بسيارند: طبيعت ناب ايران، مردمان آن و بسياری چيزهاي ديگر.اين يك فرصت بسيار عالي براي عكاسان ايراني مي‌تواند باشد تا از طريق ديگ، قابليتهاي ناديده خود را به معرض ديد همگان بگذارند.

نكته مهم: البته در اين بين دقت به ظرائف زيادي لازم است. اينگونه نيست كه شما هرچيزی در قسمت تصاوير ديگ بگذاريد، كاربران ديگ همانند گله گوسفند به آن گرايش پيدا كنند.شما نياز داريد مدتي در ديگ فعال باشيد. ذائقه مخاطبان ديگ را تست كنيد و ظرافتهاي خاص آنها را دريابيد تا بعد بتوانيد بر اساس ميل و سليقه آنها يك پل و پيوند بين كارهای ايراني و مخاطبان ديگ بزنيد. پس صبور باشيد و چندان عجله‌اي براي خوراندن به زور محصولات خود، به كاربران ديگ نداشته باشيد.اول از همه ذائقه مخاطبان ديگ را كشف كنيد.

هشدار جدی: ديگ - و با شدت و غلظت بيشتر بخش جديد تصاوير آن - در حكم يك تيغ بينهايت تيز جراحي است. در هنگام لينك كردن يك تصوير در ديگ بسيار محتاط باشيد.بخصوص اگر آن تصوير بار سياسي داشته باشد. فراموش نكنيد يك تصوير بسيار ساده برای “احمد باطبي” چقدر گران تمام شد. در بخش تصاوير ديگ هركدام از ما ممكن است باطبي آينده شويم. پس يا عكسهاي با مضمون سياسي، در بخش تصاوير ديگ نگذاريد يا اگر اصرار به چنين كاری داريد متوجه عواقب -گاه بسيار گسترده -كارتان باشيد.بخصوص آنكه شرايط فعلي سياسي كشور ما به گونه‌اي است كه هر عكسي مي‌تواند براي كاربر غربي، بينهايت جذاب شود و اين يعني شروع دردسر براي همه ما.

منبع:

http://mhmazidi.wordpress.com/2007/12/04/digg-images

نگارشها
    4,065

كم فروشي پهناي باند، افت سرعت اينترنت و بي خبري كاربران
    سرعت اينترنت در كشور تحت تاثير كم فروشي پهناي باند از سوي شركت هاي ارائه دهنده خدمات اينترنتي، اغلب اوقات خيلي پايين تر از ميزان وعده داده شده است. مهندس نادي پور، معاونت نظارت سازمان تنظيم مقررات و ناصر علي سعادت، رئيس كميسيون اينترنت سازمان نظام صنفي رايانه اي، در گفت وگو با خراسان ضمن بيان اين مطلب تاكيد كردند: متاسفانه كاربران نيز از حقوق خود در اين زمينه مطلع نيستند.
    صادق زاده رئيس كميته مخابرات مجلس نيز با اذعان بر وجود اين تخلف مي گويد: سازمان تنظيم مقررات بايد جلوي نقض قانون و عمل نكردن شركت ها به تعهداتشان را بگيرد. در همين زمينه سازمان نظام صنفي رايانه اي نيز با انتقاد از تبليغات دروغين بعضي شركت هاي اينترنتي به مردم هشدار داده است با آگاهي كامل از حقوقشان، اقدام به دريافت خدمات اينترنت دايال آپ و پرسرعت كنند.
    اين مشكلات اعتراض بسياري از كاربران را برانگيخته است و به گفته مهندس نصراللهي عضو سازمان نظام صنفي رايانه اي، براي نظارت جدي بر اين مهم، بايد دولت وارد عمل شود.
    مهندس رياضيات، رئيس انجمن كارفرمايان شركت هاي اينترنتي، در مورد كم فروشي اينترنت از طريق خطوط اينترنت پرسرعت مي گويد: در ADSL يا اينترنت پرسرعت پهناي باندي كه در تبليغات اعلام و واگذار مي شود، سقف پهناي باند است. به عبارت ديگر اگر شركت هاي ارائه دهنده ADSL سرعت خط اينترنت را ١٢٨ كيلو بيت بر ثانيه اعلام مي كنند، اين ميزان حداكثر سرعتي است كه شما مي توانيد به اينترنت متصل شويد و به عبارت ديگر به اين معنا نيست كه تمام مدتي كه به اينترنت وصل هستيد، سرعت شما ١٢٨ كيلو بيت برثانيه خواهد بود. در ADSL پهناي باند به اشتراك گذاشته مي شود ودر ساعات اوج اتصال به اينترنت، به اين دليل كه بيشتر استفاده كنندگان از آن پهناي باند به اينترنت متصل هستند، بنابراين سرعت اصلا به اين ميزان حداكثر نمي رسد. در واقع سرعت بستگي به ميزان مشتركاني دارد كه از آن پهناي باند استفاده مي كنند و هر چه شركت ارائه دهنده ADSL يعني شركت PAP اين پهناي باند را در اختيار تعداد كاربر بيشتري قرار دهد، سرعت اتصال كمتر خواهد بود.
    از اين رو شايد بتوان گفت: تبليغات زيادي كه در اين زمينه صورت مي گيرد، تا حدي دروغ است و يك كاربر هنگام خريد يك خط ADSL حتما بايد از تعداد كاربراني كه از اين پهناي باند استفاده مي كنند، اطلاع پيدا كند تا ضريب هم زماني را بداند ولي اكثر شركت هاي PAP از ناآگاهي مردم سوء استفاده مي كنند و اطلاعات لازم را در اختيار آن ها نمي گذارند.
    رئيس انجمن شركت هاي اينترنتي بار ديگر تاكيد مي كند: از شركت هايي خدمات اينترنت بگيريد كه داراي مجوز رسمي باشند.
    مهندس رياضيات مي گويد: فاكتورهاي زيادي در كاهش سرعت اينترنت موثر است. يكي از فاكتورها ممكن است مربوط به كيفيت خدمات ISP باشد.
    اگر كاهش سرعت اينترنت مربوط به پايين بودن كيفيت خدمات ISP باشد، با تغيير ISP براي گرفتن كارت اينترنت يا خط تلفن مي توان به آن پي برد.
    رياضيات مي افزايد: قوه قضاييه شورايي را در دبيرخانه انجمن شركت هاي اينترنتي براي حل اختلاف تشكيل داده كه قانوني است و احكام صادر شده آن لازم الاجراست. اگر مشتركان احساس كنند ISP در زمينه ارائه خدمات كوتاهي يا به نحوي كم فروشي كرده است، به عنوان مثال روي كارت اينترنت نوشته شده است: ١٠ ساعت چنانچه كاربر مطمئن باشد و مستنداتي داشته باشد كه بسيار كمتر از اين مدت زمان به اينترنت متصل بوده با اين حال زمان كارت به پايان رسيده است، مي تواند با مراجعه به دبيرخانه انجمن و شوراي حل اختلاف، اين مسئله را پي گيري كند.
    رئيس انجمن كارفرمايان شبكه هاي اينترنتي مي گويد:
    در حال حاضر حدود ٨٠ درصد ISPها عضو انجمن هستند، بنابراين انجمن تا حد امكان بر كار آن ها نظارت دارد.
    مهندس ناصر سعادت، رئيس كميسيون اينترنت سازمان نظام صنفي رايانه اي نيز در اين رابطه مي گويد: در صورتي كه از يك ISP، ارتباط اينترنت مي خريد و به شما گفته مي شود ارتباط دايال آپ ٥٦ كيلوبيت بر ثانيه يا اينترنت پرسرعت ١٢٨ كيلوبيت برثانيه يا پهناي باند ٢ مگابيت بر ثانيه در اختيارتان قرار گرفته است، اما زماني كه به اينترنت متصل مي شويد، هرگز به آن سرعتي كه به شما وعده داده شده است، نمي رسيد، يقين بدانيد كه اينجا قصوري صورت گرفته است. بخشي از اين مشكل به مردم و بخشي به شركت ها باز مي گردد. از يك سو مردم درصدد كسب اطلاعات لازم از نوع خدمات ارائه شده بر نمي آيند و از طرف ديگر خود شركت ها چنين اطلاعاتي را در اختيار مشترك نمي گذارند. متاسفانه ما در ايران نظارتي بر امر تبليغات نداريم. بارها شاهد بوده ايم كه در تبليغات براي افزايش فروش كالا از واژه هايي مانند بهترين، اولين، بالاترين، بزرگ ترين و سريع ترين ISP استفاده مي كنند و خريدار نيز صرفا با اتكا به اين تبليغات و بدون گرفتن اطلاعات لازم اقدام به خريد كارت اينترنت يا خطوط پر سرعت مي كند از سوي ديگر شركت مزبور نيز اطلاعات لازم را عمدي يا سهوي در اختيار كاربر نمي گذارد.
    حتما مي دانيد كه هزينه ارائه خطوط اينترنت پرسرعت كه از شركت هاي مختلف « PAP» اعلام مي شود، با يكديگر اختلاف بسيار زيادي دارد.
    كاربر بايد توجه داشته باشد كه يك خط اينترنت پر سرعت كه ادعا مي شود سرعت آن ١٢٨ كيلوبيت بر ثانيه و بهاي ماهانه آن ١٠ هزار تومان است، حتما بايد مشكلي داشته باشد كه تا اين حد ارزان فروخته مي شود. در واقع ميزان پهناي باند متناسب با تعداد مشتركان كاهش پيدا مي كند، در نتيجه سرعت اينترنت هم كم مي شود كاربران بايد آگاه باشند كه كيفيت خطوط اينترنت پر سرعت با ضريب هم زماني مشخص مي شود بدين شكل كه اگر ضريب هم زماني بالا باشد، يعني در يك زمان تعداد كاربر بيشتري از پهناي باند استفاده كنند، بنابراين سرعت به حداكثر نخواهد رسيد. يك كاربر بايد از حداقل سرعت هم آگاه باشد تا اگر سرعت اينترنت از اين ميزان كمتر شد، امكان پي گيري آن وجود داشته باشد.
    مهندس سعادت مي گويد: بعضي از كساني كه داراي شركت هاي خدمات اينترنتي هستند، متاسفانه آگاهي لازم را در زمينه ارائه اطلاعات مورد نياز به كاربر ندارند. بنابراين نه به طور عمدي بلكه به خاطر ناآگاهي كم فروشي مي كنند بنابراين مصرف كننده هر سرويسي را كه خريداري مي كند، بايد از فروشنده برگه قرارداد يا مشخصات تاييد شده از سوي همان ISP را تقاضا كند. به عبارت ديگر ISP متعهد به ارائه يك رشته خدمات باشد تا در صورت انجام به اصطلاح كم فروشي يا هر تخلف ديگر، بتوان مدارك موجود را به مراجع ذي صلاح ارائه كرد. مردم ما در مورد نحوه دريافت خدمات اينترنت، اطلاعات لازم را ندارند، بنابراين حقوقشان را نمي دانند كه اگر حق آن ها ضايع شد، بتوانند با مراجعه به مراكز ذي صلاح احقاق حق كنند.
    مهندس نصراللهي مدير يك شركت رايانه اي و عضو سازمان نظام صنفي رايانه اي نيز در اين زمينه مي گويد:
    در مورد رعايت حقوق كاربران در استفاده از اينترنت كوتاهي هاي زيادي صورت گرفته است بايد دولت يك ناظر داشته باشد تا بر ارائه صحيح و درست خدمات از سوي بخش خصوصي به مردم نظارت كند.
    وي كه خود نيز درگير اين مشكل است، در ادامه تاكيد مي كند: در حال حاضر تبليغات دروغ و غير واقعي در زمينه ارائه اينترنت دايال آپ و پرسرعت بسيار به چشم مي خورد زماني كه در كارت اينترنت قيد مي شود «١٠ ساعت»، ولي در عمل امكان استفاده بيشتر از ٨ ساعت وجود ندارد، در واقع يك نوع سرقت و جرم رخ داده است.
    صادق زاده رئيس كميته ارتباطات مجلس نيز مي گويد: چون شركت هاي ارائه دهنده خدمات اينترنتي مانند ISP ها و PAPها مجوز خود را از سازمان تنظيم مقررات مي گيرند، بنابراين سازمان بايد نظارت لازم را بر فعاليت هاي اين شركت ها داشته باشد.
    به گفته صادق زاده، مواردي همچون تعرفه، پهناي باند و سرعت اينترنت تحت نظارت سازمان رگولاتوري است، بنابراين سازمان بايد شكايت هاي كاربران را در اين زمينه پي گيري كند.
    دكتر محامدپور معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و رئيس مركز تحقيقات مخابرات نيز با اذعان بر وجود تخلفات در شركت هاي ارائه دهنده خدمات اينترنتي مي گويد: در حال حاضر به دليل نبود نظارت كافي، كاربران بايد در صورت مشاهده هرگونه نقض قانون با مراجعه به سازمان هاي ذي ربط موضوع را پي گيري كنند.
    مهندس نادي پور معاونت نظارت و تنظيم مقررات سازمان رگولاتوري نيز با تاييد وجود تخلفات و كم فروشي ها در ISP ها يا PAPها مي گويد: اگر چنانچه اين شركت ها بر خلاف پروانه و تعهدات خود عمل كنند، سازمان آن ها را مجازات مي كند. وي مي افزايد: اگر كاربران تخلفي را در اين زمينه مشاهده كردند بايد مراتب را به سازمان اطلاع دهند تا مورد رسيدگي قرار گيرد

نگارشها
    4,065

گرانبهاترين خودروي سواري قرن را ببينيد!
    سه شنبه 13 آذر ماه 1386 18:54
    جام جم آنلاين: قدیمی ترین رولز رویس جهان در یک حراجی در لندن به مبلغ 3.5 میلیون پوند معادل 7.3 ميليون دلار(نزديك 7 ميليارد تومن!!!!!!!!!) به فروش رسیده است.
    به گزارش شبكه BBC ، این بالاترین قیمتی است که تاكنون نه تنها برای یک رولز رویس بلکه برای اتومبیلی که قبل از سال 1905 ساخته شده، پرداخت شده است.
    این رولز رویس دو نفره، چهارمین اتومبیلی است که توسط چارلز رولز و هنری رویس ساخته شده است.
    چارلز رولز و هنری رویس در سال 1904 همکاری با يكديگر را آغاز کرده بودند.
    قیمت پايه که مسوولان حراج برای این اتومبیل در نظر گرفته بودند 50 درصد كمتر از قیمتی بود که به فروش رسیده است.
    یک مجموعه دار ناشناس بريتانيايي این رولز رویس را خریداری کرده است.
    یکی از مسوولان مرکز حراج بونهامز لندن (Bonhams )گفت ، این اتومبیل در طول عمرش فقط سه مالك داشته است و کاملا سالم است.
    سخنگوی مرکز حراج بونهامز لندن (Bonhams)، گفت که حراج این اتومبیل قدیمی بسيار هيجان انگيزبود زيرا هم زمان دو نفر از طریق تلفن، قیمت پیشنهادی خود را بالا می بردند و تلاش برای خریدن این رولز رویس تقریبا به یک نبرد تبدیل شده بود.
    تیم اسکوفیلد، رییس بخش فروش اتومبیل در مرکز حراج بونهامز، به خبرگزاری رویتر گفت: برای راندن این رولز رویس فقط کافی است کمی کاربوراتور آن را دست کاری کنید و مطمئن شوید که شارژ باتری آن کافی است؛ بعد استارت هندل را دو بار بچرخانید تا روشن شود.
    بالاترین قیمتی که قبلا برای یک اتومبیل قدیمی که پیش از 1905 ساخته شده، پرداخت شد یک میلیون و 760 پوند بوده است. این مبلغ برای یک اتومبيل دو دیون بوتون (De Dion Bouton) ساخت 1884 پرداخت شد.
    بالاترین قیمتی که قبلا برای یک رولز رویس قدیمی پرداخت شد، مبلغ یک میلیون و 480 هزار پوند بودکه برای یک لیموزین دابل پولمن ليموزين سیلور گوست (Silver Ghost Double Pullman Limousine) ساخت 1912 پرداخت شده بود.
    کد:
    http://www.jamejamonline.ir/shownews...n=226338&t=fun

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال