Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 24 , از مجموع 24

موضوع: تاریخ پرافتخار ایران یا تاریخ پرافتخار انسان؟!

Registered User endless آواتار ها
    نگارشها
    233

پاسخ : تاریخ پرافتخار ایران یا تاریخ پرافتخار انسان؟!

بله شما درست میگید
    ولی حالا دوستان چه راه حلی پیشنهاد میکنن ؟؟؟

Registered User seven آواتار ها
    نگارشها
    90

چرا ما خودمون به ملیت منتسب می کنیم
    وقتی شما خودتون را با ملیتتون معرفی می کنید در واقع نشانگر خیلی از خصوصیات شما مانند طرز فکر سبک زندگی نوع نگاه تون به سایرین و..... وخیلی اطلاعات دیگری که از اون میشه برداشت کرد((مگر اینکه خلافش ثابت بشه))پس با همین کلمه چیزهای زیادی از اون فرد میشه بدست اورد دوم شاید شما سعی کنید خودتون را صاحب چیزهایی نمایش بدید که ممکنه فاقد ان هستید مثلا می گم کورش را میشناسی من و اون از یک نژادیم ((پس این احساس تعلق یک نیازه برای شناخت بیشتر خودمون)) یا من با کسی دعوام میشه خودم را با کسی نسبت میدم که زور زیادی داره در صورتی که خودم فاقد اون صفات هستم
    یا حتی چرا راه دوری بریم فردی که می خواد شمارا بشناسه اول به پدر و مادر و فامیلتون نگاه میکنه و شما را جوری میبینه که اقوامتون را میبینه چون در زمان کم نمیتونه شناختی از شما پیدا کن پس راه ساده تریه((جدایی از این که شما ضرر می کنید یا نفع))
    پس نتیجه ما با گفتن ملیت خود ویژگی های خودمون را داشته یا نداشته معرفی می کنیم مثلا اگه مغول ها به چنگیز افتخار می کنند حتما همون طرز فکر را دارن نمیشه من به چنگیز افتخار کنم ولی مخالف اقدامات اون باشم
    ولی حالا اگه من خودم را انسان معرفی کنم فقط با حیوانات تمایز پیدا میکنم نه چیز بیشتر((البته بستگی داره شما منظورتون انسان بوده یا انسانیت))در کل همه می خواهند متمایز از همدیگر جلوه بدند

در مورد جنگ و خونریزی:دلیل این جنگ ها چیه فکر نکم صرفا برای کشتن هم دیگه می جنگیدند بلکه جنگ ها به خاطر قدرت بوده و این که چرا در ایران بیشتر بوده شاید بشه دلایل زیر را اورد اولا ایران یه کشور پهناور با منابع و ثروت زیاد و موقعیت عالی مطمئنا اگه یه سرزمین بی اب و علف بود کسی نگاه چپم بهش نمی کرد دوما عامل مهمتر تنوع قوم ها در این ناحیه است وهمه انها می خواهند سهم بیشتری داشته باشند من هم باشم برای بدست اوردن چنین چیز با ارزشی جنگ میکنم پس این جنگ ها بهایی که به خاطر این نعمت می دهیم((مثل قانون فوتباله گل نزنی گل می خوری الانم ما از این سرمایه ها استفاده نمی کنیم و نه تنها چیزی بدست نمی اوریم بلکه متحمل ضرر بیشتری از نفعش می شیم))
    حتی در حال حاضر هم سر قدرت دعواست فقط یکم شیوه اش عوض شده چون قدرت طلبی توی ذات بشره و تمومی نداره و هر جا چیز دندون گیری باشه حتما یه خبری انجا هست و ایرانم فقط شرایطش بهتره پس نمیشه فقط عددی مقایسه کرد شرایط هم باید در نظر گرفت.

تاریخ را هم فکر کنم باید جهانی نگاه کرد چون خیلی از حوادث تاریخی ما منشا ان تغییرات جهانی بوده چه بسا ملت هایی پیدا بشن که در دوره هایی سرنوشت ملت ما را داشته اند و یا شرایط ما را داشته اند ولی اتفاقات دیگری برای انها رخ داده
    با مقایسه خود با انها به جواب چرا های بیشتری می رسی تا اینکه فقط روی تاریخ ملی کلی زوم کنی

و مقایسه با حکومت روم :در ان زمان ایران هم شورای شاهنشاهی داشت ((فکرکنم به همین اسم بود)) علاوه بر اون شورای دیگری داشتن که تمام حاکمان تحت سلطه در اون شرکت داشتند و می تونستند حداقل حرفی بزنند ولی فکر نکنم این در مورد روم صادق باشه
    ویرایش توسط seven : 01-21-2010 در ساعت 02:09 PM

3. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User lordsohrab آواتار ها
    نگارشها
    445

پاسخ : تاریخ پرافتخار ایران یا تاریخ پرافتخار انس

من بحث رو مطالعه نکردم ولی باید این رو بگم که انسان هارو نمیشه توی یک دسته قرار داد....
    بعضی قوم ها و نژاد ها دست بلندی در ساختار شهریگری باستانی و مدرن داشتند و بعضی دیگر جز خرابی هیچ به بار نیاوردند....
    و همیشه این رو در نگر داشته باشید که برخواستن نژاد انسان از یک جفت افسانه ای بیش نیست چرا که از نگر علمی چنین چیزی ناممکن است....پس ما هرگز یکی نبودیم و هرگز یکی نخواهیم بود.
    ما انسان ها از قوم های متفاوت و از گوهر های نا همگون هستیم و خلق و خو و دیدگاه های متفاوت نسبت به زندگی داریم که حتی امروزه با وجود پدیده جهانی شدن بازهم قابل رویت است.
    اگر ایران یا هند یا چین یا هرکجای دیگر تاریخ پر از سربلندی دارن مربوط به خودشان است و اگر قوم های ترک و تاتار تاریخی پر از وحشیگری و ناشهریگری(بی تمدنی)دارند مربوط به خودشان.

5. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User
    نگارشها
    11

پاسخ : تاریخ پرافتخار ایران یا تاریخ پرافتخار انس

انسان وابسته به عاداتش هست و این عاداتش هست که شخصیت اونو تشکیل میده .هر ملیتی هم به یک چیزی اشتهار داره و چون شخص بین اون ملت بزرگ شده وابسته به رسم و رسومات ,افسانه ها و...اون قوم هست.مثلا فارس ها در ایران کوروش رو به خاطر انسان دوستی(چیزی که بهش اعتقاد ندارم ) علاقه دارن مردمی که بیشتر شعر هاشون در وصف طبیعت و بهار و... هست .در مقابل مغول ها شجاعت رو ستایش میکنند و نوع زندگی و فرهنگ شون شجاعت رو مهمترین خصیصه انسانی میدونه بنابراین چنگیز حاکم باهوش که یک استراتژیست فوق العاده و البته خشن و خونریز(درست مثل همه پادشاه هان بزرگ مثل شاه اسمائیل و نادرشاه ,ژولیوس سزار و کوروش هخامنشی) بود رو مظهر خودشون میدونن.
    هویت قومی و ملی یک پایه(base) هست که هر فرد شخصیتش رو بر روی اون ایجاد میکنه و اگر این پایه شل بشه شخصیت فرد هم متزلزل میشه بنابراین ناخودآگاهانه سعی میکنه تا با تبلیغ ملیت و هویت خودتون رو بکنین.
    دوما هم دوستان فراموش نکنید که
    1-تاریخ رو فاتحان نوشته اند
    2- و ما فقط تاریخ هایی رو خوندیم که تو اون فاتح بودیم (یعنی حتی بیشتر این تاریخ نادرست رو هم نمیدونیم)
    چنگیز با خونریزی یک کشور بزرگ ایجاد کرد میشه بگید کوروش چطور یک کشور تقریبا نصف اون رو به وجود آورد نکنه فکر میکنید با جک گفتن همه سربازهای دشمن رو اونقدر میخندوند که همه تسلیم بشن؟
    تنها کسی که در غیر ایرانیها از داریوش تعریف کرده هرودت هست که برای نشون دادن سطح اطلاعاتش از ایران دو نمونه رو مینویسم ایشون اعتقاد داشتن که مورچه هایی به اندازه سگ در بیابان های مرکز ایران زندگی میکنند و همچنین اعتقاد داشتن که شتر های ایرانی شش تا ران داشتن که چهار تا ران عقبی از مفصل زانو به هم می چسبیدن و میشدن دوتا پا
    در آخر دوستان رو دعوت میکنم به خوندن کتاب «دوازده قرن سکوت» از «ناصر پورپیرار» تا اون روی سکه رو هم ببینید(نکته:این نویسنده خودش فارس هست)

7. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

پاسخ : تاریخ پرافتخار ایران یا تاریخ پرافتخار انسان؟

نقل قول نوشته اصلی توسط endless نمایش پست ها
    دوستان عزیز بد نیست بدونید پدر کورش آژداهاک و پدر و پدرش دامدارای روس بودن که بقیه ی قبایل انداختنشون بیرون و اونا مجبور به مهاجرت به ایران شدن پس ما اصالت نداریم اگرم داریم روسیم
    حالا مثلا" کورش و داریوشم قبول کردیم به جز اونها کی آدم خوبی بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    نادرشاه که لقب جلاد خاورمیانه نام گرفت یا شاه اسماعیل که اسلام انتسابی و زوری رو آورد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

من نمی دونم کسایی که مطالعه ی تاریخی درستی ندارن چرا اظهار نظر می کنند

برادر من پدر بزرگ کورش رئیس قبایل پارس بود و کل استان فارس کنونی رو در اختیار داشت (( حالا شما میاید روسش می کنید ،، اصلا تا همین پونصد سال پیش نامی از روس بود که شما ... بگذریم ))
    تو که فکر نمی کنی یه چوپان اومده اینهمه تغییر ایجاد کرده
    لا اقل چهارتا کتاب تاریخی درست و حسابی بخونید بعد حقایق تاریخ رو به سخره بگیرید و نظریه پردازی کنید و این حرفهای بی اساس رو بزنید

در مورد جواب سوال تایپک هم بیاد بگم انسان ها به تنهایی هیچ کار نمی تونند کنند و از بین می رند ، مثل نوابغ تنهایی که نابود شدن و هیچ نامی هم ازشون نیست ،، انسان ها موجودات اجتماعی ان که بدون اجتماع ارزش ندارن ،، برای همین هم افتخار خودشون رو به اجتماعی که توش زندگی می کنند ربط می دن
    اگه این افتخارات نباشه واقعا انسان امروزی ارزشی نداره
    فکر کنم فلسفه ی وجود موزه ها و فیلم های تاریخی تقریبا همنه ،، باز گو کردن افتخارات

در این جهان کسی رو به عنوان انسان نمی شناسن ( هر جا بری احتمالا اولین سوالی که بعد از اسمت می پرسن اینه >> کجایی هستی ؟؟ بعد از اسمت اینکه مال کدوم اجتماع هستی و اجتماعت چه افتخاراتی داره مهمه ،، گاهی اوقات هم این سوال قبل از اسمت پرسیده می شه )

9. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User Gaara kazekage آواتار ها
    نگارشها
    828

از این بحثا به کنار به نظر من ما فقط زمان هخامنشیان تاریخ پر افتخاری داشتیم.
    نه الان.......... یا بعد از هخامنشی ها..........
    You can fly...
    maybe You dont have wings...just like me. but with your gold heart!!! yes! you can.
    come in my dream....

11. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User lordsohrab آواتار ها
    نگارشها
    445

نقل قول نوشته اصلی توسط Gaara kazekage نمایش پست ها
    از این بحثا به کنار به نظر من ما فقط زمان هخامنشیان تاریخ پر افتخاری داشتیم.
    نه الان.......... یا بعد از هخامنشی ها..........
    چرا دوست عزیز؟
    اتفاقا اگر بخواهیم از دیدگاه شوکت و افتخار و جسارت امپراتوری سخن بگیم در زمان ساسانیان ایران در اوج افتخار بود.
    زمان هخامنشیان فقط از لحاظ مرزی به دیگر دوره های ایران برتری داشت آنهم بخاطر خلا قدرت در منطقه بود...
    باید این رو نیز بپرسم شما افتخار رو به چی میدونید؟
    چرا که از دید من ایران پیش از اسلام تمام دوران خود رو در افتخار گذروند.

13. 3 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User Gaara kazekage آواتار ها
    نگارشها
    828

نقل قول نوشته اصلی توسط lordsohrab نمایش پست ها
    چرا دوست عزیز؟
    اتفاقا اگر بخواهیم از دیدگاه شوکت و افتخار و جسارت امپراتوری سخن بگیم در زمان ساسانیان ایران در اوج افتخار بود.
    زمان هخامنشیان فقط از لحاظ مرزی به دیگر دوره های ایران برتری داشت آنهم بخاطر خلا قدرت در منطقه بود...
    باید این رو نیز بپرسم شما افتخار رو به چی میدونید؟
    چرا که از دید من ایران پیش از اسلام تمام دوران خود رو در افتخار گذروند.
    حرف خوبی زدی دوستم. منم موافقم. فکر کنم نظرم رو کامل نگفتم.
    به نظر من اون موقع مردم ازادی بیشتری داشتن و این خیلی مهمه چون باعث میشه که مردم عقده ای نشن و همه چیز براشون عادی بشه اما اگه ما یه عالمه قانون بزاریم و ازادی مردم خیلی کم باشه مردم قاطی میکنند و دیگه هیچ چیز براشون غیر از ازادی مهم نیست و اون موقع هستش که خیلی چیز ها از بین میره و در نظر مردم اون چیز ها بسیار مسخره و غیر مهمه.
    و این طوری اون مسائل هیچ وقت به حالت اول خودشون بر نمیگردن.

15. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User yuki آواتار ها
    نگارشها
    297

ادم ها یه جور عادت ذاتی دارن که خودشون رو محدود و وابسته به یه سری چیز ها میکنند. از اول ادم ها زمین رو مرز بندی کردن و سرزمین ها رو به مرز ها و اسامی شون محدود کردن. حتی خودشون رو هم بین اون مرز ها جا داد و با گذاشتن القاب و نام خودشون رو به یه خاک یا نژاد وابسته و محدود کردن. درسته که ادم ها اند کار های خوب و بد در طول تاریخ ایران کرده اند ، اما هر کسی متاثر از محیط خودش بوده و چون یه محیطی به نام ایران آن ها را به این جا رسانده و این افراد بزرگ با استفاده از پتانسیل های ایران به این موفقیت ها دست یافته اند پس ایرانیان این کار را کرده چون اون انسان ها خودشون رو به متعلق به ایران می دونن حتی اگه فقط این یه نام و مرز بندی پیش فرض خودشون باشه.
    Princes of Vampires
    Be Care full...Death is near

17. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال