Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 , از مجموع 11

موضوع: بهترین راه یادگیری زبان چیست؟

Registered User
    نگارشها
    719

بهترین راه یادگیری زبان چیست؟

زبان چیست؟
    برای یادگیری زبان خارجی احتیاجی هست که مبانی "زبان شناسی" رو بدونیم؟ یا دونستنش کمکی میکنه؟
    اصلا چرا باید یک زبان خارجی رو یاد گرفت؟
    چطور کودکان بهتر از بزرگسالان زبان رو یاد میگیرن؟ آیا هنوز یک بزرگسال میتونه مثل کودکان زبان آموزی کنه؟

بهترین راه یادگیری زبان از نظر شما چیه؟ کلاس؟ خودآموزی؟ سفر؟ و با چه متدهایی؟ کتاب آموزشی، نشستن پای برنامه های تلویزیون؟
    خداقل چندهزار کلمه از یک زبان برای صحبت کردن رو کافی میدونین؟
    شما چه تجربیاتی در یادگیری زبان دارین؟ آیا موفق بودین؟

در این تاپیک میخوایم با کمک شما دوستان به جواب این سوالات برسیم، با این امید که در آینده بتونیم آموزش های زبان رو هم در این بخش پیگیری کنیم...

Registered User
    نگارشها
    719

پاسخ : بهترین راه یادگیری زبان چیست؟

خب بذارین خودم اول شروع کنم:

یکی از جالب ترین جواب هایی که به این سوال در اینترنت داده شده این بود:

fall in love with a native

در ادامه اون شخص توضیح داد خودش پرتغالیه و دوست دخترش لهستانی و هردوتاشون کمتر از 3 ماه تمام زیر و بم زبان های همدیگرو یادگرفته بودن!!!

Registered User sin eatter آواتار ها
    نگارشها
    113

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Slump نمایش پست ها

در ادامه اون شخص توضیح داد خودش پرتغالیه و دوست دخترش لهستانی و هردوتاشون کمتر از 3 ماه تمام زیر و بم زبان های همدیگرو یادگرفته بودن!!!
    اینکه خیلی سخته.
    بهترین روش اینه که اول از فیلمای اون زبان شروع کنی
    بعد کتاباشون
    من خودم انگلیسیرو این جوری یاد گرفتم.الانم یه زبان دیگرو بهمین روش شروع کردم

کاربر افتخاری فروم Zero Sama آواتار ها
    همراه C.C در حال جهانگردیم تا سیزن بعدیمونو بسازن
    نگارشها
    1,651

راستش مواد اولیه این یکی یه ذره سخت پیدا میشه ...

من خودم استارت زبانم با CD زبان "نصرت" بودش ... بنظرم لااقل برای نوجوونا listening رو به طور قابل ملاحظه ای بهبود میده ...
    I Kept On Killing My Own Live Inside Of Me
    Three Million Four Hundred And Twenty Four Thousand Eight Hundred And Sixty Seven
    I Killed Them All Except one
    Now I'm Everywhere And Nowhere
    That's Why I'm Here

Alucard - Hellsing

کاربر افتخاری فروم
    Graphic
    Kanda آواتار ها
    نگارشها
    1,620

تجربه ای که من داشتم با شما متفاوته ظاهرا

به نظر من قبل از هر چیز باید قواعد انگلیسی رو یاد گرفت ، بعدا میشه خیلی راحت آرسنال لغات و توانایی تکلم رو بهبود بخشید ، من قبل از هر چیز 4 سال طول کشید که زبان رو تو کانون زبان تموم کنم ، بعدشم حداقل سعی کردم با دیدن فیلم و یا خوندن و ترجمه متون انگلیسی ، این زبان رو حدالامکان حفظ کنم ولی میگم دیدن فیلم بسیار مفیده

همکار بازنشسته بخش Fan Arts vahiddreamer آواتار ها
    نگارشها
    460

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Slump نمایش پست ها

میگم حالا اگه طرف خواست 5 تا زبون یاد بگیره چی ؟

آنو .... من فکر میکنم یکی از مهمترین راه اینه که نه بصورتی کلمه کلمه ،بلکه به صورت صوتی یا تصویری یاد بگیریم .
    مثلا اگه یکی بهتون گفت This is a book .
    تو ذهنمون هی نریم کلمه به کلمه ترجمه کنیم بعد کنار هم قرار بدیم .
    با توجه به آهنگ کلمات و مفهومی که میرسونن اونا رو یاد بگیریم

Registered User badbadak-ha آواتار ها
    نگارشها
    121

Exclamation پاسخ : بهترین راه یادگیری زبان چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vahiddreamer نمایش پست ها
    میگم حالا اگه طرف خواست 5 تا زبون یاد بگیره چی ؟

:rofl:

کاربر افتخاری فروم Aurion آواتار ها
    نگارشها
    1,368

راستش اگر بخوام نظر خودم رو بگم، دو روش وجود داره:

1: روش کلاسیک که تقریبا همون روشی هست که بابک گفت... مزایای این روش اینه که سریعتر به نتیجه می رسه و در واقع ساختمانی که ساخته میشه از فندانسیون ساخته میشه و هی طبقه به طبقه روش قرار می گیره..

2: روش دوم که من این روش رو ترجیح می دم و اون اینه که مثل زبان مادری یک زبان دیگه رو یاد بگیرم... در واقع ابتدا معنی "تادایما" رو نمی دونم چیه، ولی می دونم وقتی یک ژاپنی به خونه وارد میشه این اصطلاح رو به کار می بره... بعد از یک مدت زمانی هر وقت وارد خونه می شم این اصطلاح توی ذهن من نقش می بنده و کم کم این اصطلاحات توی ذهنم زیاد میشه اونقدر که کم کم می تونم به زبان ژاپنی فکر کنم... بعد همه اینها می رم و یک کتاب کلاسیک ژاپنی رو مطالعه می کنم و ... دیدین از یک مجسمه پرده برداری میشه... توی این طرز مطالعه یک زبان دیگه، یک همچین اتفاقی میافته... مثلا من می دونم که "نو - no" هر وقت بکاربرده میشه، یک کلمه به کلمه قبلش ربط پیدا می کنه و وقتی کتاب کلاسیک رو مطالعه می کنم، میبینم چه جالب برای مالکیت از این کلمه استفاده میشه و کلی ذوق می کنم که ااااااه ه ه ه این رو بلدم که! :دیییی این روش مفرح تره ولی زمان بیشتری رو می طلبه و در ضمن هزینه کمتری رو داره...

حالا سوال مطرح میشه که این اصطلاحات اولیه رو از کجا در بیارم؟ جوابش مسلما دیکشنری نیست! جوابش اینه که باید در محیط قرار بگیریم و چون محیط در دسترس همه نیست، بهترین روش ارتباط سمعی و بصری همزمان از طریق فیلم و کارتون و ... بدون زیرنویس هست! شاید اولش سخت به نظر برسه ولی اگر علاقه پشتش باشه (مثلا به فیلم علاقه داشته باشید) کم کم خودتون رو مجبور می کنید که زبان فیلم رو متوجه بشید... و اصطلاحات خود به خود توی ذهن شما نقش می بنده :دیییی من با این روش فرانسوی و ژاپنی رو یاد گرفتم هرچند هنوز هم دارم یاد می گیرم... فرانسوی حدود 8 سال وقتم رو گرفت و ژاپنی الان حدود سه ساله داره با من بازی می کنه :دیییی

زبان انگلیسی رو به روش اول یاد گرفتم و غیر از کتاب های درسی مدرسه، کلاس های کیش رو هم رفتم و به جرات می تونم بگم که وقتی که برای فرانسه گزاشتم ده برابر وقتی که برای انگلیسی گذاشتم هست و سطح زبان فرانسه من شاید 60 درصد زبان انگلیسی من باشه...

عربی رو هم به غیر از مدرسه، با زندگی در کشور لبنان و بودن در محیط یاد گرفتم و با سه سال بودن در محیط می تونم راحت بگم که زبان سوم منه و از فرانسه بهتر بلدمش... بودن در محیط خیلی موثره ولی اگر فاصله بگیری یک مقدار فراره ولی با برگشتن به محیط همه چیز دوباره بر می گرده...
    با تشکر از همگی اعضای فروم بهشت انیمه که من رو تا امروز تحمل کردند؛

بدرود

Registered User AMIRESHAB آواتار ها
    نگارشها
    306

یک مسافرت 6ماهه به کشوری که میخوای زبانش رو یاد بگیری

Registered User endless آواتار ها
    نگارشها
    233

نه ، باید توکلت ببری بالا اونموقع دستات رو به طرف آسمون بلند میکنید و میگین ( اللهم انی اسالک .... ) (برای برداشت ادامه ی دعا به پروفایلم رجوع کنید )

این روش هم آسونه احتیاجی به CD آموزشی و اینجور چیزا نداره همم هزینش صفره احتیاجی به سفر کردن به ناکجا آباد نداره

:rofl:

Registered User lordsohrab آواتار ها
    نگارشها
    445

فقط علاقه کافیه و اراده و قدرت تطبیق بالا اگر زبان های یک شاخه زبانیک رو میخواهید یاد بگیرید....
    من به عنوان کسی که بجز پارسی به 5 تا زبون ژرمانیک صحبت میکنم اعتراف میکنم که فقط یادگیری آلمانی برام دشوار بود گرنه انگلیسی رو بعد از نگاه کردن فیلم ها متعدد و محیط رو انگلیسی کردن در کمتر از یکسال میشه آموخت(کلاس و موسسه و اینارو بیخیال فقط پول حروم کردنه)و اون زمان بقیه زبانهای ژرمانیک خیلی ساده میشن و شاید سخت ترین اونها بعد از آلمانی که هلندی باشه فقط 6 ماه یادگیریش طول بکشه(اگر آلمانی و انگلیسی رو کامل بدونید)
    در مورد بقیه زبون ها...بازم اگر هندو-اروپایی باشند یادگیری به همون روش اینکه محیط خودتون رو تبدیل به یک محیط (فرانسوی.ایتالیای....)بکنید بهتره یعنی حتی سعی کنید وقتی فکر هم میکنید در اون زبون مورد نظر فکر کنید....
    اما در مورد زبون های آسیاتیک یا سامی کار سخت تر میشه.....چرا که از قائده های زبانیکی که ما بهشون عادت کردیم بهره نمی برند و شاید بجز روش تغییر زبان دادن محیط فرد احتیاج به مطالعه بیشتر و معلم برای یاد دادن آن زبان باشه....
    من از سال پیش تصمیم گرفتم مثلا ژاپنی را یاد بگیرم که تا به حال با اینکه از روش تغییر زبان محیط و همه اینا بهره بردم اما به جایی نرسیدم و فقط چند تا جمله و چندین واژه رو آموختم.
    ویرایش توسط lordsohrab : 04-08-2010 در ساعت 08:53 AM

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال