Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 , از مجموع 36

موضوع: هزار و یک سوال و جواب علمی [هر سوالی دارید بپرسید!!!!!!!!!]

کاربر افتخاری فروم ariangirl آواتار ها
    نگارشها
    489

هزار و یک سوال و جواب علمی [هر سوالی دارید بپرسید!!!!!!!!!]

ممکنه یه سوالایی براتون پیش اومده باشه که اینجا میتونید مطرح کنید شاید دوستان بتونن جواب بدن . هر سوالی دارید می تونید بپرسید . فکر نکنید که خنده داره یا مسخره است . البته قوانینی رو هم باید رعایت کنید:
    1- مسخره بازی در نیارید . سوال کردن عیب نیست
    2- به سن و سواد دیگران توجه کنید . همه مثل شما دکترای فیزیک کوآنتوم ندارن !!
    3- اسپم و پست های غیر مفید نداریم . اما طنز خوبه .
    4- در مورد هر چیز سیاسی ( افراد سیاسی ، قوانین ، حوادث و غیره ) می تونید بپرسید ولی بحث و اظهار نظر سیاسی نکنید .

Registered User DemonEyes آواتار ها
    نگارشها
    101

پاسخ : هزار و یک سوال و جواب علمی [هر سوالی دارید بپرسید!!!!!!!!!]

می خواستم از کسایی که رشتشون گرافیک هست بپرسم که توی ایران برای هر ثانیۀ انیمیشن چند تا فریم کشیده می شه؟

** نیازی نیست راجع به ژاپن برام بگید چون خودم می دونم. می خوام راجع به ایران بدونم.

Registered User sam_lovely_2006 آواتار ها
    نگارشها
    36

صدای مورچه اونقدر زیاده یا اونقدر کم که نمی تونیم بشنویم.زیاد یا کم ،کدوم؟

کاربر افتخاری فروم
    Graphic
    Kanda آواتار ها
    نگارشها
    1,620

نقل قول نوشته اصلی توسط DemonEyes نمایش پست ها
    می خواستم از کسایی که رشتشون گرافیک هست بپرسم که توی ایران برای هر ثانیۀ انیمیشن چند تا فریم کشیده می شه؟

** نیازی نیست راجع به ژاپن برام بگید چون خودم می دونم. می خوام راجع به ایران بدونم.
    تو ایران که معمولا 2 بعدی 8 فریم میسازن و 3 بعدی 25 فریم ، ولی بعضا 16فریم هم سابقه داره ساخته باشن ...

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_lovely_2006 نمایش پست ها
    این فک کنم بقیه سوال کنکوری "شبا مگسا کجا میرن؟" هستش دیگه نه؟ این تاپیک که تاپیک تست هوش نیستش که ، سوال داری میخوای جوابشو بدونی اینجا مطرح کن ...

Registered User sam_lovely_2006 آواتار ها
    نگارشها
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط Kanda نمایش پست ها

این فک کنم بقیه سوال کنکوری "شبا مگسا کجا میرن؟" هستش دیگه نه؟ این تاپیک که تاپیک تست هوش نیستش که ، سوال داری میخوای جوابشو بدونی اینجا مطرح کن ...
    سوالم همین بود دیگه،صدای مورچه زیاد یا کم که نمی تونیم بشنویم؟
    من که نخواستم هوش کسی رو تست کنم:dntknw:

کاربر افتخاری فروم ariangirl آواتار ها
    نگارشها
    489

مورچه ها صدا ندارن از طریق شاخکهاشون با هم تماس می گیرن .

کاربر افتخاری فروم golpar آواتار ها
    نگارشها
    926

تو رو خدا هر کی می تونه جواب بده برا فردا جوابش رو می خوام:
    اگر روی برف ها و یخ های موجود در قطب های جنوب و شمال لایه ای از غبار ریخته شود دمای زمین چه تغییری خواهد کرد؟
    تو جوابش شک دارم اگه یکی می دونه بگه
    آزادی آخرین کلمه ای ست که همواره در دل دارم
    آزادی من،خط قرمز من است!

غادة السمان

Gol D.Ace
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط golpar نمایش پست ها
    اگر روی برف ها و یخ های موجود در قطب های جنوب و شمال لایه ای از غبار ریخته شود دمای زمین چه تغییری خواهد کرد؟
    غباره جنسش از شی بید؟

کاربر افتخاری فروم
    Graphic
    Kanda آواتار ها
    نگارشها
    1,620

احتمالا چون سطح قطب ها برف و یخ هستش و اونا هم نور خورشید رو منعکس میکنن ، اگه غبار بریزی ، نور رو جذب کرده و گرم میشن و برفا ذوب میشن ... اینکار به گرم شدن زمین میانجامد و سطح دریاها هم بالا میاد

کاربر افتخاری فروم Count Dracula آواتار ها
    نگارشها
    695

به دلیل خاصه تجمعی مواد اگر غباری از مثلا نمک روی اونها ریخته شه نقطه ذوب یخ کم میشه(از صفر میشه مثلا -1) و این یعنی اینکه زودتر آب میشن(بیشتر از -1 درجه آب میشن) و سطح آب میره بالا
    از طرفی دمای قطب بسیار پایین هستش پس فکر نکنم خیلی تغییر خاصی بکنه مگر در جاهایی که از قطب فاصله بیشتری دارند
    راهنمایی دیگه : توی زمستون برای آب شدن یخ جاده ها روی جاده ها شن و نمک می ریزن

کاربر افتخاری فروم golpar آواتار ها
    نگارشها
    926

مرسی از دوستان جوابم تکمیل شد

کاربر افتخاری فروم soshian آواتار ها
    نگارشها
    1,434

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_lovely_2006 نمایش پست ها

پژوهشگران با بهره گیری از فناوری های پیشرفته صوتی موفق شدند صدای گفتگوی مورچه ها را ضبط کنند.

واحد مرکزی خبر به نقل از روزنامه تایمز گزارش داد: محققان دانشگاه آکسفورد با استفاده از میکروفن ها و بلندگوهای بسیار مینیاتوری که بدون ایجاد مزاحمت در لانه های آنها نصب شده بود، موفق شدند صداهای تولید شده در لانه مورچه ها را ضبط و بررسی کنند.

به گفته این محققان ملکه مورچه ها به این طریق دستوراتی را به مورچه های کارگر می دهد.

در این پژوهش حیرت آور مشخص شد دیگر حشرات می توانند با تقلید صدای ملکه مورچه ها آنها را به خدمت بگیرند.

نوعی پروانه آبی از جمله این حشرات است. این پروانه با تقلید صدا و پیام های شیمیایی مورچه ها، آنها را وادار می کند کرم پروانه را به لانه های خود ببرند و آنها را تغذیه کنند.

محققان چند دهه قبل دریافتند که مورچه ها قادرند با ایجاد صوت، به یکدیگر هشدار دهند اما فقط در پی بررسی اخیر محققان دانشگاه آکسفورد بود که مشخص شد این پیام های مبادله شده در این ارتباط به حدی گسترده است که می تواند مبین نوعی " گفتگو" بین مورچه ها باشد.

این پژوهشگران از طریق بلندگوهای بسیار ریزی که در لانه مورچه ها کار گذاشته بودند، با تقلید صدای ملکه توانستند توجه مورچه ها را جلب کنند.

در این حالت مورچه بی حرکت می ایستد و منتظر شنیدن دستورات ملکه می شود.

من يه جايي خوندم صداي مورچه ها انقدر بلنده كه گوش انسان قادر به شنيدن اون نيست!
    مردن چيزي نيست ، زندگي نكردن هولناكاست!

vapid
    Guest

چرا انسان صداي مورچه ها را نمي شنود به خاطر فركانس صداست .انسان ها صداهايي كه از 20 تا 20000 هرتز هستند ميشنود ولي كمتر يا بيشتر از ان را خير (20 تا كمتر مثل راه رفتن مورچه)(20000 بيشتر مثل انفجارهاي سطح خورشيد)و چون مورچه فركانس صوتيش بيش از 20000 تا هست ما نميشنويم
    البته اين مطالب دقيق نيستن منبع درست حسابي ندارم
    اديت:
    رفتم كمي سرجيدم و مطلب زير را پيدا كردم

Anime Spoilerمتن پنهان: صداهايي كه مي‌شنويم:
    درجه بلندي يك صدا، ويژگي مهمي در امواج صوتی است كه فركانس یا تواتر ناميده مي‌شود. فركانس، در تعاریف علمی، عبارت است از تعداد ارتعاش در هر ثانيه؛ و واحد آن نیز هرتز است. هرچه فركانس صدا بالاتر باشد، صدا زيرتر است. شدت و قدرت يك صدا به نيروي امواج صوتي بستگي دارد و در واحدهايي به نام دسي‌بل سنجیده مي‌شود. هر 10 دسي‌بل افزايش در قدرت یک صدا منجر به بلندتر شنیده شدن آن صدا در حد 2 برابر مي‌شود؛ بنابراين صدايي با شدت 90 دسي‌بل، دو برابر قوي‌تر از صدايي با قدرت 80 دسي‌بل است.پایين‌ترين شدت صدایی که انسان می‌تواند بشنود، حدود 20 دسي‌بل است. هنگامي که شدت صدا در محیط به 45 دسي‌بل می‌رسد، معمولاً آدم نمی‌تواند به راحتی در آن محیط بخوابد. صداهای نزديک به 85 دسي‌بل منجر به بروز درد گوش می‌شود و در سروصداهای بالغ بر 90 دسي‌بل، توصیه می‌شود هیچ‌کس بیشتر از 8 ساعت در آن محیط نماند. این مدت برای محیط‌هایی با سروصداهای بیش از 100 دسي‌بل به 2 ساعت کاهش می‌یابد و در محیط‌هایی با 110 دسي‌بل نیز نباید بیشتر از نيم ساعت ماند. گفته می‌شود که صداهای بالغ بر 160 دسي‌بل منجر به کری می‌شوند. توانايي ما در تجزيه و تحلیل صداهاي مركب (مانند موسيقي) و اين‌كه يك صدا باید چقدر شدت داشته باشد تا قادر به شنيدن آن باشيم، با يكديگر متفاوت است. گوش ما به طور معمول فركانس‌هايي از حدود 30 دسی‌بل تا بیش از 20.000 هرتز (دور در ثانيه) را مي‌شنود، اما تعدادي از مردم مي‌توانند مخصوصاً در دوران جواني‌شان، فركانس‌هايي از حدود 16 هرتز تا بیش از 30.000 هرتز را نیز بشنوند. تعدادي از حيوانات (به ويژه خفاش‌ها و سگ‌ها) قادرند فركانس‌هايي بسيار بالاتر از این میزان را نيز بشنوند. توانايی شنوايي ما از دوران كودكي به‌ طور مداوم كاهش مي‌يابد. اين كاهش احتمالاً به اين علت است كه غشای پايه موجود در گوش داخلي، بخشي از انعطاف‌پذيري خود را از دست مي‌دهد. علاوه بر اين، ممكن است رسوبات مضر كلسيم نيز تشكيل شود كه این امر تحلیل تدریجی سلول‌هاي مژه‌دار را در پی دارد. میزان آسيب گوش بستگی دارد به شدت صدا و طول مدتي كه گوش در معرض آن صدا قرار مي‌گيرد. جالب اين‌كه امكان بروز ناهنجاري شنوايي به هنگام شنيدن صداهاي ناخوشايند بيشتر است و احتمالاً دليل اين‌كه نوازندگان كمتر از دیگران دچار نارسايي شنوايي مي‌شوند نيز همين است. اما به ‌طور كلي صدا يك محرك تنش‌زا است كه عروق خوني را منقبض مي‌كند، به بافت گوش آسيب مي‌رساند، میزان اكسيژن و مواد مغذي گوش را كاهش مي‌دهد، فشار خون را بالا مي‌برد و ضربان قلب را نیز افزايش مي‌دهد.

از سوال شما اين سوال ها براي من پيش امد
    رابطه فركانس صدا(هرتز) با قدرت صدا(دسيبل) چيست؟
    اگر فركانس صدا زياد باشه يعني قدرت صدا هم بايد زياد باشه؟
    ویرایش توسط vapid : 01-25-2010 در ساعت 09:03 PM

Registered User arya آواتار ها
    نگارشها
    191

پاسخ : هزار و یک سوال و جواب علمی

من از وجود موجودات هوشمند و فرا هوشمند غیر زمینی شکی ندارم
    ولی سولی دارم راجع به یه سفینه بسیار پیشرفته و با سرعتی غیر قابل تصور، ایا واقعا بشقاب پرنده ها وجود دارند

کاربر افتخاری فروم
    Graphic
    Kanda آواتار ها
    نگارشها
    1,620

پاسخ : هزار و یک سوال و جواب علمی

نقل قول نوشته اصلی توسط arya نمایش پست ها
    من از وجود موجودات هوشمند و فرا هوشمند غیر زمینی شکی ندارم
    ولی سولی دارم راجع به یه سفینه بسیار پیشرفته و با سرعتی غیر قابل تصور، ایا واقعا بشقاب پرنده ها وجود دارند
    والا بنظر من با دیدن علایمی که در طول تاریخ دیده شده ( بنظر من خدایان المپ و ... باید یه جورایی موجود فضایی بوده باشن) ، یه تئوری هم هستش که انسانهای آینده یه راه برا گزر از زمان پیدا کردن و اومدن جلوی بعضی از وقایع رو بگیرن که زیاد جالب نیست این تئوریه

من شخصا به وجود موجود فرا زمینی اعتقاد دارم خیلی هم روشون تحقیق کردم ها

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال