Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 , از مجموع 11

موضوع: Sense of Japan ، حس ژاپنی

کاربر افتخاری فروم Garfield آواتار ها
    نگارشها
    512

Sense of Japan ، حس ژاپنی

خیلی از ما ایرانی ها یه جورائی و در موقعیتی تو حس ژاپنی بودیم ، چه اونی که انیمه دیده(نگید انیمه ندیدم که از بچگی به خورد هممون انیمه دادن اونم نه یکی و نه دوتا ، پس چندتا؟ ، از حنا دختری در مزرعه بگیر تا چوبین و ایکیوسان و بابالنگ دراز و میتیکومون و قص علی هذا) و چه اونی که هانیکو و اُشین و لینچان رو تو دهه ی 60 و 70 سق زده و چه اونی که باباش یا عموش یا یکی از فامیلاشون رفته ژاپن برای کار و خاطراتی از اون دوران کاریش براشون تعریف کرده و شاید یک دونه کارت تلفن یا مترو ژاپنی رو بهش هدیه هم داده باشه ، آتاری ، میکرو ، سگا ، تلویزیون 14 اینچ رنگی سونی ، تلفن های بیسیم پاناسونیک و غیره ، لوازم خانگی پاناسونیک و سونی و ... ، واکمن سونی ، 1ps ، ps2 ، psp و ps3 و انواع و اقسام تلویزیون های lcd و led چند ده اینچ سونی و دیگر شرکت های ژاپنی ، پس اکثریت ما تو این حس بودیم ، برای بعضی ها خوشایند بوده و برای بعضی ها ناخوشایند ، برای اون مادر پیر یا جوون که برای اُشین گریه میکرد و نمیدونست که واقعا ایرانی ها فیلمنامه و دیالوگ های این سریال رو عوض کردن و نمیدونست اُشین تو چه جای مزخرفی کار میکرده یا برای اون پدری که وقتی تصویری از ژاپن میدید یاد کار کردنش تو ژاپن میوفتاد ، برای اون بچه ی کوچیک دهه ی 60 که زندگیش شده بود آتاری و سر اینکه کی بیشترین امتیاز رو تو هواپیما کسب کرده کل مینداختن و حتی تو فامیل لیگ هم برگزارمیکردن و انواع دسته خلبانی و گوشکوبی و غیره رو امتحان کرده بود و همشون رو چند باری شکونده بود و تو تعمیرش اوستا شده بود یا اون بچه ی دهه ی 60 و 70 و 80 که با ماریو و سونیک و انواع شخصیت های بازی های میکرو و سگا و پلی استیشن اوقات خوبی رو گذرونده بود و چقدر از ننه و باباش سر اینکه اول درس بخون بعد بازی بکن ولی اون اول بازی می کرد و بعد درس نمیخوند کتک خورده بود.
    این مقدمه رو آوردم تا به بحث تاپیک بپردازیم ، تو این تاپیک می خوام و می خوایم درباره ی ژاپن و حس ژاپنی صحبت کنیم ، از هر دری سخن بگیم و بحث کنیم ، از جشن هاشون بگیر تا کوچک ترین جزئیات زندگیشون
    امیدوارم که این تاپیک یه تاپیک خوب و مفیدی بشه.
    برگشتم

2. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    512

پاسخ : Sense of Japan ، حس ژاپنی

ایندکس تاپیک

4. سپاس

نگارشها
    512

برای پست اول این تاپیک بهتره که نکته ای رو شرح بدم.
    این سوال برای خودم پیش اومد و از یک اهل فن پرسیدم و جوابش رو هم گرفتم
    حالا سوال چی بود؟
    بالاخره کدوم یک؟ ---> Nippon(にっぽん) – Nihon(にほん) – Japan
    این سوال از قدیم برای من پیش اومده بود که چرا ژاپنی ها به کشور خودشون میگن Nippon یا Nihon ولی مثلا تو جهان سیاست و مسابقات ورزشی میگن Japan
    حالا جواب چی بود؟ ---> دو کلمه ی Nihon و Nippon هر دو به یک معنی هستن و معنی اون به فارسی میشه ژاپن و هر دو این کلمات حداقل 500 سالی هست که در ژاپن استفاده میشه ، در مراودات روزانه به علت نرمی تلفظ بیشتر Nihon استفاده میشه ولی در مسابقات ورزشی تماشاگران برای تشویق تیم ژاپن به خاطر ضرب آهنگ کلمه از Nippon استفاده می کنند.
    کلمه ی Japan یک کلمه ی ژاپنی نیست و این کلمه در زبان انگلیسی ساخته شده و استفاده میشود ، ریشه ی کلمه ی Japan از یک کلمه ی ژاپنی که Jippon - じっぽん بوده گرفته شده و کلمه ی Jippon رو در زمان های قدیم و حداقل 500 سال به قبل در ژاپن به جای Nihon و Nippon استفاده می کردند که بعد ها این دو کلمه جایگزین Jippon شده اند.
    ویرایش توسط Garfield : 03-15-2010 در ساعت 01:04 PM

6. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User
    نگارشها
    719

برای تکمیل صحبت گارفیلد عزیز...
    واژه ی Nihon یا (日本) از دو کانجی ni یا (日) به معنی "خورشید" و hon یا (本) به معنی "ریشه و بنیان" (و همچنین "کتاب" ) تشکیل شده که در ترجمه ی واژه به واژه معنی "ریشه ی خورشید" و در اصطلاح "سرزمینی که آفتاب از آن طلوع میکند" داره و در دنیای امروز بیشتر با معنی "سرزمین آفتاب تابان" برخورد میکنیم که تغییر یافته ی همون ریشه ی اصلی کلمه هست.

==========

حالا که سر صحبت باز شد، یه نکته ی بانمک در مورد ژاپنی ها!
    اگر دقت کنید، ما ایرانی ها وقتی خودمون رو خطاب میکنیم، انگشت اشاره مون رو به سمت ناحیه ی پایین گردن تا جناغ سی.نه رو میگیریم و میگیم "من..." ، در حالی که ژاپنی ها انگشت اشاره رو به سمت دماغشون میگیرن و میگن "واتاشی..."(به معنای "من") ^_____^

8. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Hime Sama
    Hime Sama
    Crown Clown آواتار ها
    نگارشها
    5,092

Re: Sense of Japan ، حس ژاپنی

اخطار : محتوای ویژه کاربران
    برای دیدن این محتوا باید وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید.

10. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم RoOozbeh آواتار ها
    نگارشها
    485

یاد این برنامه کامال nhk افتادم
    کسی دیده ؟ برنامه خیلی جالبیه
    تازه اول داستانه

12. سپاس

کاربر افتخاری فروم Yen Yen آواتار ها
    نگارشها
    228

من هم معمولا برنامه های NHK را نگاه می کنم sense of japan , Cool Japan برای اشنایی با زندگی روزمره خیلی مفید ... روزی چند بار همه ی برنامه های روز تکرار میشه هر زمان که فرصت کردید سری به این شبکه بزنید بالاخره یه چیزی پیدا میشه که نظرتان را بگیره

14. سپاس

نگارشها
    512

نقل قول نوشته اصلی توسط RoOozbeh نمایش پست ها
    یاد این برنامه کامال nhk افتادم
    کسی دیده ؟ برنامه خیلی جالبیه
    منظور من هم همون برنامه هستش
    دارم کپچر می کنم و بعد که تموم شد آپش می کنم تا دوستان هم استفاده کنن
    45 قسمتی هست که فعلا 25 قسمتش رو کپچر می کنم
    زمانش هم دوشنبه تا جمعه ساعت 20:55 به وقت ایران و همچنین 22:55

نقل قول نوشته اصلی توسط Yen Yen نمایش پست ها
    من هم معمولا برنامه های NHK را نگاه می کنم sense of japan , Cool Japan برای اشنایی با زندگی روزمره خیلی مفید ... روزی چند بار همه ی برنامه های روز تکرار میشه هر زمان که فرصت کردید سری به این شبکه بزنید بالاخره یه چیزی پیدا میشه که نظرتان را بگیره
    کلا برنامه های جالبی داره
    مخصوصا Nihongo Quick Lesson و Tokyo Eye

16. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    512

نقل قول نوشته اصلی توسط dr.slump نمایش پست ها
    برای تکمیل صحبت گارفیلد عزیز...
    واژه ی nihon یا (日本) از دو کانجی ni یا (日) به معنی "خورشید" و hon یا (本) به معنی "ریشه و بنیان" (و همچنین "کتاب" ) تشکیل شده که در ترجمه ی واژه به واژه معنی "ریشه ی خورشید" و در اصطلاح "سرزمینی که آفتاب از آن طلوع میکند" داره و در دنیای امروز بیشتر با معنی "سرزمین آفتاب تابان" برخورد میکنیم که تغییر یافته ی همون ریشه ی اصلی کلمه هست.

==========

حالا که سر صحبت باز شد، یه نکته ی بانمک در مورد ژاپنی ها!
    اگر دقت کنید، ما ایرانی ها وقتی خودمون رو خطاب میکنیم، انگشت اشاره مون رو به سمت ناحیه ی پایین گردن تا جناغ سی.نه رو میگیریم و میگیم "من..." ، در حالی که ژاپنی ها انگشت اشاره رو به سمت دماغشون میگیرن و میگن "واتاشی..."(به معنای "من") ^_____^
    کلا ژاپنی ها با اعضای بدنشون خیلی از منظورهاشون رو میرسونن
    وقتش بشه یکم درباره ی استفاده از اعضای بدنشون توضیح میدم

18. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    512

يه چيزي كه تو ژاپني ها هست اينه كه دوست دارن همه چيز رو خلاصه كنن ، مثلا وقتي با يه خارجي دوست ميشن سختشونه كه اسم كامل طرف رو بگن و به سليقه ي خودشون اون اسم رو خلاصه ميكنن ، مثلا يكي از آشنايان رفته بوده ژاپن براي كار و اسمش ابراهيم بوده و همكاراش چون نمي تونستن اسم ابراهيم رو تلفظ كنن بهش ميگفتن ebu ولي اون ميگفت به من بگيد ebi چون تو ايران هم من رو به همين اسم صدا مي كنن ولي اونا ميگن نه زشته ، از آشناي ما اصرار و از اون انكار ، بعد از يه مدت ميفهمه كه ebi يعني ميگو و بهشون ميگه به من همون ebu رو بگيد
    اين اصل نه تنها براي اسامي خارجي بلكه براي اسامي ژاپني هم استفاده ميشه ، چند روز پيش يه برنامه ي ژاپني ميديدم كه چند تا جوون داشتن آموزش رانندگي ميديدن كه يكي يكي خودشون رو به هم معرفي مي كردن و اسم يكيشون kobayashi بود كه يكي از اونا گفت اگه بهت بگيم koba مشكلي نيست كه اونم گفت نه
    به ياد داشته باشيد اگه رفتيد ژاپن حواستون باشه اسم خلاصتون حرف ناجوري نباشه

20. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User mike-elf آواتار ها
    نگارشها
    868

در ادامه صحبت ها در مورد نام ژاپن :
    نامشناسی ژاپن

ژاپنیها به کشور خود، نیهون (にほん (Nihon میگویند یا نیپون Nippon (にっぽん. نیهون از دو واژهٔ NICHI (که به صورت هی Hi نیز تلفظ میشود) و HON تشکیل شدهاست. NICHI یا Hi به معنای خورشید و روز است و HON یعنی ریشه و آغاز، چرا که ژاپن اولین سرزمینی است که خورشید در آن طلوع میکند و روز از آنجا آغاز میشود به آن سرزمین آفتاب یا سرزمین آفتاب تابان میگویند. در زبان ژاپنی این نام نیپون Nippon )にっぽん(نیز تلفظ میشود.

مردم ژاپن خود را نیهونجین
    Nihonjin (日本人) و زبان خود را نیهون گو Nihongo (日本語) می نامند

قبل از اینکه ژاپن با کشور چین مرتبط شود با نام یاماتو

Yamato و Hi no moto نامیده میشدبه معنی منشاء آفتاب

نام ژاپن از طریق جاده ابریشم به غرب انتقال یافت
    کلمه ژاپن به وسیله مارکو پلو با نام Cipangu ثبت شددر زبان شانگهاینس( از انواع مدرن زبان وو( زبانهای چینی)) کاراکتر
    日本 ژاپن Zeppen هست در زبان وو شمالی کلمه ژاپن به کلمه قدیمی Jepang از مالیا نزدیک هست که رفته رفته به Jepun تبدیل شد
    در قرن 16 این کلمه از زبان مالایایی به چین منتقل شد و از آن طریق به پرتقال و در قرن 16 اولین باز این کلمه از طریق پرتقال به اروپا منتقل شد و در سال 1565 اولین بار در نامه به کشور های اروپایی با تلفظ Giapan. به چشم خورد

I find it kind of funny
    I find it kind of sad
    the dreams in which I'm dying are the best I've ever had

22. 3 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Tags for this Thread

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال