Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: تخیلات علمی برگرفته از آینده بینی لحظه ای

Registered User C.CryingEnemy آواتار ها
    نگارشها
    718

تخیلات علمی برگرفته از آینده بینی لحظه ای

Thinking Club

شاید جالب باشه برای شما هم. بعضی اوقات افکاری به ذهنتون میرسه و به خیال خودتون چیزی رو کشف میکنید که یا بعدش متوجه میشید یکی قبل از شما اون قضیه رو کشف کرده یا هم کشف نکرده...اما وقتی شما بازگو میکنید مورد تمسخر واقع میشید.
    ای کاش میشد آدما دیوانه فرض نشن و وقتی حرفی میزنن، مخاطب بگه "چه جالب...شاید جدی راست بگه! پس حالا که من اطلاعات علمی بالایی دارم و اون قدرت ایده دهی جالبی داره، شاید بشه از ترکیب این ایده آلیستی و رئالیستی یک کار جدید پدید آورد"
    Anime Spoilerمتن پنهان: حرف اضافی:
    خود منم خیلی وقتها چیزای جالبی به ذهنم میرسه. مثلا یادمه موقعی که اول دبیرستان یا سوم راهنمایی بودم، شروع کردم به پردازش یه نظریه ای که میگفتم آهنربا مگه امواجش موجی نیست (دیگه شکلشو باید بدونین دیگه)، خب پس زمینم مثل یه آهنربای بزرگیه که چنین امواجی هم داره. ولی بخاطر مسایلی (تحلیلش دلیلی نداره) به صورت پله پله مانند این امواج به سمت اونیکی قطب میره و رو خط استوای زمین و وسط زمین یک جبهه ای ایجاد میشه که بعدا گفتم این جبهه ها اصلا بادن و فلان و بسان. این قضیه رو یکبار سر کلاس زمین شناسی گفتم. معلم گفت بزن صفحه فلان. رفتم دیدم به به به...اختراعم با طرح و شکل رنگی مقابل چشمانم هست. اولش خیلی ناراحت شدم. اما بعدش گفتم چه باحال...اختراع من تو کتابای درسی هست. و به خودم افتخار کردم که تونستم بدون کمک گرفتن و کمترین اطلاعات ممکن، نظریه ای به اون باحالی بدم که شاید به ذهن خیلیهای دیگه هم رسیده باشه. درهرحال...خلاصه اینکه
    این تاپیک میتونه جایی باشه برای شمایی که ایده های جالبی برای مسایل علمی دارید. شما میتونید اون ایده تون رو اینجا به اشتراک بزارید تا دوستان عالم و ریش سفید (نیومدنم خودمون یک کاریش میکنیم) بیان و اگر نظری داشتن با گذروندن از هیتلر علم، اون نظر رو تایید یا کامل کنن (اگر قصدتون دعوا و کل کل و جبهه گیری و تلاش برای نقض و رد کردنه که اصلا شرکت نکنید بهتره. چون دوست ندارم محیط جامعه رو اینجا به تصویر بکشم و با پیشرفت مقابله کنم)
    درهرحال نیت تاپیک خیره...امیدوارم یا حذف نشه، یا اگرم خواست حذف بشه، اول یک شلیک هوایی داخل پروفایلم بکنین تا وسایلم رو از تاپیک بردارم و بعد اینجارو منفجر کنین.
    با تشکر
    ویرایش توسط C.CryingEnemy : 05-22-2010 در ساعت 02:28 PM

2. 6 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User arya آواتار ها
    نگارشها
    191

پاسخ : تخیلات علمی برگرفته از آینده بینی لحظه ای

تاپیک جالبیه
    البته من کشفیات دیگران و که میبینم چیزی ازش سرم نمشه تا برسه خودم چیزیو کشف کنم دی
    ولی یه سوال که قبلنا ملاجم درگیرش بود این بود که ایا اسپرم در رحم فکر میکنه و راهشو به طرف تخمک پیدا میکنه؟ و ایا متقابلا تخمک هم همینطور با تفکر اونو جذب میکنه؟ و از بین بیشماران باهوشترین ترکیبه که بدنیا میاد؟؟ ایا اسپرم و تخمک شعور دارند؟!

نگارشها
    718

خب سوال جالبیه.
    من تا اونجایی که میدونم، نحوه باروری تخمک بدین شکله.
    درواقع بیشتر نحوه حرکت اسپرم هست...
    خب اولین حرکتی که اسپرم پیدا میکنه از خودش نیست و درواقع با قدرت انزاله که حرکت میکنه. اما بعد از اینکه خارج شد، در مسیر رحم، از خودش حرکت نشون میده و با سرعتی بین سه میلیمتر در دقیقه حرکت میکنند (البته کلا حرکت دارند و با ترکیب سرعت ناشی از پرتابه انزالی و حرکت خودشون، بعد از 30 یا 35 ثانیه به رحم میرسن...ولی اوناییشون که ساکن بمونن در مهبل، از حرکت می ایستن.)
    بعد اینکه طول عمر اسپرمها هم تو رحم حدود 30 ساعت هست (متغیره ولی بین 24 تا 48 ساعت ظاهرا) و بنا به دلایلی، اسپرم برای قدرت بارور کردن، باید مدتی در مجرای تولید مثل زنانه صبر کند و بعد برود به ملاقات تخمک و بعد هم که ادامه داستان.
    راستی نحوه دخول اسپرم به تخمکم فکر نمیکنم تخمک شعور داشته باشه و درواقع اسپرم بهش نفوذ میکنه. نفوذ اسپرمم قطعا از روی شعور نمیتونه باشه و ناعی جاذبه نمیدونم آنزیمی پروتئینی شاید باشه که باعث میشه اسپرم به تخمک دخول کنه.
    راستی اینم باید دقت داشت که هر انزال، میلیونها اسپرم خارج میکنه. حالا نه 100 میلیون...ولی مثلا دو میلیون! پس باروری تخمک بیشتر میتونه به تصادف و اتفاق نسبت داده بشه تا هوشمندی!
    اگر اشکالی داشتم یا سوالی بود بگید.
    ویرایش توسط C.CryingEnemy : 05-22-2010 در ساعت 10:35 PM

5. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User l2adan آواتار ها
    نگارشها
    30

پس بگذارید خاطره ای از تجربه ای این چنین هم من براتون تعریف کنم.

سالیان سال پیش، اون زمان ها که هنوز جوان بودم، روزی و روزگاری که مثل همیشه می نشستم و فکر می کردم، با ذره ای آگاهی بر منطق علم فیزیک و شیمی به این نتیجه رسیدم که می شه رنگ ماشینی ساخت که توی سرعت رنگش عوض بشه!

حدودا یک سال بعد جایی خبری از ماشینی خوندم که رنگش چنین خاصیتی داشت. البته این تنها دفعه ای نبود که چنین چیزی شد. برای مثال یک در همون اوایل جوانی طرحی نوشتم برای تامین برق مورد نیاز لوازم همراه از راه رفتن که خوب این اختراع هم 2 سال پیش خبرش و خوندم. البته این فکر ناشی از لباسی بود که با یک شبکه نیمه مکانیکی بدن و خنک کنه، که خوب خبر این اختراع رو هم چند سال پیش جایی خوندم.

خلاصه این که جوانی کجایی که یادت برود از یادم

شاد باشید

7. 3 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم Huashan آواتار ها
    نگارشها
    827

نقل قول نوشته اصلی توسط C.CryingEnemy نمایش پست ها
    [...این تاپیک میتونه جایی باشه برای شمایی که ایده های جالبی برای مسایل علمی دارید. شما میتونید اون ایده تون رو اینجا به اشتراک بزارید ...
    من فکر می کنم که این تاپیک می تونه خیلی مفید باشه .. به شرطی که درست هدایت بشه و بیشتر به سمت ایده پردازی علمی بره ... و کمتر به سمت خیال پردازی که آدم رو یاد کتاب های آیزاک آسیموف می اندازه ... ( البت از ظاهر تاپیک معلومه که درست داره هدایت می شه ... )

همیشه دوست داشتم که یه تاپیکی توی فروم باشه که بچه هایی که ایده پردازی علمی و خلاق علمی علاقه دارن ، دور هم جمع بشن و نظراشون رو به اشتراک بزارن و یا حتی گروه هایی تشکیل بدن ... و با هم ایده هایی رو پرورش بدن و در موردش کار بکنن ... چه بسا همین بچه ها بتونن با هم کاری رو به انجام برسونن و ثبت اختراع بکنن ...

توی دانشگاه از این گروه ها زیاد هست ... و خیلی به رشد دانشجو ها کمک می کنه ... اینجا هم بچه های تحصیل کرده زیاد داریم ...

فکر می کنین ، بچه هایی که ثبت اختراع می کنن و یا در جشواره ها و مسابقات شرکت می کنن ، کارشون رو چطوری شروع کردن ؟ ...

در همین راستا ، پیشنهاد می دم که اگر مایل باشین ، اسم تاپیک رو به " باشگاه ایده پردازی " تغییر بدیم ... این اسم هم با مسمی تر هست و هم باعث کج فهمی نمی شه ...
    به صلیب صدا مصلوبم ای دوست /تو گمان مبری مغلوبم ای دوست
    شرف نفس من اگه شد قفس من / به سكوت تن ندادم حالا میرم بی‌ كفن
    IPM

نگارشها
    718

اتفاقا کاملا با تغییر نام تاپیک موافقم و قبول دارم یکم عجولانه برای تاسیس تاپیک اقدام کردم
    درهرحال باشگاه ایده پردازی رو هم شاید جالب باشه...اما درهرحال...خب نمیدونم...ولی فکر میکنم بهتر از نام فعلی باشه...
    درهرحال اسم زیاد مهم نیست...مهم نیت تاپیکه...
    حقیقتش خودمم از خیال پردازی بدم میآد. حتی از فکر کردن در مورد چیزهایی که سودی نداره و رسما اتلاف انرژی بزرگی هست برای یک هدف بی مورد مخالفم...
    ولی درکل خب این قضایا باید فرهنگ سازی بشه و این فرهنگ سازی در یک لحظه و با صدای بوووم! عملی نیست...بلکه زمان حلال مشکله و باید صبر کرد تا استقبال بشه و بعد در روند استقبال و پیش روی، کمی هم با پستهای معنی گرایانه، به حرکت تاپیک مسیر داد تا منحرف نشه. اگر از ابتدا آدم بخواد مسیر بده، حس محدودیت ایجاد میشه و ما هم که از محدودیت گریزون!!!!
    مثلا شاید بهتر باشه اگر کسی سوالی داره، اینجا سوالش رو نپرسه تا من مجبور نشم اینجا جواب بدم. بهتره اگر تاپیکی برای طرح سوالات علمی نیست تاسیس بشه...چون قطعا سوالات علمی زیادی ذهن دوستان رو مشغول میکنه و همین مشغولیت و عدم دسترسی به جواب، وادارشون میکنه جایی که جاش نیست سوالشون رو مطرح میکنن.
    درکل اینکه اینجور چیزا به مرور زمان درست میشه.
    اما تغییر نام تاپیک قبوله... و پیشنهادتون پذیرفته میشه

Anime Spoilerمتن پنهان: پ.ن:
    پ.ن: حالا که اینهمه حرف زدم، نیتمم از اسم فعلی تاپیک میگم تا شبهه ای نباشه...
    درکل با خودم تصور کردم بعضی اوقات آدم افکاری به ذهنش میرسه که در آینده به دست یک نفری (خودش یا دیگران) اون فکر تکمیل و عملی میشه. درواقع اگر در لحظه به اون فکر طرف دقت کنیم، به ایده فرد برچسب خیال پردازی میزنیم و نهایت تلاشمون رو میکنیم برای نابودیش...هه هه...کاری که ایرانیا توش ماهرن.
    اما من فکر میکنم خیال و تصور باید بشه و باید ازشون حمایتم بشود حتی...
    البته نه خیالاتی مثل...اینکه مثلا من بگم "میخوام یک شتر مرغ اختراع کنم، که بجای تخم مرغ، بچه فیل پرنده به دنیا ییآره". اولا شترمرغ تخم شتر مرغ میزاره و بعدم این فیل پرنده میخواد چکار کنه؟...
    بلکه خیالاتی مثل اینکه "چقدر جالب میشد اگه برای حفاظت از مرز آبی کشورا، از زیردریاییها هم میشد هواپیمای شکاری به صورت عمودی از زیر آب دربیاد و اوج بگیره و بره برای شکار هواپیماهایی که دارن به سمت کشور حرکت میکنن". اینطوری میشه دشمن رو غافلگیر کرد و میدونم جا برای تکمیل زیاده...اما خب برای یک ایده خام خیلی باحاله... این قضیه ی هواپیما شاید برای بعضیها تخیلی فانتزی بنظر برسه...اما میتونم بگم این هواپیما وجود داره اونم برای اهداف نظامی! درهرحال اینکه در لحظه، به اون ایده یا فکر میشه لقب تخیل رو نسبت داد. اما این تخیل مثل یه خواب میمونه. خوابی که یا میتونه عملی بشه (اگر منطقی باشه) یا میتونه عملی نباشه (اگر غیر منطقی و مسخره باشه)...یکی از حالات دچار اون خواب میشه...اما اگر اون اتفاق بیافته یا نیافته...فرقی نداره...هردوشون اسمشون خوابه.
    پس اسم تاپیکم، تخیلیه که هم میشه بهش گفت تخیل، هم ایده و فکر...اما هردوش تخیلیه. یکیش عملی و یکی غیر عملی (دردنیای زمانی این روزگاران). درهرحال خب تخیل از خیال و چیزی که وجود نداره (یا فعلا وجود ندار) برگرفته میشه دیگه...نه؟ نه؟ نه؟...
    پس ایده علمی رو میشه بهش گفت "تخیلات علمی، برگفته از آینده بینی لحظه ای". آینده بینی لحظه ای تشبیهه...به لحظه ای که اون فکر به ذهنتون میرسه.
    درهرحال من عادت کردم هرچیزی رو زیاد و شایدم زیادی توضیح بدم...قبول کنین آدم باید از برداشت آدما بترسه...من که میترسم و حتی نتیجه گیری داستانم عادت کردم بگم...هاهاهاها

درهرحال پیروز باشید و امیدوارم استقبال بشه...
    ویرایش توسط C.CryingEnemy : 05-25-2010 در ساعت 01:31 PM

10. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال