Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: حسین پناهی

حسین پناهی

در کودکی ...

در کودکی نمیدانستم که باید از زنده بودنم خوش حال باشم یا نباشم! چون هیچ موضع گیری ِ خاصی در برابر ِ زندگی نداشتم!
    فارغ از قضاوت های آرتیستیک در رنگین کمان ِ حیات ذره یی بودم که میدرخشیدم! آن روزها میلیون ها مشغله ی دل گرم کننده در پس انداز ِ ذهن داشتم! از هیأت گل ها گرفته تا مهندسی سگ ها، از رنگ و فرم سنگ ها گرفته تا معمای باران ها و ابرها، از سیاهی کلاغ گرفته تا سرخی ِ گُل ِ انار، همه و همه دل مشغولی های شیرین ساعات ِ بیداری اَم بودند! به سماجت گاوها برای معاش، زمین و زمان را می کاویدم و به سادگی بلدرچین سیر میشدم.
    گذشت ناگزیر روزها و تکرار یکنواخت خوراکی های حواس، توقعم را بالا برد! توقعات بالا و ایده های محال مرا دچار ِ کسالت ِ روحی کرد و این در دوران نوجوانیم بود! مشکلات راه ِ مدرسه، در روزهای بارانی مجبورم کرد به خاطر پاها و کفش هایم به باران با همه ی عظمتش بدبین شوم و حفظ کردن فرمول مساحت ها، اهمیت دادن به سبزه قبا را از یادم برد! هرچه بزرگتر شدم به دلیل خودخواهی های طبیعی و قراردادهای اجتماعی از فراغت آن روزگار طلایی دور و دورتر افتادم!
    این روزها و احتمالا تا همیشه، مرثیه خوان ِ آن روزها باقی خواهم ماند! تلاش می کنم به کمک تکنیک بیان و با علم به عوارض ِ مسموم ِ زبان، آن همه حرکت و سکون را بازسازی کنم و بعضاً نیز ضمن تشکر و سپاس از همه ی هم نوعان ِ زحمت کش اَم که برایم تاریخ ها و تمدن ها ساخته اند گلایه کنم که مثلاً چرا باید کفش هایمان را به قیمت پاهایمان بخریم و چرا باید برای یک گذران سالم و ساده، خود را در بحران های دروغ و دزدی دیوانه کنیم!
    چرا باید زیبایی های زندگی را فقط در دوران کودکی مان تجربه کنیم حال آن که ما مجهز به نبوغ ِ زیباسازی منظومه هاییم! در مقایسه با آن ظلمات سنگین و عظیم نبودن، بودن نعمتی است که با هر کیفیتی شیرین و جذاب است!
    بدبینی های ما عارضه های بد حضور و ارتباطات ماست! فقر و بیماری و تنهایی مرگ ِ ما، هیچ گاه به شکوه ِ هستی لطمه نخواهد زد! منظومه ها می چرخند و ما را با خود می چرخانند!
    ما، در هیأت پروانه ی هستی، با همه ی توانایی ها و تمدن هامان شاخکی بیش نیستیم! برای زمین هفتاد کیلو گوشت با هفتاد کیلو سنگ تفاوتی ندارد! یادمان باشد کسی مسئول ِ دلتنگی ها و مشکلات ِ ما نیست! اگر رد ِ پای دزد آرامش و سعادت را دنبال کنیم سرانجام به خودمان خواهیم رسید که در انتهای هر مفهوی نشسته ایم و همه ی چیزهای تلنبار ِ مربوط و نامربوط را زیر و رو می کنیم! به نظر می رسد، انسان آسانسورچی فقیری است که چرخ ِ تراکتور می دزدد! البته به نظر می رسد! تا نظر ِ شما چه باشد؟

حسین پناهی
    نُه اگر یک باشد،
    دَه هیچ نیست.
    رمز کار همه اش همین است!

2. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

گزیده اشعار

ابله

سنگ ِ اندیشه به افلاک مزن! دیوانه!
    چون که انسانیُ از تیره ی سر طاسانی!
    زهره گوید که شعور ِ همه آفاقی تو!
    مور داند که تو بر حافظه اش حیرانی!
    در ره ِ عشق دهی هم سرُ هم سامان را،
    چون به معشوقه رسی بی سرُ بی سامانی!
    راز در دیده نهان داریُ باز از پی ِ راز،
    کشتی ِ دیده به توفانُ خطر می رانی!
    مست از هندسه ی روشن ِ خویشی! مستی!
    پُشت در آینه در آینه سرگردانی!
    بس کن! اِی دل! که در این بزم ِ خرابات ِ شعور،
    هر کس از شعر ِ تو دارد به بغل دیوانی!
    لب به اسرار فرو بندُ میندیش به راز!
    وَرنه از قافله ی مورُ ملخ درمانی!

4. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

گزیده اشعار

سلام , خداحافظ
    چیزی تازه اگر یافتید
    بر این دو اضافه کنید
    تا بل
    باز شود این در گم شده بر دیوار
    ...

6. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User Miss Kaiba آواتار ها
    نگارشها
    696

پاسخ : گزیده اشعار

شعری که من دوست دارم:

شب در چشمان من است، به سیاهی چشمانم نگاه کن
    روز در چشمان من است، به سفیدی چشمانم نگاه کن
    شب و روز در چشمان من است،به چشم های من نگاه کن
    پلک اگر فرو بندم ,جهانی در ظلمات فرو خواهد رفت.

8. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال