Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 , از مجموع 51

موضوع: ایرانیان بدانند!

Registered User Gaara kazekage آواتار ها
    نگارشها
    828

ایرانیان بدانند!

سلام!
    من میخوام این جا یه نکات کوچیکی رو بزارم که نشون میده ما یه جورایی باعث این همه پیشرفت تو دنیا هستیم!
    پس به خودتون افتخار کنید ایرانی ها!
    Anime Spoilerمتن پنهان: این رو نخونید!:
    (کاشکی الانم مثل اون موقع ها بودیم...........)
    You can fly...
    maybe You dont have wings...just like me. but with your gold heart!!! yes! you can.
    come in my dream....

2. 10 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User سهیل480 آواتار ها
    نگارشها
    1,766

پاسخ : ایرانیان بدانند!

. به روایت تاریخ ایرانیان اولین سفالگران بودند ، و اختراع آن را به زنان نسبت داده اند ، پر بیراه نیست که دقت و ظرافت زنانه بوجود آورنده این هنر ستودنی باشد

در شش هزار سال پیش ازمیلاد اولین نشانه پیدایش کوره پخت، درصنعت سفال دیده می‌شود و در سه هزار و پانصد سال پیش از میلاد چرخ سفالگری ساده ای که با دست حرکت می‌کرد ساخته شد. پیدایش چرخ سفالگری تحوّل بزرگی را در این صنعت بوجود آورد

ویرایش توسط سهیل480 : 07-22-2010 در ساعت 10:05 PM
    وقتي دندون هاي کسي رو ديدي مطمئن نباش که داره مي خنده، شايد بخواد گاز بگيره!

4. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User سهیل480 آواتار ها
    نگارشها
    1,766

منشور کوروش کبیر اولین اولین اعلامیه حقوق بشر
    منشور حقوق بشر کوروش بزرگ موسوم به استوانه کوروش استوانه‌ای سفالین است که در سال ۵۳۹ پیش از میلاد به فرمان کوروش دوم هخامنشی شاهنشاه ایران ساخته شده و دور تا دور آن مجموعه‌ای از سخنان و دستورات شاهنشاه به خط میخی بابلی نقش گردیده است. این استوانه در پایه‌های شهر بابل قرار داده شده بوده است. این سند به عنوان “نخستین منشور حقوق بشر” شناخته می‌شود و در سال ۱۹۷۱ میلادی، سازمان ملل آن را به شش زبان رسمی سازمان منتشر کرد. بدلی از این منشور در مقر سازمان ملل متحد در شهر نیویورک نگهداری می‌شود.

Anime Spoilerمتن پنهان: متن کامل اعلامیه:
    متن منشور حقوق بشر کورش کبیر
    اينک که به ياري مزدا ، تاج سلطنت ايران و بابل و کشورهاي جهات اربعه را به سر گذاشته ام ، اعلام مي کنم ، که تا روزي که من زنده هستم و مزدا توفيق سلطنت را به من مي دهد . دين و آيين و رسوم ملتهايي که من پادشاه آنها هستم ، محترم خواهم شمرد و نخواهم گذاشت که حکام و زير دستان من ، دين و آئين و رسوم ملتهايي که من پادشاه آنها هستم يا ملتهاي ديگر را مورد تحقير قرار بدهند يا به آنها توهين نمايند .
    من از امروز که تاج سلطنت را به سر نهاده ام ، تا روزي که زنده هستم و مزدا توفيق سلطنت را به من مي دهد ، هر گز سلطنت خود را بر هيچ ملت تحميل نخواهم کرد و هر ملت آزاد است ، که مرا به سلطنت خود قبول کند يا ننمايد و هر گاه نخواهد مرا پادشاه خود بداند ، من براي سلطنت آن ملت مبادرت به جنگ نخواهم کرد .
    من تا روزي که پادشاه ايران و بابل و کشورهاي جهات اربعه هستم ، نخواهم گذاشت ، کسي به ديگري ظلم کند و اگر شخصي مظلوم واقع شد ، من حق وي را از ظالم خواهم گرفت و به او خواهم داد و ستمگر را مجازات خواهم کرد .
    من تا روزي که پادشاه هستم ، نخواهم گذاشت مال غير منقول يا منقول ديگري را به زور يا به نحو ديگر بدون پرداخت بهاي آن و جلب رضايت صاحب مال ، تصرف نمايد .
    من تا روزي که زنده هستم ، نخواهم گذاشت که شخصي ، ديگري را به بيگاري بگيرد و بدون پرداخت مزد ، وي را بکار وادارد .
    من امروز اعلام مي کنم ، که هر کس آزاد است ، که هر ديني را که ميل دارد ، بپرسد و در هر نقطه که ميل دارد سکونت کند ، مشروط بر اينکه در آنجا حق کسي را غضب ننمايد و هر شغلي را که ميل دارد ، پيش بگيرد و مال خود را به هر نحو که مايل است ، به مصرف برساند ، مشروط به اينکه لطمه به حقوق ديگران نزند .
    من اعلام مي کنم ، که هر کس مسئول اعمال خود مي باشد و هيچ کس را نبايد به مناسبت تقصيري که يکي از خويشاوندانش کرده ، مجازات کرد ، مجازات برادر گناهکار و برعکس به کلي ممنوع است و اگر يک فرد از خانواده يا طايفه اي مرتکب تقصير ميشود ، فقط مقصر بايد مجازات گردد ، نه ديگران .
    من تا روزي که به ياري مزدا ، سلطنت مي کنم ، نخواهم گذاشت که مردان و زنان را بعنوان غلام و کنيز بفروشند و حکام و زير دستان من ، مکلف هستند ، که در حوزه حکومت و ماموريت خود ، مانع از فروش و خريد مردان و زنان بعنوان غلام و کنيز بشوند و رسم بردگي بايد به کلي از جهان برافتد .
    و از مزدا خواهانم ، که مرا در راه اجراي تعهداتي که نسبت به ملتهاي ايران و بابل و ملتهاي ممالک اربعه عهده گرفته ام ، موفق گرداند

6. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User kenji آواتار ها
    نگارشها
    519

این رو یه جا دیگه پست دادم! ولی جاش اینجا بود!واسه همین دوباره گذاشتم!

متن وصیتنامه کوروش کبیر:
    اینک که من از دنیا می روم، بیست و پنج کشور جز امپراتوری ایران است و در تمامی این کشورها پول ایران رواج دارد و ایرانیان درآن کشورها دارای احترام هستند و مردم آن کشورها نیز در ایران دارای احترامند، جانشین من خشایارشا باید مثل من در حفظ این کشورها کوشا باشد و راه نگهداری این کشورها این است که در امور داخلی آن ها مداخله نکند و مذهب و شعائر آنان را محترم شمرد.
    اکنون که من از این دنیا می روم تو دوازده کرور دریک زر در خزانه داری و این زر یکی از ارکان قدرت تو می باشد، زیرا قدرت پادشاه فقط به شمشیر نیست بلکه به ثروت نیز هست. البته به خاطر داشته باش تو باید به این حزانه بیفزایی نه این که از آن بکاهی، من نمی گویم که در مواقع ضروری از آن برداشت نکن، زیرا قاعده این زر در خزانه آن است که هنگام ضرورت از آن برداشت کنند، اما در اولین فرصت آن چه برداشتی به خزانه بر گردان .
    مادرت آتوسا ( دختر کورش کبیر ) بر گردن من حق دارد پس پیوسته وسایل رضایت خاطرش را فراهم کن .
    ده سال است که من مشغول ساختن انبارهای غله در نقاط مختلف کشور هستم و من روش ساختن این انبارها را که از سنگ ساخته می شود و به شکل استوانه هست در مصر آموختم و چون انبارها پیوسته تخلیه می شود حشرات در آن به وجود نمی آید و غله در این انبارها چندین سال می ماند بدون این که فاسد شود و تو باید بعد از من به ساختن انبارهای غله ادامه بدهی تا این که همواره آذوغه دو یاسه سال کشور در آن انبارها موجود باشد و هر سال بعد از این که غله جدید بدست آمد از غله موجود در انبارها برای تامین کسری خوار و بار استفاده کن و غله جدید را بعد از این که بوجاری شد به انبار منتقل نما و به این ترتیب تو برای آذوقه در این مملکت دغدغه نخواهی داشت ولو دو یا سه سال پیاپی خشک سالی شود .
    هرگز دوستان و ندیمان خود را به کارهای مملکتی نگمار و برای آنها همان مزیت دوست بودن با تو کافیست، چون اگر دوستان و ندیمان خود را به کار های مملکتی بگماری و آنان به مردم ظلم کنند و استفاده نا مشروع نمایند نخواهی توانست آنها را مجازات کنی چون با تو دوست اند و تو ناچاری رعایت دوستی نمایی.
    کانالی که من می حواستم بین رود نیل و دریای سرخ به وجود آورم ( کانال سوئز ) به اتمام نرسید و تمام کردن این کانال از نظر بازرگانی و جنگی خیلی اهمیت دارد، تو باید آن کانال را به اتمام رسانی و عوارض عبور کشتی ها از آن کانال نباید آن قدر سنگین باشد که ناخدایان کشتی ها ترجیح بدهند که از آن عبور نکنند .
    اکنون من سپاهی به طرف مصر فرستادم تا این که در این قلمرو ، نظم و امنیت برقرار کند، ولی فرصت نکردم سپاهی به طرف یونان بفرستم و تو باید این کار را به انجام برسانی، با یک ارتش قدرتمند به یونان حمله کن و به یونانیان بفهمان که پادشاه ایران قادر است مرتکبین فجایع را تنبیه کند .
    توصیه دیگر من به تو این است که هرگز دروغگو و متملق را به خود راه نده، چون هر دوی آنها آفت سلطنت اند و بدون ترحم دروغگو را از خود بران. هرگز عمال دیوان را بر مردم مسلط مکن و برای این که عمال دیوان بر مردم مسلط نشوند، قانون مالیات را وضع کردم که تماس عمال دیوان با مردم را خیلی کم کرده است و اگر این قانون را حفظ نمایی عمال حکومت زیاد با مردم تماس نخواهند داشت .
    افسران و سربازان ارتش را راضی نگاه دار و با آنها بدرفتاری نکن، اگر با آنها بد رفتاری نمایی آن ها نخواهند توانست مقابله به مثل کنند ، اما در میدان جنگ تلافی خواهند کرد ولو به قیمت کشته شدن خودشان باشد و تلافی آن ها این طور خواهد بود که دست روی دست می گذارند و تسلیم می شوند تا این که وسیله شکست خوردن تو را فراهم کنند .
    امر آموزش را که من شروع کردم ادامه بده و بگذار اتباع تو بتوانند بخوانند و بنویسند تا این که فهم و عقل آنها بیشتر شود و هر چه فهم و عقل آنها بیشتر شود تو با اطمینان بیشتری حکومت خواهی کرد .
    همواره حامی کیش یزدان پرستی باش، اما هیچ قومی را مجبور نکن که از کیش تو پیروی نماید و پیوسته و همیشه به خاطر داشته باش که هر کسی باید آزاد باشد تا از هر کیشی که میل دارد پیروی کند .
    بعد از این که من زندگی را بدرود گفتم ، بدن من را بشوی و آنگاه کفنی را که من خود فراهم کردم بر من بپیچان و در تابوت سنگی قرار بده و در قبر بگذار ، اما قبرم را مسدود مکن تا هر زمانی که می توانی وارد قبر بشوی و تابوت سنگی من را آنجا ببینی و بفهمی که من پدرت پادشاهی مقتدر بودم و بر بیست و پنج کشور سلطنت می کردم مردم و تو نیز خواهید مرد زیرا که سرنوشت آدمی این است که بمیرد، خواه پادشاه بیست و پنج کشور باشد ، خواه یک خارکن و هیچ کس در این جهان باقی نخواهد ماند، اگر تو هر زمان که فرصت بدست می آوری وارد قبر من بشوی و تابوت مرا ببینی، غرور و خودخواهی بر تو غلبه نخواهد کرد، اما وقتی مرگ خود را نزدیک دیدی، بگو قبر مرا مسدود کنند و وصیت کن که پسرت قبر تو را باز نگه دارد تا این که بتواند تابوت حاوی جسدت را ببیند.
    زنهار، زنهار، هرگز خودت هم مدعی و هم قاضی نشو، اگر از کسی ادعایی داری موافقت کن یک قاضی بی طرف آن ادعا را مورد رسیدگی قرار دهد و رای صادر کند، زیرا کسی که مدعیست اگر قضاوت کند ظلم خواهد کرد.
    هرگز از آباد کردن دست برندار زیرا که اگر از آبادکردن دست برداری کشور تو رو به ویرانی خواهد گذاشت، زیرا قائده اینست که وقتی کشوری آباد نمی شود به طرف ویرانی می رود، در آباد کردن ، حفر قنات ، احداث جاده و شهرسازی را در درجه اول قرار بده .
    عفو و دوستی را فراموش مکن و بدان بعد از عدالت برجسته ترین صفت پادشاهان عفو است و سخاوت، ولی عفو باید فقط موقعی باشد که کسی نسبت به تو خطایی کرده باشد و اگر به دیگری خطایی کرده باشد و تو عفو کنی ظلم کرده ای زیرا حق دیگری را پایمال نموده ای .
    بیش از این چیزی نمی گویم، این اظهارات را با حضور کسانی که غیر از تو اینجا حاضراند کردم تا این که بدانند قبل از مرگ من این توصیه ها را کرده ام و اینک بروید و مرا تنها بگذارید زیرا احساس می کنم مرگم نزدیک شده است .

8. 11 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    519

سلام. 2باره میگم بچه ها کتاب 2 قرن سکوت رو بخونین! تا بفهمین چی بودیم و خودمون و عرب ها چه بلایی سرمون آوردن! اگه کتابای دیگه ای هم خواستین میتونم لیست بدم! یا واستون pdf اشون رو گیر بیارم! (من که خوندمشون کلی تنفر توم جمع شده)

10. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User lordsohrab آواتار ها
    نگارشها
    445

نقل قول نوشته اصلی توسط Gaara kazekage نمایش پست ها
    آيا ميدانيد : اولين مردماني كه سيستم اگو يا فاضلاب را جهت تخليه آب شهري به بيرون از شهر اختراع كرد ايرانيان بودند .
    آيا ميدانيد : اولين مردماني كه اسب را به جهان هديه كردند ايرانيان بودند .
    آيا ميدانيد : داريوش كبير طرح تعلميات عمومي و سوادآموزي را اجباري و به صورت كاملا رايگان بنيان گذاشت كه به موجب آن همه مردم مي بايست خواندن و نوشتن بدانند كه به همين مناسبت خط آرامي يا فنيقي را جايگزين خط ميخي كرد .
    آيا ميدانيد : اولين مردماني كه حيوانات خانگي را تربيت كردند و جهت بهره مندي از آنان استفاده كردند ايرانيان بودند .
    دوست عزیز خیلی ایراد به این پست ها میشه گرفت
    پیش از هرچیز شما نخست ایرانی بودن را تعریف کنید این تاریخی که شما از آن سخن میگید و دستاورد ها مربوط به اقوام آریایی.ایلامی و سومری است(در ایران زندگی می کردند ولی زمان ایلامیان و سومریان ایرانی وجود نداشت)
    دوم این رو نیز در نظر بگیرید که اسب را ایرانی ها نخستین بار مورد استفاده قرار ندادند بلکه اقوام هندو-اروپایی (که اقوام ایرانیک جزوی از آنها بودند)اینکار را انجام دادند.
    ویرایش توسط lordsohrab : 07-25-2010 در ساعت 01:02 PM

12. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    445

آيا ميدانيد : اولين مردماني كه مس را كشف كردند ايرانيان بودند .

آيا ميدانيد : اولين مردماني كه آتش را در جهان كشف كردند ايرانيان بودند .

.

.
    اون دو تا خیلی اولترا ناسیونالیستی و دور از عقل هستش دوست عزیز آتش خیلی پیش از اینکه تمدن بر روی زمین درست شود کشف شد دلیل نمیشه هر افسانه ای در کتب اسطوره ای یه ملت نوشته شده باشد که واقعی باشد...
    آنگاه یونانی ها و چینی ها نیز می توانند عین همین ادعا را داشته باشند

14. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    828

دوست عزیز ما چون اون زمان نبودیم هیچ جوری نمیتونیم مطمئن بشیم که ادعاهای کدوممون درسته.
    پس من میگم اصلا این بحث رو بزاریم کنار.

16. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    445

دوست عزیز ما چون اون زمان نبودیم هیچ جوری نمیتونیم مطمئن بشیم که ادعاهای کدوممون درسته.
    پس من میگم اصلا این بحث رو بزاریم کنار.
    هر قومی ابداع آتش را به خود نسبت بده یه قوم لاف زن و دروغگو هستش.همانگونه که در نخست گفتم آتش پیش از دوران شهریگری انسان پیدا شد.
    علم باستان شناسی را از همین رو درست کردند که ما با گشت به دنبال مدرک علمی سخن خود را اثبات کنیم.
    آتش و مس از آن دسته چیزهایی هستند که پیش از اینکه قوم ایرانی و سرزمین ایران آغاز شوند پیدا شده بودند و این با علم باستان شناسی اثبات گشته.
    اسب نیز همچنین .پیش از اینکه هندو-ایرانی ها که دسته های شرقی گروه مردم هندو-اروپایی از جایگاه نخستین خود بیرون شوند اسب مورد استفاده این گروه ها بود و همچنین این اقوام از آن رو بر دیگر اقوام بومی پیروز می گشتند که فن اسب سواری و استفاده آن را در نبرد می دانستند.
    شما می توانید به جای سخن گفتن از اینکه ایرانیان اسب را به انسان ها معرفی کردند بگویید آریایی ها استفاده اسب را به انسانها معرفی کردند.

18. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    828

مرسی دوست عزیز.
    البته پیش از مهاجرت اریایی ها مردمی در قسمت های مختلف فلات ایران زندگی میکردند که همگی از یک نزاد نبودند. ایرانیان با بومیان فلات ایران درامیختند و گاه نیز با انان میجنگیدند و به این ترتیب زبان و فرهنگ خویش را در سراسر این سرزمین گسترش دادند.
    مادها نخستین سلسله ی پادشاهی ایرانی را تاسیس کردند. انان که در حقیقت از 6 طایفه بودند هر گاه که لازم میشد یا احساس خطر میکردند همگی با هم متحد و یکدل میشدند. همین اتحاد باعث میشد که در جنگ های زیادی پیروز شوند قدرت زیادی به دست اورند و قلمرو وسیعی تاسیس کنند. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که ماد ها در ابتدا ی حکومت خود زیاد با هم متحد نبودند و جنگ ها ی زیادی با هم میکردند و اشوری ها هم به انان در این موقعیت حمله های زیادی میکردند اما بعد ماد ها که از این وضع خسته شده بودند هگمتانه را به عنوان پایتخت خود انتخاب کردند و پادشاهی برای خود انتخاب کردند و اینگونه توانستند اشوری ها را شکست بدهند.
    ویرایش توسط Gaara kazekage : 07-26-2010 در ساعت 11:54 AM

20. 10 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User Elf dante آواتار ها
    نگارشها
    301

دوست عزیز اولین کسانی که حروف الفبا رو نوشتند بابلی ها بودند
    بعضی از چیزهایی که میگن خیلی به دور از واقعیت هست

22. 3 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    828

نقل قول نوشته اصلی توسط Elf dante نمایش پست ها
    دوست عزیز اولین کسانی که حروف الفبا رو نوشتند بابلی ها بودند
    بعضی از چیزهایی که میگن خیلی به دور از واقعیت هست
    دوست عزیز من یه بار دیگه میگم اون پست های قبلی رو فراموش کنید و به این پست های جدید توجه کنید. خواهش میکنم دیگه نگین. اصلا پست های قبلی رو پاک میکنم که دیگه سوال پرسیده نشه.
    ویرایش توسط Gaara kazekage : 07-26-2010 در ساعت 08:05 PM

24. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    828

خب یکی دیگه از اقوام باستانی سومری ها و بودند که الان باهاشون بیشتر اشنا میشیم:
    سومری ها

حدود هفت هزار سال پيش، تمدنهايی در جلگه های مرکزی ايران در حال شکل گرفتن بود. در مورد اين تمدن ها اطلاعات زيادی در دست نيست. باستان شناسان توانسته اند آثار شگفت انگيزي از اين تمدن ها را در تپه های باستانی سيلک (نزديک کاشان)، مارليک (جنوب گيلان) و حسنلو (جنوب درياچه اروميه) و همچنين شهر سوخته در استان سيستان و بلوچستان بيابند.
    اخيرا
    ً زيگورات (معبد) عظيمي بهمراه اشيايی سنگی در نزديکی جيرفت در استان کرمان کشف شده است. باستان شناسان با تحقيق روی اين آثار حدس می زنند که هزاران سال پيش در جيرفت تمدنی بسيار غنی، برابر و حتی برجسته تر از قديمی ترين تمدن های شناخته شده در جهان (يعني تمدن سومر) شکوفا بوده است.
    کوزه سفالي6000 ساله
    محل کشف: تپه های سيلک
    (sialk)
    محل نگهداری: موزه متروپوليتن نيويورک
    کوزه سفالي پايه دار
    محل کشف: تپه های حسنلو
    محل نگهداری: موزه متروپوليتن نيويورک

شايد با ادامه اکتشافات و تحقيق بر روی اين آثار، باستان شناسان به اين نتيجه برسند که پس از اين بجاي بين النهرين عراق بايد ايران را مهد تمدن جهان ناميد.

نمونه ظروف و اشياي سنگي – محل کشف: جيرفت
    تمدن: ناشناخته
    تمدن سومر و عيلام
    حدود پنج هزار سال پيش (3000 سال قبل از ميلاد مسيح) اولين تمدن شناخته شده جهان در بين النهرين (سرزمينی حاصلخيز بين رودخانه های دجله و فرات در کشور عراق امروزی) شکل گرفت. نام اين تمدن سومر بود.
    سومريان چندين شهر در کنار دجله و فرات ساختند. يکی از اين شهر ها «اور» نام داشت که بعد ها پايتخت سومری ها شد. اغلب ساکنان شهر اور کشاورز بودند ولی تعدادی هم به تجارت می پرداختند. آنها برای آنکه بتوانند حساب داد و ستد ها را نگه دارند، به نوشتن روی آوردند. سومری ها ابتدا برای نوشتن هر چيز، شکل آن را روی لوحه های گلی رسم می کردند، اما بعدها خط ميخی را اختراع کردند.
    سومری ها پيشرفته ترين تمدن زمان خود بودند، آنها در آن زمان از ارابه های چرخ دار و گاو آهن استفاده می کردند.
    در کتيبه هاي بجا مانده از سومريان به وقوع يک طوفان شديد اشاره شده است، برخي مورخان احتمال مي دهند اين كتيبه ها مربوط به طوفان حضرت نوح (ع) باشد.
    در اين دوران، نخستين تمدن شناخته شده ايران زمين بنام تمدن عيلامی در کناره هاي رود کارون در حال شکل گرفتن بود. عيلاميان تحت تاثير تمدن سومری ها کم کم با شهر نشينی و نوشتن آشنا شدند.
    از آثار تمدن عيلاميان می توان به زيگورات (پرستشگاه) چغازنبيل در نزديکی شوش (استان خوزستان) اشاره کرد. در ساخت اين زيگورات عظيم كه 50 متر ارتفاع دارد، ميليونها آجر بکار رفته است. زيگورات چغازنبيل يکي از مهمترين آثار باستاني ايران است که در سازمان يونسکو به ثبت رسيده و جزو ميراث جهانيان بشمار مي رود.

زيگورات (معبد) عظيم سومري ها در شهر اور
    هم زمان با تمدن سومری ها، در کنار رود نيل تمدن مصر بتدريج شکل مي گرفت. حاکمان ستمگر مصر که فرعون ناميده می شدند با گرفتن ماليات های سنگين از مردم و استفاده از بردگان و اسيران جنگی، برای خود کاخ و آرامگاه های باشکوهی مي ساختند. اين آرامگاه هاي هرمي شكل امروزه به اهرام ثلاثه مصر مشهورند.
    تنديس گاو سفالين - قدمت: 3000 ساله
    چرخ ارابه چوبي - قدمت: 3200 ساله
    تعدادي از اشياء کشف شده از زيگورات چغازنبيل – محل نگهداري: تهران - موزه ايران باستان

26. 7 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User
    نگارشها
    719

خواهشا یه نگاهی به "قوانین بخش اقوام و ملل" بندازین و لطف کنید خودتون تمام توهین هایی که به هم یا به اشخاص مختلف یا به ملیت ها کردین در پست هاتون پاک کنین.

• همه ی انسان ها حق دارن طرز تفکر خودشون رو داشته باشن و وقتی مباحث به توهین میرسه در حقیقت شما دارین حق اون شخص رو پایمال میکنین.

• همه ی انسان ها به طور مساوی حق زندگی کردن دارن، پس نمیشه هیچ ملیت و نژادی رو حقیر دونست.

با توجه به قوانینی که لینکش رو بالا گذاشتم، این بخش جای پافشاری روی تفمکرات شوونیستی نیست. این تفکرات از اینجا ناشی میشه که صاحب تفکر حق قضاوت کردن رو به شنونده هاش نمیده و یک طرفه قضاوت میکنه. به نوشته هاتون نگاه کنید، میل به یکجانبه گرایی کاملا مشهوده. ولی چیزی که دوست دارم ازتون ببینم، یک دیدگاه بی طرفانه اس و گذاشتن قضاوت به عهده ی خواننده. این جمله که "در میان تمدن های باستانی تمدن ایران یه سر و گردن از دیگر تمدن ها برتر هستش..." بدون این که صحبتی از عظمت تمدن های دیگه شده باشه، معنای ناعادلانه ای به جمله میده.

راستی موقعی که متنی رو مینویسید و اطلاعاتی رو میذارید، از صحت منبعش مطلع شین وگرنه با ذکر منبع میتونید مسئولیت این اطلاعات رو به عهده نگیرین یا با منابع دیگه چک کنین یا در بحث ها اون رو به عنوان "نظر خودتون" مطرح نکنین تا در صورت انتقاد موجب ناراحتی خودتون نشه.

منم به زودی وقتم آزادتر میشه و میتونم در کنارتون در بحث ها شرکت کنم.

ممنون از همگی
    ویرایش توسط Dr.Slump : 07-27-2010 در ساعت 08:35 AM

28. 9 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    519

سلام. خودم کل پستامو پاک می کنم! چون حوصله بحث با کسایی که حتی به خودشون زحمت نمی دن که در مورد گذشتشون تحقیق کنن ! و فقط به حرف اینو اون !نتیجه گیری میکنن! ندارم! خودم منابع رو ذکر کرده بودم! اگه زحمتی نیست بخونین! این نظر شخصی من نبود . قوم عرب حتی تا 200 سال بعد اسلام هم حتی اون حالت وحشیگری خودشو داشت! از همه عذر میخوام !کل پستامو پاک میکنم!

30. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال