Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: نقدها و مقالات مرتبط با سينماي كودك

کاربر افتخاری فروم soshian آواتار ها
    نگارشها
    1,434

پاسخ : نقدها و مقالات مرتبط با سينماي كودك

عشق به روایت میازاکی: درباره قلعه متحرک هاول

«قلعه ی متحرک هاول» جاه طلبانه ترین، پر زرق و برق ترین و زیباترین ساخته ی میازاکی است. میازاکی این فیلم را بعد از موفقیت جهانی و بعد از اسکار بهترین انیمیشن برای «شهر اشباح» ساخته است. اثری به شدت قابل ستایش و شوکه کننده. زیبایی این فیلم از همان اولین نماها تا به پایان ادامه دارد و هرگز از دوباره دیدن آن خسته نخواهید شد. همه چیز در فیلم نشان از یک نوع سرور و مستی دارد که میازاکی انباشته از آن است. لحظه به لحظه ی فیلم یک ستایش است که میازاکی از خود می کند. او با این فیلم هنرش را به رخ می کشد و می داند که بزرگترین و خلاقترین انیماتور دنیاست.

میازاکی در فیلم های قبلیش همیشه نیم نگاهی به عشق داشته است، ولی چون کاراکتر های او همگی کم سن و سال هستند عشقشان هم ساده، کودکانه و دوست داشتنی است. شاید قبل از این فیلم عاشقانه ترین فیلم میازاکی را بتوان «قلعه ای در آسمان» دانست. اما «قلعه ی متحرک هاول» یک سنت شکنی است. یک داستان عشقانه از نگاه میازاکی.

داستان دختر جوانی که چهره ای نه چندان زیبا ولی قلبی آکنده از عشق دارد. دخترک بر اثر همین سادگی قربانی خشم یک جادوگر بد ذات می شود و بر اثر یک نفرین جوانیش را از دست می دهد و به پیرزنی زشت تبدیل می شود. او که همیشه داستان یک قلعه ی متحرک و جادوگری مرموزی را که صاحب قلعه است را شنیده به دنبال راهی برای شکستن طلسم و به دست آوردن جوانیش راهی کوه هایی می شود که قلعه بارها در آنجا دیده شده است. او قلعه را پیدا می کند، ولی بلافاصله بعد از ورود به قلعه در می یابد که ساکنان قلعه که همان جادوگر مرموز «هاول» و دستیار دوست داشتنی اش هستند بیشتر به کمک نیاز دارند. اینجاست که دخترک با نیروی عشق و تلاش و کوشش فراوان سرانجام نه تنها موفق می شود دوباره جوانیش را به دست بیاورد. بلکه به جادوگر تنها هم کمک می کند تا غم های بزرگ زندگیش را فراموش کند و دوباره شادی گم شده اش را پیدا کند.

فیلم علاوه بر روایت داستانی عاشقانه نیم نگاهی هم به مسئله ی جنگ و ویرانی های آن دارد. میازاکی در یک اقدام خلاقانه تقریبا به نوعی به صورت استعاری به تمام داستان های عاشقانه اشاره کرده است. تمام شخصیت های فیلم به نوعی وام گرفته و ترکیبی از داستان های زیبایی چون «دیو و دلبر»، «راپونزل»، «سیندرلا»، «آلیس در سرزمین عجایب»، «جادوگر شهر از» و «شاهزاده و قورباغه» هستند. که در ترکیبی استادانه در دل داستانی دیگر این بار به روایت «میازاکی» گرد هم جمع می شوند تا داستانی دیگر و حتی بهتر را خلق کنند. میازاکی به نوعی با این فیلم تمام خاطرات کودکی بینندگانش را بیدار می کند و داستان های زیبایی را که در دوران کودکی شنیده اند را یکجا و در قالبی جدید برایشان بازگو می کند.

از لحاظ بصری «قلعه ی متحرک هاول» پر زرق و برق ترین و پیچیده ترین فیلم میازاکی به حساب می آید. تصاویر دو بعدی طراحی شده برای فیلم چنان گیرا و زنده به نظر می رسند که گاهی آنها را با تصاویر سه بعدی اشتباه می گیرید. تصاویر عمیق با رنگ های درخشان و خیره کننده و طراحی های خلاقانه و دوست داشتنی نما به نمای اثر را پرکرده اند. موسیقی هم دوباره قوی و تاثیر گذار است.

میازاکی برای یک بار هم که شده به سراغ عشق رفته است تا استادی خود را در داستان گویی، این بار در یک داستان عاشقانه به رخ بکشد. داستانی که سنگینی تمام داستان های کلاسیک کودکانه را به دوش می کشد.

توضیح: استودیوی «گیبلی» استودیوی خود میازاکی است که بیشتر آثارش را در آنجا ساخته است. همین استودیو را در ژاپن «والت دیزنی ژاپن» می نامند.
    مردن چيزي نيست ، زندگي نكردن هولناكاست!

2. 3 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

کاربر افتخاری فروم soshian آواتار ها
    نگارشها
    1,434

پاسخ : نقدها و مقالات مرتبط با سينماي كودك

فرانكن ويني:بازسازي يك روياي سي ساله

نباید تعجب کرد اگر گفته شود “فرانکن وینیFrankenweenie ” ، پس از “ماهی گنده Big Fish “، بهترین فیلم “تیم برتون” است و طبیعی است که بگوییم این فیلم یکی از اصلی ترین کاندیدا های دریافت اسکار بهترین فیلم انیمیشن بلند امسال خواهد بود. این فیلم یک فیلم بسیار شخصی تیم برتون است که با الهام از تجربیات بزرگ شدن او در ” بوربنک Burbank “( نیویورک) در دهه ی ۱۹۷۰ میلادی ، تنهایی و انزوای او، و همچنین این موضوع که عشق او به تماشای فیلمهای ترسناک چگونه او را به اینجا رسانیده است، ساخته شده است. اما فراتر از تمام این ارجاعات، “فرانکن وینی” بیش از هرچیز در مورد ” یک پسر بچه ، عشق او به سگش و تلاشش برای زنده کردن مجدد او ” است. در هنگام ساختن این فیلم، یکی از دغدغه های همیشگی برتون، وفادار ماندن به حال و هوای نسخه ی اولیه و کوتاه “فرانکن وینی”(محصول۱۹۸۴) بود . برتون در این رابطه می گوید :
    ” در آن سالها، من بعنوان یک انیماتور، همیشه گرایش و تعلق خاطر خاصی به ساخت فیلمهای زنده نیز داشتم.کارگردانی فیلم زنده، من را به دنیایی کاملا تازه و جدای از دنیای انیمیشن می برد و این خیلی عالی بود. اما در طی سالها، با توجه به عشق همیشگی من به فیلمهای استاپ موشن، و در جریان بررسی ها و ورق زدن کانسپتها و طراحی های اولیه ای که برای فیلم کوتاه “فرانکن وینی” انجام داده بودم، ایده و کانسپت ساخت فیلم بلندی از این داستان ، همیشه ذهن من را به خود مشغول می کرد. دائما به زوایای مختلف زندگی و کودکیم در دهه ی ۱۹۷۰ فکر می کردم. به بچه ها، شخصیتهایی که در زندگی من نقش داشتند و حتی به معماری و فضاهای شهری در آن زمان فکر می کردم.در نتیجه ایده ی استفاده ی مجدد از این کانسپتهای قدیمی، بسط و گسترش دادن شخصیتها و هیولاها و تکرار موتیف فیلمی چون ” خانه ی فرانکنشتاین House of Frankenstein ” ( محصول ۱۹۴۴) آنهم بصورت سیاه و سفید و با فیلمبرداری به شیوه ۳D در این نسخه ی تازه، میتوانست منجر به ساخت ” فرانکن وینی” کاملا تازه ای بشود، بدون اینکه جانمایه اصلی فیلم و ریشه های اصلی آن تغییر زیادی بکنند.”

نکته اصلی که برتون در ذهن داشت و آنرا به فیلمنامه نویسش ” جان آگست John August ” منتقل کرد این بود که هیولاهای تازه و در عین حال شناخته شده ای به فیلم افزوده شوند. هیولاهایی از قبیل “دراکولا”، ” مومیایی” و “گودزیلا”! برتون در نظر داشت که ترتیبی بدهد تا در طی یک حادثه ترسناک،این هیولاها توسط شخصیت اصلی داستان ، مجددا زنده بشوند! اماکاری که در نهایت برتون انجام داد این بود که این هیولا ها را با هیولاهای تازه تری مثل ” موش نما” ، ” ننه موش خرما” و ” هیولای لاک پشتی ” جایگزین کرد :
    ” فیلم پر است از ارجاعات مختلف، اما من در تمام مدت تولید، با خودم فکر می کردم که اگرچه تعداد بی شماری از تماشاچیان ممکن است که این ارجاعات را دریابند و از آن لذت ببرند، اما بسیاری دیگر هم هستند که اصلا چیزی از این ارجاعات در نخواهند یافت و در نتیجه من تصمیم گرفتم که “فرانکن وینی” اصلا نباید یک فیلم “ارجاع محور” باشد. هدف من این بود که بیننده با احساس و جانمایه فیلم ارتباط برقرار کند و مجبور نباشد برای درک فیلم، نیازی به فهمیدن ارجاعات به فلان شخصیت یا فلان فیلم قدیمی داشته باشد. داستان اصلی فیلم ، یک ماجرای عاطفی در مورد یک پسربچه و سگش است و این هیولاها و ارجاعات به شخصیتهای شناخته شده، تنها باید نقش سرگرم کنندگی بیشتر فیلم را ایفا کنند، نه اینکه حضور پررنگ و تحمیل شده ای به فیلم داشته باشند.”

برتون از همان ابتدا و برای چند دهه، علاقه شدیدی به ساخت این داستان، در قالب یک فیلم “استاپ موشن” داشت. در حقیقت، ایده ی ساخت فیلم بلند” فرانکن وینی” در زمان مدیریت “مایکل ایزنر Michael Eisner ” در استودیوی ” دیزنی“، به این استودیو ارائه شده بود، اما در آن زمان، این ایده اصلا جدی گرفته نشده بود. پس از آن ، در سال ۲۰۰۶ و در زمانی که “جان لستر John Lasseter ” مدیریت بخش تولید فیلم بلند دیزنی را برعهده گرفت، یکی از نخستین پروژه هایی که توجه او را به خود جلب کرد، همین ” فرانکن وینی” بود. در مذاکرات بعدی، تیم برتون برای نخستین بار، از پذیرفتن دستیار کارگردان خودداری کرد و اعلام کرد که حتما فیلم را بصورت سیاه و سفید خواهد ساخت. در حقیقت ” فرانکن وینی” نخستین انیمیشن بلند سینمایی سیاه و سفید است که توسط یک استودیوی بزرگ ساخته شده است. “دان هن Don Hahn ” تهیه کننده ی اجرایی فیلم می گوید :” همین سیاه و سفید بودن این فیلم،آنرا نسبت به سایر تولیدات انیمیشنی متمایز می کند”. استودیوی دیزنی نیز با هوشمندی فراوان ،از همین نکته بعنوان برگ برنده ی خود، در تبلیغات و بازاریابی فیلم استفاده می کند.

منبع انيميشن امروز
    متن كامل اين مقاله را مي توانيد در سايت
    اخطار : محتوای ویژه کاربران
    برای دیدن این محتوا باید وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید.
    بخوانيد

4. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال