Animparadise بهشت انیمه انیمیشن مانگا

دانلود زیر نویس فارسی انیمه ها  تبلیغات در بهشت انیمه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 , از مجموع 17

موضوع: جامعه ی ارمانی جهانی

نویسنده Piroz آواتار ها
    نگارشها
    404

Smile جامعه ی ارمانی جهانی

سلام مطمئنم خیلیهاتون کتاب1984جرج ارول رو خوندین نویسنده تو این کتاب دنیای استبدادی رو در اینده (نسبت به زمان خودش) تصور کرده حالا ما میخواییم در این جا از جامعه ی ارمانی جهانی که باید در اینده وجود داشته باشه حرف بزنیم و دلیل این تاپیک اینه که شما در مورد جامعه ی ایده ال جهانی فکر کنید و افکارتون رو به دیگران انتقال بدید تا شاید کمی به اون سمت بریم و در اینده ای نچندان دور به اون برسیم همبستگی بین المللی برخلاف جنگ بین المللی 1984
    از تخیلتون استفاده کنید این جامعه میتونه در هر زمانی و هر شخصه ای داشته باشه اصلا یک دنیای خیالی بسازید یادتون باشه همه چیز از تخیل و فکر شروع میشه.
    ویرایش توسط Piroz : 03-25-2011 در ساعت 10:27 PM

2. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نویسنده Piroz آواتار ها
    نگارشها
    404

پاسخ : جامعه ی ارمانی جهانی

بازم سلام یه کتاب دیگه هم یادم اومد اگه کمکی میکنه کتاب یکسال در جنگل رو که خوندید اون هم یه جامعه ی ارمانی در اینده ی دور رو نشون داده من خودم شیفته ی این کتابم این کتاب نوشته ی هری گیلبرت .
    ویرایش توسط Piroz : 09-01-2010 در ساعت 11:28 PM

4. 8 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User Gaara kazekage آواتار ها
    نگارشها
    828

خب دوست عزیز میشه اول خودتون یک جامعه ارمانی درست کنید تا من یکم یاد بگیرم چه طوری توضیحش بدم؟
    You can fly...
    maybe You dont have wings...just like me. but with your gold heart!!! yes! you can.
    come in my dream....

6. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نویسنده Piroz آواتار ها
    نگارشها
    404

اولش میخواستم تو مایه های همون جرج اویل باشه اما دیدم ما در دنیای خاکستری زندگی میکنیم برای نشون دادن بدی کافیه لگه های سیاه رو بیشتر کرد اما برای نشون دادن خوبی کامل ، نمیشه فقط لکه های سفید گذاشت
    اما میشه پیشرفت رو نشون داد و اینده رو
    در قالب یک داستان کوتاه
    به زودی یک داستان برای مثال قرار میدم

8. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User yuki آواتار ها
    نگارشها
    297

چطور هر کدوم به توصیف ویژگی های جامعه ارمانی بپردازیم
    یا از قوانین و هنجار هایش بگیم

مثلا به نظر من :
    تو جامعه ارمانی تلیف نژاد ها و اداب و رسوم بسیار دیده می شود
    از این رو تفاوت های قومی یا نژادی کم اهمیت می شود
    همچنین در جامعه ارمانی اقلیتی نیست که بر اکثریت استبداد گوید
    Princes of Vampires
    Be Care full...Death is near

10. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User ASUMA آواتار ها
    نگارشها
    4,020

نقل قول نوشته اصلی توسط firoz نمایش پست ها
    اولش میخواستم تو مایه های همون جرج اویل باشه اما دیدم ما در دنیای خاکستری زندگی میکنیم برای نشون دادن بدی کافیه لگه های سیاه رو بیشتر کرد اما برای نشون دادن خوبی کامل ، نمیشه فقط لکه های سفید گذاشت
    اما میشه پیشرفت رو نشون داد و اینده رو
    در قالب یک داستان کوتاه
    به زودی یک داستان برای مثال قرار میدم

درود بر تو پیروز جان ، تاپیک خیلی خوبیه ...
    ولی 1سوال ...

ایا این طور که من برداشت کردم از این حرف بالات ، منظورت اینه که تو جامعه اماری همه چیز یا سفید سفید هست یا سیاه سیاه !؟
    چون الان تقریبا خاکستری هستیم و همه چیز هست و همه جور رفتاری !

میشه بیشتر توضیح بدی و مارو روشن کنی ؟
    vi veri veniversum vivus vici
    به قدرت حقیقت ، من جهان هستی رو فتح میکنم

12. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

مدیر بازنشسته بخش فرهنگ Roksana آواتار ها
    نگارشها
    841

حکومت برای برآوردن نیازمندیهای مردم به وجود می آید. فرد برای ادامه زندگی خود به دیگران نیاز دارد تا به یاری آنان منزل داشته باشد ، غذا بخورد ، لباس داشته باشد ، حمایت و حفاظت شود. تمام افراد از روز تولد با خصایص و استعدادهای مختلف به وجود می آیند .
    دولت باید با در نظر گرفتن این طبقات مختلف ، کارها را میان اهالی شهر تقسیم کند .
    مردم باید به سه دسته تقسیم شوند : کشاورزان و صنعتگران ، جنگجویان ، کارمندان دولت.
    دراین اجتماع که از نظر سیاسی هر طبقه زیر نظر طبقه دیگر است ، نباید تسلط اداری به تسلط اقتصادی تبدیل شود ، بلکه منافع مادی باید میان مردم به طور تساوی تقسیم شود .

دراین اجتماع نباید میان زن و مرد حائلی وجود داشته باشد ، مخصوصا در زمینه تعلیم و تربیت . دختران هم همانند پسران به مقامات عالیه مملکتی نایل شوند.
    تقسیم کار برطبق استعداد و قابلیت هاست نه بر طبق جنس زن و مرد. اگر زنی خود را مستعد اداره مملکتی نشان داد باید آن امور را به وی تفویض کرد و اگر مردی جز ظرف شستن کاری از دستش برنمی آید ، باید فرمان تقدیر را گردن نهد.

مردم نباید چیزی داشته باشند که فقط به خودشان تعلق داشته باشد.هیچ خانه یا دکانی نباید باشد که کسی حق ورود به آن را نداشته باشد . همه باید سر یک میز با هم غذا بخورند و با هم بدون تکلف زندگی کنند.

عدالت آن است که هر کسی آنچه حق اوست به دست بیاورد و کاری را در پیش گیرد که استعداد و شایستگی آن را داشته باشد.

قسمتی از کتاب جمهوریت اثر افلاطون( تولد 428 قبل از میلاد)
    این کتاب از گرانبها ترین گنجینه های جهان محسوب میشود و درآن مسائلی مطرح میشود که رنگ و بوی زمان مارا دارد.
    دلگشا . آینده روزی هست پیدا ، بی گمان با او.
    گَرَم یاد آوری یا نه ، من از یادت نمیکاهم .
    ترا من چشم در راهم...

14. 7 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User Naruto_Gaara آواتار ها
    نگارشها
    1,719

هر کس هر جامعه آرمانی که دوست داره رو مینویسه سیاه یا سفید اصلا مهم نیست

اگه درست متوجه شده باشم قصد این تاپیک اینه تا بفهمیم جامعه ی آرمانیی که شما دوسش دارین چه شکلیه

God Save Us

16. 6 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    828

به نظر من که نه جامعه ی ارمانی سفید سفید وجود داره و نه سیاه سیاه.
    چون هیچ وقت همه چیز اونقدر خوب نمیشه که بخواد جامعه ی ارمانی سفید سفید باشه همیشه ادم های بد و در نتیجه اتفاق های بد هم وجود داره که باعث میشه نزاره اون سفید سفید بمونه.
    و این هم خیلی غیر ممکنه که سیاه سیاه هم بشه چون همیشه یه امیدی هست و حتی فقط فقط یک نفر هست که اعتراض کنه.
    پس فکر کنم همون جامعه ی ارمانی خاکستری از همه درست تره!

18. 6 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

نقل قول نوشته اصلی توسط gaara kazekage نمایش پست ها
    به نظر من که نه جامعه ی ارمانی سفید سفید وجود داره و نه سیاه سیاه.
    چون هیچ وقت همه چیز اونقدر خوب نمیشه که بخواد جامعه ی ارمانی سفید سفید باشه همیشه ادم های بد و در نتیجه اتفاق های بد هم وجود داره که باعث میشه نزاره اون سفید سفید بمونه.
    و این هم خیلی غیر ممکنه که سیاه سیاه هم بشه چون همیشه یه امیدی هست و حتی فقط فقط یک نفر هست که اعتراض کنه.
    پس فکر کنم همون جامعه ی ارمانی خاکستری از همه درست تره!
    خوب بحث رو نمیخوام خیلی باز کنم ، ولی جامعه کاملا سیاه رو به جامعه هایی که میگن که 1دیکتاتور بر مردم حکومت میکنه !
    و یک ایده باعث تخریبش میشه !
    شما میتونید برای بهتر فهمیدن منظورم و یا اینکه جامعه ارمانی رو درک کنید فیلم : V for vendetta رو ببینید ! فیلم فوق العاده زیبا و معنی گرا و پر از سمبول و ... هست ...

در هر صورت ، جامعه ارمانی ، همونطور که از کلمه ارمان توش مشخص هست به نظرم بیشتر تو رویا ها هست !
    جامعه ارمانی داستانی هست که 1نویسنده خلق میکنه ، جامعه ارمانی جامعه ای هست که معمولا هیچ کس خوشش نمیاد از جامعه ارمانی دیگری ...

برای مثال : خیلی ها از جامعه های ارمانی شما و من خوششون نمیاد و شاید منو شما از جامعه ارمانی خیلی ها خوشمون نیاد !

برای مثال و تصدیق حرفم ، فصل خانه ی تام بامبیدل در کتاب ارباب حلقه ها رو مشاهده کنید !
    طبق امار های کتاب خوانی ، 90% مردم به راحتی از این فصل رد شدند و نخوندنش !
    چون همه چیز زیادی خوب بود !

به نظر من جامعه ارمانی ، جامعه ای هست که 1سری ادم به طرز تفکر یکسان کنار هم جمع شوند ، تنها جامعه ارمانی هست که در حال حاضر قابل مشاهده است !

20. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نویسنده Piroz آواتار ها
    نگارشها
    404

درود بر تو پیروز جان ، تاپیک خیلی خوبیه ...
    ولی 1سوال ...

ایا این طور که من برداشت کردم از این حرف بالات ، منظورت اینه که تو جامعه اماری همه چیز یا سفید سفید هست یا سیاه سیاه !؟
    چون الان تقریبا خاکستری هستیم و همه چیز هست و همه جور رفتاری !

میشه بیشتر توضیح بدی و مارو روشن کنی ؟
    خوب اولش فکر کردم یه جامعه ارمانی جامعه ای که از هر لحاط باید کامل باشه . جامعه ای که تو اون همه چی در حد اعلای خودش باشه .
    بعد که خواستم راجع به این جامعه بنویسم دیدم با تفاوت های فرهنگی و انسانی . این چنین جامعه ای رو مشکله که توصیف کنم . جامعه ای که همه رو راضی کنه و سفید کامل باشه .

اره همینه منظورم این بود که ما (همه ی جوامع بشری)سعی کردیم که قانون هایی داشته باشیم که بتونه ما رو خوشبخت کنه و عدالت و بهبود رو برامون داشته باشه.اما واقعا داره نه؟ ایراد از کجاست ؟ از تنوع از خاکستری بدون ذات ماست؟ ایا ما نمیتونیم تو سفید کامل باشیم.فکر میکنم نه.

پس از همون نظر اماری سفید درنطر بگیرین و توصیف کنین. میشه رنگ خاکستری کم رنگتر کرد.

پس:

چطور هر کدوم به توصیف ویژگی های جامعه ارمانی بپردازیم
    یا از قوانین و هنجار هایش بگیم
    فکر خوبیه ! هدف از این تاپیک بررسی جامعه ای که باید برای رسیدن به اون تلاش کنیم.

مثلا به نظر من :
    تو جامعه ارمانی تلیف نژاد ها و اداب و رسوم بسیار دیده می شود
    از این رو تفاوت های قومی یا نژادی کم اهمیت می شود
    همچنین در جامعه ارمانی اقلیتی نیست که بر اکثریت استبداد گوید
    بحث سنگینی اما خالی از لطف نیست

یعنی این که نژاد های مختلف اینقدر با هم روابط زیادی پیدا میکنند و در هم ادقام میشن که چیزی به اسم نژاد معنی انچنانی پیدا نمیکنه. اره موافقم با گسترش ارتباطات خیلی سریعتر از گذشته نژاد پرستی کمتر شده.

نظرتون راجع به ریشه دار بودن چیه و ایا منافاتی با وجود اقلیت ها داره ؟ وجود اقلیتها و جدا کردن مردم از همدیگه خوبه یاد بد؟

حکومت برای برآوردن نیازمندیهای مردم به وجود می آید. فرد برای ادامه زندگی خود به دیگران نیاز دارد تا به یاری آنان منزل داشته باشد ، غذا بخورد ، لباس داشته باشد ، حمایت و حفاظت شود. تمام افراد از روز تولد با خصایص و استعدادهای مختلف به وجود می آیند .
    دولت باید با در نظر گرفتن این طبقات مختلف ، کارها را میان اهالی شهر تقسیم کند .
    مردم باید به سه دسته تقسیم شوند : کشاورزان و صنعتگران ، جنگجویان ، کارمندان دولت.
    دراین اجتماع که از نظر سیاسی هر طبقه زیر نظر طبقه دیگر است ، نباید تسلط اداری به تسلط اقتصادی تبدیل شود ، بلکه منافع مادی باید میان مردم به طور تساوی تقسیم شود .

دراین اجتماع نباید میان زن و مرد حائلی وجود داشته باشد ، مخصوصا در زمینه تعلیم و تربیت . دختران هم همانند پسران به مقامات عالیه مملکتی نایل شوند.
    تقسیم کار برطبق استعداد و قابلیت هاست نه بر طبق جنس زن و مرد. اگر زنی خود را مستعد اداره مملکتی نشان داد باید آن امور را به وی تفویض کرد و اگر مردی جز ظرف شستن کاری از دستش برنمی آید ، باید فرمان تقدیر را گردن نهد.

مردم نباید چیزی داشته باشند که فقط به خودشان تعلق داشته باشد.هیچ خانه یا دکانی نباید باشد که کسی حق ورود به آن را نداشته باشد . همه باید سر یک میز با هم غذا بخورند و با هم بدون تکلف زندگی کنند.

عدالت آن است که هر کسی آنچه حق اوست به دست بیاورد و کاری را در پیش گیرد که استعداد و شایستگی آن را داشته باشد.

قسمتی از کتاب جمهوریت اثر افلاطون( تولد 428 قبل از میلاد)
    این کتاب از گرانبها ترین گنجینه های جهان محسوب میشود و درآن مسائلی مطرح میشود که رنگ و بوی زمان مارا دارد.
    اره افکار قشنگی و خوشم میاد . دولت یک واحد خدمات رسانه مهم برای ادامه زندگی اجتماعی بنظرم تشکیل یک دولت جهانی باید مهمه.

یکی اینو توضیح بده و لوزمشو

هر کس هر جامعه آرمانی که دوست داره رو مینویسه سیاه یا سفید اصلا مهم نیست

اگه درست متوجه شده باشم قصد این تاپیک اینه تا بفهمیم جامعه ی آرمانیی که شما دوسش دارین چه شکلیه

اره و بحث هم بکنیم^^

22. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

یکی اینو توضیح بده و لوزمشو
    برداشت من اینی هست که میگم ، صحیح یا غلط نمیدونم !

تو جامع ارمانی مردم باید مثل هم باشن ، با هم خوب باشند و با هم سره سازش داشته باشند و از همه مهم تر با یکدیگر ارتباط متقابل و خوبی داشته باشند ...
    به نظرم اینکه میگه سره 1میز غذا بخورند ، بیشتر برای تحکیم وحدت و یکرنگی و یک دلی هست !
    و برای ثبات این جامع ارمانی به نظرم اشاره کرده که باید همه 1طور باشن ...

فک کنم همون سفید مطلق رو بیان کرده !...!

24. 5 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    828

خب این طور که دوستان میگن انگار اصلا جامعه ارمانی سیاه وجود نداره!
    چون این طور که دوستان گفتند جامعه ارمانی یعنی اتحاد و یکدلی بین مردم. همه مثل هم باشن و تبعیضی نباشه. چیزهایی که در جامعه ارمانی سیاه غیر ممکنه وجود داشته باشه!
    حالا اخر سر چی شد؟؟؟؟؟؟

26. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

نگارشها
    4,020

نقل قول نوشته اصلی توسط Gaara kazekage نمایش پست ها
    خب این طور که دوستان میگن انگار اصلا جامعه ارمانی سیاه وجود نداره!
    چون این طور که دوستان گفتند جامعه ارمانی یعنی اتحاد و یکدلی بین مردم. همه مثل هم باشن و تبعیضی نباشه. چیزهایی که در جامعه ارمانی سیاه غیر ممکنه وجود داشته باشه!
    حالا اخر سر چی شد؟؟؟؟؟؟
    لول
    جامعه ارمانی جامعه ای هست که همه توش شاد هستن و باهم زندگی میکنن و خلاصه حالش رو میبرن ! دی:
    معلومه 1همچین جامعه ای هیچ وقت سیاه نمیشه ! لول

اصلا اسمش روشه ، جامعه ارمانی ، ارمانی به معنی رویایی ، ارزویی هست ، و مطمئنن سفید سفید باید باشه ! دی:

هه هه هه

باید سفید باشه ، خصوصیت جامعه ارمانی همین سفید بودن مطلق هست ، و برای همین هست که تقریبا فقط ارزو هست ! دی:

28. 4 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

Registered User yuki آواتار ها
    نگارشها
    297

هر کسی با توجه به اصول خودش سیاهی و سفیدی رو تعریف می کنه و برای خودش آرمان هایی می سازه. معمولا آرمان ها از نظر سازنده ی اون ها سفید اند. چون همه می خواهند به چیز بهتری تبدیل شده و در جهت سفیدی که خودشون تعریف می کنند ، حرکت می کنند. آرمان چیز عالی و والایی ست که هر فردی قصد رسیدن بهش رو داره، پس ارمان سفیده اما جامعه واقعی که رو به سوی ارمان می ره ، قطعا سفید نیست چون خوب و بد محض فقط در ذهن است و نه در واقعیت و احتمالا خاکستریه

30. 2 كاربر برای این ارسال مفيد سپاسگزاری كرده اند :

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

قوانین ارسال